Strona główna Różne Radni apelują do premiera w sprawie „piętnastki”

Radni apelują do premiera w sprawie „piętnastki”

4787
40

Apel o poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 15 zamierza wystosować do premiera Rada Miejska Trzemeszna. W przygotowanym projekcie znalazła się prośba o budowę ronda na skrzyżowaniu DK z al. Niepodległości oraz o budowę ścieżki pieszo – rowerowej od Trzemeszna do Wydartowa.

W uzasadnieniu wskazano, że DK należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych dróg w Wielkopolsce. Do wielu zdarzeń drogowych dochodzi właśnie na odcinku gminy Trzemeszno.

Każdy kolejny rok doprowadza do tragedii, dlatego inwestycję należy wykonać w możliwie najszybszym czasie. […] Niniejszy apel ma więc na celu uświadomienie najwyższym władzom wagi problemu braku bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 15, jak również stać się głosem społeczności lokalnej” – napisano w piśmie do premiera.

W trakcie dyskusji w ramach połączonych komisji radny Maciej Dalewski zaproponował, aby do apelu włączyć także budowę ścieżki pieszo rowerowej w kierunku Wymysłowa. Uzupełniony o ten postulat apel trafi niebawem na biurko Prezesa Rady Ministrów.

Jaki będzie efekt trudno przewidzieć. Przypomnijmy, że niedawno interpelację w sprawie bezpieczeństwa na „piętnastce” złożył w sejmie poseł Tadeusz Tomaszewski. Chodziło głównie o skrzyżowanie z ulicą Foluską. W odpowiedzi jaką uzyskał z Ministerstwa Infrastruktury szczegółowo i obszernie opisano zamierzenia władz w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach, w tym na DK nr 15. Wspomniano między innymi o ciągu pieszo – rowerowym.

Gdy jednak zapytaliśmy w poznańskim oddziale GDDKiA o konkrety, a w szczególności terminy, nie dowiedzieliśmy się niczego więcej. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Pozostaje mieć nadzieję, że głos samorządu będzie silniejszy niż parlamentarzysty.

40 KOMENTARZE

 1. A wiadukt w Wymyslowie? Zapomnieli? Może byście radni zajęli się sprawą słynnego już chodnika?! I wszystkimi innymi sprawami, którymi powinniście i na które macie wpływ?!

  • Jaki wiadukt? Masz fantazję. Po wybudowaniu całego odcinka s5 nikt przez „metropolię ” Trzemeszno nie będzie się pchał. Radzę zejść na ziemię a nie bujać w obłokach i pisać o jakiś wiaduktach.

   • Po wybudowaniu S10 to dk15 jest ciekawą opcją do dostania się do Wocławka, Płocka, Warszawy… Wiadukty to żadna wielka inwestycja. Kolej która chce osiągać większe prędkości musi być bezkolizyjna. Są pieniądze na ekologie, a każdy płynny przejazd to plus i bezpieczeństwo. Trzemeszno ma spory potencjał inwestycyjny po północnej stronie torów kolejowych.

    • Ta. Na pewno ktoś będzie się pchał przez te wąskie dróżki. Zejdź na ziemię.
     Kto pojedzie do Warszawy przez Trzemeszno?
     Chyba tylko jakiś pasjonat zwiedzania wiosek.

 2. Apelujecie do pisowskiego rządu ? Poczekajcie na platformę ona wam da.. A co na to burmistrz ? Może jakiś anty pisowski manifest ?

  • To platforma wam tego nie dała? Chcecie od tego rzadu? Smiechu warte. Zaczekajcie aż platforma wroci i wam zrobi. Przecież PiS to złodzieje które nic nie robią wiec skąd pomysł na takie pismo….. banda hipokrytów ale 500+ wam nie śmierdzi pisem to wam się należy!

  • Tak. I wtedy powróci Donald. Nowak, ośmiorniczki a najniższą będzie 650 zł. I śmieciowe umowy wrócą. Tak sobie myślę że będzie lepiej a ci co brali 500+ teraz będą płacić 500+ na kastę. A ci co nie brali i zazdrościli wkoncu poczują ulgę. Chyba będzie lepiej. Aha a stolica to będzie w Berlinie bo przecież nie w wschodniej Polsce klasy B jakim jest Warsaw. POKO czy jak ci tam wracać bo tęsknimy i wygaszamy PiS.

  • Wiecznie niezadowolony? Takie są uroki demokracji – wybór miedzy odcieniami szarości. Nie ma się co obrażać na demokrację, zawsze można wziąć udział w czynnym życiu politycznym na różnych szczeblach. Z kanapy zawsze wszystko będzie wyglądać nieadekwatnie do oczekiwań. Pozdrawiam!

   • Nie maja żadnej sensownej alternatywy dla PuSu i w swej agresji tracą resztki rozumu, pokazując się w całej swej totalnie beznadziejnej krasie. Widać co by było, gdyby ci ludzie rządzili. Wystarczy na Trzemeszno spojrzeć.

    • Celnie i w punkt. Kiedy ci ludzie pójdą po rozum do głowy ? Gniezno Gruszczyński, Trzemeszno Dereziński „dwaj przyjaciele z boiska”

 3. Dąbroskiego zróbcie, kostka pozarywana przez centrum miasta, a nie ścieżki rowerowe. Z was radni jak z koziej d… trąba.

  • Przypominam, że mieszkańcy Cytrynowa Lubinia, Wydartowa , Rudek i Wymyslowa to tacy sami mieszkańcy gminy Trzemeszno jak Ty. W czym widzisz problem? W tym, że radni zwracają uwagę na potrzebę poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze zarządzanej przez agendę rządowa jaka jest GDDKiA? Zanim zaczniesz te swoje przygłupawe wywody pisać doczytaj i dowiedz się o co chodzi. O tym jak poprawiło się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu na 15 w Trzemesznie po wybudowaniu ścieżki pieszo rowerowej chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Znajdą się tacy jak ty, którym zawsze będzie cis nie pasowało. Brawo za, inicjatywę. Od siedzeniach i pierdzenie w stołek nic sie nie osiągnie!

 4. Poseł Tomaszewski złożył interpelację. Doprawdy niesamowite. Przypomnijcie mi ile lat ten Pan zasiada w Sejmie? Od 1993 do 2015 i od 2019 do chwili obecnej i robienie z interpelacji wielkiego wyczynu? Co wynika z tych interpelacji. Czy tymi interpelacjami mieszkancy mają wyłożyć sobie ścieżkę rowerową wzdłuż krajowki. No tak ale lepiej koncentrować się na hasłach i dożynaniu, polskiego rolnictwa. Za głosowanie za 5 Kaczora nie masz co szukać na wsi, gdzie ludzie zamiast pisania bez efektywnych interpekwchi ciężko pracują.

  • Poseł może składać interpelacje bez ograniczeń, tak samo jak samorząd może apelować. W obu przypadkach ma to taką samą moc. Gdyby była kasa do GDDKiK dawno by to zrobiła, bo chyba jednak wiedzą jak ich drogi wyglądają i gdzie jest niebezpiecznie. Ale nikomu nie zabronisz pisać. Jeśli kasa się znajdzie i ścieżkę zrobią, to wtedy wszyscy, którzy pisali będą uważali, że to załatwili. Ścieżka może wtedy nie pomieścić tych co się przyczynili do jej powstania.

   • Zawód – poseł. W dodatku niesławnej formacji politycznej. Czy coś innego mógłby robić, niż mydlić innym oczy i diety odbierać? Tak, jak zauważyłeś – pisać można sobie ile się chce, by stwarzać pozory działania. Być może elektoratu kilka punktów procentowych się ugra?!

    • Pisząc to miałem na myśli wszelkie tego typu apele. Również naszych radnych. Bo oczywiście łatwiej wystosować apel do władz w sprawie krajówki, niż zrobić kawałek chodnika w naprawdę niebezpiecznym miejscu jakim jest Bystrzyca. Ale apel do premiera…. jak to brzmi. Nawet nie zdają sobie sprawy, że tego nie przeczyta nawet wiceminister. Zostanie to przekazane do GDDKiA w Poznaniu, ci napiszą jak sprawa się ma, a odpowiedź podpisze ktoś z URM. Ale ile osób będzie mogło byc zadowolonych, czego to też nie dokonali. Wystosowali apel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj