Strona główna Różne Przeprowadzili dezynfekcję miasta

Przeprowadzili dezynfekcję miasta

5382
32

Urząd Miejski zlecił w ostatnim czasie przeprowadzenie dezynfekcji miasta. Usługę wykonała firma „DOM-PAT Monika Lisiecka” z Trzemeszna.

W odpowiedzi na zapytanie prasowe burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, że to on podjął decyzję o dezynfekcji. Działania kosztowały 15375 zł.

Usługą objęte zostały place Kosmowskiego, Kilińskiego, Świętego Wojciecha, Cegielskiego i Powstańców, a także skwery Moraczewskiego i Jana Pawła II oraz siłownia zewnętrzna przy ul. Toruńskiej.

Dezynfekcja dotyczyła ciągów komunikacyjnych (ulic, chodników) wraz z urządzeniami infrastruktury.

Burmistrz nie odpowiedział na nasze pytanie, czy gmina otrzymała jakiekolwiek odgórne polecenia, zalecenia czy chociażby sugestie, aby takie działanie przeprowadzić.

Zdjęcie nadesłane, wykonane podczas dezynfekcji miasta 13 kwietnia b.r.

32 KOMENTARZE

 1. Po co została przeprowadzona ta dezynfekcja?
  Tylko niech nikt nie pisze, że to ze względu na wirusa bo to nie ma żadnego sensu. Drogi zróbcie za te pieniądze, a nie dziura na dziurze…
  Według mnie burmistrz do zmiany.

 2. Przecież to już od pół roku wiadomo że ta dezynfekcja niczemu nie służy tylko wyciąganiu pieniędzy. Załóżcie jeszcze te magiczne taśmy niszczące wirusy co Ostrów ponaklejał sobie na poręczach.

 3. Wiara wychodzi na place, siedzą na ławkach więc dobrze że dezynfekują te miejsca. Przecież tam głównie siedzą seniorzy a to oni są najbardziej narażeni.

  • To niech siedzą w domach jezeli sie boja pseudo wirusa…caly rok psikajmy.. Bo co? Grypy już nie ma.. Innych zarazków? Absurd

 4. Proszę zasięgnąć fachowej wiedzy na temat zakażenia w taki sposób. Polecam o tym poczytać na stronie „Medicover”. Szanse na zakażenie się na ławce w parku są znikome.
  Więc MOIM ZDANIEM pieniądze wy**bane w błoto.

 5. No komus sie nabija nasze pieniadze a dziura na dziurze w miescie Burmistrz podjal sam decyzje czemu nie ale zaplaci ze swojej kieszeni co na to radni

 6. Czytam artykuł a pod nim komentarze… założę się ze to komentarze debili którzy tylko krytykują i śmieją się ze covid nie istnieje albo to zwykła grypa 😂 takie trzemeszenskie mądrości i sami naukowcy po zadkach

 7. Dopóki różne – niekompetentne – osoby będą mogły bezkarnie i nieodpowiedzialnie obejmować stanowiska i pełnić zarządzające funkcje, niestety tak będzie. Musi w końcu zostać położona na urzędnikach każdego szczebla odpowiedzialność finansowa za swoje decyzje i działania. Tylko groźbą nieuchronnego zwrotu całkowitej kwoty nieuzasadnionego wydatku można wymóc na urzędnikach poczucie odpowiedzialności i racjonalność. W dodatku z artykułu wynika, że ten wydatek jest ani uzasadniony, ani wyjaśniony przed społeczeństwem.

 8. Sprawa wygląda tak, że burmistrz uwierzył w fundusz odbudowy, który częściowo ma trafić do gmin. Pod przykrywką pandemii forsowane jest zadłużenie Polaków (po to jest robiony spis). Ten myk z dezynfekcją to ukłon w stronę rządu, że boimy się wirusa (świrusa).

  • Kto miałby wg Ciebie zdobyć te środki z Funduszu odbudowy? Jakoś tego nie potrafię sobie wyobrazić. Niedługo kolejne głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania i udzielania absolutorium. Warto zadać pytania. Co przez ten rok zmieniło się na lepsze? Ile pozyskano środków zewnętrznych? Ile wniosków zostało złożonych? Ile odpadło i z jakich przyczyn? Ile kosztowały podatników wszelkiego rodzaju opracowania typu projekty potrzebne do uzyskania dofinansowania. Kto zlecał opracowanie i w oparciu o jakie kryteria zostały wybrane takie a nie inne podmioty?

 9. Jeżeli jest włąśnie tak, że te opryski są nieskuteczne, to czy w takim razie osoba odpowiedzialna za podjęcie takiej decyzji i zlecenie jej wykonania, nie sprzeniewierza publicznych pieniedzy i nie powinna ponieść za to odpowiedzialnosci przed sądem? Samodzielnie podjęta decyzja, bez konsultacji z radą miejską, sanepidem czy chociażby weterynarzem? Rozumię samą intencję i jest to intencja chwalebna walki z wirusem, tylko czy taki sposób jest skuteczny? Czym kierował się burmistrz stwierdzając, że wirus siedzi właśnie w tych miejscach a nie innych?

 10. Czepiacie się dezyfnekcji ulic. Chore. W przypadku covida żadne działania nie są zbędne. Gdybyście myśleli o czymś więcej poza rozrywka, gdybyście byli zdyscyplinowani, to nie trzebaby naprawdę tak długo wszystkiego zamykać. Problem w naszym kraju to nie tylko nasz rząd, lecz tez naród. Naród który wiecznie musi robić na przekór. Naród który nie stosuje się w większości do zaleceń. Naród magistrów bez kompetencji. Znawców, naukowców. W co drugim domu mieszka naukowiec, który podważa decyzje lekarzy, prawników, naukowców.
  Szkoły nieczynne, poziom matur obniżony, poziom studiów obniżony. Dzieci są zmęczone, zarówno szkoła stacjonarna, jak i zdalnym nauczaniem. W ogóle tragedia ze maja się uczyć.

  • To łamanie praw człowieka! Zmuszanie dzieci żeby uczyły się tyle i wstawały przed 11 😛 maja się bawić całe życie po to jest życie a życie jest jedno! Ja matka będę walczyć o to żeby moje dziecko się bawiło i będę walczyć o to żeby nie musiał się dużo uczyć! I tak jest najmądrzejszy! Po mnie!

  • Problemem w naszym kraju nie jest rząd. Jedynie część narodu oraz zachowania ludzi, jak np te, urzędnika Krzysztofa, ostatnio. Czy pytał kogoś o radę? Czy zdaje sobie sprawę, że aby miało takie działanie sens, powinno być przeprowadzane nawet kilka razy dziennie? Skąd czerpał wiedzę, że to w ogóle ma sens? Czy zna jakieś aktualne, oparte o aktualny stan wiedzy o rozprzestrzenianiu się tego wirusa, dane i przykłady, by ktoś tak postępował w walce z pandemia? Czy to z prywatnej kieszeni inicjatywa, czy sięganie do publicznej kasy? Jeśli publicznej, czy uzasadnione? W jaki sposób wyłoniony został podmiot wykonujący dezynfekcję?

   • Problem w tym ze widząc poziom ludzi, skale głupoty, naprawdę mądrzy ludzie przestają się z nimi liczyć. Jeśli dalej gro osób śmieje się z wirusa, ze go nie ma, ze chcą och zaczpiowac, ze to zwykła grypa. I to zazwyczaj są ludzie bez wykształcenia odpowiedniego, bez wiedzy podstawowej. Jeśli widzi się, ze ledwie słońce zaświeci a matka na matce siedzi na ławkach, placach zabaw, to ciężko takich ludzi traktować poważnie i z czegokolwiek im się tłumaczyć. Dlaczego? Dlatego ze są tak ubodzy w wiedzę i tak nierozsądni w zachowaniu, ze ich pretensje polegają na szczekaniu a nie na tym, ze wymagają by miasteczko było zarządzane mądrze.
    Im wystarczy rzucić plac zabaw, znieść restrykcje, pozwolić na komunie, wesela itd. Reszta ich nie obchodzi. Wirus, dbanie o siebie i innych to poniżej ich możliwości zrozumienia tematu. Dla takiej społeczności ciężko zrobić coś dobrego bo oni chcą tylko jednego. Bawić się. Zdecydowanie zgadzam się ze są jednostki mądre. Ale nie przeważają.

 11. Widać, że niektórzy kreują sie na wykształconych myślicieli, a nie rozumieją istoty sprawy. Należę do osób, które absolutnie nie lekceważą covida. Mam ku temu podstawy w najblizszej rodzinie. Czy z tego powodu mam popierać każde bzdurne posunięcie? Jeśli ktoś wymyśli odprawienie egzorcyzmów, żeby wypędzić wirusa z Trzemeszna to tez mam to popierać?

 12. Bioasekuracja to podstawa zwalczania wirusów Panie Burmistrzu kłania się zrobić uchwałę o obowiazku wyłożenia mat dezyfekcyjnych przed wejściami do sklepy biura urzędu itd w celu dezyfekcji obowia gdyż wirus też jest przenoszony na butach dezfekcja to dobry pomysł no cùż higiena to podstawa bycia zdrowym..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj