Strona główna Różne Protestują przeciwko „piątce Kaczyńskiego”

Protestują przeciwko „piątce Kaczyńskiego”

10046
153

W całej Polsce trwają dziś protesty przeciwko tzw. „piątce Kaczyńskiego”. Do akcji przystąpili także rolnicy z gminy Trzemeszno wraz z przedstawicielami branży futrzarskiej.

Kilkanaście ciągników wyjechało z Rudek o godzinie 10:00 na drogę krajową nr 15, kierując się w stronę Jankowa Dolnego, a następnie zawracając do Bielic w powiecie mogileńskim.

Pojazdy poruszają się z prędkością 10-15 km/h, skutecznie utrudniając ruch. Na jezdni utworzyły się kilkukilometrowe korki.

Protest ma potrwać około 3 godzin.

153 KOMENTARZE

     • Wlasnie jeszcze troche to rolnicy beda chcieli maszyny na piloty zeby same ziemie obrabiali a oni w knajpach balowali tak sie nie da choc by chcieli ludzie dawniej ciezko pracowali i tak nie narzekali a teraz to sie wszystkim w d…ch przewraca zagranica sie cieszy jak Polaczki sie kloca a Kolodziejczak za te zadymy ile ma placone za darmo by tak nie spiewal

     • Dobrze ze się im dobrało kasę z uni jak się dostawało a rolnictwo nie rozwijało to było dobrze co ktorys super auto chata zaraz nowa. Wybraliście iść rolnicy to nie beczycie teraz i sp..,… z dróg! Ludzie do pracy chcą dojechać

  • Poniżej wylało się sporo jadu i to komentarz do tego. Szanujmy się moim zdaniem wieś zależy od miasta i miasto od wsi.

   1. To był protest nie o jakieś zapomogi socjalne i dotacje tylko przeciwko 5 dla zwierząt. Media krzyczą głównie o futerkach A tu chodzi o ubój rytualny , który dotknie producentów bydła i drobiu – spadną ceny dla rolników co nie oznacza spadku cen w sklepach bo jak nie będzie opłacalności rolnicy zrezygnują. Przeciwko temu że ktoś może się nazwać .org. prozwierzęcą wejść do Ciebie do domu czy gosp. w asyście policji i zabrać twoje zwierzę bo je niby źle traktujesz (także pieska czy kotka) A potem wystawi słony rachunek za opiekę nad nim. Oraz wielu innych kwestii bo ta ustawa to ponoć groch z kapustą.

   2. Tak, rolnicy dostają dotacje z Unii – możemy z nich zrezygnować pod warunkiem, że zrezygnują też niemieccy, duńscy czy francuscy rolnicy bo tylko wtedy możemy z nimi konkurować. Przedsiebiorcy, samorządy też korzystają z różnych dotacji i nikt tego nie wypomina.

   3. Jeśli zniknie polski rolnik wcale nie przyjedzie do nas tania żywność ze wschodu. Panie z Ukrainy, które u nas ciężko pracują gdy wracają do siebie kupują siaty mięsa bo u nich jest drogie.

   4. Tak, produkcja rolna wygląda dziś inaczej. Rolnik nie jest w stanie się utrzymać z 3 świnek i 1 krowy jak to było kiedyś. Zwierzęta są karmione inaczej ale co do tej chemii:gdy w gospodarstwie przygotowywane jest mięso i wyroby na własny użytek to jest to taki sam tucznik i jak sprzedawany do żeźni. Rolnicy mogą się przestawić na bardziej eko jeśli będzie opłacalność A to zależy od konsumenta. Proszę zauważyć jakie są ceny żywności BIO. Jak ludzię będą masowo kupować to rolnicy się dostosują.

   5. Szanujmy się – na zawiści miasto wieś nikt nie zyska, ewentualnie rolnicy zza zachodniej granicy.

   • Rzeźnia oczywiście rz nie ż // A protesty nie są dobre bo zawsze komuś utrudniają życie. Czy protestują rolnicy, lekarze, nauczyciele itd. No ale każdy ma do nich prawo. Jakie widzicie Państwo inne rozwiązanie dla rolnika, któremu grozi zamknięcie działalności nie ze względu na wolny rynek (bo popyt jest) tylko ze względu na dziwne posunięcia w Sejmie.

   • Wszytko fajnie ,ale po jakiego grzyba utrudniają życie np. Tym co chcą dojechać do pracy ?! Ładnie to napisałaś, tyle że mieszkańcy Gniezna czy okolic nie zawinili w tej sprawie a zostali pokarani . Jeśli za wczoraj rolnicy czujecie satysfakcję i myślicie że cały kraj padnie przed wami na kolana , to się grubo mylicie .

    • Naprawdę dojeżdża Pan gdzieś do pracy między 10-13? Który zakład/ biuro tak zaczyna? – I nie jest to złośliwe pytanie serio. Na kolana nikt nie ma padać tylko wrócić do zdrowego rozsądku. Nìe mogą chyba być zwierzęta ważniejsze niż ludzie? Dziekuję za komplement i Pozdrawiam

     • Do pracy jadę z Mogilna do Wrzeni sama droga jest ok, ale trzeba wziąść pod uwagę chociaż warunki atmosferyczne ,światła, skrzyżowania, ronda ,korki ,a tu rolnicy niespodzianka… „wrócić do zdrowego rozsądku ” kto k…. kierowcy ?! Coś się mężowi i kolegom miasta pomyliły.

     • Do Roki poniżej. No mój maż nie jechałw tym proteście akurat u nas nikt nie organizował myslałam że to może rolnicy z innej miejscowości. A dziś w Pałukach widziałam że to był protest hodowcy norek. Pan, który prowadzi tą stronę okazał się nieprecyzyjne.

     • A no widzisz Żonko , i nawet żadnego sprostowania nie ma .Redakcja działa tak jak cala reszta ,czyli na odpie…l . Miłego dnia życzę

 1. I bardzo dobrze, że protestują tylko, że takie protesty są mało skuteczne jeśli każda grupa zawodowa mysłi tylko o sobie. Raz protestują rolnicy, raz nauczyciele a raz policjanci. I dlatego takie protesty są mało skuteczne. Jedynie policjanci coś tam wygrali dlatego nie będą mieć oporów by spacyfikować rolników jeśli dostaną taki rozkaz. Jedynym rozwiązaniem jest ogólnopolski protest wszystkich grup zawodowych i to trwający dłużej niż 3 godziny. Każdy chce więcej zarabiać dlatego należy wspólnie o to walczyć a nie oddzielnie.

 2. Jakie luksusowe ciagniki dziadki jakby z grobu wstali to by sie zaraz polzyli jak ci rolnicy teraz maja dobrze kiedys nie mieli zadnych doplat na nic i dawali rade teraz to maja dobrze przeddtem nie mieli czasu na zadne strajki piekne ciagniki myslalem ze przyjechali z innego panstwa a to Polscy Rolnicy nic dodac nic ujac tacy biedni ciekawe kto to nakreca ulica nic nie da chyba ze zagranica miesza i finansuje Polacy nigdy sie nie umieli dogadac i tak maja jak maja inne panstwa bronia swojej ojczyzny a u nas widac szkoda slow pozdrawiamy biednych rolnikow

  • Oj biedni Ci wszyscy nie-rolnicy, co to odwalą 8godz w robocie, ponarzekają na szefa i kierownika i leżą reszte doby przed tv lub piszą komentarze na tym właśnie portalu.
   Stare przysłowie mówi: „Czemuś biedny? Boś głupi!,
   Czemuś głupi? Boś biedny.”

  • Częściowo z doświadczenia wiem że żaden z tych ciągników nie jest zakupiony za gotówkę. Ciągniki wyglądaja okazale ale nie chcialibyscie spłacać tych kredytów

   • Do rolnik. Żeby taki ciagniczek wziąć na kredyt trzeba mieć i to nie mała zdolność kredytową, gdzie dużo ludzi z nas takiej nie ma. I tak jak wy pod byle pretekstem nie stoja na ulicy i tak nie płaczą jak wy. A więc do pracy w pole idzcie i nie płaczcie.

   • Nie jestes w stanie splacac kredytow nie bierz takich ciagnikow nikt nie kazal kupowac jeden bez drugiego kto drozszy ma na podworku A CZYM W POLU DO TEJ PORY ROLNICY ROBILI CHYBA NIE W KONIKA CIAGNIKI MIELI I MASZYNY TO NIE NASZA WINA ZE STARE MASZYNY POSTAWILI W KRZAKI

    • A Ty nadal jeździsz Fiatem 126 p czy Polonezem?
     Zatrzymałeś się w rozwoju i to dosyć konkretnie. Rolnicy protestują, bo kredyty które zaciągali na kilkanaście lat były oparte na biznesplanie. To tak jakbyś Ty wziął kredyt na mieszkanie i zakazali twojej działalności. Byłbys zadowolony? Jeszcze czegoś nie rozumiesz inteligencie?

     • Mogli nie brać kredytów sam jestem rolnikiem i widzę że ciągniki i inne maszyny kupowali na pokaz bo były dotacje unijne A,że teraz nie jeden płacze to jego zachłanność wychodzi i lecą do programów w telewizji prosząc o ratunek bo lichważ przejął gospodarstwo,bo bank nie chciał udzielić już mocno zasłużonym.

  • Jakie ciągniki maja ile kasy z uni dostali ciagle im mało luksusy się marzą. Niech sobie strajkują w końcu o ich luksusy chodzi ale ludziom niech nie utrudniają życia. Rownolegle toczy się życie innych osób które maja gdzieś ich walkę o luksusy. Nauczyli ich brania kasy to teraz raczki chcą więcej. Powinni żadnych dofinansowań nie dawać a prace i wynagrodzenie za to a nie potem cwaniaki tylko kombinują jak się dorobić a się nie narobić. Tu się zakręci tam się coś zakręci i interes kwitnie

  • Kiedyś rolnik za tucznika kupił opał na zimę A teraz nie kupi nawet tony,tak samo w zakładach pracy wypłatę oddał żonie no bo żony nie pracowały bo paniusie A chlaliiście za kradzione i zakłady padały.

 3. Po co strajkują przecięż i tak dostana odszkodowanie oni nic już nie robią tylko czekajż na dotacje i odszkodowania jak susza odszkodowanie i pomoc od państwa jak mokro odszkodowanie i pomoc od państwa żenada … Przepraszam za sformułowanie ze rolnicy nic nie robią – oni ciągle narzekają więc jest to forma robienia czegoś.
  Nie wiem dlaczego każdy z rządzących boi się górników i rolników i traktują ich jak swięte krowy – pogonić ich do pracy

 4. Trzeba było krzyżyki w innym miejscu postawić na karcie do głosowania to byście nie musieli protestować. Polak mądry po szkodzie! Dobrze im tak. Oni nam wybrali PiS, wcale mi ich nie szkoda!

 5. A ty jeździsz Fiatem 125 p czy 126 p?
  Wg Ciebie rolnik powinien łazić nadal za konikiem, tylko problem, że lewactwo pewnie zakaże wykorzystywania koni jako siły pociagowej.
  Ciągniki i maszyny są tylko i wyłącznie środkami produkcji, które ktoś wyprodukował, czyli dał miejsca pracy. Jeśli masz tak ograniczone zapatrywania to znaczy, że jesteś zwykłym zazdrośnikiem. Zapytaj się w firmach dostarczających środki do produkcji maszyny rolnicze, nawozy, środki ochrony roślin czy cieszą się z wprowadzenie ustaw, które pogarszają sytuację rolników.

  • „Jakim prawem innym utrudniacie życie?????” – dołączam się do pytania!
   A co by było gdyby ktoś z dzieckiem do szpitala jechał? A tu trafia na taki korek, bo się buractwu przypomniało że rząd jest zły! Na pole pyry kopać!!!!!!!!!!!!!

   • No mi premia poleciała w pracy ,bambrom 200 zł nie chodzi za nic .Nie mam szacunku teraz do rolników ani do POLICJI ,stoją przy drodze i się śmieją. Wypad pod sejm bando tępogłowych . Za tydzień każdy o was zapomni .

 6. Szkoda tylko że właśnie ta grupa spoleczna-rolnicy w 99% głosowała na Kaczyńskiego i to popierała jeszcze niedawno.
  Takie protesty powinny się odbyć ale w Warszawie żeby utrudnić życie posłom A nie zwykłym podatko-dawcom z których idą wszystkie świadczenia (również na rolników).
  Utrudnianie innym ludziom życia przez blokowanie ruchu nie ma żadnego sensu. Rolnicy najwięcej narobią sobie wrogów w społeczeństwie a „ustawodawcy będą mieli to głęboko w d….e.

 7. Argumenty o luksusowych ciągnikach są bez sensu. Dziś w każdej branży postęp poszedł do przodu. Ile starów czy jelczy widzicie na drogach? A przypomnijcie sobie jakich narzędzi jeszcze 20 lat temu używali murarze, stolarze i inne zawody, a jakich dzisiaj? To tyle na obronę rolników. Nie można jednak zapominać na kogo głównie rolnicy głosowali. Oczywiście, powiecie, że PO i lewica tez byli za ustawą. Oczywiście. Ale to nie im zawierzyli rolnicy, nie na nich postawili. Poza tym PiS to rządząca większość i bez nich pozostali mogą sobie w sejmie jedynie pogwizdać i potupać nogami. Gdy PiS napuszczał społeczeństwo na lekarzy, nauczycieli czy sędziów, to właśnie głównie rolnikom sie to podobało. Bo im wmówiono, że to te złe, wszystkiemu winne elity, a liczy sie przecież prosty, zwykły człowiek. Bo to właśnie jest polityka PiSu. najpierw podzielić społeczeństwo, napuścić jednych na drugich. A rolnicy tę pisowską propagandę bardzo chetnie łykali. Więc teraz niech płacza nad rozlanym mlekiem.

  • Piękny język. Dla wszystkich rolników, którzy jeszcze mają wątpliwości czy temat tej ustawy ich dotyczy. Dotyczy, gdyż rolnicy, którzy utrzymują się z utrzymania bydła przestaną chować bydło. Jeśli przestaną to będą szukać innych alternatyw.
   Dla zobrazowania. Zadajcie swoim znajomym przedsiębiorcom niezwiązanym z rolnictwem czy wejście na ich rynek nowych podmiotów byłoby przez nich mile widziane. Każda likwidacja jakieś branży wpływa negatywnie na inne branże, gdyż klientów jest taka sama ilość a chętnych do sprzedaży swoich produktów lub usług jest większa.
   Niech każdy zajmuje się tym w czym jest dobry i czym chce sie zajmować. Wówczas będzie dobrze.

 8. Kochani rolnicy a może byście tak przestali przywłaszczać sobie drogi gminne miedzy polami? Jak to jest, że na takie problemy nie zwracacie uwagi, tylko orzecie pas drogi zwężając ją do dwóch metrów. Przykładem jest droga w Bieślinie, szerokość drogi na mapach od 6 do 12 metrów, a dwa auta się nie miną bo jest taka wąska. Jeszcze macie czelność narzekać, że po uprawach samochodami jeżdżą. Wstyd. Mam nadzieję, że zajmą się tym odpowiednie organy.

 9. Wcale ich nie żałuję. Z kim by się nie gadało to dobrze że pis wziął się za skorumpowanych sędziów, nierobów nauczycieli, złodzieji przedsiębiorców, łapówkarzy lekarzy, itd, to teraz nareszcie mam satyswakcję że rolnikom dobrali się do dupy i to w 2 miesiące po wyborach w których poparli Dudę

 10. Drodzy gospodarze, możecie mi wyjaśnić dlaczego protestujecie na drogach, przeciw gościowi, który nawet prawa jazdy nie posiada? Jest wożony „karocą” na bombach i ma głęboko z tyłu, sytuację na drogach. Sądząc po komentarzach, to raczej sympatii w społeczeństwie, nie zyskaliście.

 11. Poszę sobie raczyć zauważyć iż jest to tak naprawdę tendencja ogólno europejska wymyslona przez jakiegoś urzędnika lub grupę urzędników w Brukseli a nie przez jednego Kaczyskiego. Zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, zakaz chodowli zwierząt futerkowych itd. to wszystko wymyślili w Brukseli. A stare przysłowie mówi, że gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze – po co ma zarabiać ktoś obcy jak europejscy urzędnicy mogą dać swoim i przyjaciołaom królika.

  • Wreszcie ktoś z sensem pisze. Walka o ochronę praw zwierząt trwa od lat;przymiarki do tej ustawy nie od wczoraj…. takim postępowym krajem chcemy być, gonimy rankingi to i do przepisów unijnych musimy się dostosować tym bardzie,j że jakby na to nie patrzeć, to my zależni od Unii jesteśmy (i tyle do powiedzenia mamy).
   Rolnikom absolutnie nie zazdroszczę ich ciężkiej pracy, spoglądania w niebo „czy deszcz spadnie”, niestabilności cen i braku szacunku do ich pracy.

   Smacznej marchewki z Holandii, wieprzowinki za krocie z Niemiec itd

 12. Brudasy,głosowali na PiS to mają teraz co chcieli haha. Tydzień minie i każdy o was zapomni. Po co wam to było? Żeby pokazać jakie macie traktory za kasę z uni lub kredytu banku?
  Najbardziej mnie interesuje jakby ktoś umierał,lub się paliło albo jakiś wypadek to ciekawe czy karetka/straż by dojechała na czas żeby uratować ludzi…
  Tylko się śmiać z was

 13. Żałosny jest ten strajk, ustawka ludzi którzy chodują zwierzęta na futra. Ja futer nie kupuje więc nie obchodzi mnie to. Zwykłych rolników to nie dotyczy więc o co tu kaman. Są tacy co się zwolnili z zakładów pracy aby z UE dostać pieniążki. Pomijając fakt jakie mają sprzęt drogi do uprawiania roli to jakimi autami rolnicy jeżdżą? Tak im źle to niech popatrzę na zwykłego pracownika który musi połowę pensji oddać na kredyt za mieszkanie i muszą żyć, strajków nie robią że banki okradają ich z odsetek A mogli by i powinni. Dzisiejszy gospodarz to dla mnie oszust i potencjalny morderca który karmi swoje bydło chemia aby tylko szybko rosło, mało zjadło i drogo się sprzedało. Trujecie nas i się śmiejecie nam w pysk.

 14. – szanowni rolnicy jada bez kierunkowskazów ? A dac im po 150 zl mandatu za brak kierunku

  – brak zachowanego odstepu zeby wyprzedajacy pojazd sie zmiescil miedzy traktory tu tez dac po 200 zl mandatu wg kodeksu taki odstep musi byc zachowany

  – łupac rolnikow bo utrudniaja zycie mieszkancom a mogli przeciez pojechac i zablokowac pałac Budyniowi czy sejm Pinokia – potrafia tylko nam mieszkancom robic pod gorke a pier…e nie kupie na targu owocow i warzyw kupie ziemniaki z Izraela i pomidory z Hiszpani a Jabłka z zachodu lub od Ruska niech sie bujaja rolniki glosowali na pis a teraz strajkuja a macie za swoje niech ten PIS was stłamsi i ograniczy to po rozum pojdziecie w koncu

 15. A gdzie są wszyscy słodkopierdzący księża, którzy w czasie dożynek potrafili rolnikom kadzić i wygłaszać słodkie słówka o cięzkiej pracy rolnika, o stole, o chlebie, o tradycji tylko po to żeby zgarnąć swoją sumkę? Teraz nie widzą co się dzieje? Co to za kraj, który mieni się być demokratyczny a w którym trzeba siłą walczyć o to co się człowiekowi słusznie należy?

 16. Wszyscy, którzy nazywają rolników brudasami, prostakami wystawiają sobie świadectwo. Inteligencja bije po oczach. Wszyscy, którzy tak opisują rolników są zwykłymi zazdrośnikami.
  Rolnicy nie protestują za jakimiś dopłatami czy dotacjami tylko przeciw ograniczaniu ich działalności.
  I tak tego większość zazdrosników nie zrozumie bo zawiść przyslania Wam trzeźwe myślenie.
  Jak już skutecznie zniechęca do prowadzenia gospodarstw to wejdą na rynek kierowców, budowlańców, mechaników, itp, itd i wtedy będziecie płakać, że psują Wam rynek, wpływają na to że zamiast myśleć o kolejnych podwyżkach będziecie martwić się czy szef Was nie zwolni.

  • Prawa rynku sa takie ze jak wam sie robic nie chce to przyjdzie tu ukrainiec lub rusek ze swoimi warzywami i tez po tej samej cenie sprzeda a moze i taniej wiec nie placz rolniku Pustka w rynku szybko sie zapelnia ! Baboki wyjechali pokazac sie ciagnikami do programu sie zapisz Rolnik szuka Zwady ;p

   • A czy ktoś z tych protestujących nie chce pracować? Co za brednie wypisujesz. Rolnicy protestują przeciwko wprowadzeniu zakazu uboju rytualnego, który spowoduje, że na utrzymywane przez nich bydło i drób nie będzie takiego zbytu jak jest teraz. Jeśli tego nie rozumiesz to masz problem z logicznym myśleniem.

    • logicznie to wy nie myslicie blokujac droge robisz problem mieszkancom a nie rzadowi dlaczego nie pojechales traktorkiem do warszawy i nie wywaliles przed sejmem przyczepy gnoju ??? taki madry jestes jak mieszkancom potrafisz blokady robic a to nie oni glosowali przeciwko tym zmianom a to mieszkancy od was kupuja warzywa owoce i mieso – nie sczekaj na forum tylko w pole do roboty

     • Logicznie myślący się odezwał. Przejechać na krótkim odcinku ciagnikami to jest wielki armagedon ale do Warszawy jakbyśmy pojechali to nie byłoby blokady?

    • do warszawy – widzisz gdybys sie uczyl to byscie sie zmowili Rolnicy i kolegow byscie wyslali z okolic warszawki zeby w waszym imieniu ci pojechali wywalic przyczepe gnoju pod sejm i skladke zrobic z wojewodztw na mandat 1000 pln i ten co wywali zaplaci ze skladki wszystkich a ty n apoliwie bys zaoszczedzil a efekt na caly swiat by poszlo w TV rolnicy z okolic warszawki by blokade zrobili w waszym imieniu i byscie mogli w domku siedziec no ale po co jak zescie za dotacje pokupowali sobie ciagniki Lamborghini z radyjkiem w srodku i klimka to trzeba sie pokazac lokalnie

     Ekonomia chlopie i strategia myslisz ze ktos z sejmu sie tym waszym przejazdem przejal ???? moze burmistrz jak z mogilna do roboty jechal hahaha

     wy jak cos wymyslicie to klekajcie narody

     PROPONUJE BOJKOTOWAC produkty lokalnych rolnikow jako ze my protestujemy ze jablka sa po 5 zl za kg to my konsumenci zaprzestajemy od was kupowac bo drogo

     • Mogę się tylko pośmiać z tego co napisałeś. Bojkotuj sobie produktu polskich rolników. Kupuj od Niemca. Zadzwoń do Remondisu. Jak pojadą mocodawcy z Niemiec przywiozą Tobie zapas tej zachodniej żywności.

 17. Marzyłem by do nich dołączyć, kiedy zobaczyłem ich w tych starych fergusonach, każdy wygladał jak sołtys. Co ja mówię jak sołtys, jak wójt!

 18. Rolnicy nie protestują tylko w swoim imieniu. Zobacz „miastowy” kolego za co płacisz…
  We wrześniu 2019 za kilo dobrej jakości mięsa dostałem 5,50… Ty w sklepie za kilo kaszanki płaciłeś 9 zł.
  We wrześniu 2020 za kilo tej samej jakości mięsa mi płacą 3,60…Ty w sklepie za ten sam kilogram kaszanki zapłacisz 12 zł.
  Porównałem tylko cenę kaszanki (kasza+trochę krwi), pamiętajmy jednak, iż już kilogram parówki kosztuje około 20 zł.
  Zwróćcie ludzie uwagę, że nie tylko nas rolników grabią! Miastowi płacą 30% więcej za żywność i myślą, że nam kieszenie nabijają. Realia są takie, iż jałmużna jaką dostajemy tylko w przeciągu roku kalendarzowego jest o 35% mniejsza, a w sklepie żywność zdrożała przynajmniej o 30%.
  Gdzie jest równowaga i sprawiedliwość pytam?
  Wracając do kwestii traktorów…taki ciągnik to około 250.000 kosztuje. 95% tych maszyn ma w dowodzie rejestracyjnym współwłaściciela „BANK”. Ile lat trzeba świnie sprzedawać, aby taki traktor był własnością rolnika? Pamiętajmy również, że oprócz rat dochodzą koszta autocasco i serwis!

 19. TO NIE JEST DUPLIKAT WYPOWIEDZI.Traktor numer 3 zielony John Deere ewidentnie łamie przepisy wjeżdża na czerwonym wymuszając pierwszeństwo.Jest jakieś prawo Prawo w Polsce?

 20. No i to by było na tyle , trochę złości wczoraj i jedynie jakiś kretyn wczoraj obok Czerniejewa podpalił baloty i opony wieczorem . Kaczyński pewnie nawet o tym proteście nie słyszał , no ale wolny kraj …

 21. podper..m znajomego rolnika bo blokowal trase 15stke w nagrode sprawdza czy to co pobiera z dotacji sie zgadza i ilosc Ha itd niech go zweryfikuja skoro jezdzi i nie ma co robic

 22. Ile trucizny się wysączyło w tych komentarzach? Jakie inne wyjście mają rolnicy, którym bardzo może zaszkodzić nowa ustawa o ochronie zwierząt. Jak upadną polscy rolnicy to zyskają Ci zza zachodniej granicy, którzy też dostają dotacje prawdopodobnie większe niż polscy. No i w zagranicznych sieciach (Biedronka, Tesco, Lidl…) będziemy kupować już nie polską żywność. Ktoś napisał, że stracił premię bo się spóźnił do pracy – współczuję ale dokąd Państwo wyjeżdżacie do pracy między 10-13? Tak napisano, że w tych godz. był protest. Kaczyński może nie usłyszy ale każdy poseł jest z jakiegoś regionu

  • Panie Chłop. Niech Pan się nie denerwuje. W Internecie anonimową obelgę może napisać np. 12-latek i mieć ubaw, że kogoś realnie wkurzył. Tutaj komentarze chyba czekają na akceptację więc możnaby nie publikować tych z inwektywami i wulgaryzmami, nawet jeśli są wykropkowane. Ale to decyzja Pana który prowadzi stronę.

  • A za PO to im same kwiatki rosły? Mamy tą Unię cośmy jej chcieli. Odczujemy to wszyscy za chwilę jak nowe podatki się pojawią- m.in od deszczówki i plastiku; może od razu zaznaczę że regulują to zewnętrzne przepisy

 23. ale PISiory tych rolnikow ukrecili ale sie wzieli za nich i dobrze bo swite krowy byli najpierw nauczycieli wielkich usadzili jak strajkowali potem sedziow usadzili i pokazali gdzie ich miejsce potem rolnikow , lekarzy tez za blad w sztuce i dobrze co to Rolnik myslal ze panisko jest z hektarami i moze wszystko.
  Do rolnika chlopa – panie mi wszystko jedno czy od niemca kupie czy od Czecha byle tansze bylo ! normy Unijne sa takie same wszedzie i nie pieprz pan ze polski rolnik to chemii na pole nie leje jak by nie lal to woda by tak nie kwitla w jeziorach – SZACH I MAT

 24. Musisz być za pewne z tego KOD owskiego grona.
  To od jakiej chemii, ktorą leje rzekomo rolnik jeziora kwitną?
  Czekam z niecierpliwością, co tam wyszperasz w internecie.

  • Panie chlop ja pracuje na laptopiku zdalnie a pan musisz isc w pole tyrac zmien pan prace i skoncz pan blokowac drogi sam pan na PIS glosowales a teraz strajkujesz ani za KODem nie jestem ani za platforma ani za korwinami ani za bosakami ani za hlownia nie interesuje sie polityka bo zwyczajnie nie mam na to czasu.

   Ale pan jak tak tanio sprzedajesz hurtownikom swoje plony to tez niedobrze bo potem placzesz pan ze tak malo zarabiasz a sprzedaj pan niemcowi drozej ale nie bo niemiec wiecej ci nie da 🙂

   cwaniaki od blokady drog sie znalezli a niech ich PIS umoczy – do plebana pan idz niech wam pomoze w walce z PISem hahah

   szukal nic w necie nie bede siade sobie przed TV i zobacze jak was stłamsi PIS za chwile obostrzenia COVID-19 wejda od soboty to mandaty dostaniecie 500 zl za brak masek i zobaczymy kto bedzie jezdzil po drogach ;p ojj wezmie sie za WAS PIS ojj wezmie

 25. Przemawia za Tobą jak i za wiekszością tych negatywnych komentarzy zwykła zawiść i zazdrość. Nie mogłeś zostać na gospodarstwie? Czy jak wielu spiep…o do miasta, bo nie chciało się ciężko pracować a teraz zazdrościsz, że ktoś ciężka pracą coś osiągnął. Znam wiele takich przypadków. Kiedy trzeba było wyrzeczeń to wszyscy uciekali, bo chcieli łatwego życia w mieście. Macie czego chcieliście. Widzicie tylko ciągniki a nie macie bladego pojęcia że trzeba to po prostu spłacić.

  • to pogadaj pan z kolegami swoimi po fachu jakie waly kreca z dotacjami

   drogi poorali posadzili buraki nawet na zaoranej drodze i wg satelity maja wiecej zaplacone a potem jezdza po burakach czy po czym tam posadzili/posiali i droga sie zrobi wazne ze unia zaplaci wiecej

   kolejne tematy juz przytaczal nie bede na forum jak rolnicy kombinuja

   ekogospodarstwa fikcyjne itp.

   oj wezmie sie PIS za was ojjj wezmie

   a wyjechalem faktycznie do pracy bo w trzemesznie placili mi 1800 pln a teraz 6 klockow wiec jak chcesz „chlopie” to jedz do warszawy i tam zostan najlepiej w sejmie 🙂

 26. a moze by tak usiasc DO STOLU i wypracowac kompromis jakis ?
  tak by utrudnic zycie poslom a nie mieszkancom co??

  moze burmistrze znajda czas dla rolnikow ? Rolnicy jakos przedstawia swoje pomysly ???

  tak nikt jakos o tym nie pomyslal ? a burmistrzom za co placimy?? i to 2 na 1 mala gmine

  zaden na to nie wpadl ale my polacy wygryxc sie musimy sami i pokasać zeby niemiec mogl przyjsc kupic hektary jak Remondis i drozej produkowac ????

 27. Typowy PiSowski zawistnik. Takich też nie brakuje. Im gorzej sąsiadowi tym lepiej. A później że złożonymi rączkami do kościółka.
  Dla Twojej wiedzy rolnicy są kontrolowani przez wiele instytucji. Jak jeszcze nie zdążyłeś to możesz na kogoś nasłać kontrolę. Masz to pewnie we krwi. Albo udajesz takiego albo taki po prostu jesteś.
  Protest rolników wynika tylko i wyłącznie z faktu chęci wprowadzenia ustawy, która m. in. :
  – ograniczy eksport (dla wytłumaczenia jest to sprzedaż poza, granice kraju, UE) wołowiny i drobiu, co w pierwszej kolejności wpłynie na spadek cen skupu bydła i drobiu, utrzymywanego przez rolników;
  – umożliwi organizacjom „prozwierzęcym” włażenie bez powodu do domów, w tym do Twojego ( jak masz tak małą wyobraźnie, to pomyśl ile z tego tytułu może być nadużyć, wobec osób starszych, które nieświadome będą wpuszczały podejrzanych domokrążców).
  Ta ustawa dotyczyć będzie również ludzi posiadających psy i koty w miastach takich jak Trzemeszno.
  Dotarło czy jeszcze nie ogarniasz inteligencie?

  • ale koniowi idz pan to tlumacz ja nie decyduje a mi pan zycie utrudniasz blokada ;P
   co za typ na forum placze zamiast kaczorowi w warszawce i kto nie ogarnia ?

   • A to jest forum czy panuje tu jedyny słuszny przekaz?
    Próbuję tylko i wyłącznie wytlumaczyć, jakie są powody strajków rolników.
    Tak mówicie o tych kredytach, że rolnicy wiedzieli co robią biorąc kredyty i nie powinni płakać teraz płakać. Tylko zadajcie sobie jedno pytanie. Tylko jedno. Czy Wy biorąc jakiś kredyt czy to hipoteczny czy jakiś inny nie zakładacie sobie z czego będziecie go spłacać?
    Rolnik zaciągać zobowiązanie w banku na lat 15 chciałby aby, np, w połowie okresu spłaty ktoś nie zamknął mu działalności, na rozwój której zaciągnął ten kredyt.

    • szanowny Panie kredyt bierze sie taki by moc go splacic nawet jak zrodlo dochodu panu zniknie wiec jesli kto szarabia 2 tys pln/ miesiac to po co bierze kredyt hipoteczny na 15 lat i splaca po 1500 zl mogl wziac na 20 lat po 800 zl lub wynajmowac mieszkanie u kogos za 400 zl/mc

     • W jakim Banku można Ciebie spotkać? Cenne uwagi tu prawisz. Nic. A może jesteś od Ryśka Petru, który naklaniał ludzi na kredyty we frankach a później płakał jaki to zły rząd nie chce pomóc frankowiczom.
      Dla Ciebie bankowcu to w sumie najważniejsze, aby złapać klienta na kredyt. Prowizja do wypłaty jest. A czy ktoś straci źródło utrzymania, czy państwo ograniczy działalność, na ktorą bralem kredyt to nieważne.

 28. Czytając komentarze Trzemeszeńskicej Inteligencji nie wiem czy śmiać się czy płakać . Stare powiedzenie mówi ze milczenie jest złotem wiec „złotouści komentatorzy ” czasami warto zastanowić się i pomyśleć zamiast pisać głupoty . Nie bądźcie Januszami .i Graźynkami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj