Strona główna Różne Pracownicy Paroc Polska nie odpuszczają

Pracownicy Paroc Polska nie odpuszczają

23599
102

Ponad stu pracowników firmy Paroc Polska spotkało się wczoraj w sali OSP w Trzemesznie, aby wyrazić swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy w zakładzie. Poniżej zamieszczamy informację, jaką otrzymaliśmy od przedstawicieli związków zawodowych.

Wczoraj – 31 stycznia – w remizie OSP odbyło się spotkanie członków związków zawodowych Solidarność 80 i OPZZ Konfederacji Pracy działających w Paroc Polska. Spotkanie prowadzili liderzy organizacji związkowych. Uczestniczył w nich także specjalista prawa pracy Grzegorz Ilnicki, który reprezentuje związki w negocjacjach z pracodawcą.

Pracownicy wyrazili duże niezadowolenie z powodu braku konkretnej propozycji dotyczącej podwyżek. Związkowcy wystąpili wcześniej do pracodawcy z oczekiwaniami wzrostu płac o 800 zł netto dla każdego pracownika. Na sali padało wiele głosów, żeby nie rezygnować z tej wysokości podwyżek. Pod adresem pracodawcy padło także wiele zarzutów dotyczących ochrony środowiska oraz warunków pracy. W szczególności załogę zainteresował fenol oraz dymy wydzielane na miasto.

Załoga nie podeszła z entuzjazmem do przedstawionego pakietu medycznego, który ma być oferowany jako warunek rezygnacji z 100% wynagrodzenia chorobowego. Według zgromadzonych, w firmie z tak ciężkimi warunkami pracy powinien on zostać wdrożony dla pracowników bezwarunkowo. Poruszono również kwestie zapylenia. Wobec obecności w miejscu pracy tak wielu szkodliwych czynników pakiet medyczny wydaje się racjonalny, ale oferowanie go, w zamian za rezygnację z uprawnień chorobowych, budzi wielki opór.

Wszyscy pracownicy poparli organizacje wielkiej pikiety pracowniczej pod zakładem pracy w celu pokazania pracodawcy niezadowolenia z warunków pracy i płacy, jeżeli pracodawca nie spełni żądań płacowych wystosowanych przez organizacje związkowe. Ogłoszono konkurs na hasło pikiety dla pracownika, który wykaże się największą kreatywnością będzie przewidziana nagroda.

Wiele poruszanych kwestii dotyczyło podejścia kadry kierowniczej do pracownika. Pracownicy skarżyli się na niestosowne i wulgarne odzywki oraz niesprawiedliwe i niejasne rozdzielanie podwyżek. Takie sytuacje w tak wielkiej korporacji jak Owens Corning nie powinny ich zdaniem mieć miejsca.Kolejne rozmowy z związków zawodowych z Paroc Polska zaplanowano na 8 lutego 2019.”

102 KOMENTARZE

 1. Panowie i Panie nie dajmy się iwalczmy o to co nam się należy nie ulegamy ciągle pracodawcy, niech on w końcu zacznie nas traktować poważnie

 2. Brawo Panowie i Panie w grupie siła ! Nie Jestem pracownikiem Waszej firmy ale mocno trzymam kciuki. Pokażcie na co Was stać!

 3. Przecież roboty jest w […], nikt wam nie każe robić w tym parocu obsranym. No ale pewnie tak najwygodniej a gdyby nie Paroc to byście zap…i po magazynach za 1000zł mniej.

 4. Przyszedl 1 czlowiek pan M. ktory robi z pół tysiaca ludźmi co mu sie podoba. zastraszanie stalo sie codziennoscia karanie za czynnosci ktore wykonuje sie od lat i bez nich praktycznie nie da sie wykonywac pracy. Popsute maszyny narażające nas na wypadki itd. . .

 5. Składamy podziękowanie wszystkim obecnym na spotkaniu i liczymy na dalsze poparcie poprzez zaangażowanie w następnych poczynaniach naszych zakładowych organizacji związkowych.

 6. Pracownicy! Jaki fenol, jakie pyły??? Przecież wszystko jest NIBY cacy!!!! Proszė piszcie co wiecie. Czas aby i społeczeństwo Trzemeszna wzięło sprawy w swoje ręce!!!

 7. Tyle osób a jeszcze jedna brygada musiała ciągnąć ten syf na drugiej zmianie… Patrząc na ilość zebranych można tylko powiedzieć kiedy jak nie teraz

 8. jak nie chcą pracowac to przyjdą Ukraińcy mozecie jezdzic do Poznania czy nawet Krakowa do pracy tam placa wiecej.

 9. Veolia trzeci świat? Tam jest jeszcze jedna firma, która już chyba zasługuje na miano ósmego świata. Albo jeszcze gorzej…

 10. Pracowałem, kazdy mówił tutaj nie ma przyszłosci szukaj lepszej roboty, poszedłem do volskwagena, autobus z trzemeszna jezdzi duzo sie na nim nie traci a pieniądze po dwóch latach sa dwa razy takie jak na starcie w parocu, pakiet medyczny za darmo, w dodatku mozliwosci pełnych badan przy badaniach okresowych w celu sprawdzenia czy czegos sie nie złapało przez rok, do tego bonus swiateczny 70% 100% wakacyjny, kasa za ocene od majstra (1500-3000brutto) w zaleznosci jak sie pracuje. Polecam w końcu zacząć rozmyślać wyjscie z tego dołu jakim jest paroc w porównaniu do innych firm

 11. Koledzy i koleżanki jeżeli wszystko zawiedzie to wzorem policji nauczycieli sądownictwa i prokuratury w każdym z ww przypadku osiągnęli 100 % postulatów

 12. SZEFOWIE ZM popieracie inicjatywę przekonujące że trzeba walczyć ze w jednosci siła że trzeba iść na spotkanie ale jakoś zaden się nie stawił w straży jestescie za ale zeby nikt się nie dowiedział Cicho ciemni ?????

 13. Chcemy, żeby atmosfera pracy w Paroc-u była tak dobra jak 20 lat temu, kiedy dawna część produkcji wełny IZOPOL była przejmowana przez Finów, wtedy PARTEK.
  Pracownicy byli traktowani jak ludzie, ale wtedy firmą zarządzali Finowie.
  Walczymy nie tylko o podwyżki, ale i właśnie o należyte traktowanie wszystkich pracowników Paroc a nie tylko paru wybranych zarządzających, dla nich są wszystkie przywileje a dla reszty ciężko pracujących wszyscy wiemy co.
  Dla tego musimy porzucić wszelkie animozje i różnice i w duchu solidarności pracowniczej walczyć o swoje lepsze jutro do zwycięstwa.
  Czego sobie i wszystkim życzę.

 14. Nasi Panowie Radni poszli do Paroca na super PRELEKCJĘ odnośnie ochrony środowisk i nowych technologii w zakresie produkcji waty szklanej, CZY mineralnej jak to zwał to jeden i ten sam produkt SZKODLIWY I TRUJĄCY. NO A Przedstawiciele Paroca zapewniali, że Paroc nie truje naszego środowiska, nie było mowy o żadnym fenolu, ponieważ Paroc używa nowych technologii i że NIEMA MOWY O ZATRUWANIU A O FENOLU TO WOGÓLE NIEMA W ICH PRODUKCJI i dymów też NIE MA, bo z komina to tylko para się wydobywa. Z taką wiedzą wyszli NASI PANOWIE RADNI z Panem Przewodniczącym na czele. TAKI KIT NAM wciskają, całemu społeczeństwu, że Paroc nas NIE TRUJE. TO NIECH TERAZ posłuchają pracowników, co ONI MÓWIĄ O swojej SUPER FIRMIE CYT….”wiele zarzutów dotyczących ochrony środowiska oraz warunków pracy. W szczególności załogę zainteresował fenol oraz dymy wydzielane na miasto”.TO CO powiecie na ten temat NASI WYBRAŃCY MIASTA, nasi PRZEDSTAWICIELE. PYTAM sie do choinki WAS, gdzie w tym wszystkim jesteśmy my mieszkańcy, dbanie o nasze środowisko i nasze ZDROWIE. TAK RADNI potrzebują nas mieszkańców do wyboru ( mają z tego kasę), natomiast PRACODAWCA POROC potrzebuje pracowników za marne pieniądze w TRUCICIELSKIM ZAKŁADZIE, tak wygląda rzeczywistość naszego TRZEMESZNA.

 15. Pamiętajcie!!!! Jest taka mądrość narodów W jedności siła nie dzielcie się. Polak skłócony jest stracony. A góra się z tego cieszy wtedy. Takimi ludźmi bardzo łatwo manipulować są jak marionetki ciagniete za sznurki niezgody.. Wszyscy razem jak butla z gazem!!!!

 16. Panie kierownik TE. Jacy Ukraińcy? ? Ci co przed bramą w kolejce stoją i płoty rozrywaja żeby tylko się dostać ??😂😂

 17. A dlaczego tylko pracownicy produkcji się udzielają związki walczą o wszystkich tylko szlachta z bior siedzi jak mysz pod miotłą bo oni do szefa ok jesteś cacy A myślą sobie my też chcemy więc może pominąć tych oddanych albo niech sami zrezygnują z podwyżek skoro tak siedzą cichutko w jedności siła

  • Jeżeli ktoś siedzi cicho w szczególności osoba na stanowisku np kierownik inz to z pewnością mając odrobinę przyzwoitości godności nie przyjmie podwyżki to chyba oczywiste. Chyba że ktoś jest typem napluj mu w też a powie że pada.

   • Siedzą cicho bo im nie wypada się udzielać. Muszą grać tak jak góra tego oczekuje a podwyżkę by przyjęli ale cicho bo wszyscy słyszą…..

 18. Góra może zacznie szukać oszczędności zaczynajac od siebie !!! Zawyżone stawki remontów i zakupionych towarów . Oszednosci szukają na pracowniku a tony dobrego towaru ida na smieci !!

 19. Fenol? Podobno nic takiego nie ma miejsca? Radni tam byli na wizytacji i tez nic nie widzieli? Dziwne… Z KOMINÓW WYDOBYWA SIĘ NIELUDZKO SZKODLIWY I RAKOTWÓRCZY FENOL! NIKT TEGO NIE WIDZI? NIKT Z URZĘDU NIE POTRAFI NAPISAĆ DO WIOŚu WNIOSKU O KONTROLĘ???

  • Fenol jest wyczuwalny na jednym z działów (Otuliny) tam nie idzie wejść na hale taki smród a ludzie w tym pracują bo się można przyzwyczaić a że szkodliwy to nikt nie patrzy… Kominy są od budowlanki tam fenolu nie ma (chyba)

 20. Tak pracownicy Paroc,(mają rację w 100%) domagają się darmowej opieki medycznej z uwagi na szkodliwe czynniki zapylenia oraz obecności w miejscu pracy tak wielu szkodliwych czynników(fenol), dla ich zdrowia i bezpieczeństwa. MIESZKAŃCY !!!-TO CZAS przejrzeć na oczy w jak zatrutym środowisku my mieszkańcy trzemeszna żyjemy, kiedy pracownicy Paroc boją się o swoje zdrowie i życie. Jesteśmy cały czas truci nie wiadomo, czy tylko przez Paroc, gdyż w wodzie gruntowej na terenie gminy dokładnie Wymysłowo,Rudki, Brzozówiec, Miaty, Huta i Pasieka w wodzie gruntowej znajduje się fenol. Za chwilę wyjdzie na jaw, kto truje całe nasze środowisko. Być może to wina utworzonych wysypisk legalnych i nielegalnych za zgodą naszego burmistrza i Radnych miasta. Z tego co wiem sprawa ta znajdzie się w prokuraturze, bo to jest jawne trucie społeczenstwa.

 21. Nie pracujcie za wszawe pieniądze.Polska nie jest niepodległa.Usrael rządzi,Dojczland, Fracyja,
  a my- kwiat kwitnący tego ewropejskiego kraju zapierdalając niczym sryczym możemy tylko dolać sobie następną setkę do szklanki z PRL-u.Pozdrawiam

 22. Do wszystkich pracowników , którzy nie są w związkach działających przy Paroc ! Wstepujcie w Nasze szeregi! Tylko razem możemy być silni! Zapraszamy

 23. Jeżeli chodzi o pracowników z Ukrainy należy wziąć pod uwagę, że równie dobrze o ile nie lepiej zastąpić mogą właśnie tego kierownika.
  Ten kto umieścił podobnie niedorzeczny wpis o pracownikach z Ukrainy jest przykładem traktowania swoich podwładnych w naszej firmie szczególnie na wydziale o, którym wszyscy myślimy.
  Dla wszystkich zainteresowanych proponuję powyższy link https://www.youtube.com/watch?v=NHycPiY6wEM
  Scenka jest bardzo celnym opisem.

  • Von Nogaye są wśród nas! Nie jest ważne, jaką barwę ma Twój mundur. Nie jest ważne, co masz na pagonach. Ćwok o zdeformowanej psychice czai się za rogiem

 24. Drogie koleżanki i koledzy a może by tak powiadomić właścicieli co się dzieje w ich wiodącym zakładzie i za razem zaprosić ich na pikietę przed zakład to się zapewne ucieszom.

 25. Szanowni Państwo zadowolona załoga oznacza sukces niezadowolona to klęska firma nie może sobie pozwolić na niedopełnienie postulatów pracowników takie słowa padły do lokalnego kier firmy pod poznaniem która kilka miesięcy temu stała w tym miejscu co wy z ust przedstawiciela zarządu. PS Jeden dyr zrezygnował A drugi pracuje ale bardzo się zmienił na plus czasem sprawa z góry przegrana ….

  • Zgadzam się. Jest już w firmie ponad 1,5 roku i jeszcze nic nie zrobił dla ludzi. Typowy korporacyjny gość z wielkim ego.

 26. Często słyszymy, że w dużych miastach pensje muszą być wyższe ponieważ wysokie są koszty utrzymania.
  Nic bardziej mylnego.
  Czyli na tak zwanej prowincji wszystko jest za pół ceny?
  My mieszkający na „prowincji” musimy ten sposób myślenia zmienić. Pracujemy tak samo o ile nie ciężej.

 27. czy zaprosil ktos proboszcza ? skoro na swiecenie pieca i innych prosicie to moze zaproscie go do negocjacji – w druga strone tez chyba moze pomoc a nie tylko zeby kasowac ?

 28. Jeśli ludzie nie wyjdą na pikietę tzn nie będzie min 200 osób to nima sensu wiara krzyczy że wyjdzie a będzie że ten niemogl że ten musi dojechać oraz niech dojda elektrycy wcale niebyli na spotkaniu tak jak majstrowie oraz ich zastępcy mają stawki i mają wujechane wiadomo że biurowi nie wyjdą jeśli pikieta to zaprośmy USA ci co nas kupili niech zobaczą co się dzieje bo jak mają się zjawić to wszystko cacy odrazy towar lepszy dojechania itp zacznijmy myśleć wprzód prawnik jest zajebisty i trzeba wyjsc on sam nie wyjdzie w kupie sila amy to my załoga paroc kto sie zgadza to pikieta jeśli potrzeba

 29. Dzień dobry,
  moja propozycja: połączmy siły niezadowolonych Pracowników Paroca i Mieszkańców.
  Mamy wspólny cel: powstrzymanie dalszego trucia i pracujących, i mieszkających.
  Fenol, amoniak, formaldehyd, chlorowodór, siarkowodór, setki ton dwutlenku siarki i dwutlenku azotu i dziesiątki innych trucizn- tym „karmi” nas od lat Paroc.
  Zorganizujcie wspólną pikietę przed bramą zakładu- zaproście Trzemesznian. Niech przyjdą i niezadowoleni, truci Pracownicy i oszukiwani, i mający dość wdychania tego świństwa Mieszkańcy.
  Żółte kamizelki mamy- pomożemy!
  Gdzie i kiedy?

  Pozdrawiam
  TDi

  PS- pomysł z zaproszeniem na pikietę centrali koncernu- świetny ! Mogę się założyć, że nic o Waszych( płacowych i zdrowotnych) i naszych ( zdrowotnych) problemach nie wiedzą. Lepszego sposobu na załatwienie podwyżek i ograniczenie emisji trucizn ( i pozbycia się nielubianego dyrektora- przy okazji) nie ma!

 30. DOPUSZCZALNE LIMITY EMISJI – PAROC** ( substancje lotne)

  1) dwutlenek siarki – 719 ton/ rok
  2) amoniak – 596 ton/rok
  3) pyły zawieszone – 503 tony/rok
  4) LZO* – 473 tony/rok
  5) dwutlenek azotu – 407 ton/rok
  6) FENOL – 75 ton/rok
  7) FORMALDEHYD – 55 ton/rok
  8) trójetyloamina – 35 ton/rok
  9) chlorowodór – 18 ton/ rok
  10) siarkowodór – 1 tona/rok
  ——————————————
  RAZEM 2.882 tony/rok

  To jest 115 TIRÓW o ładowności 25 ton każdy-ROCZNIE!!!
  *LZO- lotne związki organiczne, np.: aceton, oktan, heksan, toluen, benzen, ksylen, octan n-butylu itd

  ODPADY STAŁE- limity

  a) NIEBEZPIECZNE – 57 ton/rok
  b) inne niż niebezpieczne – 91.895 ton/rok
  —————————————————————–
  RAZEM 91.952 ton/rok

  to jest 3.679 TIRÓW o ładowności 25 ton każdy-ROCZNIE!!!

  ** dane w oparciu o decyzje nr OS.6224.01.2017, OS.6222.02.2016 Starosty Gnieźnieńskiego

  • Tomasz Dymos. Chcemy podwyżek a nie zamknięcia FIRMY Paroc. Teraz to raczej w piecach pala wszystkim ,tylko nie węglem.

   • Szanowny Panie Chemiku,
    1) w którym miejscu napisałem, że postuluję zamknięcie Paroca?
    2) czy z Pana wpisu należy wnioskować, że jak dadzą podwyżki, to mogą sobie dalej truć ?
    Na to nie ma i nie będzie zgody! Z całym szacunkiem dla tych kilkuset pracowników Paroca i firm współpracujących- nie może dobro ( w postaci pracy i zarobków dających utrzymanie im i ich rodzinom) tych kilkuset osób być oparte na krzywdzie, drastycznym pogorszeniu komfortu życia, chorobach, schorzeniach, kłopotach zdrowotnych i wydatnym skracaniu życia(poprzez wdychanie tych świństw) wielu TYSIĘCY mieszkańców!
    Już o tym pisałem: alternatywa polegająca na założeniu, że albo Paroc jest i truje, albo nie ma go wcale jest całkowicie fałszywa.
    Emisję rujnujących zdrowie i pracowników, i mieszkańców, rakotwórczych, alergizujących i Bóg wie jeszcze jak, szkodzących nam substancji można skutecznie i bardzo znacznie ograniczyć. Jest to wyłącznie funkcja kosztów, które Paroc musiałby ponieść. A ten, jak każdy koncern, chce pieniądze- grube miliony- kłaść do kieszeni i wypłacać w formie dywidendy udziałowcom, a nie wydawać na instalacje ograniczające trucicielską emisję.
    Nie ma pytania:czy trucie można wydatnie ograniczyć- tu odpowiedź jest prosta:TAK!!
    Pytanie brzmi: jak zmusić do tego Paroc ?
    Uświadomić zarządowi koncernu, że czasy traktowania Trzemeszna- jego pracowników i mieszkańców- jak niewolników, którzy za miskę ryżu narażać będą zdrowie i życie swoje i swoich rodzin, bezpowrotnie minęły.
    Wspólna akcja protestacyjna pracowników i mieszkańców: pikieta przed siedzibą firmy, blokowanie dojazdu pojazdom ( ul Fabryczna) odbierającym towar, w ostateczności- w razie braku reakcji ze strony Paroca- blokowanie krajowej 15 ( zainteresowanie mediów ogólnopolskich- murowane). To samo pod siedzibą Starosty Gnieźnieńskiego- współodpowiedzialnego za naszą tragiczną sytuację.
    Na wsparcie wszystkich, którym na sercu leży zdrowie mieszkańców i przeciwdziałanie dalszej degradacji środowiska- możecie liczyć. Na mnie, moją rodzinę i przyjaciół -też! Kiedy? Gdzie?
    Oczekuję również tego, że w tłumie protestujących, obok lekarzy, nauczycieli, uczniów itd-w równie gustownych, co w czasie”wizyty” w Parocu, żółtych kamizelkach- zobaczę: i wszystkich Radnych, i Pana Przewodniczącego RM i Pana Burmistrza. (a i Księdza Proboszcza – wszak mamy czynić sobie ziemię poddaną, a nie zdegradowaną 🙂
    Zatem- do zobaczenia!
    Pozdrawiam TDi

  • Ale to są wartości maksymalne w tym pozwoleniu. Jak by tyle wydzielali co Pan pisze to by nas już widać nie było. Wystarczy podzielić te tony które Pan podał przez powierzchnię gminy i wychodzi mi ponad 5 ton pyłów na hektar 😱🤔, rocznie. Gdyby to spadło tylko na miasto, to Trzemeszno by wyglądało jak Pompeje.

   • Szanowny Mieszkańcu,
    1) powierzchnia gminy Trzemeszno, to 174,8 km2 czyli 17.480 ha, przy emisji ( całości) 2.882 ton rocznie, daje to 0,165 tony, czyli 165 kg na hektar
    2) oczywiście, że to limity maksymalne ( choć nie do końca- nie uwzględniają emisji z kominów awaryjnych np w sytuacji uszkodzenia instalacji dopalania CO w kominach głównych, co się dość często zdarza, a ponadto może być sposobem na omijanie limitów. Zachodzi obawa przekroczenia norm? No to symulujemy uszkodzenie systemu dopalania na kominie podstawowym i „puszczamy” nierejestrowaną ilość kominem awaryjnym.Prawda, że proste?), ale skąd przypuszczenie, że realna emisja jest znacznie mniejsza?
    3) O pozwolenia-w tej wielkości- występuje Paroc. Proste i logiczne pytanie: jaki miałby interes, aby występować o limity znacznie przewyższające rzeczywistą emisję, a tym samym znacznie trudniejsze do uzyskania ?
    Czy łatwiej uzyskać WZ na postawienie budynku 30 metrowego, czy 190 m? I czy mając zezwolenie na wieżowiec 190 metrowy, inwestor buduje 30 metrowy?( żeby nawiązać do obrazowego, nośnego medialnie tematu)
    Zresztą nic prostszego- wystarczy zapytać o wielkość rzeczywistej emisji samego truciciela.
    Powodzenia w uzyskaniu odpowiedzi 🙂
    Pozdrawiam
    TDi

 31. Pan dyrektor chyba uważa się za Boga trzeba może mu jakiś oltaz wybudować przy drodze krajowej i niech się kierowcy zatrzymują pomodlić skoro uważa się za tak ważnego i nie okazuje pracownikom szacunku

 32. Attenzione! Attenzione! Attention! Warning! W końcu w Parocu podwyżka wjechała i to jeszcze inflacyjna 1,6 % ,której pracownicy nie widzieli od kilku lat (poza porozumieniem 2014-18). Szacunek, rozpieszczają Nas.

 33. Ppdobno nic.. co mieli juz rozdali swoim. Reszta ma zadowolic się tym co ma. Czekamy na ko.unikat związków. Czy właściciele wiedzą.. akcjonariusze również?.. wyslac to do USA.. skoro władze w Europie akceptują poczynania zarządu w Polsce., to będą odpowiedzialne za skutki pikiet w Polsce. A moze o to chodzi by ukryc inne powody, czy ludzie sami nie są sobie winni, bo akceptuja dzialania na TI. Na Base byl problem z kierownikiem ucichlo.. nawet komentarzy o nim nie ma a po latach zostal tylko trochę odsunięty.. i jest duzo lepiej, a TI to niech podziekuja sobie akceptujac poczynania kierownika, dyrektora. Ciekawe jak dlugo. Czekamy na radykaliejsze ruchy

 34. Teraz to proponuję myśleć o hasłach na pikiete np. Czas na zmiany dyrektor niechciany lub to nie ludzi widzi mi się chcemy godne zycie

 35. Czekamy na termin pikiety i do boju. Grają na czas bo myślą, że się poddamy. A MY nie możemy do tego dopuścić a oni wiedzą że nie moze dojsc do strajku. Więc mam nadzieję, że się nie mylę i po pikiecie Pan M. ulegnie na nasze „Widzimi się”. Oby pracownicy nie zawiedli i stawili się na placu. Tylko razem mamy szansę.

 36. Właśnie przeczytałem na f/b , że nic z tego …
  Szkoda , pracowałem tam i parę osób znam, współczuje. Panowie wysyłać Cv do Volkswagena , dojazd z Trzemeszna zawsze się znajdzie , nawet zaczęły jeździć już busy. Pracuje już ponad rok i narzekać nie mogę.

  • Dokladnie do boju i udostepniajcie na fb jak najwiecej razy wczorajszy post z konfederacji. Niech to pracuje na wizerunek firmy, ktora przez takie dzialania wychodzi bardzo źle wizerunkowo. Niech zrobi się o tym głośno. Powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj