Strona główna Wyróżnione Ludzkie szkielety przy ZSOiZ w Trzemesznie

Ludzkie szkielety przy ZSOiZ w Trzemesznie

11963
43

Niecodzienny widok ukazał się dziś pracownikom wykonującym roboty energetyczne przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. W wykopie przy ścianie szkoły natrafili na ludzkie szkielety.

Szczątki co najmniej pięciu osób znajdowały się na głębokości około 80 cm. Prace zostały przerwane, a o odkryciu został powiadomiony Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu.

Niestety, nie udało nam się uzyskać bliższych informacji co do dalszych zamierzeń w tej sprawie. W sekretariacie urzędu dowiedzieliśmy się, iż WUOZ nie ma w swojej strukturze rzecznika prasowego. Jedyną osobą uprawnioną do udzielania informacji mediom jest Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków – Jolanta Goszczyńska. Będzie ona dostępna dopiero w poniedziałek.

Miejsce znalezienia szczątków zostało ponownie zasypane. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prace zostały przerwane do czasu przyjazdu specjalistów.

43 KOMENTARZE

 1. a ja sie tam uczylem i prawie codziennie deptalem po nich WSTYD ze wladze n ato pozwolily
  a swoja droga do matury nie przystapilo wlasnie 5 osob z mojego rocznika ! zbieg okolicznosci ?

  • 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 2. Ludzkie szkielety w tym mieście to nic dziwnego… Całe Trzemeszno jest cmentarzyskiem. Plac koło biedronki, jordanek i wiele innych miejsc. Gdy kilkaset(?) lat temu panowały różne epidemie, choroby, nie było już gdzie chować ludzi. Nie dziwmy się, że obok kościoła-a niedaleko cmentarza znajdują się ludzkie szczątki.

 3. Jsk byłam mała to mama mi opowiadala a jej opowiedziała moja babca,, ze w Trzemesznie panowala zaraża cholery , ludzie umierali, na ulicach. Zwloki grzebano szybko gdzie popadnie aby zaraża się nie rozprzestrzeniala. Duzo ludzi zostało pochowanych wokół kosciola

  • To ciekawe, co piszesz. Dodam, że gdy budowano tzw pawilony, czyli te budynki w głębi terenu szkolnego, też natrafiono na szczątki ludzkie. Dawniej cmentarze były tuż przy, lub wokoło kościoła.

 4. W trakcie przebudowy piwnic budynku głównego LO w roku1974 /75 wydobyto kilka szkieletów ludzkich. To, że obecnie natrafiono na szkielety nie stanowi zagadki dla osób znających dzieje Trzemesznoa.

 5. A jak ja sprawdziany pisalem to cos mi szeptalo do ucha podpowiedzi i teraz juz wiem skad te 3+ a nie pały ze sprawdzianow a ja cale zycie myslalem ze to pani nauczycielka tak mnie lagodnie potraktowala a panu z angielskiego to nawet bombonierki zesmy nosili a tu sie teraz sprawa rypla i moze to zjawa jakas szeptala ….ehhhh wazne ze w koncu sie dowiedzialem

 6. A co tam słychać w samorządzie?
  Rondo będą budować?
  Dom dziecka będzie sprzedany?
  Chodnik w Rudkach będzie robiony?
  Droga w Grabowie będzie dokończona?
  Chodnik do Bystrzycy będzie robiony?
  Mieszkańcy Trzemżala i okolic będą mieli wodę?
  Droga do browaru ma już pozwolenie na budowę?
  Jakie koszty Gmina zamierza „utopić” w drogę przez jezioro Kościelne?
  Jakie zostały przyjęte rozwiązania technologiczne, aby zapobiec rozszczelnieniu się kolektora ściekowego?
  Kto sfinansuje budowę kolektora ścieków przez jezioro Kościelne?
  Zatrudnianie zięcia bez konkursu to standardy?
  Kto zapłaci karę nałożoną w związku z „rekultywacją” składowiska odpadów w m. Święte?
  Ile będzie wynosić podwyżka za wodę i ścieki?
  Co z pismem Dyrektora Domu Kultury?

 7. Można wypowiedzieć tak nie uwierzę że budując szkołę nikt nie wiedział że stawiają jom właśnie na cmentarzu. Od strony Biedronki to samo przecież to też był cmentarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj