Strona główna Polityka K. Dereziński o słomie w butach. Skarbnik uspokaja Burmistrza.

K. Dereziński o słomie w butach. Skarbnik uspokaja Burmistrza.

8659
232

Dzisiaj w Środowiskowym Domu Samopomocy w Trzemesznie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy Miasta i Gminy Trzemeszno z firmą Remondis Aqua. Niestety, spotkanie od samego początku było dość burzliwe. Jeszcze przed budynkiem ŚDS doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Burmistrzem Krzysztofem Derezińskim a mieszkańcem Ostrowitego Markiem Walczakiem.

Mieszkaniec prowadząc rozmowę telefoniczną wypowiadał się krytycznie na temat częściowej prywatyzacji TPK. Udający się w tym momencie na spotkanie Burmistrz – słysząc te słowa – stwierdził, że Marek Walczak ma słomę w butach. Wywiązała się pyskówka. Krzysztof Dereziński powiedział, że mieszkaniec Ostrowitego nie był zaproszony na dzisiejszą uroczystość. Mimo, że część oficjalna jeszcze się nie rozpoczęła, organizatorzy postanowili wezwać policję, aby ta z terenu Środowiskowego Domu Samopomocy wyprosiła Pana Walczaka.

Marek Walczak zarzucił Burmistrzowi brak kultury. Skarbnik Gminy Alina Kociemba próbowała słowami „przestań, przestań, przestań, bo on to puści” uspokoić Burmistrza, aby ten nie ulegał emocjom. Niestety – bezskutecznie. K. Dereziński odparł jedynie „nie przestanę”. Również i mi „oberwało” się od Burmistrza.

Zarzucił on, że nakręcam „spiralę nienawiści” (nagrywając przebieg zajścia), a moim bohaterem jest „Krzykacz Walczak”, który zdaniem naszego włodarza celowo przyszedł zepsuć dzisiejszą imprezę. Na koniec Burmistrz drwiąco określił mnie „dziennikarzem po szkole dziennikarskiej” doskonale wiedząc, że takiego wykształcenia nie posiadam. K. Dereziński zapytany przeze mnie dlaczego obraził mieszkańca Ostrowitego odpowiedział tylko, że nie będzie ze mną rozmawiać.

Gdy policja pojawiła się na sali, Marek Walczak dobrowolnie opuścił pomieszczenie. Dalsza część uroczystości przebiegała zgodnie z planem. Asystent Burmistrza Michał Michalak zabrał głos i zaprosił do obejrzenia krótkiego występu artystycznego zespołu „Kantata”, działającego pod przewodnictwem Pani Kamili Wesołowskiej. Po przemówieniach zaproszonych gości,przedstawicieli firmy Remondis oraz Burmistrza Krzysztofa Derezińskiego, doszło do oficjalnego podpisania umowy między stronami. Na koniec wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha”, po czym zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

Zapraszam do obejrzenia filmu z dzisiejszego zajścia przed budynkiem Środowiskowego Domu Samopomocy oraz z podpisania umowy.

232 KOMENTARZE

  • Remixy , a może, Komedie albo taki odwrotny Janosik – sobie i dla siebie ! Poza tym SZACUNEK !!! Dla , Redaktora! i dla P. Walczaka ! że ktoś patrzy tym ??? z gminy na ręce i prawdę głośno powie !!!

 1. Mamy cię dość Dyziu ciebie i twych autorytarnych rządów mam nadzieję że po następnych wyborach wróci praworządność

 2. No i wszystko jasne .W końcu burmistrz sie obnażył i pokazał całe swoje Ja. Widać komu słoma z butów wyłazi . Dla redaktora portalu brawo za odwagę !!!

 3. A Dyziu tak na marginesie śmiejesz sie ze redaktor nie ma szkoły dziennikarskiej a sam byłeś wiecznym studentem ile lat studiowałeś historię? Już nie wspomnę że nie mogłeś długo jej skonczyc wieczny studencie historii

 4. Burmistrz Dereziński to już nie ten sam człowiek, co uczył dzieciaki w szkole,jego zachowanie poniżej krytyki. Wreszcie ktoś przestał milczeć i ma coś do powiedzenia na temat tego co się dzieje w tym mieście. Panie Burmistrzu ktoś z zamiłowania może być lepszym dziennikarzem niż z wykształcenia.

 5. Ekipa sprzedawczyków!Precz z naszego Trzemeszna!Mam nadzieję,że wyborcy przejrzeli na oczy,a prokurator kiedyś rozliczy!Wstyd dla lubianych zespołów!

  • Ale Anonim jesteś głupiutki.W trzemesznie sa gorszące zdarzenia a ty tak to uprościłeś.Albo nie jesteś z Trzemeszna i masz w d…co się tu dzieje.My Trzemesznianie odbieramy to z podzienkowaniem dla portalu że o tym napisali.Jak nie było portalu to cicho sza,a teraz to na własne oczy widzimy co sie dzieje.A człowieka tak traktować nie można.Walczak nie jest żenujący.Za artykuł dzienkuje z rodziną.

 6. Panie Burmistrzu proszę nikogo nie obrażać o braku ukierunkowanego wykształcenia,pan sam jest historykiem a nie zarządcą. Poczułem się urażony wypowiedzią o wystającej słomie z butów, to nie te czasy,dziś my rolnicy jesteśmy i musimy być wykształceni i inteligentni.

  • Jest Historykiem ale długo nie mógł ukończyć studiów. Rok temu pokazał swoją mądrość przed panem Jatczakiem na którego argumenty nie umiał odpowiedzieć

 7. Ależ oczywiście Szanowny Panie Burmistrzu – my całkowicie rozumiemy, że lepiej słuchać NIEanonimowych lizodupców, którzy prosto w oczy tylko pieją z zachwytu nad Pana decyzjami. Przecież to normalne, że człowiek chce słyszeć o sobie dobre rzeczy. Rozumiemy, proszę się nie przejmowac.

  Ale chyba pozbył się już Pan złudzeń, że te NIEanonimowe wypowiedzi są szczerze, prawda? Każdy chce żyć, ma na utrzymaniu rodzinę, chce pojechać na wakacje, więc nie będzie prosto w oczy Panu walić co o Panu myśli.

  Jakoś automatycznie nasuwa mi się pytanie o zakończenie Pańskiej kadencji i następne miejsce pracy? I tylko moja wiara w ludzką naturę pozwala myśleć, że NIE wyląduje Pan w firmie Remondis jako specjalista od wszystkiego i niczego.

  I ostatnia sugestia odnośnie „słomy z butów”, proszę zmienić garnitur bo te przeszywki na garniturze wyglądaja niczym oslawiona metka na rękawie lub białe skarpetki do czarnych butów.

  Chawal naszemu Państwu za wolność mediów i czekam na następny odcinek sagi o walecznym burmistrzu i jego świcie. Najlepiej w formie video, maly komediodramat powstal.

  Panie Walczak – brawo za odwage i determinacje.

  Z wyrazami szacunku,

  Anonimowa wieczna studentka, której zdaniem zupełnie się Pan nie przejmuje:-)

 8. Największa żenada, w jaki sposób burmistrz naśmiewa się z redaktora. A jakie przygotowanie miał burmistrz obejmując swoje stanowisko? Z tego co wiem, nie miał i nie ma wykształcenia kierunkowego ( zarządzanie, prawo, finanse)A doświadczenie w zarządzaniu? O tak, był przecież niejednokrotnie wychowawcą klasy .

 9. Burmistrz ma jakies problemy sam ze sobą ( wszyscy wiedza jakie) i reaguje na wszystko i wszystkich baaaardzo emocjonalnie. Taki ktos nie piwinien pelnic tak odpowiedzialnej funkcji. Dyziu wróć lepiej do szkoly dowcipy dzieciakom opowiada. Oj zapomnialem, żeś szkoły wykończył

 10. Kupił sobie,ten niewykończony:)garniturek,za pieniądze zabrane ludziom sprzedającym na targu!:)Dlaczego tylko 50 zł.opłaty!Zrób 200!Będzie fajniejsze wdzianko!dyziu,pojechałeś po bandzie:)Fucha w u nowego pracodawcy zapewniona?Już wiesz,że nie wygrasz wyborów!A jankowski,gotów się rzucić na PANA Walczaka!

  • Walczak walcz o ten kawałek naszej polskiej ziemi,żeby nie zdążyli po cichu sprzedać Niemcom.Ziemia za takie grosze dzierżawiona,widocznie mają za dużo bo swoją wydzierżawiają tylko za wielokrotność tego co sami płacą.Taka sytuacja powinna skłonić BURMISTRZA do natychmiastowego zerwania umowy.Ja proponuję dzisiaj 1000zł.dzierżawy za każdy hektar.

 11. Zachowanie Walczaka było rzecz jasna dalekie od obowiązujących standardów. Ale na litość ! Czego innego oczekuje się od hodowcy trzody a czego innego od pierwszej osoby w mieście. Osoba piastująca tak wysokie stanowisko daje się wciągnąć w taką awanturę. To jest żenujące, że jeśli burmistrz nie radzi sobie w takich sytuacjach to jak radzi sobie w o wiele trudniejszych sprawach? Odpowiedź nasuwa się sama. Radzi sobie tak jak w tej sprawie .

 12. Łatwiej powiedzieć Walczakowi, że mu słoma wychodzi niż merytorycznie odpowiedzieć na jego zarzuty. Jego wczorajsze oświadczenie może nie jest najwyższych lotów ale podparte jednak jest konkretnymi wyliczeniami. Są to argumenty merytoryczne, okraszone tylko pewnymi subiektywnymi sformułowaniami. Natomiast gdy się nie ma argumentów merytorycznych, wtedy atakuje się personalnie (słoma z butów, dziennikarz po szkole dziennikarskiej). I właśnie dziś personalnie zaatakował Burmistrz. I wyszedł na…..

 13. By opisać działania burmistrza nie trzeba wykształcenia dziennikarskiego.Wystarczy umiejętność rzetelnego informowania o wszystkim w mieście i w gminie.
  Mi umiejętności redaktora wystarczają.Żal mi tylko burmistrza kiedy tak się przedziwnie jakoś śmiał.
  Pani skarbnik zawiodła ,nie podała waleriany i przez to nasz pan sobie nie poradził z tak prostą sytuacją.Należało tylko wysłuchać żalów mieszkańca gminy pana Walczaka-od tego jest się burmistrzem.A takie zachowanie to naruszenie powagi urzędu,który z woli mieszkańców się sprawuje.

  • Bo mieszkańcy nie mają możliwości porozmawiania o problemach gminy,bo pan Burmistrz albo chory albo ząb usuwa albo na odprawie w starostwie albo dziecko chore wiezie do lekarza i to wszystko w dniu przyjmowania interesantów.Odnoszę wrażenie że nie chce ich przyjmować,albo urzędowanie go znudziło.Mam radę niech pan nie startuje w następnych wyborach,bo też nie wywiązał się pan z tego co obiecał na zebraniach przedwyborczych.Chodzi mi o wicedyrektora komunalki z pensją dyrektora.

 14. Władza niby wykształcona ,a zachowuje się wręcz histerycznie . A może to pomroczność jasna , czy inna przypadłość ? Wielki wstyd dla urzędu

 15. Burmistrz nigdy nie powinien się tak dać wyprowadzić z nerwów.Miał swoje ,kolejne już burmistrzowskie 5 minut,które portal tak pięknie nam pokazał.
  A pan Walczak po obywatelsku(TAK JAK UMIAŁ)upomina się o nasze sprawy.Forma tej troski nie była uładzona,ale pan W. nie jest mgr.tak starannie cierpliwie i bardzo długo studiowanej histori.

 16. A czy to prawda że pan burmistrz był redaktorem kiedyś w Pałukach? i pisał o piłce?A jakie i gdzie ukończył dziennikarstwo? Ale to drobiazg . Najgorsze to brak panowania nad sobą-to jest problem.Walczak lepiej o wiele wypadł w tym pojedynku ponieważ panował nad sobą.

 17. No jak mógł taki Walczak ! popsuć uroczystość burmistrzowi ? Tego nie było w programie i urzędnik się nie przygotował na taki atak . Ten „pojedynek ” zdecydowanie wygrał Pan Walczak , wielki szacunek dla Pana za odwagę !!!

 18. Brawo dla Pana Walczaka. Dobrze,że jest ktoś kto potrafi powiedzieć własne zdanie.
  Gmina potrzebuje rozsądnego włodarza z charyzmą i odpowiednim przygotowaniem, niestety obecny taki nie jest.

 19. a ja pamietam naszego najgorszego w historii burmistrza jak chodził jak to powiedziec na 4 nogach -) lub leżał bedąc już tak słaby od nadmiaru ( napojów procentowych ) i nie rozumiem jednego jak ludzie mogą głosowac na takiego człowieka który jedynie co dobrze potrafi to brać chorobowe ,sprzedawać wszystko i nic nie robić żeby przyciągnąć jakieś inwestycje które by pociągły za soba nowe miejsca pracy . Precz z takim burmistrzem

 20. „Czasami lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty,niz się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości ” – z dedykacją dla burmistrza 🙂 A dla redaktora ( bez szkół ) wielkie gratulacje !

 21. To ja kiedyś na ciebie głosowałem ale widzę że po twoim wystąpieniu wogóle nie nadajesz się na to stanowisko.Więcej opanowania

  • Spróbuj porozmawiać grzecznie z jankowskim.Nerwy Ci puszczą po paru minutach:)Nasi urzędnicy to dno i wodorosty!Chociasz…wodorostów już nie ma:)oczyszczalnia ścieków wytruła…

 22. Nic już dodać chyba nie można , może tylko to ,że podobne sytuacje zdarzają się na wszystkich szczeblach władzy w naszej „odrodzonej ” ojczyźnie

 23. Wstyd i hańba!!! To są urzędnicy? Szumowiny i przekrętasy! CBA już czeka i zaciera ręce. I do tego ten figurant Tomczak, tchórz i symulant bez kręgosłupa moralnego. Władzy wchodzi w tyłek, bo posadką Prezesa nie pogardzi. Taki trzemeszeński Dyzma. Chociaż nie, Dyzma był inteligentny!

 24. Brawa dla Kościoła,że nie dał się wmanipulować w ten „projekt”.Jednocześnie,to poważne ostrzeżenie,dla kończącej się ekipy:)

 25. Gdyby Pan Marek Walczak, był równie prostacki, arogancki i bezczelny jak burmistrz, to w ripoście na słomę w butach, powiedziałby – a tobie flaszka z kieszeni wystaje. Mam pełną świadomość, że ten wpis nie jest najwyższych lotów, ale starałem się dorównać poziomem naszym lokalnym „elitom”.

  • Anonimowy Anonim, w skrócie AA 🙂 wskazał na problem, o którym wiedzą wszyscy w Trzemesznie tylko nie burmistrz. Wiedzą o tym dokładnie jego najbliżsi współpracownicy. Im taki burmistrz jest bardzo na rękę . Nam mieszkańcom niestety mniej.

 26. Całe szczęście, że jest taki dziennikarz z wykształceniem czy bez…. bo nikt nic by nie wiedział…..byłoby cicho jak ze wszystkim …..także należą się podziękowania…a burmistrzowi to nie na rękę …. Nie stosowne zachowanie p Burmistrza wstyd i hańba….cała ta szopka z tymi tancami i występem w ogóle nie wiadomo po co to ….

 27. Pani Skarbnik tak ochoczo i pewnie nawoływała dyscyplinując burmistrza:przestań,przestań,bo on to puści.Potem troskliwym,ale też pewnym kuksańcem skierowała szefa swego na właściwe miejsce.A szef posłuszny jej był.Za chwilę ujrzałem panią skarbnik w innej odsłonie,kiedy stanęła przed obliczem Pana Walczaka.Na proste pytanie Rolnika nie potrafiła sklecić zdania,by w końcu wykrztusić z siebie jakieś strachliwe,bezradne nie zrozumiałe słowo.Nie trzeba się bać Pana Walczaka.Pani Skarbnik z takimi”Walczakami”powinna współpracować dla klarowności gospodaki w gminie.A pan szef już w pomieszczeniu przejął obowiazki służb porządkowych-wypraszał ,zapraszał,biegał,machał,kręcił się jak w ukropie.A powinien godnie zasiadać.No i ten przeraźliwie brzmiący sztuczny śmiech.Smutne to wszystko dla mieszkańców było.

 28. Czy z filmiku mogłem odczytać, usłyszeć ROTĘ w wykonaniu Kantaty??? A czy odśpiewali 3 zwrotkę??? Czy to nie wstyd i delikatnie mówiąć obciach dla zespołu uczestniczyć w tym przedsięwzięciu? Przypomnijmy sobie tekst Roty, a szczególnie 3 zwrotkę… Możliwe, że dostali polecenie, chyba że sami…? Nie możliwe…Czy po tych patriotycznych pieśniach nic nie drgnęło w sercach obecnych tam Polaków?

 29. Właściwie to sprawa ta sprowadza się do tego, że burmistrz powinien być mądrzejszy od Walczaka. A tutaj „głupi”- jak go przedstawia burmistrz – Walczak załatwił go jak dzieciaka. Taki wykształcony burmistrz dał się zwieść takiej prostackiej prowokacji.

  • ARO a jaki nasz PAN BURMISTRZ taki wykształcony ? zatrudnia sztab ludzi i oni żądzą !!!!!!BURMISTRZ spalił buraka !!zachował się mało inteligentnie !pokazał swoje prawdziwe oblicze !

 30. Kochani, zajmijcie sie czyms bardziej ciekawym, komantarze takie, siakie i owakie z obu stron sa nie na miejscu. A tak a propos, każdy ma prawo do emocji, Pan Walczak, Pan Burmistrz, Pan Nowaczyk,,,Chwała Bogu, ze juz nie mieszkam w Trzemesznie.

  • niedawno broniliście zachowanie urzędniczki, która źle potraktowała petenta, księdza, który niewłaściwie odezwał się do dzieci, ale teraz jest super okazja do ataku, a przecież każdy jest tylko człowiekiem i ma prawo do emocji.
   Tak na marginesie, to żeby prowadzić jakąkolwiek rozmowę trzeba mówić w tym samym języku: na pytanie anglika odpowiadasz po angielsku, niemca – po niemiecku, chama – po chamsku i tyle w temacie.

 31. Dyziu ćwiczył występy na przyszłoroczny Kabareton, bo do tego sie nadaje, a w zasadzie do prowadzenia takiej impreze. Tak zreszta został burmistrzem, jako znany,, Dyziu”, a skończy jako znany …. Niech sobie każdy dokończy.

 32. Wykształcony na studiach historycznych ,zaocznych i przeterminowanych .Walczak jest lepszy .Swoją pracę wykonuje z pasją.

 33. Powiedzmy sobie jeszcze, że pan Walczak tez się dyplomatycznie nie zachowywał – już ta rozmowa telefoniczna na samym początku wskazuje na zachowanie prowokacyjne. Ale burmistrz po to jest burmistrzem, żeby się w takie prowokacje nie dać wciągnąć. Niestety, oberwało się wszystkim, ale – w mojej ocenie – najbardziej ucierpiał wizerunek burmistrza właśnie. Swoją drogą, świat nie znosi próżni, do niedawna w podobny sposób traktował burmistrza pan JZ, i tez zazwyczaj udawało mu się wyprowadzić burmistrza z równowagi.

 34. Dyziu kiedyś cię nawet lubiłem, a teraz … Jest takie stare, dobre powiedzenie – „daj człowiekowi władzę, a zobaczysz jaki jest na prawdę”. Pasuje do ciebie jak ulał. Burmistrz powinien iść za ludźmi i pracować dla ich dobra! Smutne i przykre jest to co robisz 🙁

 35. TAK sobie myślę, czy osoba, która nie panuje nad sobą może zapanować nad sprawami całej gminy? Jeśli daje się wsadzić na minę chłopu od świń i redaktorowi bez szkół, to jak wyglądają w jego wydaniu np. negocjacje z poważnymi podmiotami?

 36. Pan Burmistrz nie jest dla ludzi bo dostać się do niego to droga przez mękę,albo chory,albo ząb usuwa,albo dziecko wiezie do lekarza,albo na odprawie itp. i to zawsze w dniu przyjmowania interesantów.

 37. tak żałuję że meritum sprawy nam sie rozmywa.pan walczak informuje nas w liście do portalu, i wprost na tym filmiku,że burmistrz daje niemcom w dzierżawę grunty za ktore wg,pana walczaka gmina nie bierze pienieedzy,40% mienie komunalki oddaje remondisowi.
  Te informacje PAna Walczaka wymagaja kontrolii sprawdzenia.
  A o zawodówce tez pamietamy.

  • Tak to powinno brzmieć w poprzednim moim komentarzu.Nie bierze gmina NALEŻYTEJ zapłaty.Pominąłem to wyróżnione słowo .Przepraszam.
   Polecam list Pana Walczaka.On skądś wie i o tym pisze.

 38. „TAK sobie”w swoim komentarzu zawarł wszystko na temat naszego burmistrza.A urzędnicy to będą płakać i tęsknić za panem D.Jak burmistrz negocjuje ważne sprawy -obejrzyj film.

 39. Ten gościu,w dziwnym garniturku,to kto?Szatniarz,ochroniarz?Chyba nie,za głupi…Ciskał się…lekarzem nie jestem,ale zachowanie wskazywało, jakby był na głodzie:)

 40. Tak przebierzał sie w te i nazad,paluszkiem wygrażał,dokumentem powiewał, rechotał niby radośnie,wskazywał,hamował by znów z kopyta ruszyć.Aż jeden pan patrząc na te wygibasy pot z skroni zcierał.
  Tak wyglądał ważny dzień w historii naszej gminy.
  Tak nas reprezentował nasz Pan D.
  Tak dobrze że to na własne oczy ujrzałem,a nie tylko czytałem o tym.

 41. Uwaga firma która przejela Trzemeszenska komunalke jest znana w kraju z podnoszenia oplat za usługi ,kolejne bledy UMG w Trzemesznie

  • I bardzo dobrze,że podniosą.Podziękujmy nie tylko Burmistrzowi ale też radnym.Bo my musimy pracować pod batem sami z siebie nie umiemy.No i chyba nie będzie dwóch dyrektorów z takimi zarobkami.

 42. Tak ,więc obejrzycie ,jak głowę wyniośle trzymał pan z Remondisu przy wymianie teczek ze sprzedaży części naszego majątku.A nasz burmistrz kłaniał sie przed Remondisem wpół,pokornie kark zginał i w końcu pokłonił się jak przed świętym obrazem.A pokłon zwieńczał sprzedaż części komunalki.A w trakcie podpisywania Nasz się cieszył uśmiechając się a remondis miał twarz pokerzysty.Wniosek nasuwa się sam.

 43. Panie „W”. Koszt Pańskiej koszuli – niech Panu będzie – jest może wyższy od całego stroju Dyzia. Ale powiedzenie: „wystająca słoma z butów” – nijak się ma do zasobności, majętności tego, któremu może ta słoma wystawać. Po za tym – jeździsz Pan mercedesem … No jak tak można ??? Niemieckie ścierwo ??? Fuj …

 44. Tak ja też myślę że informacje Pana Walczaka powinni ludzie przeczytać i wyrobić sobie zdanie. To powinno iść do RIO żeby sprawdzili.

 45. Pomiń tę słomę,pomiń też koszt koszuli,ale Burmistrz wdzianko miał odjazdowe. Walczak stałeś się medialny,jeżdzi mercedesem a czym ma jeżdzić masz polski samochód nie ,bo tak jak komunalkę sprzedawali rządzący wszystko co się dało.dla przykładu Czechom opłaca się wydobywać węgiel z naszej kopalni a nam się nie opłaciło.Stocznie nasza chluba poszły.Czym ty jeżdzisz polską syrenką.

 46. a ja popieram K.W. robicie z pana Walczaka bohatera ale jak wzywał na portalu aby przyjść i go poprzeć demonstracyjnie przed Łazarzem to jakoś odważnych nie było. pan Walczak zachowuje się niekulturalnie i nie można go stawiać za wzór. Ciekawe ile z tych osób które tu tak wychwalają Walczaka przyznaje się do popierania jego poglądów i sposobu bycia bez chowania się za nikiem. A i jest wśród nich pewnie kilku którzy w twarz burmistrzwoi mówią jaki to jest w porządku facet

 47. Szacunek Panie Walczak za zdobycie informacji i podanie ich do wiadomości publicznej. Ocena należy do społeczeństwa na najbliższych wyborach. Dziwi mnie jeszcze tylko to, gdzie są Radni Miasta i Gminy Trzemeszno , którzy reprezentują nas jako ich Wyborców. Takiej władzy w historii Trzemeszna jeszcze nie było, która za NIC ma całą Społeczność Trzemeszna. Pan Walczak jest tego dowodem, ale nie tylko ON , TAKIEGO TRAKTOWANIA doświadczyło wiele osób, w różnych kontaktach z Naszymi Włodarzami. Świadczy to tylko o jednym, kpina ze Społeczeństwa.

  • Olek,jakich mamy radnych,jeden emeryt chyba koło 80,drugi nie wiele młodszy,który mówi nie wie o czym,trzeci rozwalił spółdzielnie,czwarty nie doświadczony piąta pani lata po wycieczkach a jak jest komisja to jej nie ma. Krótko mówiąc oni durnowate decyzje podejmują,a my za to zapłacimy.Dziadkowie radni w następnych wyborach odpuście sobie dajcie młodszym się wykazać a wy kapcie i w fotelik wygodny.

  • Jeżeli cytuje się jakieś informacje to podaje się ich źródło, czego pan Walczak nie zrobił. Przecież nie napisze „Źródło: wyssane z palca Walczaka”:).

 48. Czytam info 24 i staram się być na bieżąco i bardzo dobrze, że mieszkańcy mają dostęp do informacji, które dzieją się w mieście. Ostatnie informacje zbulwersowały mnie bardzo. Jednego tylko nie rozumiem a może jestem już za stary i nie nadążam za zmianami we współczesnym świecie. Powiedzcie mi , czy Skarbnik Gminy Trzemeszno jest spokrewniona z Burmistrzem, ponieważ na filmie zwraca się do Burmistrza na TY, cyt.….. “przestań, przestań, przestań, bo on to puści” . To zachowanie Burmistrza i Skarbnika wygląda jak jakaś spółka rodzinna lub sp.zoo.

 49. Panie Burmistrzu, poniżanie ludzi bez względu na to jaką profesję pełnią lub czy są biedni czy bogaci NIE NALEŻY ICH PONIŻAĆ I SIĘ NAŚMIEWAĆ, TO jest NIEWYBACZALNE, każdy człowiek zasługuje na wysłuchanie I SZACUNEK. Pan został do tego powołany i WYBRANY przez SPOŁECZEŃSTWO Trzemeszna. Przecież, są różni ludzie starzy, chorzy, niepełnosprawni ruchowo lub psychicznie i tacy są w Trzemesznie również a Pan Powinien ich Praw Bronić i w różnych sytuacjach wysłuchać, ale jest to przykre , że Tych Ludzi się DYSKRYMINUJE I NIE-TOLERUJE!!!!!!!!!!!!!

 50. A ja powiem tak: nie popieram zachowania ani jednego pana ani drugiego ale na filmiku słychać jak Burmistrz mówi „słoma z butów wystaje” jednak nie powiedział komu wystaje bo nie skierował tych słów bezpośrednio do Pana Walczaka tylko do Radnego Ostrowskiego więc nie powiedział wprost komu ta słoma wystaje to raz a dwa to Pan Walczak mógłby mieć więcej kultury i zwracając się z pytaniem do kobiety wyciągnąć rękę z kieszeni. To trochę niekulturalne. A słowa do Pana redaktora… no cóż, najlepszą obroną jest atak. Jednak prawda jest tak że Pan Burmistrz zachował się niegodnie swego urzędu i jak to jest w jego stylu, zachował się bardzo grubiańsko i ironicznie. Reasumując jeden wart drugiego w swoim zachowaniu a tak nie powinien zachowywać się ani jeden ani drugi.

 51. Tak masz rację tak jest,że pan Walczak jest odważny,a pochlebcy burmistrza kryją się za nickami.Tylko Walczak ma odwagę powiedzieć otwarcie to,co myślą ludzie.

 52. Panu redaktorowi tego portalu dostało się za stworzenie pierwszej opozycji wobec władz w Trzemesznie, mniej lub bardziej konstruktywnej ale jednak opozycji co dla władzy jest samo w sobie nie wygodne ( nowe doświadczenie, które władzę przerosło). Do tego jeszcze informowanie o tym co się dzieje z gminą i w gminie. Internet jest lepszy od telewizji i gazet bo jest wymiana opinii, oraz przesył informacji jest szybszy … Więc się Adminowi oberwało, co jest w sumie śmieszne i pokazuje, że robi dobrą robotę – szacunek. Lepiej być dobrym dziennikarzem bez kwitów, niż prostytutką dziennikarską z wyższym wykształceniem panie burmistrzu interesów na pewno nie polskich – lokalnych ( świadomie lub nie ).

  Widać jak słabym politykiem jest burmistrz, po prostu żenada skoro Pan Walczak mija się z prawdą to ktoś z gminy powinien mu wytoczyć proces o zniesławienie wybitnych urzędników ? Przecież zarzuty Pana Walczaka są najwyższego kalibru. Tekst o słomie, szkoda to komentować … Żałosne.

  Jestem w szoku co do szopki jaką urząd odwalił z okazji sprzedania pierwszą transzą ( naiwny ten kto sądzi, że Niemcy nie wezmą wszystkiego w perspektywie )naszego dobra wspólnego. Ale co tam, widać, że mamy nadzorców polityki okupanta pierwszego sortu, idą z prądem, byle do końca kadencji – myślenie w perspektywie to myślenie abstrakcyjne.

  Tak na marginesie, co tam z niegroźną pianą, która wpływa do naszego zniszczonego jeziora ?

  • a mnie się wydaje, że w tej sytuacji każdy by się zdenerwował, bo tak jak zauważył Maciej, dziennikarz „stworzył pierwszą opozycję wobec władzy”, a gdyby znał etykę dziennikarską to byłby bezstronny i obiektywny. Czy według was pokazywanie czyichś słabości jest według was etyczne? Moim zdaniem, to dziecinne. Takie „sensacje” są może ciekawe, ale dla czytelników mniej ambitnych intelektualnie, no ale widzę, że większości się to podoba.

    • Nie musisz się tak podpisywać, z twojego komentarza to wynika. Jeżeli widzisz tylko to co chcesz, tylko słabość burmistrza, pomijając słaby poziom dziennikarski i zachowanie pana Walczaka. Ale tych dwóch ostatnich też chyba ma jakąś spółkę, nowy redaktor, specjalista od wywiadów? Chodząc za tym panem z kamerą można sporo materiału zdobyć, a to jest poczytne. Super biznes, jeden wyprowadza z równowagi, a drugi kameruje. Gratuluję.

   • Z tego co napisałeś, także jesteś mniej rozwinięty intelektualnie sokoro wdajesz się w komentowanie i czytanie tego typu wiadomości 🙂
    Brawa za to, że sam się takim postrzegasz i masz odwagę o tym napisać 🙂

 53. W porządku Panie Macieju, miał Pan prawo zadać pytanie Burmistrzowi Miasta i Gminy Trzemeszno, ponieważ był Pan NAOCZNYM ŚWIADKIEM całego zajścia, którego dowodem jest film, który Pan jako redaktor info 24 nagrał. Powinnością Burmistrza, było odpowiedzieć na zadane pytanie, a nie ubliżać Panu i wypraszać Mieszkańców Gminy z Publicznej Placówki.

 54. Panie Ambitny Intelektualnie ! Czy naprawdę nie widzisz różnicy? Jaki wpływ na interes gminy, czyli nasz, mieszkańców ma zachowanie Walczaka czy niski poziom redaktora? Natomiast słabość Burmistrza ma znaczenie kolosalne.

  • Panie kochany, w tej sytuacji nie ma mowy o żadnej różnicy, tu nie ma czego porównywać. Każdy może powiedzieć, że „wszyscy kradną, a Polska to jedno wielkie bagno” i jak się bronić przed takimi nieuzasadnionymi, niepotwierdzonymi w faktach osądami, przecież takie stwierdzenia prowokują do złych zachowań, podnoszą ciśnienie, a tendencyjne nagrania i artykuły wywołują tylko niepotrzebne sensacje. Dziennikarstwo na poziomie tabloidu.

 55. gmina w ostatnich latach zrobila duzo bledow jesli chodzi o finanse i brnie dalej . A gimnazjum jak nie ma , tak chyba nie bedzie, a jesli chodzi o zarzuty Walczaka to to jest prawda przeciez kto daje za tak male wrecz smieszne pieniadze grunty w dzierzawe lub jesli chodzi cofajac sie w stecz bez dzierzawy to jest gospodarnosc gminy to niech burmistrz teraz ze swoich pieniedzy wyrowna i wtedy sie go rozumu nauczy . Jesli chodzi o komunalke to nikt z nas nie wie kto jest wogole udzialowcem tej spolki moze ktos z ratusza nie wiadomo .Tomczak po co on siedzial i bral kase Stopczynski robil dobra robote i w terenie i w biorze ,ale tomczak kolega wiadomo kasa mu sie przdala przeciez, a nic nie zrobil zeby przystosowac komunalke do przeksztalcen nawet mozna bylo wode podniesc i iwestowac w nasze dobro , a teraz bedziemy musieli zaplacic za inwestycje i oczywiscie zysk dla niemca prezesa i udzialowcow tez z naszej kiszeni. 3 ml ma zaiwestowac , ale napewno zaraz podniosa wode i w koncowym terminie dadza pieniadze co od nas dostana za wode i tyle niemiec na da , moze inaczej my sami sobie damy . Burmistrz to przedewszystkim obrazil wszystkich rolnikow , a nie wspomne , ze jego asystent to rolnik i dodam ze napoj ktory lubi nasz burmistrz to jest przeciez produkt z ziemniakow lub zboza co rolnicy produkoja . Jesli chodzi o ubior burmistrza to kiedys tylko dres nosil , a teraz garnitur kupil sobie za wyplate z naszych pienidzy przeciez nawet majtki tez niech zalozy swoj interes i zobaczymy jaki z niego madry czlowiek

 56. historyk nie wie co niemcy z Polakami robili , w Trzemesznie dawno nie bylo dobrego burmistrza Gotowala tez byl zalosny w swoich zadach nie wspomne ile pieniedzy stracila gmina z uni co podrobil podpis szkole oddal za 1 zl posprzedawal za gr tez przeciez ,a Derezinski to jest kleska nas wyborcow bo go wybralismy mam nadzieje ze nie zostanie znowu wybrany , prosze oto mieszkanco gminy , to jest katastrofa na nastepne lata jak by zostal znowu burmistrzem

 57. Burmistrz jako Burmistrz powinien zachowywać się przyzwoicie.
  Kiedy jest osobą prywatną ma prawo jak każdy człowiek do swawoli i obojętnie co czyni nikogo nie kompromituje.To jego życie osobiste i nikt nie ma prawa robić z tego ustawek z ukrytą kamerą.I obojętne mieszkańcom jest czy z tego prawa do swawoli korzysta czy nie korzysta.To jego życie i nikt nie ma prawa prywatnemu Panu Derezińskiemu robić ustawek z ukrytą kamerą.Gdyby tak było to pan Dereziński miałby wiele możliwości obrony swojego imienia.

  Obserwator piszesz:”Chodząc za tym panem z kamerą można sporo materiału zrobić”. Masz rację.Można zrobić „sporo materiału”,ale nikt tego nie zrobił,bo materiał dotyczący prywatnego pana Derezińskiego mieszkańców Trzemeszna nie obchodzi.
  Kiedy Pan Dereziński jest w pracy i sprawuje Urząd Burmistrza z woli mieszkańców i za pieniądze mieszkańców robi się inaczej.Mieszkańcy-wyborcy mają święte prawo wiedzieć o swoim Burmistrzu wszystko.I nie ma znaczenia,czy gdzieś w tle pan Walczak rozmawia przez telefon,czy jest ustawka,czy nieustawka.Kiedy Burmistrz jest w pracy ma obowiązek, jak napisałem w pierwszym zdaniu zachowywać się przyzwoicie i godnie.Praca Burmistrzów w całej Polsce poddawana jest stałej ocenie ,a te oceny są publikowane w różnych źródłach informacji na różnych poziomach dziennikarskich.
  Od dziennikarza Obserwator wymaga bezstronności i postępowania zgodnego z etyką dziennikarską.Ja wymagam również tego samego od swojego Pana Burmistrza tzn.postępowania zgodnego z etyką Urzędnika Państwowego.I tylko od zachowania Burmistrza w pracy zależy jakie materiały będą się ukazywać na temat jego działań.W interesie Burmistrza jest więc nie zachowywać się po tabloidowemu.
  Jeśli Burmistrza wyprowadza z równowagi hodowca trzody chlewnej,nawet zakładając że to była ustawka,choć pewności nie ma- to jakże łatwo mogą wyprowadzić go z tej równowagi ważni kotrahenci,negocjatorzy i…ma rację Obserwator,że „strach się bać”.
  Obserwator stara sie bronić Burmistrza,wypominając,że w artykule pokazane są słabości Burmistrza i jest to nieetyczne.I tu mój stanowczy protest!Słabości to Burmistrz może mieć na swój prywatny rachunek,a nie na rachunek Wyborców.
  A jeśli te słabości ma Burmistrz w pracy,to obowiązkiem każdego dziennikarstwa(niezależnie od poziomu)jest te słabości burmistrzowskie i urzędnicze(nie prywatne!!) pokazywać,tak jak na tym portalu Trz.24.
  I dobrze,że redaktor nam to pokazał.A ta prosta informacja wywołała mnóstwo komentarzy.

 58. dyziu,jak już dojdziesz do siebie:)to napisz,co z naszą zanieczyszczalnią.Tego tematu nie odpuścimy.Jezioro umrze,zanim się za to weźniesz!Proszę wszystkich,zaglądających tutaj,do zadawanie tego pytania…

 59. pani skarbnik właściwie oceniła sytuację rospaczliwie prosząc burmistrza,żeby przestał.Nie kazała przestać komu innemu ,tylko burmistrzowi dlaczego miał przestać to pani Skarbnik doskonale wiedziała.Żal patrzeć na niczemu niewinną spłoszoną a wręcz zrospaczoną panią Kociembową pochylona sprawiała wrażenie jak by chciała się zapaść pod ziemię. Sądzę że ze wstydu.jej reakcja mówi za komentarz do postępowania burmistrza.

 60. trzemzal jako okreg wyborczy zrobil porzadek z bylym przewodniczacym Michalem G i chyba z pania Madra i Michalakiem tez teraz zrobi . […] Obecy przewodniczacy szacunek naprawde broni naszych interesow tylko jest w mniejszosci z radnymi stanowiaca opozycje dla burmistrza. Walczak na radnego owszem , teraz jako zwykly obywatel brudy burmistrza wyciaga i mieszkancy sa w temacie , co dopiero jakby mial dostep do dokumentow dotyczacych inwestycji w naszej gminie . Walczak jeszcze nie jedno nam ujawni , burmistrz to porywa sie chyba z motyka na slonce zaczepiajac go hamskim tekstem zobaczymy jak spojrzy burmistrz rolnikom na dozynkach tam co drugiemu sloma bedzie wychodzic , nie wspomne ze asystent tez rolnik ,mu to chyba snopek wystaje i troche lajna

 61. Do Rozpaczy Pani Skarbnik, rozpaczliwie –rozpacza, bo wie co traci jak Burmistrz nie zostanie wybrany NA następną kadencję. Tak ma kobita nad czym rozpaczać, a dokładnie nad utratą swojej sowitej pensji. Dodajmy z naszych Publicznych pieniędzy. Poprzedni pracodawca Lasy Państwowe w Poznaniu nie były tok Chojne jak nasz Włodarz.

 62. widzę że władze lokalne biorą przykład z góry. Burmistrz się zachowuje jak Niesiołowski – tylko szczeka i wyzywa.
  Demokracja pełną parą, haha – nie zgadzasz się z władzą toś burak i ham.

 63. do ksena Pani Skarbnik to gleboko patrzy w oczy pana Prezesa komunalki pana T widac to na wszystkich sesjach spotkaniach nawet jak straci posadke w Urzedzie to dostanie prace w frmie Remondis-TPK hehehehe

 64. Taki Burmistrz miękki jak jego doradcy Pani skarbnik która nie wie co sądzi, asystent który nie ma pojęcia co robi i zastępca unikający konfrontacji sekretarz którego nawet nie ma … Pomyślcie o tym przed wyborami czy chcecie by Tacy Bezmyślni ludzie decydowali o losach Gminy Całkowita zmiana Władzy jest nam potrzebna ale z nowym burmistrzem a nie wiecznie nie obecnym bez własnego zdania i wiedzy jakiejkolwiek !!!!

  Co do Walczaka to proponuje oddział na dziekance w Gnieźnie bo psychika siadła , być może jest szansa dla Marka psychopaty. Jak ktoś ma czas na pieprzenie takich bzdur to tylko człowiek chory bo normalni ludzie pracują i żyją swoim życiem a psychoza związana z Sano przeżarła juz resztki jego mózgu żal patrzeć
  Zamaist spółkę Gminną stworzyć to zbyli udziały głąby ale co o takich sądzić jak zero pojęcia o gospodarce, zarządzaniu , życiu nawet … Brak słów
  cicho cicho bo on to pusci to wypowiedz Skarbnika ??? Dajcie spokój Na taczkach z taką Babą
  Ciekawe jakie chorobowe łyknie burmistrz po incydencie z walczakiem …

  • zeby nie walczak to sano postawiloby hektarowa obore na 1200 sztuk bydla dojnego najwieksza w europie na pokaz i taki
   jak OBSERWATOR powinien mieszkac w Trzemzalu moze by docenil zangazowanie Walczaka , ze nie ma tej obory i smrodu na cala gmine .Nie wspomne ile mu spraw zalozyli zeby zniechecic. Bys mogl mu teraz podziekowac jak masz honor i szacunek do tego co zrobil sam z takim koncernem sie obronil. Zlotowki mu chyba nie dales na adwokatow .Jak masz odwage to sie mu przedstaw bo on z nazwiska wszysko publikuje a ty ?

  • Ty walczakowi to za odwagę powinieneś buty czyścić,dzięki niemu wiemy jak radni i burmistrz sprzedają nasze dobro.Do wiadomości wszystkich za same śmieci komunalce rocznie wpadnie około 1mln.200 tys. złotych.To też mało,zmienić dyrektora jak sobie nie radzi.W innych krajach jak w roku się nie wykażesz to cię nie ma,a u nas potrzebują więcej na zapoznanie się z firmą.OJ POTRZEBA NAMI BATA BO INACZEJ NIE UMIEMY PRACOWAĆ.

 65. Na tym filmie widac ze Dyzio to furiat i nie potrafi normalnie rozmawiac – wstyd mi za takiego burmistrza – redaktor nie musi byc po szkole Panie Dyzio Pan jestes po Historii czy po czym burmistrzem ??
  Ludzie jak ten koles sie zachwuje gdybyscie byli na miejscu Pana W. to by Burmistrz tak samo was zalatwil.
  Zastanowcie sie na kogo oddacie glos w wyborach !!!
  To ze ktos ma dlugo to nie znaczy ze musi byc burmistrzem !
  Powiem jeszcze na koniec „no to chlusniem bo usniem”

 66. a Ci co stoja w srodku Pan M. i inni to nie potrafią skomentowac ze „wystapienie” Burmistrza bylo niewlasciwe ?? kolesiostwo !!!

 67. pomroczość rewizyjna jeszcze też na niczym się nie zna,albo udaje że się nie zna z nieobecną ostatnio przewodniczącą M.

 68. PANIE WALCZAK POPIERAMY PANA !! NIE DAJ SIE PAN ZBYC TRZEBA JEZDZIC WSZEDZIE GDZIE BEDZIE BURMISTRZ !!! I TO CO PAN PANIE WALCZAK PAN ROBI TO POPIERAMY !!!

 69. bylem na tej urczystosci z nasza pania nauczyciel jestem rozgoryczony ,ze musialem byc i spiewac rote przeciez to byla hanba podpisywc ta umowe i jeszcze nas w to wciagac . Burmistrz mogl sam zaspiewac i zatanczyc dla niemca i prezesa ,nami licealistami sie wyreczyl zenada dla mnie byla ,pewnie pozniej jeszcze opil , ze sprzedal znajac go, wszysty wiedza , ze pije to widac na jego twarzy , a zreszta policja slabo sie stara bo prawojazdy jeszcze ma

  • ale jak sie temu Remondisowi niesko klanial po podpisaniu tak sie poklonil Panu Walczakowi ! ale dostal Dyzio agreche jak go zobaczyl hehe 🙂 Panie Walczak to było dobre posunięcie 🙂 Gotowała by tak nie zareagowal jak ten HistEryk 🙂 Rote kazali spi ewać 🙂 buuhaha pracownicy komunalki powinni spiewać -nie wiedza co ich jeszcze czeka az sie dziwie ze nei strajkowali. a Co na to mieszkancy ? pasuje im taki burmistrz bo place zrewitalizowal ? a co z jeziorem ?? bo ja uwazam ze zamiast placyk robic to radni i burmistrz mogliby sie oczyszczalnia zajac w 1 kolejnosci ? Ale wyborcy jak beda szli glosowac to beda plcyki mijać i sie im przypomni ze Burmistrz „wiele” zrobil. Na tym filmie widac co on soba reprezentuje Walczak mial wiecej godnosci mimo ze Walczak nie jest dla mne jakims autorytetem to taki prosty gosc zalatwil jedna reka Burmistrza 🙂 a ta cala ekipa co stala Pan przewodniczacy i Vice i reszta zdania nie miala na to sie dzialo wiecie co ? to swiadczy tylko o was ze klepiecie „go” po tylku i dzieki takim ludziom jak Wy to misto wyglada jak wyglada a trzeba miec honor i odwagę i powiedziec wprost co jest dobre co wypada a co nie aby byc wybitną jednostką i tyle mialem do powiedzenia. Co wy na to ?

 70. Chyba SROKO-WATA a nie Gapowata, na swoją korzyść to ona potrafi działać i mącić, albo innych wystawić. OD KIEDY TA SROKA przyfrunęła do Trzemeszna to niepokój, zamęt i nienawiść wkoło zasiewa i trwoni, majątek publiczny.

 71. Przeczytałem artykuł, obejrzałem filmik i przeczytałem komentarze. I tak sobie myślę:

  kluczowe jest słowo DEMOKRACJA, ponieważ:

  1) Jaki jest Pan Walczak każdy widzi, słusznie wyraża swoje zdanie, choć robi to w dość nieuprzejmy sposób. Można go oceniać, lubić, albo nie, ale ma on prawo do swojego zdania i takiego jego wyrażania.

  W końcu mamy demokrację.

  2) Pan Walczak słusznie żąda wyjaśnienia sprawy, która go martwi. Ma do tego prawo.

  W końcu mamy demokrację.

  3) Pan Nowaczyk ma prawo wszystko nagrywać, pytać, dociekać i publikować. Taka jego praca.

  W końcu mamy demokrację.

  4) Pan Burmistrz Dereziński, z uwagi na sytuację i swój charakter, miał prawo skomentować to jak skomentował i postąpić tak jak uczynił. Nawet jeśli dla niektórych była to kompromitacja urzędu, który piastuje.

  W końcu mamy demokrację.

  5) Pan Burmistrz Dereziński miał prawo podpisać umowę z firmą Remondis, która Jego oraz Jego doradców zdaniem jest słuszna.

  W końcu mamy demokrację.

  6) Mieszkańcy Trzemeszna mają prawo wyrazić swoją opinię na w/w tematy, nawet anonimowo.

  W końcu mamy demokrację.

  7) Mamy Burmistrza takiego a nie innego. Ktoś go wybrał na ten urząd i to na drugą kadencję z rzędu (sądzę, że trzecią też najprawdopodobniej wygra). I przecież ktoś na niego głosuje. Kto jeśli nie mieszkańcy?

  W końcu mamy demokrację.

  8) Ponadto mieszkańcy, którym nie podoba się styl urzędowania i decyzje obecnego Burmistrza mają prawo wyrazić swój głos za lub przeciw Jego kandydaturę na najbliższych wyborach, które przypadają już jesienią 2014!!!

  W końcu mamy demokrację.

  Podsumowując, mamy w Polsce demokrację. Każdy może robić to co mu się podoba, oczywiście w granicach prawa. Jeśli coś komuś się nie podoba to niech to zmienia zgodnie z obowiązującym prawem.

  W końcu mamy demokrację 🙂
  Pozdrawiam wszystkich

  • W polskiej demokracji jest wiele patologii, które ją eliminują z nazwaniem tego systemu politycznego demokracją – zresztą jest to wyświechtany slogan często implikowany w łeb społeczeństwu taranem ze słowem wolność – by zapewnić spokój ducha. Świetnie widać to w skali kraju, jest wiele płaszczyzn na których można się pastwić nad rzekomą demokracją w Polsce …

   W skali mikro w tym wypadku chodzi o gminę, także to kuleje, jeśli zadowala Pana decydowanie o wyborze urzędników co 5 lat, z jedyną możliwością odwołania go za 5 lat – nie ważne jak wiele szkód by zrobił, bez mechanizmu kontrolnego po drodze sprawowanie urzędu jest to jakaś mistyfikacja, a nie demokracja. Gmina nie jest jednostką samodzielną i oderwaną od wpływu sił wyższych, administracji szczebla wyższego oraz często soczewką polityki ( o czym przekonałem się jeszcze lepiej dzięki tej stronie ) najwyższego szczebla w kraju. Świetnie Pan rozumie z pewnością meandry polskiego prawa i upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości każdego poziomu, także jest to widoczne w skali kraju jak i lokalnie …

   Novum dla naszej gminy i ich urzędników jest obecna sytuacja stworzenia opozycji – wirtualnej, ale jednak … Mogącej mieć znaczenie przy nadchodzących wyborach … Zważywszy, że mamy swoją aferę … Lepszą niż ta w mendiach, bo wideo …

 72. Ciekawe co teraz czuje do burmistrza jego własny Asystent Michalak(rolnik z Mijanowa) wiedząc,że jego pan nie przepada za rolnikami i jakie ma o nich zdanie.

 73. Jakikolwiek nowy burmistrz,zrobi swoim zastępcą jankowskiego(znowu!!!)To będzie klęska Trzemeszna!Ten wszystkowiedzący narcyz,najbardziej religijny człowiek z Mogilna,jest oderwany od rzeczywistości!Niech się zajmie pisaniem psalmów na swoją cześć.Od zawsze,przy korycie…Czas na zmiany.Nie może być lepiej,niech będzie inaczej…Niestety:(

 74. Nie piszcie głupot,jak zastępca miałby większe kompetencje też byłoby inaczej.Ale nie, mamy asystenta od niczego i może jeszcze samochód z kierowcą się śni za nasze pieniądze.Aż nie mogę się doczekać spotkań przedwyborczych.chyba burmistrz zapewnił sobie koniec,no ale on nie czyta anonimowych tchórzy,cwaniak jeden,więc nie wie że się pogrzebał żywcem.

 75. Świetnie, że możemy takie akcje obejrzeć dzięki redaktorowi – solidnemu człowiekowi. Inaczej nigdy nie wyszłoby na światło dzienne chamstwo i arogancja burmistrza. Żenada co on jeszcze szuka na tym stanowisku i ta cała jego Świta przy okazji

 76. Gdzie był Pan W. Jak spółdzielcy z RSP Lubiń robili skok na kasę i sprzedawali polską ziemię sąsiadom zza Odry ? dlaczego ich nie piętnuje ? tylko nabywców dlatego,że ich było stać ? Może ktoś napisze jakie były okoliczności powstania RSP Lubiń ? kto oddał swoją ziemię dobrowolnie, kto pod przymusem ( a to nie były łatwe czasy), a komu zabrali bo był wg władzy ludowej „kułak ” czyli wróg ludu ? napiszcie jak w Lubiniu i Ostrowitym był I sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej towarzysz Edward Gierek jak ktoś jeszcze pamięta
  Jeżeli to prawda, że dzięki działaniom Pana W. Sano czy Mero coś tam nie wybudowało wielkiej obory to ile osób nie będzie miało pracy ? Trzemżal to bogaci rolnicy, Miława i okolice też dadzą sobie radę, Ostrowite ma kasę po RSP a co z ludzmi z byłych PGR Płaczkowo, Kamieniec,Bieślin? Zatrudni ich Pan W.? Od kiedy ludziom ze wsi smierdzą krowy? jak smród od sąsiada leci do sąsiada, wieś to wieś a nie uzdrowisko, z reszta od smrodu jeszcze nikt nie umarł. Chamstwo pod każda postacią powinno znać swoje miejsce brawo były przewodniczący rady miejskiej z Trzemżala który nie dopuszczał do głosu anarchii na sesjach rady… to zazdrość, a nie słoma, zazdrość

  • wyczuwam styl Dyzia w komentarzu 🙂 czyzby strach przed tym co pisali poprzednicy ? ze pamietajmy idąc do urn wyborczych ? ojj Panie Dyzio znamy takie sztuczki artykul nie dotyczy kułaków 50 lat temu ale tego co jest teraz i nie zajmuj sie Pan historia (wiemy ze w tym to akurat moze dobry Pan jestes) zajmij sie Pan tym co jest teraz
   1) dzieci ida sie kapac w jeziorze i niestety kapia sie razem ze sciekami co grozi powazna chorobą mysle ze wielu rodzicow ma na uwadze zdrowie swoich pociech.
   2) przyciagnij Pan jakos inwestorow do Trzemeszna samo sie nie zrobi nic
   3) dziury w drogach ! nie kazdego stac na terenowke albo nie kazdy jak Pan ma doplaty do kazdego przejechanego kilometra
   4) i sprawy mieszkańców bieżace warto czasami wysluchac i jakos w miare mozliwosci pomoc.

   a Historią to zaczniemy sie zajmować jak juz bedziemy mieli swoje sprawy pozalatwiane to wrocimy do tego co mowil Gierek albo i szturmówke odkurzymy a teraz to zajmij sie Pan tym co trzeba 🙂

   • ludzie z Placzkowa to sie do pracy nadawaja , tak marota i stac pod blokiem caly dzien to wez i daj im prace i zobaczysz jaki ci zysk wypracuja wymagasz tylko od innych , a dlaczego ty nic nie zrobiles zeby nie sprzedali ? Walczak na zebraniu w Trzemzalu chyba jasno i w gazetach pisali , ze zarzucal ze nie prawnie kupili cos kolega nie w temacie nawet w internecie jest opisane to zebranie w pisz w gogle obora Ostrowite budzi strach i przeczytaj co mowil i daj robote tym z Placzkowa bardzo cie oto prosze i nie wymagaj od innych mozesz sie popisac naprawde wziac np dofinasowanie z UE itd

  • ALEŚ TY GŁUPI,kimkolwiek jesteś,pamiętam gierka w ostrowitem i co z tego,pamiętam jak jeden z mieszkańców lubinia motorem podjechał,i co a tego.Zieleń też miał spółdzielnie,którą między innymi obecny radny,a uwczesny prezes rozwalił,ilu ludzi pobrało kasę i ziemię z podziału,do której jako członkowie byli tak przywiązani,że zaraz ją sprzedali.Tylko kilku nie sprzedało całej.Spółdzielnie powiększały swój areał ziemią,którą dostawali od państwa po rolnikach,którzy musieli oddać ją za darmo państwu aby dostać ręte.WIĘC GRATULUJE TOBIE WIEDZY NA TEN TEMAT.

  • naprawde jastes alo alo glupi kazdy rolnik jako jedyny nie podal sie ustrojowi prl i to co maja zawdzieczaja sobie i calym rodzina wszysty pracuja w gospodarstwie od malego do starego , a ty piszesz , ze w Trzemzalu maja . Nie wiem kim jestes zaluz firme, a nie zeby ktos ci zrobil stanowisko pracy kosztem wiekszosci ogolu. Ile tych ludzi by pracowalo w tej oborze 8 moze , a dewastacja srodowiska i problemy z takim kolosem masakra .W tej chwili nie moga sobie poradzic , a. z taka iloscia .Ty masz rozum i jeszcze jeden taki fakt ze byloby to w jednym skupisku .Najlepiej jak rolnik ma 5o sztuk bydla na dzisiejsze czasy i jest to w wiekszej odleglosci. Pan Walczak tez zazulal na zebraniu w Trzemzalu ze niemcy kupili RSP , on jako jedyny z rolnikow z Ostrowitego jest rolnikiem czyli muszial sie z ustrojem PRL zmierzyc nawet nie on , a jego ojciec z tego co wiem to mu zabrali 8 hektarow po dziatku bo kidys Walczaki mieszkali tam gdzie duzy blok w Ostrowitym jest w tej chwili . Rozebrali budynki i postawili blok , a ziemie uprawiali i tyle wiem na ten tem i ty taki robal chcesz jeszcze obory sanoskiej i 1 miejsce pracy dla siebie moze . Zielen modrze zrobil bo sprzedal polskim rolnikom to trzeba powiedziec , a ci z RSP lubin to kazdy wie co zrobili i kim byli wczesniej i jak teraz sie zachowuj i robia ,ani to szkoly nie mieli , ani czlonkami w sumie to zaden nie byl bo wkladu swojej ziemi nikt nie wlozyl tylko ustroj im dal to co mieli i sprzedali sam Strzyzeski przyszedl do Ostrowitego z gola d………………… jak i wszysty czlonkowie zaden nic nie wniosl z gruntow jeszcze raz podkreslam PRL dal ,a demokracja dala mozliwosc sprzedazy

 77. Strzelam FOCHA!!!! i to jeszcze z przytupem!!!!
  Słoma mi z butów nie wystaje, zawsze jestem czysta, schludna i pachnąca a także kulturalna. Jestem wykształcona (ale mi nie wypada o tym się rozpisywać, bo to nietaktowne jest) Wszak wszyscy inteligentni ludzie wiedzą, że wykształcenie nie świadczy o kulturze oraz mądrości człowieka. Nie mam kompleksu niższości z tego powodu, że pracuję na roli. Nie rozgraniczam ludzi na tych lepszych i gorszych, na mieszkających w mieście lub na wsi. Lubię ludzi wartościowych w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu, mądrych, prostolinijnych i dobrych. Szanujmy się wzajemnie, ludzie pracujący na wsi jak i ci pracujący w mieście, bo nasze życie i owoce naszej pracy są od siebie współzależne.
  Dajmy dobry przykład do naśladowania młodemu pokoleniu jako 'pedagodzy’ z prawdziwego zdarzenia.

    • Gdyby nie miasto to byś nie miał gdzie robić zakupów – chinski, niemiecki, biedrona, markety, bystry, piekuś, galeria lupmy z szajsem ….są pełne „rolników” a najwięcej tych po RSP „Pokój”

     • Tak,rolnicy tam kupują,ale i całe bloki trzemeszeńskie.Aty gdzie kupujesz,na pewno w paryżu.Znam ja takich mądrali jak ty.

     • A ty sklepowo nie miałabyś co sprzedawać 🙂 no i nie miałabyś z czego żyć gdyby nie klienci zarówno miastowi jak i ci ze wsi. Pamiętaj, klienta trzeba całować po rączkach za to , że przyszedł do twojego sklepu a nie konkurencji.

    • mialbym co jest rolniku bo z zagranicy importowac mozna taniej niz Ty wyprodukujesz wiec nie gadaj glupot ze cala polske zywisz zejdz na ziemie albo inaczej idz do Burmistrza i on Ci pokaze gdzie Twoje miejsce !

     • No proszę bardzo, jaki inteligent haha. Gdybyś miał choć strzępek mózgu to wiedziałbyś, że teraz oczywiście żywność sprowadzana z zagranicy może być nawet tańsza (do czasu gdy opanują cały rynek), aaallleee kiedy już rodowici producenci rolni splajtują to wtedy zobaczyłbyś jakie ceny podwindowaliby handlowcy zza granicy, nie pojadłbyś już sobie normalnego jedzonka 🙂 żarłbyś śmieci, truciznę, przetworzone odpady EEEEE uzdatniaczy , zatem SMACZNEGO :). Zapewne teraz też już wcinasz padlinę zza granicy bo po co wspierać polskich producentów.

     • Gratuluje zdrowej zagranicznej żywności,swoje miejsce na ziemi znam,całej polski nie żywię.Na pewno produkujemy najtańszą i najzdrowszą żywność,tłumaczył tobie nie będę bo w tym temacie jesteś zielony.Jak na zachodzie jest taniej,to dlaczego ludzie wyjeżdżający do pracy zabierają ze sobą do jedzenia co się da z polski.Dla przykładu w jednym z krajów chleb kosztuje 2 euro a kilogram schabu 15 euro.To ty odpuść sobie pisanie takich głupot,bo jak czegoś nie wiesz to nie pisz,bo tylko siejesz zamęt

    • nie cwaniacz rolnik tylko wez sie do roboty! i jak zima bedzie do odsniezaj a nie czekaj na Burmistrza! mnie stac na podwyzki zywnosci a takim jak Ty na targowisku mowie „reszty nie trzeba” „keep the rest” 🙂

     • Ja jeszcze nie słyszałem,żeby ktoś taki cwaniak jak ty powiedział na targowisku bez reszty.Jest takie powiedzenie,KROWA,KTÓRA DUŻO MUCZY DAJE MAŁO MLEKA.Jeszcze jedno taki bogacz i kupujesz na targowisku,bo tanie i prosto z pola.

     • Jak widzę limit wysiłku strzępka mózgu ci się wyczerpuje, bo zaczynasz reagować śmiechem rozpaczy 🙂
      BOGACZU -TO NIE DOWOŻĄ ci ŻYWNOŚCI Z AMERYKI??? skoro kupujesz naszą dobrą zdrową żywność na targowisku???? Nie ośmieszaj się człowieczku, masz jakieś kompleksy??? Sprzątanie koszy na śmieci to też potrzebna praca, trzymaj się, weź się w garść, dasz radę i rób to co najlepiej potrafisz. Jesteś nam potrzebny 🙂

    • Puma jest to święto rolników a całe Trzemeszno przyjeżdża,no w tym roku to chyba jeden trzemeszniak nie powinien przyjechać,bo on nie lubi słomy.

     • to zacznij jezdzic do Gniezna na targowisko to uslyszysz bo w Trzemesznie jakos wszystko droższe niz w Gnieznie i dlatego tam mogę sobie pozwolic na text „bez reszty” i dobrze ze Krzychu nazwal Was po imieniu a nie przyjada tacy do miasta bo z Unii kase dostali to se kupili w koncu auto 🙂 niedlugo sie skoncza dotacje to bedziecie konkurowac z innymi rolnikami z Niemiec zobaczymy jacy madrzy bedziecie za 10 lat

 78. Rolniczka po części ma racje , wykształcenie nie świadczy o kulturze , przekonujemy się oglądając różne spotkania polityków w tv. Wracając do tej słomy , to nie trzeba koniecznie być rolnikiem by ją mieć . Przykład burmistrza świadczy o tym dobitnie , bo z jego urzędowskich pantofli , wystaje na metr !

 79. Mądry i dobry głos Rolniczki.A pan Walczak jak umie tak wierzga i nie zgadza się na to co jest.Trzemesznianie pomału przestają nucić,że nic sie nie stało.A pan W.głośno wyraża swoje zdanie,a każdy ma prawo się do tego zdania ustosunkować po swojemu.
  Dziękuję Rolniczce.Dziękuję Panu Walczakowi.

 80. smiać mi się chce i jednoczesnie żal ze Trzemeszno samo sobie wybralo kogos takiego a radni i przewodniczacy nie potrafia powiedziec ze burmistrz zle robi Pan Walczak z nimi rozmawia w srodku a oni milczą – najlatwiej brac kase i ciho siedziec nawet jesli krzywda sie komus dzieje no ale jak ktos juz napisal trzeba miec honor i odwagę czy taki radny sie znajdzie posrod wybranych ?

 81. zgadzam się .radni jak nazwa mówi powinni poradzić burmistrzowi.A oni stali i nic!Żaden radny nie zdobył się na odwagę.jeden tylko pan nie wytrzymywał i z wrażenia(?),nie mógł sobie poradzić i się spocił i się wycierał.

 82. Skoro jedynym wyjsciem była sprzedaż komunalki, zamiast wymienić bezradnych kolegów dyrektorów, to może UMiG też trzeba sprzedać. Może się polepszy coś?

    • aa widzisz przyjacielu najpierw zobacz co to sa za programy typu:

     „IP Changer” albo „Real Hide IP” a później powiedz o anonimowości jeśli przekierujesz swoje IP i pójdziesz przez Chiny to pytanie moje brzmi czy od Chinczykow wyciagniesz dane ??? bo Chiny albo Taiwan nie podpisaly takiego dokumentu polecam też stronę:

     http://www.stayinvisible.com

     • Janosik ja aż takim tchórzem nie jestem,żeby tak unikać jawności,chcesz to podam ci swój nr.telefonu,albo nie lepiej się spotkać i ocenić się,bo ładnie piszesz a może masz podszewkę w kieszeni zamiast kasy.

     • Janosiku, idź w góry i pogadaj z kozami, może one będą chciały cię kopnąć i poprzestawiać twoje zwoje mózgowe(jeśli jakiekolwiek masz 🙂 )Może to cokolwiek pomoże ha ha ha

     • Na kawał ziemi janosiku cię nie stać :), możesz kupić ziemię doniczkową, może wystarczy hahaha . Polecam czarnoziem, będziesz czuł sie bardziej bogaty 😉

   • No to te trochę kasy przeznacz na 10 l worek ziemi z „biedronki”, będziesz czuł się bogatszy 🙂 , może trafi ci sie ta zza granicy, będziesz bardziej dowartościowany 🙂

    • haha żuczku gdybys znał moje nazwisko to bys wiedział w jakiej walucie chodze 🙂 trzymaj sie cieplo w ogole znasz min. 2 jezyki ? bo jak fo unii wejdziemy to bedziesz musial interesy robic po ang i niemiecku bo inaczej wypadniesz z gry 🙂 maja Ci rolnicy poczucie ze pieniadze sa tylko w Ha 🙂

     • Tak HA dzisiaj to majątek,to ty tylko dwa języki znasz,a chmury chcesz osrać.Aleś debil my nie musimy wejść do uni,my już 10 lat w uni jesteśmy.

     • A ty jaki douczony hahaha w Unii to już jesteśmy od dawna, doucz się a potem coś tu skrobnij abyś się nie ośmieszał człowieczku. Kup w końcu tą ziemię z „biedronki” a będziesz się czuł bardziej dowartościowany, albo pogadaj z kozami w tych górach janosiku :):) , a to że zna się minimum dwa języki to chyba nie żaden wyczyn intelektualny bogaczu o niewiadomym nazwisku, ja też mam nazwisko jak każdy kto się urodzi hahaha . Jak cię nie stać na tą ziemię z „biedronki” to podaruję ci swoją ziemię z kretowin , ładna, czarna . Szkoda mi ciebie, poczucie niższej wartości wynagrodź sobie kolejnym komentarzem :). Miłego dnia:)

     • Pochwal się zatem swoim nazwiskiem, dlaczego sie nie podpiszesz imiennie, czyżbyś się wstydził?

  • Biedaczku, prosisz o wsparcie burmistrza )on ma dość na głowie), a taki walutowy, ładny, amerykański byłeś w gadce hahaha, nie dajesz już rady sam?? Ojj zakompleksiony człowieczek Z PODSZEWKĄ W KIESZENI 🙂

  • Biedaczku burmistrz ci nie pomoże,bo on nie czyta anonimowych tchórzy,jak sam mówił na filmiku.Nasrałeś w gacie a teraz chcesz zwalić na innych,zasrany bogaczu z nikąd.

    • Biedaku, pewnie na garnuszku mamy siedzisz i dlatego nie stać cię na HA, zbyt głośno beczysz o swoich zarobkach. To nie wstyd, nie każdy jest przedsiębiorczy i ma smykałkę do interesów, nie każdy może mieć HA zamiast ziemi doniczkowej :). Idź poskarż się władzy, może staną w twojej obronie i ci pomogą w ułożeniu kolejnego komentarza 🙂

  • janosiku wezwij jeszcze mamę na pomoc, może mama cię wesprze ha ha ha bo jakoś ta osoba którą błagałeś o pomoc nie wsparła cię , bidulo 🙁 ŻAL MI CIĘ

 83. Pan Walczak czerpie wzory z zachowań pewnej bardzo ważnej osoby.Jest uczniem pojętnym,tak że szybko uczy sie stylu zachowania oraz słownictwa.Taki głupi to nasz Walczak nie jest i nie potrzebuje podszeptów innych.On ma swój chłopski rozum i to wszystko.Chłop potęgą jest i basta.

 84. Pan Walczak walczy jawnie.Nie skrywa się po nickami.Za to powinien być szanowany.A ludzie krytykują go z ukrycia.Dyskutujmy na temat treści wystąpień tego pana,zastanówmy się co chce w prosty/prostacki sposób nam przekazać.Nie czepiajmy się słomy,chamstwa…itd.Czepiajmy sie sedna sprawy,które dla Gminy jest niepokojące.Czepiajmy się tego o czym znany z nazwiska człowiek krzyczy i wyraża swój sprzeciw.Robi to tak jak potrafi.Wierzga i krzyczy bo się nie zgadza na to co jest.A niektórzy potrafią w swoich butach bez słomy wyśmiewać tego lokalnego patrioty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj