Strona główna Różne Jest szansa na remont ulicy Mogileńskiej

Jest szansa na remont ulicy Mogileńskiej

4413
37

Gruntowny remont ulicy Mogileńskiej może stać się faktem już w przyszłym roku. Sukcesem zakończyły się starania samorządu o pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych. Projekt znalazł się na liście pozytywnie rozpatrzonych wniosków Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina musi jednak zapisać w swoim budżecie pieniądze na wkład własny. Całość inwestycji wyceniono na 1.432.898 złotych, a dofinansowanie ma wynieść 60% kosztów, czyli 859.739 zł. Potrzeba więc 573.159 zł, których obecnie w budżecie nie ma.

Trzeba będzie więc dokonać stosownych zmian w uchwale budżetowej i znaleźć te środki kosztem innych zadań. Czy tak się stanie, okaże się w najbliższym czasie. Propozycje w tym zakresie powinien przedstawić burmistrz, natomiast ostateczną decyzję podejmie Rada Miejska.

Projekt modernizacji jest ambitny. Ma objąć odcinek od drogi krajowej nr 15 do targowiska. Przewiduje nie tylko położenie nowego dywanika asfaltowego. Przebudowane mają być chodniki oraz przystanki autobusowe, włącznie z wymianą wiat.

Zaplanowano też podświetlane znaki drogowe oraz  zainstalowanie dwóch wyświetlaczy prędkości pojazdów poruszających się po jezdni.

37 KOMENTARZE

  • czytałam, że propozycja na budżet 2021r. to 0zł na inwestycje po tym, jak Radni nie zgodzili się na podwyżki… byłoby szkoda zaprzepaścić taką szansę.

   • Nie wiem co czytasz, ale ja czytam, że w projekcie budżetu na inwestycje Burmistrz Trzemeszna proponuje 1 205 395,13 zł. Ponad 1 mln zł. Czy 1 mln zł to 0 ?

    Nie powielaj bzdur zasłyszanych w kręgu osób, którzy jako jedyne źródło sfinansowania inwestycji widzą zwiększone podatki. W tak trudnych czasach, kiedy ludzie tracą pracę oraz muszą zamykać swoje działalności podnoszenie podatku tylko po to, aby oficjele mogli wypinać piersi do orderów przy przecinaniu wstęgi jest co najmniej niepoważne.

    Podaj oficjalne źródło – tylko proszę nie powołuj się na jakieś artykuły prasowe, bo artykuł prasowy nie jest źródłem prawa.

 1. prosze radnych i burmistrza ja tam sie rozedzam do 140 km/h wiec bardzo prosze uszanujcie cudze auta i zawieszenie jak sie wpada z bystrzycy to czuc ze czlowiek do koziego miasta wjechal bo trzesie

 2. No ja mam nadzieję, że tego to nam radni razem z burmistrzem nie spartolą. Ale jest takie powiedzenie o nadziei, że jest matką……

 3. To samo pytanie co Bk, kiedy SZANSA na remont ul. Dąbrowskiego?

  Rządzący tym miastem to jedna wielka pomyłka. Chlew obsrany gównem to mało powiedziane na temat tego jak wygląda to miasto i jak mało sie inwestuje.

  Gdyby powstała kolejna wielka firma i więcej podatków by spływało to pewnie i tak inwestycje by wisiały bo pieniądze by się rozpłynęły.

 4. To teraz można ładnie sobie wyobrazić jakie mamy straty jak te przepiękne szambiarki jeżdżą po naszych drogach. Jedna firma bierze zyski a my podatnicy płacimy za remont dróg.

  • I ciężarówki skrótami przez Trzemzal lub Witkowo, wjeżdżają tez częściowo przynajmniej do miasta. Nikogo to nie obchodzi?

 5. Za pozyskanie środków zewnętrznych plus dla urzędu. To wcale nie takie proste jak sie może wydawać. Jest tez minus. Dlaczego tych pieniędzy nie zapisano wcześniej w budżecie? Gdyby sie nie udało uzyskac dofinansowania wówczas moznaby przeznaczyć je na inne cele. Teraz mam y sytuacje odwrotną. Pieniądze trzeba będzie zabrać z innych pozycji. Z czego? Z budowy kanalizacji, czy może dróg na wsiach? A może remontów w szkołach? A może z kultury? Zabieranie komuś zawsze jest niemiłe.

  • Po pierwszej primo.
   Jakim to sukcesem jest znalezienie się na liście do dofinansowania, gdzieś na szarym końcu? Można zadać pytanie ile zostało złożonych wniosków w Wielkopolsce? Jeśli prawie wszyscy znaleźli się na tej liście to o czym my mówimy?
   Gdyby rząd nie zwiększył puli środków byłaby to kompletna porażka.
   Jaki jest poziom w ujęciu ilościowym, jak i finansowym zdobytego przez Gminę Trzemeszno dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przez wszystkie lata funkcjonowania tego mechanizmu wspierania inwestycji drogowych?
   Inne gminy uzyskują dofinansowania na ulice osiedlowe a tutaj do rangi sukcesu urasta uzyskanie dofinansowania do głównej ulicy Trzemeszna.
   Po drugie.
   Co takiego ambitnego jest w nałożeniu nowego asfaltu i przebudowie chodnika?
   Po trzecie.
   Do sukcesu daleka droga.
   – czy jest podpisana umowa o dofinansowanie ?
   – czy Gmina ma zabezpieczone finansowanie wkładu własnego?
   – czy jest ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac?
   I tu tutaj warto chwilę się zastanowić. Jeśli to jest taki „ambitny” projekt to czy przewidziane środki w wysokości około 1,5 mln wystarczą? Teraz jest problem uciułać środki na wkład własny a co będzie jeśli najtańsza oferta będzie oszacowana, np. na 1,7 mln? Skąd będą dodatkowe ponad „2 stówki” ( dwieście tysięcy)?
   Po czwarte.
   Sukces będzie wtedy, gdy:
   – mieszkańcy będą mogli w miarę szybko korzystać z „odnowionej” ulicy,
   – gmina nie wyda więcej na inwestycję niż jest to przewidziane na etapie wniosku o dofinansowanie, czy to w wyniku większej kwoty wynikającej z przetargu czy ewentualnych kar
   – wyremontowana ulica nie zacznie pękać, chodniki nie zaczną się zapadać a studzienki od kanalizacji będą stabilnie osadzone w jezdni.

   • Warto też wrócić do kwestii bujnych zapowiedzi naszego burmistrza o planach a właściwie konecepcji którą tak prezentował chyba kilka lat temu , rondo albo wysepka przy skwerze domu kultury,rondo na wysokosci byłej szkoły zawodowej czy tez objęcie inwestycją własnie od tego odcinka w kierunku skrzyżowania mickiewicza dalej dąbrowskiego, wojciecha ,mogileńska do krajówki w bystrzycy, dlaczego nie przygotowano takiego projektu bo to by poprawiło w wiekszym stopniu sprawy bezpieczeństwa, skoro rząd przeznacza na to większe środki to dlaczego nie korzystamy z tego w pełnym zakresie?, aco z ul Kilińskiego ,Jana Mickiewicza przeciez to aż się prosi aby wykorzystać do tego dotacje,( bo wskazniki byłyby duzo wieksze a problemy mieszkańców i fatalny stan nawierzchni tych ulic )które jeszcze są bo pod znakiem zapytania jest przyszłość środków zewnętrznych.W ramach funduszu samorzadowego dróg było dotychczas kilka naborów wniosków nie jedna gmina i to nie jeden raz z tego korzystała,odsłuchać sesję w sprawie wotum zaufania dla burmistrza, tam zmasakrowano dotychczasowy czas nie zdobycia żadnych środków na drogi!!!!!!!,moze znów bedzie trzeba zaciagać kredyt, czy nie mozna było tych 500 tys zł własnie przeznaczyc na ten cel, przepraszam nie chcę antagonizować mieszkańców z ul Zielonej gdzie własnie te środki zostały przezznaczone a wywolywały duzo emocji do ulic starszych i zaniedbanych.Gdzie tutaj myślenie do przodu, totylko na dzis wydawać bez głebszej analizy i tyle

    • Panowie i Panie! Obiecuję ronda, chodniczki, trawniczki wszędzie i wszystkim! Ba! Nawet oświetlenie znacząco poprawię i zainstaluję tam, gdzie dotąd nie ma nawet zgaszonych lamp! Co jeszcze chcecie, bym obiecał?
     Śmiało, wypowiedzcie się współobywatele! Obiecuję obiecać!

 6. Dąbrowskiego musi taka zostać tak długo jak długo będziecie pyskować na Burmistrza i wybierać takich radnych jak Bi…….cz…hi.hi.hi

 7. Ile tych szans juz bylo sam fakt PARK BABA sie klania tak samo bylo i sie skonczylo pozdr kupujacych wiesci marzenia Gmina ma wiecej dlugow niz…..kla ….na….

  • Wiele drzew należy usunąć w trybie pilnym.Najwięcej przy drodze do Niewolna,niektóre rozpadają się i proszą się o usunięcie.Ostatnio( po interwencji obywatelskiej) usunięto 2 i ciekawe że po jednym z nich nawet pień w ziemi nie pozostał.Wiele starych drzew przydrożnych pomimo dobrego wyglądu posiada słaby system korzeniowy.Można było to zobaczyć po niedawnym wypadku na Przemysłowej.

 8. a przepraszam na kogo zescie glosowali na burmistrzow to tak macie nastepnym razem proponuje zobaczyc jakie kto mial wczesniej osiagniecia i zarowka z tylu gloy moze sie zaswieci

  Tak samo OSiR co tam sie dzieje ? obdrapany i tego pana np nie wybiore bo takie same trzemeszno by bylo

 9. NoTrzemeszno pochwalcie sie wystrojem miasta jadac przez Czerniejewo az mi lzy same lecialy jak pieknie Czerniejewo ubrane jeszcze do tego prezenty na sw.Mikolaja dla dzieciakow to jest gospodarz a u nas ciemno jak w….wstyd gdzie sa ludzie co sie tym zajmuja masakra

  • Kiczowate światełka na święta „wszystko nam rozjaśnią’. Wystrój powinien być dostosowany do możliwości. Ile trzeba będzie zapłacić za te dziwaczne ozdoby? Lepiej te pieniądze zostawić na naprawę nawierzchni ulic = bezpieczeństwo!

   • To jest Miś na miarę naszych możliwości! Ten sam od lat. Tylko trochę podniszczony i przepalony miejscami. Nic nie szkodzi. Proszę nie jeździć do Czerniejewa, ani do Wrzesni! Gniezno i Mogilno też zalecam omijać!

 10. Witam w parku baba. Kiedy pracę się rozpoczną. I na stadionie. Piaskowym. I wokul niego.chodnikib.parking i wycinka drzew samosiejek. I droga do stadionu piaskowego. To tylko obietnice..ps mam nadzieję że pani Wiśniewska. Ze sportowej to zauważy jest radna.i na Czarneckiego. Zrobiła ulice .a o chodnikach. Do stadionu piaskowego. Zapomniała.ze są już 45.lat.i bardzo zniszczone.prosz mieć to na uwadze.radni???

 11. 45 może więcej temu była remontowana droga Trzemeszno Orchowo teraz to kocie łby dziura zalepiona dziurą , będziemy tam drzewka sadzili w tych dziurach, albo proponuje jakiemuś rolnikowi zaoranie tej drogi – duktu, bo tego drogą nie można nazwać

 12. Czy jest prawdą, że w ramach tego „ambitnego” projektu nie przewidziano wykonania chodnika w kierunku krajówki?
  Jeśli tak to jest lipa a nie ambitny projekt.

 13. A,że prywatnie pracownicy uważają się za ekologów to zapraszam ich do mieszkania u mnie podczas wichury,na pewno zmienią zdanie,drzewo w odległości 15 metrów od domu a jego wysokość to około 25 metrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj