Strona główna Różne Gminne eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej

Gminne eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej

714
6

9 marca w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie odbyły się miejsko –  gminne eliminacje XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W konkursie w dwóch grupach wiekowych wystartowało łącznie 27 dziewcząt i chłopców ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów gminy Trzemesznie.

W pierwszej części rozwiązywali oni test liczący 20 pytań, a następnie najlepsze piątki rywalizowały w finale ustnym, gdzie odpowiadały na wylosowane pytania oraz opisywali sprzęt i urządzenia pożarnicze.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Grupa I:

1. Aleksander Gumuliński (SP1 w Trzemesznie)
2. Marcelina Kachniarz (SP1 w Trzemesznie)
3. Marcel Przybysz (SP1 w Trzemesznie)

Grupa II:

1. Zofia Koteras (Trzemeszno)
2. Jakub Durlak (Gimnazjum w Trzemesznie)
3. Damian Odebralski (SP1 w Trzemesznie)

Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki w postaci toreb, plecaków i przyborów szkolnych ufundowanych przez Urząd Miejski Trzemeszna.

Nagrody wręczali dh Grażyna Kachniarz – wiceprezes ZOMG ZOSP RP w Trzemesznie i zarazem prezes OSP Trzemeszno, asp. Mariusz Chełmowski z Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie oraz Piotr Dzięcielak – Komendant Gminny ZOSP RP w Trzemesznie i sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Gnieźnie.

Współorganizatorami eliminacji były Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie oraz Oddział Miejsko – Gminny Związku OSP RP w Trzemesznie.

6 KOMENTARZE

  1. Ja oczywiście też gratuluję wszystkim. I podziwiam. Wszystkim a Damianowi najwięcej bo jest z mojej fajnej klasy. Dużo trzeba umieć o straży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here