Strona główna Różne Debata z komendantami policji

Debata z komendantami policji

1358
23

22 lipca (środa) na obradach połączonych komisji Rady Miejskiej Trzemeszna zagościć mają m.in. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Artur Sobolewski oraz komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie podinsp. Sławomir Nowakowski.

Policjanci zjawią się o godzinie 10:00 w trzemeszeńskim Domu Kultury na debacie, której tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo na terenie miasta i gminy Trzemeszno.

W debacie może wziąć udział każdy mieszkaniec. Będzie to doskonała okazja do zadania pytań komendantom oraz osobistego zgłoszenia swoich wniosków i propozycji.

Oprócz rozmów nt. bezpieczeństwa radni opiniować będą szereg projektów uchwał na sesję, która odbędzie się 29 lipca.

23 KOMENTARZE

 1. Dobra inicjatywa. Zobaczymy ile przyjdzie osób a ile się odezwie bo za komputera to każdy odważny ale publicznie się odezwać to już gorzej.

  • Na dobrą sprawę dobrze byłoby też wykorzystać możliwości jakie daje technika i puścić to streamem z możliwością zdalnego uczestnictwa.

  • A co się będę,młokosom i pijakom narażał!Tylko na to czekają.Sklepu 24h,też publicznie nie skrytykuję…Wszyscy wiedzą jak jest.Przychodnia zdrowia,wygląda jak ciężkie więzienie(wszędzie kraty)To zasługa tego sklepu.Dwa dni temu,awantura była do rana.Icek,mam nadzieję,że zrozumiesz…My zwykli,spokojni mieszkańcy,nie chcemy walczyć :(Policja nas nie chroni!Zadzwoniłem kiedyś…Pan policjant z Trzemeszna,10 min,przekonywał mnie,że gmina duża,zgłoszeń dużo…i nic nie mogą.Icek,burmistrz, też nic nie zrobi.Pogadają,sukces medialny itp.Za dwa tygodnie,nikt nie będzie o tym pamiętał.Mam dość…Bezsilność 🙁

   • Mieszkaniec ma rację… Niestety…. Wiele jest takich miejsc jak przy 24h. Chociażby ławki przy ul. Chrobrego. Każdego dnia do późnej nocy osoby siedzące na ławkach drą się niemiłosiernie tak że spać nie można. Każdy boi się zadzwonić na policję, bo na drugi dzień można mieć porysowany samochód lub zbitą szybę (co już się zdarzało). Policja o problemie bardzo dobrze wie, jednak nie pofatyguje się w to miejsce jeśli ktoś nie zgłosi. Można przecież posiedzieć na ławeczkach ale nie trzeba swoim zachowaniem utrudniać innym życia.

  • nikt nie przyjdzie, ponieważ ci co tak się udzielają w komentarzach boją się powiedzieć to samo oficjalnie. Plociuchy, obgadywacze i nic więcej

  • Inicjatywa bardzo dobra gorzej z godziną debaty bo o tej porze to większość osób jest w pracy:-( więc pewnie zbyt wielu obecnych nie będzie.

 2. Warto zwrócić uwagę na poruszające się samochody na ul.Dąbrowskiego, gdyż samochody i nie tylko one w widoczny sposób przekraczają prędkość, a o wypadek nie trudno szczególnie jak dzieci biegają po chodnikach. Przydało by się więcej patroli na ulicy lub może progi zwalniające.

 3. Mamy dupowatego burmistrza i komendanta.Wiceburmistrz nie zakażenia sprzedaży alkoholu w nocy,sklepowi 24h,wszyscy wiedzą dlaczego.Faktycznie przychodnia zdrowia,przegrała z tym sklepem.Pozostało okratować się.Pomóc może,tylko nagłośnienie sprawy w mediach ogólnokrajowych.Poczekajmy do debaty.Zacznijmy działać sami.Policja i burmistrz nas nie ochronią.

 4. taka prawda, boimy sie mowic publicznie. jedyne rozwiazanie, to zakaz sprzedazy alkoholu po godz.22 .Przynajmiej przez okres letni.

  • Zakaz pewnie by wiele nie dał bo dla chcącego nic trudnego. Kupią sobie wieczorem albo w dzień a potem i tak przyjdą posiedzieć gdzie zwykle.Przecież większość pijaków upija się poza domem bo po co mieć zrzędzącą babę na głowie:-)

 5. Przepis mówi zakaz palenia ognisk od lasu 100 metrów a w Trzemesznie za parkiem w lasku pali się ogniska i policja tego nie widzi !!!

 6. Dobrze ,że dojdzie do debaty merytorycznej . Obawiam się jednak o ostatni werdykt . Policja przedstawi raport o osiągnięciach walki z przestępczością . Będą oklaski a Pan Burmistrz z Przewodniczącym w niskich poklonach wręcza bukiet kwiatów .

 7. Panie redaktorze proszę coś napisać czy jest wiadomo kto wydzierżawił ziemie w Ostrowitem i kto kupił część domu w trzemżalu

 8. Trzemeszeński wybór jest taki:Nie idziesz na debatę i piszesz tutaj-jesteś anonimowym tchórzem!Idziesz i wypowiadasz się-jesteś krzykaczem i oszołomem! Jest wyjście:po to wybraliśmy radnych,żeby takie sprawy załatwiali dla nas!Radni!Milcząc jesteście tchórzami!!!Razem z dietami,bierzcie odpowiedzialność.

 9. do anonim.Nie rozumiem dlaczego swoje komentarze przypisujesz sklepu 24h?pretensje to do ludzi którzy zakłócają porządek,czyli do wulgarnej mlodzierzy i tym podobnym!niestety świata nie zbawisz
  !Wszędzie na świecie jest wandalizm i za to mają odpowiadać sklepy które mają w sprzedaży alkochol!NIE OŚMIESZAJ SIĘ!cHcesz miec ciszę i spokój to wyprowadż sie do lasu!haha

  • do odważny brawo jestem po twojej stronie ja też się wypowiedziałem na ten temat ktoś napisał że w niedzielę był hałas to nie prawda byłem nie raz w nocy na ul.kopernika był spokój i w ogóle nie wiem o co tym ludziom chodzi jakby nie było ważniejszych spraw w trzemesznie .

 10. MIASTO POWINNO ZAMONTOWAĆ KAMERY,A POLICJA KARAĆ WYSOKIMI MANDATAMI TYCH KTÓRZY BALUJĄ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH PO GODZ.22.00

  • Zgadzam się tak powinno być tak jak z prawem jazdy jedziesz za szybko zabierają prawko można już zauważyć postępy.

   • „zdzico”Czy to Ty śpiewałeś(Spiewałaś,raczej)w okolicy sklepu,o którym mowa… „sto lat” ok.godz.3 nad ranem?Jesteś tak baaardzo zorientowany i zaangażowany…Czy jesteś jego właścicielem? 🙂

 11. Do anonim.Jesteś taki mądry to dlaczego nie zadzwoniłeś po policje w tym momencie powinieneś interweniować a nie tylko się domyślać kto to mógł być i blablabla!!!Takie domysły mnie śmieszą!Dowody anonim,dowody!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj