Strona główna Polityka Burmistrz powołał zespół negocjacyjny

Burmistrz powołał zespół negocjacyjny

2117
53

Burmistrz Krzysztof Dereziński powołał zespół , którego zadaniem ma być negocjacja z Powiatem Gnieźnieńskim warunków funkcjonowania gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w naszym mieście od 1 września. W skład zespołu, powołanego zarządzeniem, weszli wyłącznie radni Rady Miejskiej Trzemeszna.

Członkowie zespołu to Ludwik Macioł, Sławomir Peno, Zbigniew Matelski, Mieczysław Chojecki, Daniel Bisikiewicz, Maria Sobieszak, Magdalena Krzyżaniak – Świątek, Maciej Dalewski oraz Kacper Lipiński. Wszystkie te osoby 24 marca b.r. podniosły rękę za przejęciem od Powiatu szkół ponadgimnazjalnych.

Burmistrz K. Dereziński potwierdza, że wybór tych osób do składu zespołu negocjacyjnego nie był przypadkowy. Uważa on, iż skoro 9 radnych było za przejęciem szkół, to niech ta sama grupa radnych prowadzi dalsze negocjacje.

Nie powoływałem do komisji osób z urzędu, bo byli źle odbierani przez członków Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Jeżeli któryś z radnych nie będzie chciał brać udziału w rozmowach, to nikt go nie zmusi. Ja sam nie widzę szans prowadzenia negocjacji z Powiatem, który od początku stoi sztywno. Uważam, że Powiat pozbywa się problemu” – mówi K. Dereziński i dodaje, że przez wiele tygodni jeździł na spotkania z członkami Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego i nie było mowy o jakichkolwiek negocjacjach. Jak twierdzi, „9 optymistów” pokaże, czy będą one możliwe.

Radny Sławomir Peno zastanawia się, czy burmistrz miał prawo ingerować w pracę Rady Miejskiej, powołując z jej członków zespół negocjacyjny. Uważa, że K. Derezińskiemu – w momencie wydania zarządzenia – „pomyliły się kompetencje”.

Pewne wątpliwości ma także przewodniczący Rady Miejskiej Ludwik Macioł. Jego zdaniem burmistrz powinien powołać zespół składający się nie tylko z radnych, ale też z pracowników urzędu. Przewodniczący jest za odwołaniem obecnego zarządzenia (dostępnego |TUTAJ|). L. Macioł nie chce na tę chwilę mówić, czy wydana przez burmistrza decyzja jest zgodna z prawem.

W poniedziałek w przedmiotowej sprawie odbyło się robocze spotkanie K. Derezińskiego z radnymi. Przewodniczący Rady Miejskiej poinformował mnie, że do jego przebiegu odniesie się sam burmistrz, kontaktując się ze mną telefonicznie. Tak się jednak nie stało. Moje próby „uchwycenia” burmistrza także nie przyniosły oczekiwanego efektu.

53 KOMENTARZE

 1. i bardzo dobrze zrobił jak zdecydowali mądrzy radni i chcą płacić to niech ustalają najdogodniejsze warunki dla nas wszystkich.

 2. Dyziowi chyba pomyliły się kompetencje, jest pan tylko władzą wykonawczą a nie autorytarnym władcą za którego się pan uważa

 3. Nie rozumiem- teraz mówi że powiat stoi sztywno s dopiero co czytałam że z prowadzonych rozmów wynika iz ma prawo twierdzić że starostwo zgodzi się na jego warunki!!!

 4. hahahah PAnowie zostaliscie wydelegowani Panie Piekarz prosze grzecznie tam wykonac polecenie odgórne i pozostali rowniez 😀 nie wiem czy sie smiac od kilku miesiecy juz mnie to nie bawi, ale wy panowie mozecie sie posmiac a najlepiej wykonac co do skladu dorzucilbym Wielką Radę Rodziców z LO i Pana J.
  Dobrze ze nie dolozył do skladu inkasenta bo ten teraz ma dodatkowe obowiazki czy prawdą jest ze namawia ludzi zeby nie zmieniali operatora energetycznego?? 😛 jesli tak to nie wiem czy to dodatkowo platne jest taka agitaja czy z sympatii do zakladu pracy ;p

  dajcie spokoj ludzie zajmijcie sie PROBLEMAMI nie generujcie nowych.

 5. Dobre a zarazem cwane posunięcie burmistrza. Radni chcą decydować ale nie ponoszą za to żadnej konsekwencji więc teraz będę negocjować i poniosą konsekwencje za swoje negocjacje a w razie wtopy burmistrz może powiedzieć „to nie ja, to oni negocjowali”.

 6. I bardzo dobrze zrobił. Radni tylko od krzyczenia zostali wydelegowani do konkretnego zadania za które mogą dostać po głowie i strach już ich obleciał. Niech pokażą teraz jaki mają pomysł na prowadzenie szkoły, którą powinien prowadzić powiat i niech się pochwalą skąd kase na to brać. Demagodzy poszli po obstrzał haha :-).

  • Dlatego napisałem że dobre posunięcie. Radni nie mają żadnej, podkreślam żadnej odpowiedzialności prawnej ale krzyczeć, krytykować i wygłaszać swoje pogląd potrafią więc niech teraz się wykażą. Niech pokażą jak potrafią działaś bo przecież w końcu po coś na radnych kandydowali. Pomijam już to że burmistrz tym posunięciem zrzucił z siebie odpowiedzialność za mediacje ze starostwem ale w końcu nie tylko burmistrz rządzi gminą.

 7. Krzyczało się fajnie na sesjach, a teraz jak trzeba zadziałać to strach radnych obleciał. Macie okazje zrealizować swe zacne pomysły, do dzieła!!!

 8. Powiat utrzymuje szkoły ponadgimnazjalne z subwencji, a ponieważ to nie wystarcza, nasza gmina dopłaca powiatowi co roku brakującą kwotę. Jeśli przejmiemy prowadzenie szkół, to my otrzymamy subwencję z ministerstwa i nie dołożymy powiatowi, tylko sami sobie.

  • Gmina zawsze dopłacała do Gimnazjum, które jest zobowiązana prowadzić. Do LO zawsze dopłaca powiat bo to on jest organem prowadzącym dla szkół ponadgimanzjalnych.

   • tak, a cwany powiat chce oddać szkoły średnie ale już dopłacać nie chce. Trzemeszno będzie musiało płacić za powiat. Krzykaczy a w tym p.Jatczaka zapytam gdzie tu sens????

    Oddanie spraw w ręce tej grupy radnych może się skończyć przypadkiem przyjęciem wszelkich warunków powiatu byleby pochwalić się, że niby to uratowali szkolnictwo trzemeszeńskie…

     • czytając pani poprzednie komentarze wniosek jest jeden że to pani nie ma pojęcia o niczym tylko podobnie wrzeszczy za wszelką cenę przejąć szkoły bo są nasze to jedyny pani argument a myślenie o tym co za tym idzie, czy to faktycznie takie korzystne dla miasta i szkół także innych w gminie i pozostałych inwestycji to już dla pani wyższa półka

 9. Niech komisja finansów obliczy,czy kasy na prowadzenie szkół gimnazjalnych wystarczy i czy będzie można realizować inwestycje.Jeżeli nie potrafią wyliczyć,to zapłacić z zewnątrz zespołowi ,który to przeliczy .

 10. Panie burmistrzu, nie wiem czy Pan wie, ale mamy demokrację i proszę nie mieć za złe radnym, że zagłosowali tak a nie inaczej. Ponadto mało elegancko jest przerzucać odpowiedzialność na inne osoby! Panu jako gospodarzowi/menadżerowi gminy po prostu tak nie wypada się zachowywać. Pozdrawiam i życzę pogody ducha.

 11. Za gminę odpowiada Burmistrz. On pobiera burmistrzowską pensję i on powinien rozmawiać z Powiatem. Widać to zadanie jest dla niego za trudne.
  Wstyd mi za radnych powołanych do negocjacji. Tfu , jakie niezdary, że wyrazili zgodę. Powinni ci radni grzecznie podziękować za zaufanie, albo głośno się zaśmiać z tego pomysłu. Przyjmując ten awans pokazali, że nie powinni być radnymi, bo burmistrz zagonił ich w kozi róg!
  Powinni jeszcze teraz odmówić panu burmistrzowi, bo to cwany rewanż burmistrza. Przecież wśród tych nazwisk jest zdawałoby się parę osób zdrowych na umyśle – bardzo mnie zawiedli.

 12. A teraz pan Jadczak plus jego radni maja pole do popisu negocjacji razem z piekarzem człowiekiem orkiesta na wszystkim sie zna ogolnie robi popeline .A inkasent to mistrz świata w improwizacji .

 13. Dali się burmistrzowi ograć i wykiwać ci nasi radni. Burmistrz strzelił im gola! Jak się nie umie grać, to na chama się nie włazi na boisko. Burmistrz ograł ich jak młodych. Pochwała dla burmistrza, na którego nie głosowałam. Ograni niech się wstydzą, że nie umieją walczyć.

 14. Panie burmistrzu a co z remondisem-tam tylko jeden głos przeważył i też trzeba powołać zespół ale taki aby zgłosił cały ten proces przekształceniowy do organów ścigania.
  Panie Jatczak- rusz dupę i działaj w kierunku referendum w sprawie odwołania burmistrza bo będzie tragedia jeżeli ten człowiek będzie stwarzał tylko pozory zarządzania gminą,czyni to już 9 rok i się ślizga na naiwności wyborców

 15. Żenada Panie Burmistrzu. nie umie Pan stanąć na wysokości zadania, to Pana przerasta. Jak tak się będziemy zachowywać, to dzieci faktycznie wyjadą z tego grajdoła i tu już nie wrócą. A w dyrekcji szkół nadal będą zasiadać kolesie i rodzina, byle by tylko swoje potrzeby zaspokoić. Niestety tragiczne dzieje Trzemeszna c.d.

 16. Władek tak jest -burmistrzowi nie chodzi o żadne dobro,liczy się własny interes,ludzie przebudżcie się,przecież on nas oszukuje,nie ma go w pracy,przerzuca odpowiedzialność na innych-gdzie on w końcu
  jest.trzeba położyć kres temu wszystkiemu,mieszkańcy zbierajmy podpisy za odwołaniem

 17. Do stronników Dyzia, od czego jest burmistrz? Przypominam za co mu się płaci, jest władzą wykonawczą, jego rolą jest wykonywać polecenia rady miejskiej. Ale pan ,,wykształcony” burmistrz po zaocznej historii którą długo nie umiał długo a która jest najprostszym kierunkiem, nie daje rady, zadania burmistrza go przerastają. Oświadczeń sam nie pisze, decyzji sam nie podejmuje, to pytanie kto faktycznie rządzi? Odpowiedź jest prosta, kioskarz senator RP Piotr Gruszczyński ( przy całym szacunku dla kioskarzy).panie Jatczak dość burmistrza z PO, który jest tylko marionetką, popieram referendum !!!!

 18. Burmistrz okaz sprytu- BEZ złośliwości.
  Radni okaz nieudacznictwa, słabości i braku przygotowania do reprezentowania Trzemesznian. Co z tego, że ci radni głosowali słusznie, skoro dalej nie wiedzą jak działać. Radni wystrychnięci na dudka – wstydźcie się!

 19. dba o wykonanie postanowień organu uchwałodawczego. Innymi słowy, burmistrz zobowiązany jest do wykonywania postanowień Rady. A u nas? Władza wykonawcza zleca zadania Radzie, przy czym nie do końca jasne jest, czy: 1. Zarząd Powiatu w ogóle będzie brał pod uwagę negocjacje z ciałem do tego powołanym (bo powiat ma negocjować z burmistrzem, i wcale nie musi pochylać się nad tym, że burmistrz wysyła inną ekipę) 2. (czy) ktokolwiek z radnych został zapytany o zgodę na przynależenie do zespołu – bo były już takie zespoły, gdzie członkowie o powołaniu i odwołaniu dowiedzieli się z zarządzenia.

  Szczerze, nie potrafię zrozumieć, dlaczego troska o dzieci, w przypadku wielu komentujących, kończy się na tym nieszczęsnym podwórku Nivea. Jeśli dobrze rozumiem – gimnazjum za chwilę traci prawną możliwość korzystania z dotychczas zajmowanych budynków, a liceum stanowi kukułcze jajo przerzucane pomiędzy starostwem a burmistrzem.

  A teraz złośliwość: kto nie był za przejęciem szkół? Radni wiejscy. Bo bogaty da sobie radę, a ubogie dzieci nie muszą się kształcić, mogą być parobkami u bogatych. Tak mamy to rozumieć?

 20. Ci wystrychnięci na dudka radni, aby zachować honor powinni nam powiedzieć jak to było z ich powołaniem. może też zaocznie? Czekamy na ich ruch, na oświadczenie. bo na razie to wygląda nieciekawie dla niegramotnych Radnych.
  Ukłony dla Pana Burmiszcza. bravo. Za przechytrzenie ciaptusiów.

  • To bezsilność i chyba bezprawie, ale tego nie chcę bez pewności zarzucać. Może tak może nie. Pewne jest, że to żadne przechytrzenie a desperacja w niemocy! Sytuacja godna politowania.

 21. Masz rację kolego. Burmistrz ma wykonać uchwałę, a nie pozbywać się odpowiedzialności i zwalać na Radnych. Za chwilę będzie musiał odwołać swoje słowa, ale co przekaz w świat poszedł jaki to mądry pomysł, to poszedł. i znowu wstyd. Oczywiście znajoma kancelaria co odzyskuje vat będzie tłumaczyć, że źle chyba czytamy. :-)) Miłego dnia.

 22. i tak sobie ludzie wybraliscie to macie 😉 ja juz mieszkam gdzie indziej i tutaj inny Swiat jest zupełnie zyłem w tym trzemesznie nie wiedzialem jak mozna zyc inaczej trzeba wyjechac by zrozumiec ze MOZE byc lepiej 🙂 wcale mi was nie zal 😛

 23. 1.aria JEST GŁUPIA i nie powinna być w tej operetce ,czyli się wymądrzać ,te n zespół negocjacyjny to obciach
  2. zofia to nasza diwa a poważnie to patriotka Trzemeszeńska.

 24. Jeśli chodzi o zrzucenie odpowiedzialności to jest majstersztyk ze strony pana burmistrza. Widać, że podjął rękawice kiedy nie spodziewanie wyrosła opozycja w gminie. Szkoda, że na takim funkcjonowaniu będziemy tracić jako mieszkańcy. Co by nie zrobił zespół powołany z radnych to można to interpretować jako błąd i porażka – co jest jeszcze bardziej wygodne dla głównego zarządcy i jego otoczenia. Zamiast rozważać wiele wariantów wyjścia z tej sytuacji włodarz salwuje się ucieczką.

  Odnośnie Remondisu, grając z 7 – letnim dzieckiem w eurobiznes usłyszałem: Wuja musimy mieć tą kartę z kranem, dlaczego pytam ? Bo wodę zawsze ludzie będą potrzebowali.

  Sprzedać firmę na której produkt będzie zawsze koniunktura ? Pomijam, że jedynym usprawiedliwieniem i logicznym wytłumaczeniem tej decyzji są rzekome związki Pana burmistrza z PO – partią niemiecką na Polskę.

  10 % podpisów osób uprawnionych do głosowania i mamy referendum – czy warto angażować się w zrobienie takiego referendum, wydaje mi się, że więcej niż warto, a wręcz powinno. Tym bardziej, że przeciwko burmistrzowi głosowało ponad 2000 osób, a jego wygrana była marginalna – nic nie znacząca.

 25. Żeby referendum było ważne frekwencja musi wynosić minimum 10 % uprawnionych do głosowania. Więc biorąc pod uwagę ilość przeciwników obecnego burmistrza w referendum wszystko może się zdarzyć.

 26. Pan Jatczak tak jak wcześniej Burmistrz wydał wyczerpujące ponad miarę oświadczenie. A dalej potoczyło się wszystko odwrotnie do tego oświadczenia pana J. Jego radni jak baranki potulnie dali się zaprowadzić do zespołu reprezentującego burmistrza! To Ponad Podziałami ma klub, okrzyczane biuro, „wielkie” plany i nie realizuje linii swego guru pana J. Co się dzieje, nie rozumiem.

 27. Oprócz tego guru wyjaśnia, tłumaczy, obraduje, przekonuje, agituje, ogłasza, nawraca nieświadomych mieszkańców, protestuje, pikietuje, występuje na fotografiach, stoi jak posąg z banerem, zbiera podpisy nawet pod kościołem, ostrzega, wystawia kandydata na burmistrza , OŚWIADCZA.
  I co?
  I nic!

  • Referendum to jedyna szansa-zmienić tą patologię i nieudacznictwo burmistrza,mieszkańcy zobaczcie w koło gdzie nie było najlepiej władzę zmieniono a my mieszkańcy mamy być bierni i czekać do 2018 r
   To świadczy również o nas żle-zobaczycie jak ruszy lista z podpisami pod wnioskiem o rozpisanie referendum to będzie najlepsze odzwierciedlenie oceny społeczeństwa-inaczej to będzie gnój w naszej małej ojczyżnie.Czy na to zasługujemy przy tak bogatej historii naszej gminy-czy zasługujemy na takiego gospodarza,wszyscy z nas się śmieją!!!!

 28. zastanowil sie ktos po co jest zastepca ?? bo jak jeden choruje tyle dni w roku to kolega musi byc zdrowy 🙂
  Poki mentalnosc w Polsce sie nie zmieni ze administracja publiczna powinna byc na takich samych zasadach jak firmy prywatne tzn ze to samo byscie zrobili u prywaciarza to wylot to za takie zachowanie placą podatnicy w postaci wiekszych podatkow przeciez matematyki nie oszukacie 🙂 rachunek musi sie zgadzac ja wiem ze wciska sie banialuki ludziom starszej daty i pokaze sie ładny placyk gdzie w papierach sie zgadza co do grosza 😛 to poleca zaraz glosowac jak trzeba a pozniej im sie podniesie koszty wody, sciekow itp.
  Malo mam do powiedzenia bo juz tam nie mieszkam w moim miescie nowym robi sie wiele z funduszy unijnych a prezydent miasta zabiega o dotacje i umorzenia kredytow 🙂
  W takim wypadku zastepca jest uzasadniony

 29. Czy za wątpliwości pan Macioł, przewodniczący Rady Miejskiej bierze pieniądze z gminnej kasy? Taki ktoś musi wiedzieć a nie wątpić. A jak nie wie, to niech siedzi w Zieleniu. Zgroza, że ten Pan przewodniczy Radzie i trwa w ciągłym zwątpieniu.

 30. Jak się juz powielokroc zdarzało pan BURMISTRZ kultywując stary zwyczaj powoła komisję bez pytania o zgodę każdego z ewentualnych członków. Jest mi wiadomo, w trakcie formowania listy wiele osób odmówiło uczestnictwa. Z drugiej strony czy zarząd powiatu będzie rozmawiać z osobami nieuprawnionymi do zawierania umów i prowadzenia negocjacji?

 31. Kandydat na burmistrza Pan D. w trakcie kampanii wyborczej pisał ,,będę słuchał ,, … Co z tego wynika ? Slucha i w trabe dmucha .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj