Strona główna Polityka Anna Jung chce kandydować na burmistrza

Anna Jung chce kandydować na burmistrza

8151
65

W dzisiejszej sesji Rady Miejskiej uczestniczyły władze powiatu – starosta Piotr Gruszczyński, wicestarosta Anna Jung oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Stanisław Dolaciński.

Radni pytali o różne sprawy nurtujące mieszkańców Trzemeszna. Jak można było się spodziewać, dominował temat dróg powiatowych.

Największe jednak zaskoczenie dla wszystkich obecnych na sali nastąpiło pod koniec wystąpienia przedstawicieli starostwa. Przewodniczący Benedykt Nitka zapytał wicestarostę czy prawdą jest, że zamierza zamieszkać w gminie Trzemeszno.

Przymierzam się do zamieszkania w gminie Trzemeszno, ale powiem panu coś więcej, zamierzam kandydować na burmistrza” – odpowiedziała Anna Jung.

O komentarz do jej słów poprosiliśmy Krzysztofa Derezińskiego. „Każdy ma prawo kandydować. Dla mnie czym więcej kandydatów, tym lepiej”– odparł burmistrz.

Oprócz tej sensacyjnej wiadomości radni dowiedzieli się, że powiat nie zamierza odstąpić od zasady finansowania inwestycji z udziałem gmin. Aby zrealizować zadanie na drodze powiatowej oczekuje partycypacji gminy w kosztach w tej samej wysokości.

Na przyszły rok trzemeszeński urząd miał zaproponować dwa zadania, które zrealizuje wspólnie z powiatem. Wybrano modernizację drogi Szydłowo – Kamieniec oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej od parku Baba do Miat. Okazuje się jednak, że powiat nie zdoła jednak udźwignąć obu przedsięwzięć i gmina musi skreślić jedno z nich.

Burmistrz apelował do przedstawicieli starostwa, aby podjęli jednak oba zadania. Z wypowiedzi dyrektora PZD wynikało jednak, iż jest to mało prawdopodobne. Która z tych propozycji pozostanie, a która zostanie skreślona, pozostaje więc kwestią otwartą.

Pytano również o plany związane z budynkiem po Domu Dziecka. Jak już pisaliśmy, ma on zostać sprzedany. Na pytanie o możliwość sprzedaży gminie starosta odpowiedział, że jest ona realna, jednak po cenie wynikającej z wyceny, bez żadnej bonifikaty. Gdyby jednak trzemeszeński samorząd zdecydował się na zakup, to jego oferta będzie rozważana w pierwszej kolejności.

65 KOMENTARZE

 1. Trochę mi to śmierdzi niczym dym z Paroca lub odór z tego tajemniczego wysypiska przy Orlenie. Kto przy zdrowych zmysłach chce się przenieść do naszej gminy. Tu jest tak zanieczyszczone środowisko jak nigdzie. A może zostać burmistrzem w Trzemesznie a mieszkać w Gnieźnie ??! 🤔🤔

 2. No przecież to jawna obłuda, przeprowadzać się do Trzemeszna tylko po to aby zostać burmistrzem. A może to celowy i tajny plan aby wstawić tu swojego człowieka? Posłusznego człowieka, któremu obiecano „zostaniesz burmistrzem z wysoką wypłatą ale będziesz wykonywać nasze polecenia”.

  • Dobrze wiemy, że pan burmistrz cieszył się na to spotkanie. Zamierzał przyjąć jakieś dodatkowe środki.
   Zastanawia mnie ta pięciominutowa przerwa po oświadczeniu pani wice starosty. No i potem burmistrzowskie kłamstwa po 175-tej minucie jak oświadczył, że tak pięknie niekumatych niepełnosprawnych w mieście posiada, że środki na kalekich zgodnie ze zobowiązaniami asystenta osoby niepełnosprawnej wydaje… Oświadczam, że burmistrz lekceważył mnie w tej kwesti przez kwartał i pokazał w swoim przemówieniu, że do końca roku nic w temacie się niezmienni. Tak jest panie burmistrzu – jak prosiłem przy zgłoszeniu o dowóz na szczepienie kogoś kto umie czytać i pisać – to podesłałeś mi pan tylko „wozaka”.

 3. Ale Dyziu się dał podpuścić. Teraz będzie tym żył do końca obecnej kadencji. Zresztą nie tylko on. To była tylko riposta za jego „błyskotliwą” wypowiedź o tej Pani a oni osiągają podnietę.

 4. Szkoda że nie mogłem być na tej sesji. Zapytałym Pana Starostę ile starostwo kosztowała budowa tego obiektu po Domu Dziecka lub jakie były koszty przejęcia tego budynku że teraz chce nam sprzedać po cenie rynkowej tj. wycenionej przez rzeczoznawcę. Przecież po zmianie przepisów i powstaniu powiatów ten budynek należał do naszej gminy a starostwo przejęło budynek ZA DARMO a teraz chce kasę od Gminy? Żenada Panie Starosto!!!

 5. im wincY tym Lepi … no to proponuje powpisywac na listy wszystkich emerytow z trzemeszna i nauczycieli i moze dla urozmaicenia kilka osob spod sklepu 24h i silowni pod chmurka bo to w koncu spory elektorat na pewno pan bedzie zadowolony z ilosci osob.

  a tak swoja droga moge kupic jakas bude za pol ceny walaca sie i tez zlozyc kandydature na burmistrza ? trzeba miec adres trzemeszenski ?? bo ja juz poznaniak i nie wiem czy sie szykowac

  • Żeby reprezentować poznań to trzeba być pracownikiem ROPS-u. Tylko Oni wiedzą jak wesprzeć budżet gminy środkami pochodzącymi z PFRON naprzykład. Lepiej się panu żyje panie burmistrzu?

 6. Wy tam w tym urzędzie to zajmijcie się rozwalającą zawodówką kupioną w „promocji” od powiatu. O jeden budynek nie potraficie zadbać, a marzy wam się drugi???? Kupcie ze swojej wypłaty jak żeście tacybogaci, bo gminy na pewno na to nie stać.

 7. Dziś drodzy mieszkańcy Trzemeszna dowiedzieliście się z dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, że żyjecie w „kozim” mieście. Te jakże wymowne w swoim przekazie słowa padły z ust człowieka, który startując do Rady Miejskiej miał (wedle deklaracji zawartych w ulotkach) „naprawiać” Trzemeszno. Proponuję w pierwszej kolejności naprawić (zmienić) ton i formę swoich wypowiedzi a dopiero później brać się za „naprawianie” Trzemeszna. To tak słowem wstępu.

  • Racja, kto go wsadził na ten stołek. Oj Panie Pawle coś ty uczynił, chyba nie tak to miało wyglądać, wiemy że w Żninie działasz prężnie i jesteś motorem jego rozwoju ale u nas pozostały faktycznie tylko słowa na tych ulotkach,co robią i jak działają takie osoby jak.p Kołodziejczak, p. Nawrocki, p. Laskowska, czy nie jest Panu wstyd za takie postawy ?
   Przecież rada i burmistrz i efekty tych działań są jednym nieporozumieniem , gdzie my mieszkańcy ucierpimy najbardziej.Czy to niesprawiedliwa ocena? niech każdy to sam oceni.

  • Gdzie Pan był p. Burmistrzu ? Jungowa zaorała Pana po mistrzowsku. Ani be ani me ani kukuryku. Wstyd, że mamy takiego Burmistrza. Nasz Burmistrz może jedynie negocjować jaki puchar i komu wręczyć na jakimś festynie wioskowym.

  • Niestety , zgadzam się z Panem . Najwieksza porażka tej Gminy to Itzw. „nicjatywa Naprawcza” z Panem Piechowiakiem i p. Nitką na czele. Przecież to głosami Inicjatywy naprawczej Burmistrz dostał votum zaufania czyli tak naprawdę akceptacjię wszystkiego co robi. Ponoć na zachętę aby lepiej pracował. No i widzimy jego pracę jak dobrze pracuje ? Czyż nie ?

 8. Im więcej tym lepiej… Wie co mówi, w ten sposób wygrywa kolejne wybory. Gdyby byla sytuacja obecny burmistrz vs jeden kandydat – nie ma szans. A tak- głosy przeciwko, byle nie na obecną władze, rozkładają sie na kilku innych kandydatów, kazdy z nich oddzielnie ma garść głosów – i kolejny raz mamy kichę. Oby juz nigdy więcej historia się nie powtórzyła.

  • Dlatego też Pan Peno powinien zawrzeć porozumienie z Panem Piechowiakiem i jeden tylko startować,gdyby tak bylo w 2018 r na pewno w drugiej turze nie byłby p.szewc tylko jeden z nich a to wtedy byloby na pewno inaczej w finale,wyciagajcie Panowie wnioski bo wy macie jakąś charyzmę i jaja aby poprowadzić ta gminę

   • Teraz to strzelił. Ci dwaj wielcy pokazali jakimi są znawcami tematu. Startowalii na burmistrza z kandydatami do rady Miejskiej, którzy dziś stanowią większość w tej radzie. Przypomnieć Tobie nazwiska tych radnych? Są w większości ( 8 na 15 radnych) i co zrobili aby odsunąć obecnego burmistrza od władzy? NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Razem, ramię ramię rozdają puchary na zawodach i to jest jedyna ich główna działalność o której można się cokolwiek dowiedzieć. Jeśli zatem myślisz, że ludzie uwierzą w te Twoje opowieści jakby to było pięknie jakby się dogadały te dwa komitety to się grubo mylisz. Dziś widzimy, że udzielenie wotum zaufania jest potwierdzeniem tego, jacy naprawdę jesteście. Niby że przeciwko a jak przychodzi co do czego to ta niby charyzma i jaja stają się chałturą i wydmuszkami.

    • Chyba się mylisz,bo gdyby byli na miejscu to byłoby inaczej,co moze Peno jak ma takich radnych,oczywiście tylko Pan Lipiński trzyma i coś prezentuje,a co może Piechowiak jak pracuje u innego pracodawcy i tam jest zaangażowany i też tylko Buzała coś próbuje i się angażuje a reszta to przepaść,trzeba to zrozumieć

     • A że jakby byli na miejscu to co, trzymaliby na jakimś pasku czy łańcuchu tych „swoich” radnych? To chciałeś powiedzieć? W dobie tak bezproblemowej komunikacji próbujesz wmówić ludziom, że ci ludzie inaczej by się zachowywali, kiedy jeden czy drugi był burmistrzem? Masz spadochron? Wysoko bujasz w obłokach. Jak nie masz to lądowanie będzie tak samo bolało jak porażka w ostatnich wyborach. A bolało dość konkretnie.

 9. A jak się dał podpuścić nasz największy ekonomista i znawca tej dziedziny Pan Beniu,łykał te górnolotne tezy o optymalizacji ze strony Starostwa,zapytać w samym Gnieźnie społeczność jak to w rzeczywistości wygląda,przyjechało troje na niezły występ,dramat

  • W Gnieźnie są przegrani. Szukaja nowy elektorat dla siebie i PO. Plany Gruchy on na senatora a Jung na posła. Nisko oceniaja mieszkancow powiatu, licza na nasze głosy. Głosujesz na tych dwoch bo ja nie.

   • Tak jak oni tam działają,szpital poprzednia starościna tyle pozyskała na szpital milionów a obecna ekipa tylko się wybiela,czy czasem p.Pilak w poprzednich latach jako starosta nie doprowadzil że dofinansowanie unijne leglo w gruzach bo trzeba bylo rozgrywać potyczki personalne,o ile pamiętam trzeba bylo odwołać dobrego dyrektora szpitala p.Pilarczyka,trzeba byloby chyba to wszystko dokladnie przypomnieć,gdzie był wtedy ważny interes publiczny?

 10. Kiedy w końcu zostanie przebudowana kompleksowo
  ( Nie żadna krótkotrwała nakładka, która popeka po 4 latach ) droga od Trzemeszna do Kruchowa i dalej do Ochodzy? Polecam dojeżdżać tą drogą przez c tydzień do pracy. Może nowa Pani Burmistrz zamieszka w Golabkach i się przekona jak to miło jeździć po tych wyboistych drogach. Przecież było to priorytetem władz powiatu! Tak pisano w gazetach. Czyżby powiat miał takich samych wybitnych specjalistów od dróg i pozyskiwania Funduszy zewnątrzych jak gmina Trzemeszno? Sądząc po tym jak sobie z dziubków spijali dwaj najważniejsi na dzisiejszej sesji można taka tezę postawić.

  • Jak mieszkasz blisko jeziora albo lasu,to się chętnie zamienię na to mieszkanie w Ochodzy czy Gołąbkach i będziesz sobie na pieszo mógł do pracy chodzić ,albo jechać rowerem ścieżką rowerową. Po co masz tracić nerwy na wyboistą drogę.

 11. „dla mnie czym więcej kandydatów tym lepiej” . Panie Burmistrzu z całym szacunkiem – nie ilość się liczy, ale jakość. A z jakością pańskiego rządzenia, nie trudno konkurować. Proszę zatem spuścić nieco powietrza z nadymanego balonika. Będzie miał Pan teraz do końca kadencji do myślenia …

 12. O tej Pani Jung to warto zapytać w Gnieźnie i całym środowisku samorządowym,bo to co wyczynia to chyba coś nie tak,mamy radnych powiatowych,p.inkasent,lekarz oraz wieloletni burmistrz,czemu nie było chyba żadnego z nich na sesji,też warto to przy najbliższych wyborach to ocenić

 13. Ale ten powiat was rozgrywa , jesteście jak dzieci we mgle od p. Nitki po Derezińskiego. Dzisiejsza sesja to obraz waszej „kompetencji”. Inwestycje pół na pół na majątku powiatowym a wy co ? A no nic i ogony podkulone. Kogo my wybieramy ludzie ?

  • Tak kogo mamy w radzie,jak się słucha wypowiedzi p Dalewskiego to się chce płakać co ten czlowiek wygaduje,czy też dał się omamonić propozycją kupna domu dziecka,doslownie argumentacja ze jest docieplony,czy ty nie pojmujesz że trzeba dostosowac ten budynek na potrzeby administracji a czy to nie bedą znaczace koszty,czy wy myślicie racjonalnie czy w obecnej sytuacji gdzie wszustko się sypie i na nic nie ma kasy to tak bardzo jest potrzebny nowy urzad,czy w obecnych budynkach nie mogą urzędnicy pracować,to chyba jakaś paranoja,weźcie sie do dzialania bo te try lata paplaniny i nic nie wnoszacej do rozwiazywania spraw to sie doslownie chce puścić hafta.To nie tylko zawala inicjatywa bo jest ich 5 ciu czyli 1/3 rady ,co czynią pozostali dziesieciu,ludzie ogarnijcie się

   • To już wiadomo, jaki będzie ten operat szacunkowy dla tej nieruchomości. Ciekawy i z pewnością korzystny dla jednej strony. Chyba nie trzeba wskazywać dla której ze stron. Skoro działka na której jest boisko przy domu dziecka widnieje w wykazie nieruchomości na sprzedaż to założyć się mogę, że operat dla działki z, budyniem po domu c dziecka będzie opiewał na kwotę około 4 mln zł . Tak sobie myślę . Za kilka tygodni okaże się o ile się pomyliłem w swoich przypuszczeniach. Panu Staroście wyświetliły się te miliony w budżecie powiatu. Pieniądz lubi ciszę. Niestety niektórzy tego nie rozumieją i są radnymi.

  • Baba z jajami? Ja tam za takimi nowościami nie jestem. Jak ma jaja ( jak twierdzisz) to niech startuje w Poznaniu. Z tęczowym niech się zmierzy. Tam mnóstwo takich, co POpierają takich kandydatów. Trzemeszno to kozie miasto – tak się wczoraj można było na sesji dowiedzieć. W kozim mieście nie ma czegoś takiego jak baba z jajami. Tu jest porządek ustalany przez nature. Z jajami to są chłopy.

 14. Na co wy czekacie w tej Gminie zawodowke przeznaczyc na mieszkania kazdy wezmie i sobie wyremontuje sam idzie zima i bedzie niszczec dalej a wy myslicie o domu dziecka na urzad ruszcie dupy i dzialajcie a nie oglada sie jeden na drugiego zadnych odwaznych ruchow do roboty sie biezcie kto nie ryzykuje nic nie ma i wiecej wspolpracy z powiatem to bedzie wszystko jedzcie popatrzec na szosy nalezace do Gniezna wasko ale nowe nawierzchnie klada mozna mozna tylko trzeba chciec

 15. Muszę przyznać, że dobrze to sobie w tym powiecie wymyślili. Miało to być spotkanie w sprawach związanych z Gminą Trzemeszno. I co się dowiedzieliście konkretnego z tej dyskusji? Poza tym, że nasi włodarze ( burmistrz i przewodniczący)byli rzecznikami władz powiatu mówiąc co chwila, że goście mają ograniczony czas. No moment, moment. Jak można Was drodzy samorządowcy traktować poważnie jeśli Wy sami nie traktujecie siebie poważnie. Czy ustalając wizytę starosty ( pierwszą od 3 lat) nie można było sobie zastrzec, że jest tak dużo tematów, że prosi się o to, aby zarezerwowali sobie np. 4 godziny na dyskusję? Dużo? 4 godziny na 3 lata kadencji to dużo? Bądźmy/cie poważni.
  Po drugie. Poza tym, że każdy z radnych chce do siebie wyrwać jakiś kawałek chodnika to nie usłyszeliśmy tam jakiejś dalekosiężnej wizji rozwoju np. Poprawy stanu dróg powiatowych. Czy, którykolwiek czy to burmistrz czy któryś z radnych zapytał się gości z powiatu o to jakie są plany starostwa w tym zakresie? Przecież sąsiednie samorządy ubiegają się o środki zewnętrze na przebudowę dróg. A tu co? Kłótnia o 100 czy 200 metrów chodnika. To jest prawdziwe oblicze tej władzy. Nie potrafią usiąść i coś ustalić. Tylko się kłócą o metry chodnika. Wstyd i kompromitacja.
  I wracając do pierwszego zdania. Dobrze sobie wymyślili bo: odfajkowali spotkanie, o które byli nagabywani, powiedzieli że nie mają pieniędzy (czyli nic nowego – szpital to hasło przewodnie władz powiatu, jak nie wiesz co powiedzieć, to hasło szpital zamyka usta rozmówcom, choć całkowicie nie wiem dlaczego nikt nie zapytał o konkrety, ale to już zbyt dużo wymagam), planu na drogi poza kontynuacja wyszarpywania metrów chodnika nie przedstawili, a na koniec wrzucili temat, który w największym stopniu zaangażował uwagę opinii publicznej, że oto ktoś ma kandydować na burmistrza ( jakby to przeciętnego mieszkańca tej gminy to obchodziło, że jakaś nieznana mieszkańcom Gminy Trzemeszno Pani sobie tak wymyśliła) .
  Przeciętnego mieszkańca obchodzą bezpieczne drogi a nie Wasze gierki!!!

 16. „Kozie miasto” to może dla Pana Panie Przewodniczący RM Benedykcie Nitka jeśli się Panu nie podoba to po prostu zrezygnuj. Nie przypominam sobie aby jakikolwiek Przewodniczący RM wypowiadał się w ten sposób. Wstyd i żenada nie wspomnę o przygotowaniu radnych do dyskusji na wodolejstwo dygnitarzy z Gniezna. Przedmówca powiedział w zasadzie wszystko, dodam tylko , takiej Rady Miejskiej jeszcze w Trzemesznie nie było.

 17. Takich nam potrzeba jak pani Jung zapraszamy moze ktos wreszcie nas wyciagnie z tego ….gdyz nic sie nie dzieje zarastamy pod kazdym wzgledem

 18. Nie jedni radni to nawet nie umieli sie wypowiedziec a co dopiero zadawac pytania jesli sie kogos zaprasza to nie po to zeby szybko uciekali i posmiewisko z nas robili

 19. Widzieliście wczoraj jak te rozwścieczone babska z Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zachowywały się w Sejmie w trakcie debaty na temat wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią? Kto na takie typiary głosuje? Tylko tacy, którzy nie potrafią nic więcej jak tylko drzeć japę. Jakby były na jakimś straganie i kłóciły się, że sprzedawca oszukał ich o 1 gram mięsa. Co te babska poza darciem japy potrafią? Wyrazy współczucia dla ich partnerów i dzieci. Czas zrobić taki eksperyment. Wejść na prywatną posesję tych posłanek i powiedzieć, że chce się od nich zapewnienia stałej opieki i utrzymania.

 20. Dlaczego zgromadzenie wspólników spółki Remondis Aqua Trzemeszno sp. z o. o. ma się odbyć w Niemczech?
  Przecież wspólnikiem Gminy Trzemeszno w tej spółce jest Remondis Aqua z siedzibą w Warszawie?
  Czy burmistrz wybiera się, aby dostać wytyczne od jakiegoś szwaba?
  Radni, czy wy w ogóle jesteście na tych sesjach? Burmistrz mówi, że zgromadzenie wspólników ma mieć miejsce poza Polską a Wy cicho siedzicie? Jeśli nie widzicie zagrożenie w tego typu wycieczkach to jesteście ślepi. Pierwszy przykład zagrożenia. Czy będzie z burmistrzem tłumacz? Kto sfinansuje wyjazd tego tłumacza? No chyba nie Niemcy bo to będzie dziwnie wyglądało. Tłumacz finansowany przez drugiego wspólnika? No chyba nie mieszkańcy Gminy Trzemeszno, bo niby dlaczego mają finansować takie rzeczy, tym bardziej, że Gmina jest wspólnikiem większościowym. Jeśli burmistrz biegle włada tym językiem to problemu nie ma. Pytanie warto jednak zadać. Czy burmistrz włada biegle językiem niemieckim?

  • Człowiek burmistrza z ROPS poczynił oszczędności w OPS – i środki na imprezkę w helmutowni są. Jak zabawa to zabawa.Niemce niedaleko – tego samego dnia wróci. Przy okazji dostawę gazu do posesji za torami w niewolnie załatwi. Mówił, że kompetentnych asystentów posiada. „Pani dyrektor” – ciocia. „Pani kierownik” – kuzynka. Pan burmistrz – szkoda, że brody niema.

 21. https://youtu.be/_ECM-g8rUBw
  Musicie się spieszyć ze smakowaniem jajek bo Sylwia Spurek będzie chciała zakazać konsumpcji jajek. Po karkówce, burgerze w maku, kurczaku z różna, mleku i ostatnio rybach czas przyszedł na… jajka.
  Sylwia Spurek.Kto na nią głosował? Sami wegetarianie? Ona jest z Wiosny Biedronia. Wegetarianie to współcześni komuniści, którzy myślą, że będą narzucać swój światopogląd wszystkim.

 22. Jeśli Pani wicestarosta jest taka dobra w tym co robi to powinna startować na fotel starosty, aby dalej pomnażać dobro które tam czyni ….no chyba że nie jest aż taka dobra. To po co robić niedobrze komuś w gminie ?

 23. No i do zniszczenia kolejnego budynku po domu dziecka ,który już zaczyna straszyć jak Zawodówka!! Czy ktoś pilnuje tego opuszczonego budynku,bo brama non stop otwarta, chętnych do demolki zaprasza?!!!!!!!!

 24. No to porobili Was jak dzieci. Tyle czasu gadania o kompleksowym robieniu inwestycji i co? Kompleksowo to robią z Wami, co chcą. Powiat ogłosił przetarg po miesiącach jałowego monologu ze strony władz Trzemeszna ale nie na cały brakujący odcinek chodnika. Była szansa na merytoryczną dyskusję i konkretne pytania i oczekiwanie merytorycznych odpowiedzi. Co było? Szopka noworoczna. Co jest jednak najlepsze. Przetarg obejmuje tylko odcinek od krajowki do torów. Ale Was zrobili na szaro. Kompromitacja. Ludzie mieszkający w blokach mają nauczyć się fruwać? Gdzie jest radny z tej miejscowości? Gdzie jest sołtys? Śpią?
  Gdzie nowa kandydatka na burmistrza Trzemeszna, która na każde pytanie mieszkańca będzie odpowiadać „nie jest dyplomatą”?

 25. Brawo pani Anno! Już w sobotę poprzedzającą posiedzenie RM, wiedziała pani, że burmistrzuniu świetnie zagospodarował środki na asystenta osoby niepełnosprawnej. Cały kwartał ignorowałeś mnie panie burmistrzu i jeszcze 83 dni będziesz mnie lekceważył. Pańska ignorancja niepełnosprawnych do rzecznika spraw osób niepełnosprawnych się nadaje. Pan starosta przekazał środki na asystenta w marcu ubr. kiedy przyjmowałeś pan los sierot na klatę i co pan z tmi środkami poczynił? Nie opowiadaj Pan o dyrektorze i kierowniku – bo to naciot i pociot, którzy zadbają o kapitał rodzinny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj