Strona główna Różne Droga w Popielewie doczeka się remontu

Droga w Popielewie doczeka się remontu

1780
15
Reklama

Burmistrz Kacper Lipiński poinformował dzisiaj, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, o remoncie odcinka drogi powiatowej 2239P w Popielewie. Niezbędne środki zostały już zabezpieczone w budżecie gminy.

Jak się dowiadujemy, mowa o 1200-metrowym fragmencie (a nie 900-metrowym, jak pierwotnie zakładano), od skrzyżowania drogi prowadzącej do bloków |LINK| – przy granicy powiatów – w kierunku centrum miejscowości.

K. Lipiński poinformował nas, iż 71% wartości prac zostanie pokrytych przez Powiat Gnieźnieński, natomiast 29% zapłaci Gmina Trzemeszno. Remont ruszyć ma pomiędzy sierpniem i wrześniem br..

Postępowanie przetargowe jest już ogłoszone. Otwarcie ofert zaplanowano na 11 sierpnia.

Burmistrz podkreśla, że cieszy go „partnerska współpraca” z powiatem i starostą, która jego zdaniem realnie przekłada się na poprawę infrastruktury w naszych sołectwach.

Reklama

15 KOMENTARZE

    • I tu jesteś w błędzie. W Popielewie jest spory ruch. Jezdzi dużo samochodów osobowych jak i ciężarowych, które niestety znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Mam nadzieje, ze kiedyś w końcu ktoś z tym cos zrobi bo strach chodzic z dziećmi na spacer albo jeździć rowerem.

  1. Dlaczego przykładem innych miejscowości (Zieleń ,Bieślin)teren zabudowany nie został wydłużony do ostatnich zabudowań pomimo dużego ruchu i nagminnego przekraczania prędkości.

  2. ale że przetarg ogłoszony i od razu po zakończeniu przetargu mają ruszyć prace? To jakie firmy się zgłoszą? Paproki czy może umówieni z zamawiającym?

  3. A na skajpark kiedy wejdzie jakąś firma by skosić trawę i wyciąć drzewa samosiejki I porobić nowe chodniki I wiazd od ulicy orchowskiej do stadionu piaskowego Ps znajdą się te pieniążki z gminy w tym roku ruszą jakieś prace panie burmistrz Lipiński głosowaliśmy na ciebie .To pokaż na co cię stać pozdrawiam

    • Ścieżki rowerowe obok smrodzących zakładów ? Zresztą masz ścieżki w mieście ,kto nimi jeździ? Nawet piraci na hulajnogach wolą jechać drogą.

      • mam na myśli ścieżki rowerowe do Ostrowitego Lubinia na kujawki albo na gołąbki tak jak w innych miastach. Ścieżka w koło kościelnego , typ obiecał to niech spełni obietnicę

  4. zaraz zaraz ,gmina Orchowo robi plan naprawy drogi Orchowo ,–Słowikowo A Trzemeszno robi drogi ???na pewno nie Słowikowo Trzemeszno ,czegoś nie rozumiemy????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj