Strona główna Sport i rekreacja Zwycięstwo na inaugurację ligi

Zwycięstwo na inaugurację ligi

1781
9

W pierwszym ligowym meczu grupy 3. wielkopolskiej klasy okręgowej Zjednoczeni Trzemeszno pokonali zespół Czarnych Ostrowite 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 90. minucie 16-letni Jakub Bednarek.

Sam mecz toczył się w trudnych warunkach, przy bardzo mocnym upale, co było widać po znacznym spadku tempa meczu w drugiej połowie. Początek należał do trzemesznian, którzy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji.

Pod koniec pierwszej części do głosu doszli goście, ale znakomicie tego dnia dysponowany był golkiper trzemesznian – Oliwier Kaczmarek. Jak już pisaliśmy, w drugiej połowie mocno spadło tempo meczu, a nasza drużyna nastawiła się na grę z kontry, co przyniosło efekt. Goście nie za bardzo potrafili przebić szyki obronne Zjednoczonych, a gdy już to im się udało, znakomicie bronił Kaczmarek.

Trzemesznianie próbowali „kąsać” po kontrach, ale byli równie nieskuteczni jak przyjezdni. Do 90. minuty, kiedy to właśnie po kontrze piłkę do wychodzącego Bednarka zagrał Kajetan Powała, a ten pierwszy skierował piłkę do siatki obok bramkarza Czarnych.

Było to bardzo cenne zwycięstwo po trudnym meczu. Na pewno doda wiatru w żagle bardzo młodemu zespołowi Zjednoczonych.

tekst: Zjednoczeni Trzemeszno, foto: Trzemeszno24.info

9 KOMENTARZE

 1. Czy trzemeszno zasługuje grać na takim poziomie z takimi druzynami jak Ostrowite,to wielka porazka majac taka tradycję i warunki, płyta, obiekt, nawet jak w historii klubu spadaliśmy do A klasy to na tamten czas były druzyny silniejsze sportowo, była atmosfera, klimat a dzisiaj to przepaść. Czy na meczu inauguracyjnym był p. burmistrz i p przewodniczący rady?p. Dereziński i zjednoczeni!!!!!!

  • Z jednej strony się z Tobą zgadzam, bo Trzemeszno zasługuje na wyższą ligę ale czy na pewno chcesz, żebyśmy płacili armii zaciężnej ciężkie pieniądze za to, że będą reprezentować nasz klub? Zauważ, że przez ostatnie lata to właśnie armia zaciężna decydowała o sile drużyny, a gdy tylko pojawił się problem finansowy to ci zawodnicy się wypięli. Naszych wychowanków było wtedy jak na lekarstwo. Teraz powstaje coś nowego i widać, że faktycznie grają nasi. Ale tacy młodzi muszą się ograć, żeby móc grać w wyższej lidze. Jeśli skład ma wyglądać jak teraz, a byłem na meczu (btw. widziałem burmistrza na drugiej połowie) to ja jestem za. Niech budują na naszych zawodnikach i stopniowo podnoszą umiejętności, a potem i awansują do wyższych lig.

   • Z całym szacunkiem powielasz retorykę p. Burmistrza , która jest kłamliwa i niesprawiedliwa. W zeszłym sezonie trzon kadry stanowili zawodnicy z Trzemeszna , którzy dzisiaj graja w Pogoni Mogilno i innych klubach. Nie będę wymieniać nazwisk wszyscy wiedza o jakich chłopaków chodzi. Baza sportowa na poziomie co najmniej II ligi a gramy z Ostrowitem czy Licheniem. To wstyd i po prostu wstyd. Z całym szacunkiem rozmawiałem z piłkarzami i przede wszystkim byli zdegustowani wypowiedziami negatywnymi burmistrza na temat klubu na jednej z komisji i dlatego odeszli , finanse nie były wcale powodem do odejścia gwoli ścisłości , bo w Pogoni nie maja więcej niż w Trzemesznie. Życzę Zjednoczonym utrzymania w klasie okręgowej co wcale nie będzie łatwe. Dobrowolny spadek o dwie klasy to nie „bład ale wielbład”. Trzemeszno nigdy nie poddawało się bez walki. A tu taki numer.

    • Czy ty wiesz jakie są wymogi boiskowo/infrastrukturalne w II lidze bo widać że nie wiesz więc najpierw poczytaj zaś pisz. A co do naszego poziomu to minimum liga międzyokręgowe bo po reformach 4 liga nie jest w naszym zasięgu na ta chwilę a może za dwa może 3 lata z tych chłopaków co mają teraz po 16 lat i grają będziemy mieli pociechę w wyższej lidze o ile pan radny Nitka i Dyziu zmienia swoje poglądy

     • Trzech naszych w hetmanie tez zagralo jak z nut idealnie, lecz jeden zdecydowal sie na powrot do treningow w Trzemesznie.Trzeba grac tylko i wylacznie chlopakami z gminy I bedzie fajny kolektyw.

 2. Po co spadek o dwie klasy ? Druga część zespołów z V ligi jest na naszym poziomie i w naszym zasięgu. Trzeba walczyć a nie degradować się sami. W sprawie tej legii zaciężnej piep……sz to samo co Burmistrz. Zapytaj p. Pawełczaka i sprawdż protokoły a przekonasz się jaka jest prawda. Nie pozdrawiam.

 3. Dla przypomnienia wszystkim madralom którzy się na wszystkim znają. Sezon 2015/2016. Trzecie miejsce w 4 lidze. Trzech zawodników przyszło w tamtym czasie z okolicznych klubów. Szymon Menz i Dawid Ciazynski z Mieszka Gniezno A Grzegorz Meller z Wełny Skoki.Pozostali zawodnicy to byli miejscowi bądź tak jak Adam Konieczny i Michał Wiśniewski z Gniezna którzy wiele już lat grali w Zjednoczonych.Takze niech nikt się nie wypowiada że tylko armia zaciezna może zrobić wynik.Pozdrowienia dla super ekipy z sezonu 2015/2016

 4. Konias to był gość….z piłką na trawie miał po raz pierwszy do czynienia za Trenera p. Sławka Kupsia. Niesamowity talent do gry, masz rację wtedy była mocna ekipa w Zjednoczonych. Nie można zapominać o miejscowych filarach: Rura na bramce, Kachniar i Majsi w obronie no i Kuczol w pomocy. Wszystko grało jak w szwajcarskim zegarku. A mecz z Niechanowem 3:1? Poezja, dwie bramki Kuczola. Oby takie czasy nastały jak wtedy. Pozdrawiam serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here