Strona główna Sport i rekreacja Zwycięski pojedynek po powrocie do IV ligi

Zwycięski pojedynek po powrocie do IV ligi

2442
17

Koniec sekcji reklamowej

Udany start po powrocie do IV ligi zaliczyli we wczorajszym meczu Zjednoczeni Trzemeszno. Po pełnym emocji widowisku pokonali spadkowicza z III ligi – Centrę Ostrów Wielkopolski 6:3.

Spotkanie toczone było w bardzo dużym upale, dlatego przed i w przerwie meczu uprzejmością wykazali się strażacy z OSP w Trzemesznie, którzy polali bieżnię wodą.

Przed meczem nastąpiła również miła uroczystość. Burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno wręczyli kapitanowi drużyny Michałowi Kachniarzowi okazały puchar za awans trzemeszeńskiego zespołu do IV ligi.

Sam mecz dostarczył licznie zgromadzonym kibicom sporo emocji. Po 18 minutach było już 4:1 dla Zjednoczonych. W 5. minucie na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Krzysztof Majchrzak, a chwilę później na 2:0 podwyższył Krzysztof Chojnacki.

Przy tym stanie goście strzelili kontaktowego gola, ale szybko kolejne dwie bramki dla trzemesznian zdobyli Szymon Meller i Adam Niedzielski. Nie było to jednak koniec emocji. Jeszcze przed przerwą Centra zdobyła drugą bramkę, jednak to tuż po przerwie zrobiło się naprawdę gorąco.

Po zagraniu piłki ręką przez Michała Kachniarza ostrowianie mieli rzut karny, który zamienili na gola i doprowadzili do rezultatu 4:3. Nasi zawodnicy odpowiedzieli jednak najlepiej jak potrafili strzelając piątą bramkę.

Jej autorem był Kacper Serwatka, który popisał się świetnym strzałem z dystansu. Już w samej końcówce Zjednoczeni przypieczętowali jeszcze bardziej swoje premierowe zwycięstwo. Po znakomitym podaniu Dawida Ciążyńskiego (zaliczył w tym meczu 4 asysty) Szymon Meller strzelił swojego drugiego gola, ustalając wynik meczu na 6:3.

Podsumowując, Zjednoczeni bardzo dobrze rozpoczęli sezon i po 1. kolejce (nie odbyło się jeszcze jedno spotkanie) są liderem IV-ligowej tabeli!

Bramki dla Zjednoczonych: Krzysztof Majchrzak 5’, Krzysztof Chojnacki 8’, Szymon Meller 16’, 80’, Adam Niedzielski 18’, Kacper Serwatka 53’.