Strona główna Kultura Zwiedzali Trzemeszno

Zwiedzali Trzemeszno

5811
10

Zgodnie z zapowiedzią, w ubiegłą sobotę można było zwiedzić nasze miasto z przewodnikiem. Organizatorem wydarzenia była Fundacja „Kierunek Kultura”.

Zorganizowano dwie trasy tematyczne. Pierwsza dotyczyła powstania wielkopolskiego, druga trzemeszeńskich śladów Jana Kilińskiego. Rolę przewodnika pełnił dr Andrzej Leśniewski.

Uczestniczyliśmy w zwiedzaniu z grupą zainteresowaną J. Kilińskim. Rozpoczęto je w bazylice, przy tablicy poświęconej słynnemu pułkownikowi. Następnie udano się do Izby Tradycji J. Kilińskiego, w którego postać wcielił się kustosz Wojciech Bisikiewicz.

Zwiedzanie zakończono przy pomniku bohatera. Wśród zainteresowanych historią naszego miasteczka znalazły się nawet osoby z Gdańska i Warszawy.

„Pierwsze oprowadzania już za nami. Cieszymy się, że pomysł na spędzanie wolnego czasu połączony z dawką informacji o naszym mieście spotkał się ze sporym zainteresowaniem, w tym osób spoza Trzemeszna. Kolejne zwiedzanie już w najbliższą sobotę 31 sierpnia o godzinie 10:00 i 12:00. Zapraszamy do udziału, zapisy trwają” – mówi Dariusz Leśniewski z Fundacji „Kierunek Kultura”.

Zapisów można dokonywać pod nr telefonu 661 387 312.

10 KOMENTARZE

 1. Ale zainteresowanie gdyby nie synowie i synowe oraz małzonka to nikogo by nie było aha i małzonka Pana Lesniewskiego ci 4 przybysz to zapewne też rodzina Stóp takim impreza szkoda pieniędzy na takie wydarzenia.

  • O jakich pieniądzach mówisz? To źle, że komuś chce się cos robić dla innych? A frekwencja? Po pierwsze były dwie grupy, a po drugie odbyło sie to po raz pierwszy. Jest informacja, być moze następnym razem przyjdzie więcej osób. Kultura nie jest dla mas. Dla mas jest piłka nożna i disco polo.

   • To nie pierwszy taki komentarz bąbla intelektualnego . Nie wiem czy jest sens dyskusji z kimś takim jak Gumbi . Prawdopodobnie gdyby pojawiło się tam darmowe piwo , disco polo i występ K.D byłby cały w skowronkach !

  • Dzień dobry,
   Szanowny Panie Doktorze,
   proszę się nie przejmować krytyką i bezsensownymi, złośliwymi pytaniami osobników, dzięki którym statystyczny Polak czyta mniej niż jedną książkę rocznie, odwiedza teatr raz na kilkanaście lat (najczęściej wcale-wiadomo: nie chodzę bo nie lubię, a jak nie lubię, to nie chodzę- żelazna logika), a muzeum jeszcze rzadziej.
   Kultura była, jest i będzie elitarna- tu nie liczy się ilość , tylko jakość.
   Chętnie skorzystam z Pana wiedzy i chęci podzielenia się nią z miłośnikami Trzemeszna-we wrześniu.
   Z góry dziękuję i pozdrawiam
   TDi

 2. Żałuję że nie ma mnie w Trzemesznie. Chętnie bym wzięła udział.Pan Leśniewski podjął się ciekawego zadania i nich robi to nadal.Komu się nie podoba to zawsze pozostaje nic nie robienie i nuda ale od tego wiedzy nie przybywa.

 3. Bardzo dobry pomysł, mam nadzieję, że się rozwinie. Frekwencją nie ma co się przejmować, była to wakacyjna sobota, przy dobrej pogodzie. W takie dni ludzie maja inne priorytety. Myślę, że wrzesień będzie lepszym terminem na takie akcje. Życzę powodzenia, a ludźmi dla których jedynym sposobem spędzania wolnego czasu jest telewizor radze się nie przejmować.

 4. Ktoś mógłby oprowadzic natepnym razem po bezpiecznych miejscówkach gdzie mozna piwo wypic bo nie ma dobrego, a na silowni pod chmurką to zaraz jakies kobiety sie czepiają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj