Strona główna Kultura Zwiedzali Trzemeszno z przewodnikiem

Zwiedzali Trzemeszno z przewodnikiem

4186
12

Weekend na Szlaku Piastowskim to propozycja dla wszystkich zainteresowanych historią miejsc związanych z początkiem polskiej państwowości. Jednym z wydarzeń tego cyklu było wczorajsze zwiedzanie Trzemeszna.

Jak się okazało, chętnych do poznania naszego miasta zebrała się spora grupa. Byli wśród nich nie tylko trzemesznianie, ale także mieszkańcy Gniezna czy Bydgoszczy. Organizatorem wydarzenia była Renata Pałucka z Urzędu Miejskiego, a rolę przewodnika pełnił dr Andrzej Leśniewski.

Zwiedzający mogli poznać historię początków naszego miasta, zobaczyć podziemia i inne tajemnice naszego kościoła. Po wyjściu z bazyliki odbył się spacer ulicami miasta, z przystankami na skwerze Hipolita Cegielskiego oraz Placu Jana Kilińskiego, gdzie można było usłyszeć o tych sławnych postaciach związanych z naszym miastem.

fot. UM Trzemeszna

12 KOMENTARZE

  • Człowieku. Wszytko jest cacy. Zatrudnili do tego dwie osoby więc chyba jest co pokazywać w tej gminie. Może w ramach tych spacerów pokażą jak zadbano, np. o bezpieczeństwo pieszych z Bystrzycy, którym zafundowano w ramach rzekomo kompleksowego remontu ulicy Mogileńskiej….brak chodnika, o który od lat, jak nie dekad, wnioskują mieszkańcy sołectwa Cytrynowo. Taka ścieżka edukacyjna pt. Jak nie zarządzać gminą.

   • Panie Andrzeju a widzial pan nad jeziorem kolo pomostu OSiR pelno smieci w wodzie ? plastikowe butelki juz 2 tyg pływaja bo nie moga wyplynac z tej zatoczki pomostowej ?
    Panie czy pan widzi jak wyglada to miasto ? czy pan naogladal sie TVP ze tak kolorowo pan opowiada ?

    • Kierujesz to do niewłaściwej osoby. Pan Andrzej jest od zabytków (i robi to społecznie) a nie od ochrony środowiska. Widzisz różnicę?

 1. dobrze ze flagi tenczowej nie przywiezli bo by jaroslaw kazal swoim wojom otoczyć i stłamsic juz milicja pokazala w krakowie na co ich stac

 2. Szanowny dr Andrzej Leśniewski zasada jest jedna i należy się jej trzymać a mianowicie z pewną grupą osób się nie dyskutuje szkoda … Jeśli anonim na co dzień zwiedza bar i WC po spożyciu piwa to jak wymagać od niego innej rzeczywistości
  z pozdrowieniami p. Andrzeju

 3. Proszę nie przejmować się bzdurnymi komentarzami, do wszystkiego trzeba dorosc. Jedna osoba przekazującą informację o naszej kulturze zabytkach nie jest wstanie przekazać. Jedna prośba dla tych co krytykują poczytajcie o gminie Trzemeszno. Wtedy idźcie na takie spotkania z przewodnikiem. Odkryjecie i pogłębicie wiedzę co was otacza..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj