Strona główna Wyróżnione ZSOiZ prezentuje kierunki kształcenia i zaprasza na Dzień Otwarty

ZSOiZ prezentuje kierunki kształcenia i zaprasza na Dzień Otwarty

2603
0

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oferuje absolwentom klas ósmych kontynuację nauki we wszystkich typach szkół ponadpodstawowych, tj. w liceum ogólnokształcącym, technikum oraz branżowej szkole I stopnia. Oznacza to, że ZSOiZ ma ofertę nie tylko dla uczniów marzących o studiowaniu przedmiotów ścisłych, czy dla przyszłych studentów nauk humanistycznych, ale również dla nastolatków chcących za trzy lub pięć lat wkroczyć na rynek pracy.

Liceum Ogólnokształcące w roku szkolnym 2023/2024 zaprasza ósmoklasistów do następujących klas profilowych:
– profil psychologiczny, w którym przedmiotami rozszerzonymi są biologia, język polski praz język angielski
– profil lingwistyczno-społeczny, w którym przedmiotami rozszerzonymi są wiedza o społeczeństwie, język polski oraz język angielski,
– profil politechniczny, w którym przedmiotami rozszerzonymi są geografia, matematyka oraz język angielski,
– profil bio-medyczny, w którym przedmiotami rozszerzonymi są biologia, chemia oraz język angielski.

Technikum oferuje następujące profile kształcenia:
– technik logistyk, w którym przedmioty rozszerzone to język angielski i geografia,
– technik organizacji turystyki, klasa pod patronatem biura podróży FAN CLUB z Poznania, w którym również rozszerzamy język angielski oraz geografię,
– technik automatyk, w którym przedmiotem rozszerzonym będzie język angielski oraz który będzie kierunkiem objętym patronatem firmy PAROC Polska Sp. z o.o.,
– technikum informatyczno-graficzne, w którym przedmiotami rozszerzonymi są informatyka i matematyka.

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcą się zarówno pracownicy młodociani, którzy uczą się wybranego przez nich zawodu u pracodawcy, jak i uczniowie uczący się zawodu w przyszkolnych pracowniach zawodowych, które oferują edukację w zawodach:
– mechanik monter maszyn i urządzeń,
– kierowca mechanik pod patronatem firmy transportowej DOM Gniezno Sp. z o.o.,
– mechanik pojazdów samochodowych,
– ślusarz.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi – Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Akademią Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Dzięki tej współpracy grupy uczniów realizują część zajęć pod kierunkiem wykładowców uczelni wyższych.

Warto dodać, że ZSOiZ jest placówką nowocześnie wyposażoną i doskonale przygotowaną do kształcenia zawodowego, między innymi dzięki realizacji programu Gmina Trzemeszno stawia na zawodowców. Uczniowie i pracownicy szkoły biorą udział w programach współpracy międzynarodowej, programach Polskiej Akcji Humanitarnej, czynnie angażują się też w wolontariat. W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski oraz media społecznościowe. Dzięki inicjatywie uczniów w placówce funkcjonuje siłownia, w której odbywa się część zajęć wychowania fizycznego. Szkoła zatrudnia pedagoga szkolnego oraz psychologa, współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz innymi instytucjami lokalnymi.

Dyrektor ZSOiZ gorąco zaprasza wszystkich ósmoklasistów na Dzień Otwarty, który odbędzie się 29. marca o godz. 12.30. Rodziców ósmoklasistów zapraszamy tego samego dnia o godz. 17.00.

Informacji o rekrutacji udziela sekretariat szkoły, tel. 61 4154 355 lub mailowo: zsoiztrzemeszno@zstrzemeszno.pl