Strona główna Różne Zobacz jak wyglądają dyżury radnych do kwietnia 2014 roku

Zobacz jak wyglądają dyżury radnych do kwietnia 2014 roku

1357
43

Znany jest już wykaz dyżurów radnych od dnia 13 stycznia do dnia 14 kwietnia 2014 roku. Radni przyjmują mieszkańców w biurze Rady Miejskiej, w Urzędzie Miasta i Gminy w Trzemesznie przy ul. Dąbrowskiego 2. Sprawdź kiedy możesz się z nimi spotkać.

13 stycznia    Poniedziałek     15:00 – 16:00     Maciej Adamski

20 stycznia    Poniedziałek     15:00 – 16:00     Tomasz Bauza

27 stycznia    Poniedziałek     15:00 – 16:00     Maria Dziel

3 lutego           Poniedziałek     15:00 – 16:00     Leszek Figaj

10 lutego        Poniedziałek     15:00 – 16:00     Maria Kiełpińska

17 lutego        Poniedziałek     15:00 – 16:00     Grzegorz Koperski

24 lutego        Poniedziałek     15:00 – 16:00     Tadeusz Kostka

3 marca           Poniedziałek     15:00 – 16:00     Ludwik Macioł

10 marca        Poniedziałek     15:00 – 16:00     Zbigniew Matelski

17 marca        Poniedziałek     15:00 – 16:00     Teresa Maćkowiak

24 marca        Poniedziałek     15:00 – 16:00     Eleonora Mądra

31 marca        Poniedziałek     15:00 – 16:00     Mikołaj Ostrowski

7 kwietnia      Poniedziałek     15:00 – 16:00     Krzysztof Szapował

14 kwietnia    Poniedziałek     15:00 – 16:00     Przemysław Woźny

Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Pokorski pełni dyżur w każdy czwartek od godziny 10:00 do godziny 14:00.

43 KOMENTARZE

 1. W jakich sprawach specjalizują się poszczególni radni?Na czym najbardziej się znają?Odpowiedź na te pytania ułatwi życie Radnym i interesantom.
  Proszę radnych o dodanie tych informacji.

   • Maciej Adamski – angielski
    Tomasz Bauza- niczym
    Maria Dziel – pomidorach
    Leszek Figaj – odczytywaniu liczników
    Maria Kiełpińska – zaciąganiu długów
    Grzegorz Koperski – na niczym szczególnym
    Tadeusz Kostka – ściemnianiu
    Ludwik Macioł – ładnych uśmieszkach
    Zbigniew Matelski – bułeczkach
    Teresa Maćkowiak – masowaniu
    Eleonora Mądra – nazwisko zobowiązuje NA WSZYSTKIM
    Mikołaj Ostrowski – doświadczeniu życiowym
    Krzysztof Szapował – biciu piany
    Przemysław Woźny – trudno powiedzieć 😉

    • Ładnie ich podsumowałeś Anonim- nie oceniam na ile trafnie.
     Ja jednak biorę pod uwagę lata pracy w Radzie oraz ich doświadczenie życiowe, ich pracowitość w życiu , znajomość środowiska i mądrość życiową a nie bujanie w obłokach.
     Większość z nich przeszła w życiu wiele i do każdego problemu podejdzie poważnie ale są tacy co bycie Radnym traktują jako hobby.np.Pan Tomasz Bauza.

    • Pani Dziel ma 4+ bo w kruchowie jest ladniej i świetlica zadbana . Pan Szapowal ma 2= bo mówi dużo a robi malo .Pan Koperski ma 1 bo mowi malo i nic nie robi. Pan Pokorski ma 3- za to że chociaż wysłucha i doradzi .

     • Pani Dziel pracuje równo z wszystkimi paniami przy różach i na świetlicy. Nie wywyższa się .Sam widziałem jak latem gracowała chwasty.Doceniam takich ludzi .Kruchowo pięknieje.

     • Panie lub Pani Ktoś. Oceniłeś Radnych jednego okręgu to proszę dokończ ocenę pracy Radnych pozostałych okręgów wyborczych.Chętnie poznam ich zasługi, bo jestem z tamtych stron, a nie znam sukcesów.

   • Radny nie musi znać się na wszystkim .Od spraw fachowych są urzędnicy podlegli Burmistrzowi.Uważam jednak,że Radny musi znać życie i swoje obowiązki zawodowe, rodzinne i niby społeczne (bo diety mają płacone) wypełniać z pełnym poczuciem odpowiedzialności za drugiego człowieka.
    Cieszę się, że podane są dyżury Radnych- chętnie skorzystam

    • Radny nie musi znać sie na wszystkim ale na czymś powinien. A nie tylko na podnoszeniu łapki jak chce burmistrz. A w zamian wyjazd na wycieczkę zagraniczną za gminne pieniądze. I jakoś leci.

   • Każdy z nas jest odpowiedzialny za siebie, nie ma co zrzucać winy za swoje życiowe niepowodzenia na rodziców, nauczycieli, księży, burmistrzów oraz radnych. Chyba, że lubisz być szarą bezmyślną masą – tylko taką łatwo jest sterować…

    • To po co są radni wg Ciebie i za biorą kasę? Nie oczekuję od nich aby brali odpowiedzialność za moje niepowodzenia ale żeby reprezentowali mnie i innych mieszkańców.

     • Sam sobie odpowiedziałeś: radny ma być Twoim reprezentantem. Ma myśleć między innymi o Twoim interesie podczas głosowań. Twoim, ale też każdego innego mieszkańca okręgu, niezależnie od tego, na kogo ten mieszkaniec głosował. Żeby tak było, musi Cię znać, musi tez dobrze znać bolączki swojego okręgu (nie mówię tu o niczym górnolotnym, ale chociażby o takich sprawach jak brak kanalizacji, brak chodnika, uciążliwy sąsiad itp).
      Czyli – reprezentowanie – TAK, odpowiedzialność – NIE.

     • burmistrz,rada z RADNYMI są Odpowiedzialni za decyzje dotyczące miasta i gminy.jak radny może być nieodpowiedzialny przed swoimi wyborcami no kurde to nie mieści się w mojej głowie

     • Jasne!!!!! Popieram!!!! Tylko reprezentacja, czyli wyjazdy , uroczystości, przecinanie wstęg, lans itp. Tylko broń Boże jakiejkolwiek odpowiedzialności. Z napisał – ” nie odpowiedzialność” A chyba miało być – nieodpowiedzialność. Gratuluję dobrego samopoczucia.

   • Piotrek nie skorzysta bo wie,że się na tym nie zna.Ale wymaga od tych co są radnymi mądrego rządzenia,bo obiecali że wiedzą co zrobić dla gminy i miasta.

    • Fajnie,że znam daty dyżurów Radnych- mam kilka spraw ważnych, drogowych . Pogadam z moimi Radnymi może uda się sprawy załatwić.
     Zachęcam do pójścia w moje ślady, bo chyba to miał Redaktor portalu na myśli.Radni są dla nas 1 godzinę w tygodniu.
     jak nie załatwię to pójdę do Przewodniczącego.

     • A własnie, dobrze , że przypomniałeś. Na czym zna sie przewodniczący ? Bo jego anonim opuścił w swojej wyliczance. Wg mnie razem z burmistrzem bardzo dobrze znają się na tym samym 🙂

 2. odpowiadam osobie o nicku w, na post niniejszej treści:

  „burmistrz,rada z RADNYMI są Odpowiedzialni za decyzje dotyczące miasta i gminy.jak radny może być nieodpowiedzialny przed swoimi wyborcami no kurde to nie mieści się w mojej głowie”.

  zauważ, że użytkownik Si napisał:

  „Radny ma być ODPOWIEDZIALNY ZA TYCH CO GO WYBRALI”

  I tylko tego fragmentu dotyczyła moja wypowiedź. JEST CHYBA OCZYWISTE, ŻE RADNY ODPOWIADA ZA SWOJE DECYZJE – i nie tylko radny. Każdy z nas, niezależnie od tego, czy jest bezrobotnym bez prawa do zasiłku, czy prezesem wielkiej firmy, człowiekiem wykształconym lub wręcz przeciwnie, w każdym momencie odpowiada za swoje czyny, deklaracje, decyzje, podpisy. To jest absolutnie bezdyskusyjne. Ale Si twierdził coś innego – ze radny jest odpowiedzialny za wyborców. A to jest niewykonalne. I z tym się nie zgadzam.

 3. nie sprzeciwili się szkodliwym dla nas decyzjom i co tu oceniać.widać ze chcą się utrzymać bo inaczej toby czasem krzyknęli i zaprotestowali ,

 4. O jakie decyzje chodzi, bo bywam na sesjach i nie każdy z RM zawsze podnosi rękę. Czasem się przegrywa, ale to demokracja – wiekszość zagłosuje inaczej. Może mają inny punkt widzenia, może bardziej obiektywny? Zapraszam kiedyś na komisję finansową, zobaczycie jak „gładko” to idzie…
  ps. dziękuję Piotrkowi za obiektywizm.

  • To nie obiektywizm .To arogancka odpowiedź,na zasadzie-odpyskować i dołożyć.Piotrek sprowadził pracę radnych do diety i pokazywania mądrości.I takie coś radny nazywa obiektywizmem!O tempora!O mores!
   Biedne jest to nasze miasteczko z takimi radnymi.Radni nie są od pokazywania mądrości ,a od uczciwej,solidnej roboty ,roboty i jeszcze raz roboty!

  • O jakie decyzje?numer 1 to radni nie obronili likwidacji szkoły zawodowej.jak nie jest to szkodliwa decyzja to napewno jest to grzech zaniechania ze szkodą dla miasta i gminy.

   • no tak, ale pamiętajmy o tym, że organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych jest Starostwo Powiatowe, i radni nie mieli możliwości zablokowania decyzji Starosty Pilaka, pomimo podejmowania prób negocjacji pokojowych, protestów, a nawet próby przeprowadzenia referendum o odwołanie Rady Powiatu. Byli tacy radni, którzy się w te działania zaangażowali.

    • No tak,ale uważam że mogli głośniej i mocniej protestować przeciw decyzji starosty i wiadomo kogo.Nadal myślę że nie można tego nazwać szkodliwą decyzją,(chociaż wcześniej tak niezgrabnie to ująłem)ale można nazwać lenistwem urzędniczym.

 5. Bez zgody Starosty na przejęcie szkół ponadgimnazjalnych przez gminę nic nie mogliśmy (w sensie: społeczność Trzemeszna) zrobić. Nie udało się uzyskać zgody Starosty na nasza koncepcję, nie udało się tez doprowadzić do referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu. Negocjatorów było wielu, Starosta pozostał nieugięty. Teraz trzeba się skupić na tym, żeby nowy Zespół Szkół miał silną pozycję oraz pozytywny obraz w otoczeniu – bo tylko to zapewni tej szkole nabór (przetrwanie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here