Strona główna Na sygnale Zniszczone banery wyborcze

Zniszczone banery wyborcze

3845
23
art360

W najbliższą niedzielę udamy się do urn, aby oddać swoje głosy w wyborach parlamentarnych. Jak można zauważyć, na ulicach zaroiło się od banerów i plakatów wyborczych. Kampania wyborcza nie wszędzie przebiega w cywilizowany sposób. Problem ten nie ominął naszego miasta.

Niedawno do policji wpłynęło zawiadomienie komitetu Prawa i Sprawiedliwości o zniszczeniu 12 banerów w różnych miejscach miasta. Straty wyceniono na 300 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą trzemeszeńscy policjanci.

Warto przy okazji zauważyć, iż umieszczanie materiałów wyborczych unormowane jest określonymi przepisami. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym burmistrz Trzemeszna wyznaczył miejsca, na których można umieszczać je bezpłatnie. Są to słupy ogłoszeniowe w mieście i tablice w sołectwach, a także opłotowanie byłej szkoły zawodowej przy ul. Mickiewicza.

Umieszczanie banerów w pasie drogowym należy uzgodnić z zarządcą drogi. Wykorzystanie do tych celów płotów i budynków prywatnych zależy oczywiście od zgody ich właścicieli.

23 KOMENTARZE

  • Jezeli ci przeszkadza baner na plocie w parku tam wisza PIS to radze sie zajac wpisem wyborcy jesli mu przeszkadza to sa skutki zniszczenia PIS na zawodowce ktos musi byc dobrze oplacony ze niszczy ale wytrzymamy do niedzieli .

  • Wyborco jestesmy bogaci jezeli podlewamy placyki gdzie deszcze padaja i nadchodza przymrozki to jest oszczednosc my za to placimy zapraszam pana pani w nocy na placyki nawadniajace .

 1. Za wywieszanie swoich banerów i plakatów wyborczych partie i kandydaci powinni płacić wysokie
  haracze dla miasta . Stać ich (za nasze podatki) na druki więc nie rozumiem dlaczego mają oszpecać za friko Miasto i Gminę . Żaden baner czy plakat nie jest wpisany w architekturę miasta . Poza tym wieszanie się na płotach , słupach telefonicznych i tym podobnym świadczy o braku szacunku dla siebie i powagi URZĘDU . Miasto powinno wyznaczyć jedno miejsce na reklamowanie
  tego typu banerów ustalając stawkę godzinową za ekspozycję .

 2. Niech będą plakaty wystawione ale w jednym miejscu na tablicach ogłoszeniowych I nie takie duże bo to za nasze pieniądze oni marnują lasy. To jest chore że w taki sposób są zmarnowane pieniądze. A na szpitale nie ma pieniędzy, czas coś z tym zrobić. Zygać mi się chce jak patrzę na te plakaty. To nie wielkość plakatu decyduje o tym kogo ja wybiorę. Rodacy czas się obudzić bo to co się dzieje w naszym kraju to wstyd i hańba. I wcale się nie dziwię że niszczą te plakaty.

 3. mnie oszukali na olyxie na 400 zl to prokurator mi przyslal liscik ze prowadzenie dochodzenia przewyzsza koszty oszustwa i umozenie – a tu plakaciki bo pis to nawet za 2 klocki wyjechanego paliwa i nadgodzin policji sie oplaci bo prezes moze poklepie po plecach

 4. Trzemeszno się obudziło jak wybierali burmistrza
  Mało wam
  W tym mieście się nic nie zmieni a nieroby i tak zagłosują na darmowe pieniążki
  Na szpitale brakuje ? Toż nie dawno wyszła widomość o dofinansowaniu radia Maryja z puli funduszu onkologicznego 800 mln . Za co minister zdrowia przeprasza ze tak mało .

 5. Zamieszczając ten kłamliwy komentarz, dołączyłeś „Ktosiu” do grona „Trzemeszeńskich Zaściankowców”. Ministerstwo Zdrowia rzeczywiście przekazało pieniądze Radiu Maryja, ale w ciągu trzech lat było to 873 tysiące złotych, a nie, jak napisałeś, 80 milionów!!! No, ale 80 mln lepiej przecież brzmi, co tam dwa zera mniej czy więcej… Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego, co w Polsce wyprawia T. Rydzyk i jeszcze większym wrogiem jakiegokolwiek finansowania działalności tego pana ze środków publicznych, ale równie mocno brzydzę się kłamstwem i hejtem tym bardziej, że takimi argumentami niczego w naszym pięknym kraju nie zmienimy.

  • Nie są istotne zera istotne jest popieranie herezji i ciemnoty . To co wyrabia władza nie ma nic wspólnego z Bogiem , wiarą czy chrześcijaństwem .

  • Pawelku osrany przeszkadza ci Radio Maryja nie sluchaj zagranica slucha a o Ojcu Rydzyku to zapomnij tez wiecznie nie bedzie zyl ciekawe na kogo wleziesz. Mogles otwierac gebe jak wybierali do Europarlamentu gdzie banery na zawodowce PO wisialy po wyborach 2 miesiace wtedy trzeba bylo gebe otwierac kto zezwolil na wieszanie niech pozniej posprzata i tyle na wybory ludziska bo to juz 13 pazdziernika swietujemy wiekszoscia.Pozdr

 6. Dzień dobry,
  kampania wyborcza ma swoje prawa (czy to się nam podoba, czy nie) i banery i plakaty muszą gdzieś wisieć.
  Rozsądne jest zatem wskazanie przez Lokalnych Włodarzy miejsc w których można je nieodpłatnie umieścić. Problem pojawi się po wyborach- kto i kiedy to uprzątnie?
  Na miejscu Pana Burmistrza, podpisałbym( co najmniej miesiąc temu rzecz jasna) z każdym z komitetów wyborczych porozumienie, regulujące tę kwestię: dostajecie za darmo miejsca do ekspozycji swoich materiałów, pod warunkiem, że zostaną usunięte-przez właściwy komitet- w ciągu 30 dni od daty wyborów ( tak mówi zresztą prawo). Do tego klauzula, że w razie niewykonania tego obowiązku, usunięcie nastąpi siłami i na koszt gminy, a komitet wyborczy zobowiązany będzie do zapłacenia kary umownej w kwocie np 500 zł za każdy pozostawiony baner/plakat/bilbord.
  Można by podreperować budżet gminy:-)
  I jeszcze 3 drobne sprawy:
  1) niedopuszczalne i karygodne jest niszczenie tych materiałów i czyny takie zasługują na jednoznaczne potępienie-bez względu na to czy wycinane są twarze naszych ulubieńców, czy politycznych konkurentów. Pomyślmy jak my czulibyśmy się bez głowy…
  2) co mówi prawo o sytuacji w której baner/plakat pojawia się na naszym prywatnym płocie/ścianie bez naszej wiedzy, a tym bardziej zgody?
  I tu zaskoczenie: nie wolno nam w/w materiałów usunąć samodzielnie. Musimy zwrócić się do właściwego komitetu wyborczego z żądaniem jego zdjęcia. Usunięcie we własnym zakresie może narazić nas na zarzut niszczenia cudzego mienia i grozić poważnymi konsekwencjami.
  Mądre prawda? 🙂
  3) nie martwmy się co zrobić z banerami po wyborach- świetnie nadają się do zimowego ocieplenia psich bud(sprawdzone). Wizerunkami polityków do wewnątrz -rzecz jasna.
  Szkoda straszyć biedne zwierzęta…
  Pozdrawiam
  TDi

  • Dodam od siebie . Moim zdaniem wysoce nierozsądne jest wieszanie wszelkiego rodzaju banerów itp. na wprost skrzyżowań dróg . A ktoś na tym portalu zapewniał , że priorytetem Ratusza jest zapewnienie bezpieczeństwa ! Całe szczęście , że nie doszło jeszcze do wypadku . Jedno jest pewne wpływają one na rozproszenie uwagi kierowców .
   Ponadto cyt ,, niedopuszczalne i karygodne jest niszczenie … ,, nie tylko materiałów o których Pan wspomina ale również mienia społecznego i narodowego . W tym miejscu chcę przypomnieć bardzo elokwentnemu Panu z PiS jak to skuteczne demolował wagony PKP i wszystko było OK . Teraz PiS ma jakiś uwagi bo ktoś śmiał zniszczyć ich banery . Może warto przypominać inne fakty , które miały miejsce podczas zadym w przeszłości i obecnie z udziałem piewców wolności !

   • Szanowny Ktosiu,
    czy to nie to samo? :-).Jak to się kiedyś mówiło: partia, a w domyśle Lenin 🙂
    Przecież gmina ma większościowy pakiet udziałów w Remondis Trzemeszno, więc jak zarobi Remondis , to i gmina…:-)
    Oczywiście o ile centrala Remondis znów nie zażyczy sobie setek tysięcy złotych za udostępnienie know how i nie wytransferuje większości zysków…
    Pozdrawiam
    TDi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here