Strona główna Różne Znana jest liczba zakażonych w gminie Trzemeszno

Znana jest liczba zakażonych w gminie Trzemeszno

14895
49

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Renata Wiśniewska zapytała burmistrza, dlaczego mieszkańcy gminy nie są informowani o skali zakażeń koronawirusem w naszej gminie.

Radna zaznaczyła, że nie chodzi jej o dokładne dane tych osób, tylko o ogólną liczbę. „Myślę, że by to uczulało i dyscyplinowało mieszkańców” – dodała radna.

Do niedawna sanepid ograniczał się do podawania ogólnych danych dotyczących powiatu. Burmistrz Krzysztof Dereziński odpowiedział, że próbował się dowiadywać, ale takich informacji nie otrzymał. „O ilości wiem, ale z innych źródeł niż sanepid” – dodał burmistrz. Zgodził się z radną, iż takie dane powinny być znane i zapewnił, że po sesji zwróci się z takim zapytaniem.

Dziś zapytaliśmy o to w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gnieźnie.

Dyrektor Anna Stejakowska poinformowała nas, że na dzień 4 maja – godzinę 15:00 – w gminie Trzemeszno zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest 19 osób. Wszystkie przebywają w izolacji domowej.

Na kwarantannie nałożonej decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gnieźnie przebywają 34 osoby, a w związku z przekroczeniem granicy – 9 osób.

A. Stejakowska zapewnia, że przekaże takie dane burmistrzowi, jeśli tylko wpłynie zapytanie. Jednocześnie zwraca się z apelem, aby ze zrozumieniem podchodzić do osób zakażonych.

„Osoby, które przebywają na kwarantannie czy izolacji domowej nie mogą być w żaden sposób dyskryminowane czy stygmatyzowane. Pamiętajmy, że w każdej chwili każdy z nas może przebywać na kwarantannie czy izolacji. Powinniśmy jako społeczeństwo wspierać te osoby i ich rodziny w tym trudnym dla nich czasie” – apeluje dyrektor sanepidu.

49 KOMENTARZE

  • I tu się nie zgodzę. Bo wczoraj zabrano z izolacji domowej do szpitala w Poznaniu moja sąsiadkę. Ma wynik pozytywny. A tu dane ze wszyscy są w domu. A o tych w szpitalu to co. To inny sort.

   • I po co rozsiewać takie plotki? Ludzie toczy was znieczulica to chyba gorsze niż Covid 19. Dużo zdrowia wszystkim życzę.

   • I po co pierdoły rozsiewasz? Więcej was w tych oknach mogło stać pierduśnice, bo sensacja jak 150 😉 Żebyście się wieśniaki tak w końcu sobą zajęli.

 1. Ok. Dane nikomu nie potrzebne , nikogo nie będziemy rzucać kamieniami. Ale też wkoncu zrozumcie że ludzie nic sobie nie robią z tego znam osobiście pewna panią która w początkowym okresie epidemii mimo kwarantanny bujała się gdzie się da i miała jeszcze pretensje jak jej ludzie zwracali uwagę. A pewnie ci chorzy też to robią bo nie wierzę że w takie słoneczko siedzą w domu . Daleko nie szukać Gniezno jedna pani mimio pozytywnego wyniku poszła gdzie poszła. Bo maseczka rękawiczki hihiiii. I zaraz będzie w Gnieźnie 200 przekroczonych osób.

  • To było dawno, wszyscy o tym czytali. „pewnie Ci chorzy…..” . Daruj sobie, prześlij lepiej życzenia, żeby jak najszybciej wyzdrowieli, bo psujesz opinie Trzemesznianom a to w znakomitej większości dobrzy i odpowiedzialni ludzie. 🙂

   • No tak. Tv jest? internet jest? telefon jest? jedzenie jest? dach nad głową jest? Ksiazki są? no. to chyba jest co robić

    • Świeże powietrze jest? Budowanie odporności jest? PRAWO DO WOLNOŚCI JEST? Rozumu ludzie, rozumu!

     Jak świata poza komputerem, TV i książkami nie widzisz to widocznie bardzo ograniczone masz horyzonty szydero. Jak sam nick wskazuje.

 2. No i co teraz? Pani Radna Panie Burmistrzu? Jest 19 chorych . I co? Gdyby było 9 to bysmy mogli być mniej uczuleni i mniej zdyscplinowani, a jesli byłoby 90 to musielibyśmy byc bardziej uczuleni i zdyscyplinowani? Co wynika z tej liczby? Zwykła ciekawość i nic więcej. Dajmy tym ludziom spokojnie się wyleczyć.

  • Myślę, że niektórzy w Trzemesznie bardzo beztrosko podchodzą do pandemii. Nie wszyscy noszą maseczki, w sklepie rękawiczki rzadziej widać na dłoniach, o dystansie 2 metrów już nie wspomnę. Wirus dla nich to abstrakcja, bo go nie widać. Może informacja, że w gminie są osoby zakażone przemówi do rozsądku. Zdrowia dla wszystkich.

   • Wszystko prawda ale rękawiczki? Zapraszam do pewnego sklepu budowlanego po rękawiczki – 2,20 za parę, o mało się nie wywróciłem z wrażenia w aptekach po 1,,20 , kiedyś były po 0,35 i każdemu się opłacało no dobra mogą być droższe ale nie kurde za 2,20, hieny na ludziach żerują oby się wysr… ć nie mogli przez tydzień, pozdrawiam i dużo zdrówka i rozsądku życzę….

 3. Sama byłam z rodziną na kwarantannie i wiem co to znaczy. Dla osób chorych i uwiezionych życzę dużo wytrwałości będzie dobrze. A tak naprawdę nikt tego nie zrozumie jeżeli sam takiego czegoś nie przeżył 🙁

 4. Na targowisku żadnych zasad ludzie potykają się o siebie, w kościele jak byłem i był zakaz do 50-ciu a raptem było 10 może 15 osób hejterzy krzyczeli o braku odpowiedzialności,a teraz sami widzimy na zdjęciach co się dzieje. Brawo Pani Wiśniewska ludzie na takim zadupiu myślą,że już po wszystkim.

 5. Dobry wieczór Pani Wiśniewska. Nasza radna z ulicy sportowej .To pamięta o chodnikach .A o parkowej i o schodach z parkowej do ulicy orchowskiej to jusz pani jako radna zapomniała i o stadionie piaskowym i o wycinkę drzew samosiejek i porządku. Brak słów na tych radnych …tyle z tych radnych mamy .tylko koło swoich posesji się robi ..

  • Tak ta Pani – stuk – puk do każdego domciu w okresie przed wyborami ,niesamowite kolędowanie ,podobnie jak nasz radny szewc, ta metoda i opowiadanie różnych rzeczy, tylko ja mogę o was się zatroszczyć , konkurenci ,oj nie są niegodni, tylko ja !!!!

 6. Witam wszystkich chorych na koronawirusa w kwarantanie pozdrawiam życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia.
  Choroba ta uczy społeczeństwo tolerancji,dyscypliny, ale nieść pomoc ludziom chorym w prosty sposób zadzwonić, zapukać do drzwi /oni nie otworzą drzwi/ spytać się czy potrzebują czegoś.
  Panie burmistrzu mam prośbę proszę /nie wiem czy Ci ludzie otrzymują taką informację jak odbierać z tych domów odpady/, żeby nie narażać ludzi segregujących.
  Życzę wszystkim zdrowia.

  • Chciał bym aby było tak jak piszesz… Ale. Tolerancja, dyscyplina, niesienie pomocy innym dla bardzo wielkiej grupy osób są to pojęcia całkowicie obce. Niestety z tego co ja zauważyłem to dzieje się wręcz odwrotnie. Chejt, jad i donosicielstwo stało się teraz nr jeden, zawiść ludzi rozwinęła się do nie wiarygodnych rozmiarów. Ludzie chcą wiedzieć kto ma covid lub kwarantannę nie po to by pomagać ale żeby o nich gadać, judzić i atakować.

   • No to daj przykład, że może być inaczej. A myśli, dobre słowo należą sie chorym i na kwarantannie a nie tym hejterom, plotkarzom………. Nie ma co się nakrecać, uśmiechy dla ludzi przesyłaj. 🙂

   • Nie rozwinęła się, tylko ujawniła. „hejt”. Trzeba zwracać takim osobom uwagę, że zachowują się nieodpowiednio. Reagować na nich bez względu na to ile lat mają. Czy wypada 68 letniej plotkarze zwrócić uwagę? tak, wypada. A nawet trzeba. Jeśli chcemy by coś się w społeczeństwie zmieniło.

 7. zauwazylem ze czesto radni z ukrycia lub pod pseudonimami pisza na innych radnych by ich oczernic a nawet na burmistrzow nie wiem tylko co to wnosi i mam na mysli 3 radnych ktorzy sie tym jeszcze chwalą w gronie rodzinnym nie bardzo jest czym sie chwalic ze na kolegow i kolezanki sie pisze

  WSTYD

  • Takie uroki małych miasteczek i takie nasze cechy. Na zewnatrz każdy milusi, taki super ….. kochana itd. A niech się Tobie powiedzie, to z zawiści nóż w plecy by wbil nie jeden. Proszę się nie przejmować, niech sobie piszą, to są ludzie którzy z zawiści spać nie mogą, muszą sobie ulzec.

  • Jeżeli tak jest to okropne i ohyda , co ci ludzie prezentują , widać na sesjach jak się czasami odezwą bądż w ogóle!!!żenada tego poziomu, po co oni w ogóle ubiegają się o mandat????

   • Będzie dobrze, wiem, że trudno, ale jeszcze trochę, zdrowiejcie jak najszybciej ❤️🙂. Dobre myśli równiez dla Was na kwarantannie 👍Będzie dobrze.

    • To może zaproponuj pomoc? zakupy? leki? itd.? Samo gadanie „będzie dobrze” to tylko gadanie. Lubię taka pomoc ograniczajaca się do „będzie dobrze”, „nie martw sie” itd. Ktoś pisze – musimy radzić sobie sami, a ta odpowiada „będzie dobrze”.

     • Są jednak osoby które pomagają bezinteresownie dla służby zdrowia ,dla pogotowia w trzemesznie,zapytajcie pRafała Luksteda, to wam powie że tacy są

 8. Nie podawajcie zakłamanych informacji. Ilu obywateli tej gminy przeprowadziło testy? Ilu jest zarażonych bez objaw? To Państwo nie działa. Przy podawaniu takich informacji należy określić ilu zarażonych jest w stosunku do przebadanych. Brak takowej nie jest niestety wiarygodna i zeczywista!

  • Noś maseczkę, rękawiczki, uważaj na siebie, trzymaj dystans… To może zrobić każdy z nas. I tego się trzymajmy. Zdrowia!

 9. Śp. Wanda Błońska przez 43 lata pomagała trędowatym ,dożyła sędziwego wieku,weźcie z niej wzór.
  Poczytajcie sobie o tej Pani że może wyciągniecie z tej lekcji jakieś wnioski.
  Pozdrawiam

 10. czytam niektórych i odnoszę wrażenie ,ze niektórzy by chorych zlinczowali …ludzie w czasach kryzysu ,pandemii itp… budujmy mosty międzyludzkie,a nie stawiajmy barier .Z pandemia wygramy,ale test z zachowań ludzkich na pewno przegramy.Pozdrawiam Osoby chore,niech wracają do zdrowia.

 11. Apokalipsa!!! Podobno covid bardzo długo utrzymuje sie na papierze, ja juz nawet przestałam rachunki z skrzynki wyciągać… A gdzie dopiero wybory…. Apokalipsa!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here