Strona główna Polityka Zmiana na stanowisku skarbnika gminy

Zmiana na stanowisku skarbnika gminy

7371
64

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej doszło do zmiany na stanowisku skarbnika gminy. Na wniosek burmistrza radni odwołali Jolantę Zybałę. Na jej miejsce powołali Hannę Koperską, która do tej pory pełniła funkcję zastępcy głównego księgowego. 

Ustalono również wynagrodzenie dla burmistrza Kacpra Lipińskiego. Jak można przeczytać w uchwale, jego wynagrodzenie zasadnicze wyniesie 10.250 zł, dodatek funkcyjny 3150 zł, a dodatek specjalny 4020 zł. Burmistrzowi będzie też przysługiwał dodatek stażowy. 

W trakcie sesji wybrano też przewodniczących komisji Rady Miejskiej. Zostali nimi:

Komisja społeczna – Marcin Jakubiak, zastępca Agnieszka Oleksy

Komisja finansowa – Hieronim Stopczyński, zastępca Daniel Bisikiewicz

Komisja rewizyjna – Aleksandra Majchrzak (zastępca będzie wybrany na najbliższym posiedzeniu) 

Komisja skarg, petycji i wniosków – Andrzej Lisiecki, zastępca Maciej Dalewski

64 KOMENTARZE

 1. Komisja finansowa – Hieronim Stopczyński – to wnioskuje ze interesy jak w remondis bedzie teraz gmina robila tylko kogo beda skubac ?

  • To Dereziński odsunął Stopczyńskiego od szefowania komunalką, żeby sprzedać ją Remondisowi. W Remondisie Stopczyński był zwykłym, szarym pracownikiem, dyrektorem wtedy został Tomczak.

 2. Wszyscy kandydaci w kampanii tak mówili że Dereziński zadłużył gminę, że na nic kasy nie ma a tu… cyk, jednogłośnie przegłosowana podwyżka dla Burmistrza a na kolejnej sesji pewnie będzie podwyżka diet dla radnych bo to przecież społeczcnicy są.

 3. Dlaczego na „Dzień Dobry” od razu maksymalne uposażenie dla Burmistrza? Może warto byłoby poczekać na efekty pracy…?

   • Zawiść i zazdrość…… Zgadzam sie. Dobrze wygląda, jest miły dla mieszkańców, nikomu nie ujmuje, z każdym pogada nikogo nie blokuje jak mu zada nie w nos pytanie-komentarz, tylko odpowiada na niego. Niektórzy blokują negatywne komentarze. Takie jednostronne rację he he. , porażka się nie umieją niektórzy pogodzić.

  • A kto ma doświadczenie w burmistrzowaniu ? Wykształcenie to nie wszystko. I znakomitym dowodem jest wybór Pana Kacpra. Ludzie mają już dość tych wszechstronnie wykształconych ę ą. Mamy w rządzie samych wyksztalciuchów i jak kraj wygląda widzimy. Czas najwyższy doceniac predyspozycji i chęci! A nie tylko papierem mgr!

  • Burmistrz nie musi mieć wiedzy prawniczej itd.od tego ma doradców, ludzi zatrudnionych na stanowiskach. Od tego ma konsultacje i specjalistów z różnych dziedzin. Ważne żeby podejmował słuszne decyzje dla dobra społeczności nie dla cioc wujków itp.

    • Czyli Burmistrz. W ten sposób na pozbędziesz się człowieku kompleksów. Nie uzupełnisz swoich braków i nie staniesz się lepszym człowiekiem.

    • Ta, statysta który skradł serca mieszkańców przemówieniami. Okazało się że jako jeden z nielicznych ma głos i o coś walczy. Nawet w debacie był bardziej konkretny od ….

    • Rozumiem że twoim zdaniem burmistrz w miesiac powinien naprawić wszystko w gminie. Pewnie dobrze się tobie żyje z tak mała liczba szarych komórek, spoko, tylko po co się z tym ujawniać?

     • Inny kandydat to by już pewnie metro budował z manhatanu na Rudki 🤣🤣🤣

 4. Panie redaktorku,dlaczego fotomontaż ,sesja gdzie odwoływano i powoływano m.in. skarbnik nie była w tym miejscu ,zdjęcie jest z innej sesji,, to taka drobna manipulacja???, moderacja coś w tym stylu ,czy to praktyka powszechna tego medium???

  • Weź słownik i sprawdź co oznacza słowo fotomontaż. Potem cofnij się do podstawówki i przypomnij sobie zasady pisowni, a jak już się nauczysz to wtedy bierz się za krytykowanie kogokolwiek.

 5. Uwielbiam ludzi ltorzy wymadrzaja się, kopiują coś, udają mądrzejszych a tak naprawdę kompromituja się po całości. Panie Burmistrzu, probuja dac Panu popalić. Za każdą złośliwością i próbą zdyskredytowania proszę pamiętać kto stoi. Proszę też pamiętać ile osób Pana wybrało. Kultura i spokojem więcej Pan zdziała niż takim zachowaniem jak co niektórzy.
  Mieszkańcy są za Panem.

 6. Panie Burmistrzu aby dobrze funkcjonował urząd musi pan jeszcze kilku pracowników wymienić ale nie wewnątrz tylko w ogóle nowych.

  • Mam nadzieję że zrobi porządek z tymi którzy już powinni odejść na emeryturę a siedzą na stołkach w gminnych instytucjach. I mowa tutaj o każdej instytucji zaczynając od urzędu kończąc na oświacie. Proszę prześwietlić ile osób już powinno być na zasłużonej emeryturze trochę oszczędności zaraz się znajdzie! Mam nadzieję że tego doczekam!

   • Dokladnie tak ! I redukować etaty które niewiele wnoszą a kto inny może te prace wykonać. Oszczędności sie znajdą. I co ważne likwidować nepotyzm i rozliczać z efektów pracy. Brał efektów wylot. Nie powinno być tak ze mierzy bierny ale chroniony. Teraz wszędzie musisz się wykazać rozliczany jesteś z efektów.

 7. A inni urzędnicy i dyrektorzy jak startowali do rady powiatu to też stracą pracę, jak pani skarbnik?
  Pewnie sprawiedliwie tak będzie.

  • Gdzie niegdzie przydałby się kubeł zimnej wody.
   Mam nadzieję że urzędy będą dla ludzi a nie ze człowiek czasem idzie i ma wrażenie że przeszkadza. Ja rozumiem wszystko ale czasem dochodziło do kuriozalnych sytuacji. Mam nadzieję że zrobią w końcu porządek z nepotyzmem. Trudno go nie zauważyć. Moim zdaniem zmiana/wymiana dyrektorow gdzieniegdzie to będzie dobra zmiana. Bo od lat widzimy zmian zero a ludzie narzekają wystarczy słuchać ich spraw

  • Do władz powiatowych i wojewódzkich, bójcie się tych z Trzemeszna bo jak startują te osoby z list obecnych rządzących to mogą stracić stanowiska, co to jest??? jakiś reżim

 8. Pan Kuźlak pozyskał 150 tysięcy na rzecz wykluczonych cyfrowo a pan Krzysztof wykorzystał środki na wymianę komputerów w szkole. Co zrobił ze środkami – polska cyfrowa? Zatrudniał dwóch pracowników ROPS – tylko 47 tysiącków na przejścia? Jeden w gminie drugi w OPS- a niepełnosprawni bez wsparcia. Jest maj – 60 stron sprawozdania. Gniazda Jaskułek u ślepego – to wizytówka OPS. Gmino – tylko wspierać organizacje pozarządowe.

 9. tak patrzac na zdjecie glowne to kto wam sie rzuca w oczy ? doradce znalazl ktory mu podpowiedzial zeby na jasno sie ubieral to 4 lata go ludzie zapamietaja i potem na wybory wygrana bedzie w kieszeni bo beda go ludzie kojarzyc ze siedzial i uczestniczyl ! jest w tym pewna logika czy chytry plan zadziala ?

 10. Ja z niecierpliwością czekam aż będzie można normalnie przejechać po tych naszych drogach bo mechanicy samochodowi zacierają ręce nie ma już kawałka równej drogi tylko latanie, czas działać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj