Strona główna Różne Zmiana decyzji – targowisko będzie czynne

Zmiana decyzji – targowisko będzie czynne

4127
8

Wczoraj informowaliśmy o decyzji sanepidu nakazującej władzom samorządowym zamknięcie targowisk. Dzisiaj mamy dobrą wiadomość zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Targowisko będzie czynne.

Wczorajsza decyzja była podyktowana jednoznacznym poleceniem przysłanym z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gnieźnie. Dzisiaj rano do trzemeszeńskiego urzędu wpłynęło następne pismo. Powiatowy Inspektor Sanitarny – Anna Stejakowska, przekazała kolejne stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego, które – w przeciwieństwie do wczorajszego – pozostawia decyzję administratorom targowisk.

Zawiera jednocześnie wymagania jakim powinni podporządkować się zarówno sprzedający, jak i administrujący placami targowymi. Chodzi m.in. o zachowanie odpowiednich odległości w relacjach klient – klient, klient – sprzedawca, sprzedawca – sprzedawca. W piśmie wskazuje się też na zachowanie higieny żywności, zabezpieczenia przed kaszlem, dezynfekcji rąk itp. Zaleca się też częstą dezynfekcję targowych toalet.

Po otrzymaniu tego pisma burmistrz Krzysztof Dereziński podjął natychmiastową decyzję o przywróceniu handlu. Tak więc jutrzejszy targ może już odbywać się jak dotychczas.

Jak nas poinformowała A. Stejakowska, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nie można wykluczyć kolejnych decyzji. Wszystko zależy od zakresu rozprzestrzeniania się epidemii.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

8 KOMENTARZE

  1. Masakra wszędzie pozamykane A Trzemeszno odważne…przecież jest zakaz chodzenia więcej niż w 2 osoby ludzie zastanówcie się po co się narażać

  2. Niebyło tak źle. Dwóch chińczyków, Marokańczyk,troje uchodźców z Syrii i reszta to nasi lokalni kupcy.Wszędzie do stoisk kolejki się ustawiały – jedna kolejka od komisariatu się zaczynała a druga przy „Biedronce”. Ruch prawostronny zachowanyprzez komandosów zabespieczany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj