Strona główna Różne Złoty i srebrny medal dla modelarza z Trzemeszna

Złoty i srebrny medal dla modelarza z Trzemeszna

2375
17

Wielkim sukcesem może pochwalić się trzemeszeński modelarz Grzegorz Mądry, który 10 listopada na największych na świecie zawodach modelarskich w Telford w Wielkiej Brytanii, zdobył złoty oraz srebrny medal. Otrzymał także nagrodę specjalną.

IMG_9978Jury konkursu przyznało złoto dla modelu samolotu Su-22 UM3-K w skali 1:48. Model został pomalowany w „tygrysie” barwy polskich sił powietrznych. Jak mówi nam Pan Grzegorz, zainteresowanie wśród uczestników i jury konkursu wzbudziła także podstawka od tego modelu. Posiada ona sztucznie namalowany cień, który zwiększa estetykę całości. Samolot ten został przerobiony z modelu jednoosobowego. Kabina maszyny została ręcznie przycięta i przerobiona na tzw. „szparkę”, czyli wersję dwuosobową.

IMG_9983Srebrny medal trafił natomiast do naszego modelarza za wykonanie niezwykłego samolotu PZL-104 Wilga w skali 1:32. Model ten został stworzony całkowicie od podstaw! Ciekawostkę stanowi jego malowanie – samolot nosi barwy dawnej firmy „Izopol” z Trzemeszna. Tak pomalowana maszyna latała swego czasu w Aeroklubie Kujawskim w Inowrocławiu. Jak wszystkie modele Pana Grzegorza, także i ten odwzorowane ma wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. W kabinie pilota możemy dostrzec przyrządy identyczne jak w prawdziwej „Wildze”.

„Wilga” otrzymała także nagrodę specjalną „Philips Brook Memorial Competition – The Aviation Hobby Shop Trophy”, przyznawaną za najlepszy samolot w barwach cywilnych.

telford4G. Mądry wspomina, że na zawody do Telford przyjeżdżają każdego roku modelarze z całego świata. W tym roku wystawionych było tam ponad 1000 modeli, które brały udział w 95 różnych kategoriach. Pan Grzegorz jest członkiem Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych (ISMR). Na zawody pojechało łącznie dwóch reprezentantów tego stowarzyszenia, jednak nagrody zdobyły tylko modele modelarza z Trzemeszna.

W świecie modelarskim, zawody w Telford uznawane są za mistrzostwa świata.

Nasz modelarz opowiada, że hobby tym zajmuje się już od dziecka, a swoją przygodę zaczynał od modeli kartonowych. Bierze aktywny udział w zawodach na terenie całego kraju – każdego roku odwiedza kilkanaście miejsc. Niezliczone medale świadczą o tym, że odnosi na nich niemałe sukcesy!

Grzegorz Mądry pragnie za naszym pośrednictwem podziękować koleżankom i kolegom z firmy „Cembrit”, którzy pomogli mu w przygotowaniach do konkursu. Podziękowania składa także na ręce członków ISMRu, którzy wsparli finansowo jego wyjazd do Wielkiej Brytanii.

telford telford2 telford1 IMG_9981 IMG_9980 IMG_9989

Zdjęcia: Trzemeszno24.info, ISMR

17 KOMENTARZE

 1. Ogromne gratulacje Panie Grzegorzu! Ile to trzeba mieć cierpliwości, spokoju, dokładności i innych najlepszych cech aby w tak dokładny i estetyczny sposób odwzorować prawdziwe maszyny w minaiturowej skali!

 2. To jest Człowiek prawdziwego sukcesu!!!!!!!!!!!!
  Panie i Panowie ,czapki z głów przed Panem Grzegorzem Mądrym z Trzemeszna.
  Sukces zdobył dzięki swojej mrówczej pracy, bez żadnych „pleców”.Gratulacje.

 3. Gratulacje, potwierdzenie klasy na jednej z najważniejszych imprez na świecie napawa dumą nas, bo ty swoją wartość znasz. GRATULACJE !

 4. GRATULACJE!!
  A co na to IZOPOL zakład któremu robisz reklamę na całym świecie a jesteś również jego pracownikiem.
  Kierownictwu IZOPOLU daję myśl pod rozwagę.

 5. Gratulacje co prawda zajmuję się troszkę odmiennym modelarstwem RC,mimo wszystko fajnie oko nacieszyć.Nie każdy wie ile trudu i pracy włożone jest w każdy element modelu pozdrawiam.

 6. Kibicowałem powstawaniu PZL-104 Wilgi na forum modelarskim PWM. Wspaniały sukces, w pełni zasłużony.
  Bardzo podoba mi się pomysł na podstawke Su-22 z namalowanym cieniem. Na pewno zastosuje w którymś z moich kolejnych modeli do sklejania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj