Strona główna Różne „Złom” na parkingach

„Złom” na parkingach

11356
23

Dwa samochody z umieszczonymi na dachu reklamami skupu starych pojazdów można spotkać na ulicach Trzemeszna. Jeden z nich zaparkowany jest na Placu Kosmowskiego, drugi na parkingu przy ulicy Sportowej, naprzeciw cmentarza.

Jedna z Czytelniczek prosiła nas o zainteresowanie się tym problemem, gdyż w jej ocenie te pojazdy to „złomy” szpecące miasto. Ten sam problem poruszył na ostatniej sesji Rady Miasta radny Rafał Nawrocki.

W odpowiedzi na jego interpelację burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, że gmina nie posiada prawnych możliwości usunięcia tych samochodów. Stoją one na kołach, posiadają tablice rejestracyjne. Urząd Miejski zwróci się jednak z zapytaniem do policji w tej sprawie.

Postanowiliśmy zadzwonić pod umieszczony na reklamie numer. Mężczyzna, który odebrał telefon nie chciał się przedstawić z imienia i nazwiska. Przyznał, iż to jego pojazdy i nie ma zamiaru ich usuwać. Zadeklarował jednak, że niebawem będą tam stały nowsze, ładniejsze samochody. Jak podkreślił, może udokumentować liczbę starych pojazdów, które usunął – między innymi dzięki tym reklamom – z terenu naszej gminy. Ma na ten temat stosowne dokumenty, a nawet zdjęcia.

Podobny problem zgłaszali w przeszłości mieszkańcy bloków. Na ulicy Mieszka stoi od kilku lat nieużywana przyczepa kempingowa.

Jak nas poinformował prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Krzysztof Kilian, należy ona do jednej z mieszkanek osiedla. Osoba ta nie przebywa od dłuższego czasu w swoim mieszkaniu. Jest chora, zamieszkuje obecnie poza Trzemesznem. Podobnie jak władze gminy, prezes również nie widzi możliwości prawnych, aby usunąć tę przyczepę.

Stanowisko burmistrza potwierdza Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Jak nas poinformowała, w opisanej sytuacji policja nie ma podstaw prawnych do usunięcia pojazdu.

23 KOMENTARZE

 1. Zrobić strefę parkowania np 2 -3 godziny czy 5 nawet 8 jesli nie przestawi mandat i to nie jest jedyne rozwiązanie na to- opłata za reklamę i 5 metrów 2 za prowadzenie działalności gospodarczej

 2. A wokol pojazdu kto ma to zielsko sprzatac.Syf totalny dosyc ze parkingow brakuje to taki cyrk sprawdzic w tych pojazdach czy maja przeglad i ubezpieczenie.

 3. Po numerach rej. dotrzec do wlasciwego wlasciciela i porozmawiac z nim sa miejsca do reklam ale nie parkingi czy za reklame pllci wlasciciel gminie prosimy o interwencje z innej strony.

 4. Na ul. Dąbrowskiego stoją jakieś dwa graty czerwony bus i niebieskie coś przypominajace punto juz chyba z 2 tygodnie na tych samych miejscach olej z nich leci

 5. Skoro pojazd jest zarejestrowany to gmina. Czy miasto nic nie może zrobić. I tak jest w całej Polsce. Takie są przepisy. A z drugiej strony jak pojadę na do cioci dajmy na to do Gdańska i będę tam rok a w tym czasie nie będę ruszał swojego to nie mogą auta ruszyć bo jakim prawem?

 6. Ja chciałbym aby władze miasta zainteresowały się komisem samochodowym na Ul. Mickiewicza. Pół parkingu zajmują samochody jednego z mieszkańców.

 7. Znów pojawia się ten sam problem . Ważne sprawy dla miasta są omijane a tu nagle pojawia się sprawa dwóch pojazdów i przyczepy , które w żaden sposób nie kolidują ani z ruchem kołowym ani z pieszym . To wszystko zaczyna być irytujące tym wchodzeniem w przysłowiowe pierdoły !

 8. Ha ha mamy pojazdy w tym duży bus w którym prowadzi się segregację odpadów, policja interweniowała i co ?
  Fiasko. A mieszkańcy nie mają gdzie parkować

   • Myślę, że „wizytówką” miasta stał się już dawno nasz Pan Burmistrz, więc nie ma co ubolewać nad dwoma autami, które kogoś kłują w oczy. Niektórzy mieszkańcy jeżdżą gorszymi wrakami, często bez ważnych dokumentów, jednak nikomu jak widać nie przeszkadzają.

 9. Pan od skupu aut załapał się nawet na darmową reklamę na portalu T24 😛 Chyba że mu Pan redaktor naliczy 20 zł za każde 7 dni wyświetlania 😉

 10. Każdy policjant, może skierować taki pojazd na badanie techniczne. Można, też zweryfikować czy było” rzetelne „! Odrobina dobrej woli i egzekwowania prawa…

  • Żeby skierować taki pojazd na badanie techniczne to musi on być w ruchu. Jak stoi to nie ma podstaw do egzekwowania ważności badania.

   • Bzdury piszesz. Chyba jesteś policjantem co by wiele wyjaśniało! Skagi są? Są! Wzywa się delikwenta z dokumentami albo sprawdza w bazie danych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj