Strona główna Polityka Zlikwidują trzemeszeński zespół szkół?

Zlikwidują trzemeszeński zespół szkół?

2843
80

Wczoraj na tablicy ogłoszeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie pojawiło się pismo o zaskakującej treści. Jest nią „informacja o zamiarze likwidacji” placówki oświatowej położonej przy Placu Kosmowskiego 5. Pod pismem (bez daty) znalazła się pieczątka dyrektora Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Aleksandry Kuźniak.

Informacja ta została przekazana rodzicom uczniów w trakcie wczorajszego zebrania. Ciekawostką jest to, iż A. Kuźniak nie znała treści przedmiotowego pisma. Stanowczo poinformowała mnie, że nie jest jego autorem oraz nie wie, dlaczego znalazła się tam jej pieczątka. Więcej informacji na ten temat udzielać nie chce.

Komentarza odmawia także dyrektor ZSOiZ w Trzemesznie, Maria Sobieszak. Mówi jedynie, że zamieszczenie informacji wynika z ustawy o oświacie. Zgodnie z nią, na 6 miesięcy przed planowaną likwidacją placówki należy o zamiarze poinformować uczniów, rodziców oraz gminę. Dyrektor trzemeszeńskiej szkoły dodaje, że jeszcze dzisiaj odbędzie spotkanie ze starostą Beatą Tarczyńską.

Oficjalne komunikaty do prasy mają zostać wystosowane dopiero w momencie zakończenia wszelkich rozmów. Do tematu na łamach portalu jeszcze wrócę.

Aktualizacja: Jeszcze dzisiaj rzecznik Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przesłać ma oficjalne stanowisko w tej sprawie.

IMG_0193

80 KOMENTARZE

 1. czyzby Panowie z zółtego auta znowu w barze piecztki stawiali ?? 🙂

  Afera pieczątkowa zatacza coraz wieksze kolo 😛

  Dobrze ze Burmistrz wie co stepluje i podpisuje ;p

  Juz naprawde nic mnie nei zdziwi w tym Trzemesznie

  to likwidujcie skoro likwidowac macie 🙂

  ŻAŁOSNE…

  to idzcie teraz ludzie do tego na kogo glosowaliscie macie w powiecie przeciez Inkasenta sami go wybraliscie niech cos zrobi, macie Burmistrza ktorego sami wybraliscie 🙂

  ja posiedze z boku i bede sie przyglądal…

 2. Ostatnia rzecz, która jest tej szkole potrzebna, to tego typu negatywny rozgłos. Politycy, zróbcie coś dobrego, dla naszego wspólnego dobra, dla naszych dzieci.

  • tam i tak są już jaja zmienianie nauczycieli w środku roku bez powiadomienia uczniów z dnia na dzień nie polecam tej szkoły nikomu . Najchętniej wziął bym papiery i przeniósł sie do normalnej placówki .

 3. Liceum w Trzemesznie musiało upaść, utworzenie zespołu miało być próbą ratunku ale bądźmy szczerzy Trzemeszno już kilka lat temu zaprzepaściła swoje szanse żeby być znaczącym ośrodkiem edukacyjnym w okolicy. Kilku świetnych nauczycieli jak p. Krzyżaniak, Sobkowiak czy Ciechorska, nie są w stanie utrzymać same poziomu szkoły. A czemu poziom spadł, bo przyjmowano uczniów jak leci, część z nich była na tak niskim poziomie, że nie wiem jakim cudem skończyła gimnazjum i wszyscy dookoła o tym wiedzieli. Taka próba utrzymania liczby uczniów spowodowała tylko, że jeśli ktoś poważnie myślał o dalszej edukacji wolał wybrać szkołę poza Trzemesznem. Błędne koło – niestety!!
  Choć kończyłam liceum nie jest mi żal że już nie istnieje. Szczerze mówiąc żal mi by było zawodówki, gdyby miała teraz zostać zlikwidowana. Szkoła ucząca fachu i ciesząca się popularnością powinna mieć szansę rozwoju, szczególnie przy aktualnej sytuacji na rynku pracy!

  • Pani kończyła nasze liceum? To właśnie przez takich ludzi jak pani źle mówi się o naszej szkole. Fakt są w niej też kiepscy uczniowie, ale skoro dyrekcja uznała, że trzeba ich przyjąć to tak ma być. Mogła Pani startować na dyrektora, radnego czy kogokolwiek i starać się o zmiany w naszej szkole. Jeszcze jedno. Wchodzę codziennie do naszej Alma Mater i jestem dumna z historii tej szkoły, a przede wszystkim ludzi, których ścieżkami chodzę codziennie. To, że może się Pani wypowiadać po polsku to zasługa między innymi tych, którzy byli w tej szkole, a Pani stwierdza,że nie szkoda Pani naszego liceum? Wstyd! Jak można skończyć tą szkołę i nie czuć do niej przywiązania… Nauczycieli mamy świetnych.Każdy jest wykwalifikowanym pedagogiem. Jeżeli komuś zależy to ZAWSZE się nauczy. Mam nadzieję, że są prawdziwi uczniowie i byli uczniowie, którzy będą walczyć o Liceum w Trzemesznie. Niech się Pani zastanowi co Pani pisze.

   • Oczywiście, że przemyślałam co piszę. Może i wszyscy nauczyciele mają ukończone studia, ale to niestety nie czyni ich dobrymi pedagogami. Jak chodziłam do liceum mieliśmy nauczyciela od angielskiego, który nie umiał nauczyć nas nic. Ale podobno dostawał nagrody za najlepszą zdawalność matur wśród uczniów, taki tam szczegół że 100% w naszej klasie chodziło na korepetycje! Mogła bym długo tak wymieniać, ale nie chcę obrażać kogokolwiek.
    Kandydowanie do rady akurat odpada, bo obowiązki zawodowe i naukowe raczej mi na to nie pozwolą. Pragnę jednak Panią zapewnić że na temat swojej szkoły krytycznie wypowiadam się jedynie na forum ludzi, którzy sami wiedzą jaka sytuacja tam panuje. Przywiązanie mam do ludzi nie do murów, jeśli mówię o szkole to opowiadam o wspaniałych osobach jak p. Kupczyk lub Ciechorska.

   • Nauczycieli mamy świetnych …. To chyba jakis żart. Zobaczymy jaka będzie zdawalnosc matury, bo próbnymi nikt sie nie chwali ( chyba nie ma czym). A nauczyciele z nudów piszą komentarze.

    • Świetnych to mamy korepetytorów. (Pani C. od polskiego i Pani K.od chemii nie trzeba zastępować korepetycjami- takie to szlachetne WYJĄTKI)

  • Jak się wymienia dobrych nauczycieli, to trzeba też wymienić genialnych nauczycieli. Taki geniusz nauczycielski w Zespole to Pani Bożena Kupczyk nauczycielka chemii.

 4. do lili kochana zastanów się zanim coś napiszesz ! wstyd że kończyłaś to liceum , bo ja jestem z tego dumna!a zawodówka to już została zlikwidowana !!!szkoda że tego nie wiedziałaś !nie wypowiadaj sie na tematy o których nie masz pojęcia !!

  • Pani Zofio, z tego co wiem to nie ma nie tylko zawodówki, ale liceum też nie istnieje. Jest zespół szkół w ramach którego odbywa się kształcenie zarówno zasadnicze zawodowe oraz ogólnokształcące. Jeśli ma Pani wątpliwości można to sprawdzić na stronie internetowej zstrzemeszno.pl. Po liceum został tylko budynek.

   • Pani Zofio próbą ratowania? PO tylko umie niszczyć! Proszę się tego nauczyć i popatrzyć jak wygląda Polska po latach ich rządów, liceum upadało? Było w dobrym stanie przed atakiem Pilaka i Dyzia. Dodam że przed reforma regularnie zbierali sie technikum a po reformie nie zebrało się ani razu przypadek ? Nie sądzę. Szkoda ze mamy takich absolwentów jak pani. I nie zamydli mi pani oczu bo ja chodziłem do tej szkoły przed reformą i po 😉 i wiem lepiej

 5. Jeżeli chodzi o Liceum, to coś takiego jak liwidacja nie powinna mieć miejsca. Jest to szkoła z długą tradycją i historią, to powinien być jeden z powodu dla którego ludzie powinni stanąć w obronie i zrobić coś, ale lepiej narzekać i zrzucić na polityków, a samemu siedzieć na czterech literach i się przyglądać.

  • Tradycja to piękna rzecz, w naszej gminie mamy wiele tradycji i historii. Tylko że tradycja nie napędzi szkole uczniów i nie da pieniędzy na funkcjonowanie. Poza tym kiedyś ta szkoła prezentowała poziom, a teraz…. w każdym roczniku jest kilku zdolnych uczniów tylko nie jestem pewna czy ta szkoła ma jeszcze możliwości rozwijać ich talent.

 6. Jak już tak o szkołach rozmawiamy, to proszę przyjrzeć się pracy nauczycieli „pracujących” w naszym gimnazjum. Dla mnie jako rodzica postawa niektórych z nich jest skandaliczna. Może Dyrekcja zrobi ankietę wśród rodziców i dzieci i dowie się wiele ciekawych rzeczy. Kto jest za??

  • masz racje poziom szkoły to dobrzy nauczyciele praca z uczniami a pozniej wyniki.
   Niestety w naszym gumnazjum niektórzy nauczyciele juz dawno powinni wylecieć za bardzo niski poziom nauczania w części przedmiotów.Co z tego jak ci beznadziejni sa preferowani bo maja układy.A dobrym pracuje sie nie najlepiej.Moje dzieci do gimnazjum w Trzemesznie nie mam zamiaru wysyłac dopóki nie nastapi wymiana tych kiepskich nauczycieli,którzy osmieszaja nie tylko siebie ale i szkołę i uczniów.Czas na zmiane dyrekcji z prawdziwego konkursu a nie z układów koleżeńsko rodzinnych.

   • Burmistrz nie ma wstydu-powołał na wstępie funkcjonowania gimnazjum p.Kupsia,z całym szacunkiem dobrego wf stę ale nie menadżera i zarządce szkoły,a zastępca .zona p.Burmistrza to prawdziwy nepotyzm i mamy tego wyniki,bardzo często się słyszy że poza krzykami i wrzeszczeniem ta pani nic sobą nie reprezentuje-to będą opłakaNE SKUTKI DZIAŁAŃ TAKIEJ DYREKCJI ,zobaczycie !!!

 7. W sumie to niech zlikwidują ale najlepiej tylko wszystkie profile i zacząc od nowa. Szkołę unowocześnic, wprowadzic przyszłościowe kierunki i jazda 🙂 🙂

 8. Wstyd ,że tacy uczniowie są wśród nas w liceum. Większość moich kolegów nigdy nie powinno skończyć szkoły podstawowej. W Trzemesznie nie trzeba się uczyć ani w podstawówce ani w gimnazjum, bo każdy uczeń wie, że do naszego liceum i tak się dostanie. Poziom się podniesie jak nauczyciele zaczną stawiać wymagania i przyjmą uczciwie tych, co chcą się uczyć. Do nauczycieli nic nie mam jak uczą, tylko żeby mieli trochę honoru, to by takich czubków nie przyjmowali. Na tym tracą dobrzy uczniowie, do których się zaliczam.

 9. Brak uchwały intencyjnej rady powiatu o zamiarze likwidacji wraz z uzasadnieniem wyklucza możliwość powiadamiania rodziców o tym, bo też o czym powiadamiać?

 10. Elka pięknie to ujęłaś, niestety taka jest prawda. Panowie radni może czas zabrać się za sprawdzanie na jakich zasadach odbywa się zatrudnianie nauczycieli bo to co jest w chwili obecnej to masakra wielki czas skończyć z ukladami.

  • układy , układy i układy była możliwość skończenia z nimi i co wybrali znowu nowego starego Burmistrza to nic się nie zmienni bo on mimo stwarzanych pozorów nic dobrego nie potrafił zrobić przez dwie kadencje i dalej będzie tak samo.Pogratulowć wyboru włodarza i jego silnej ekipie której brakuje i wiedzy i kompetencji i czekać aż się wszystko rozwali.Stracone nestępne cztery lata.
   Kruk krukowi oka nie wykole.

 11. cytat z artykułu: „Aktualizacja: Jeszcze dzisiaj rzecznik Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przesłać ma oficjalne stanowisko w tej sprawie.”. chyba raczej jednak nie nadejdzie, skoro już 17:00…

 12. biedni nauczyciele co to będzie do roboty do biedronki do kasy wina związków trzeba było zwiększyć nauczycielom wakacje i płacić dodatki za przebywanie wśród nie douczonych dzieci więcej religji mniej matematyki powinno rozwiązać sprawę i do przodu w przepaść tak to jest jak na studia przyjmuje się wszystkich jak leci dawniej nauczycielami byli najlepsi wystarczy zwolnić połowę pedagogów najgorszych reszta zacznie pracować uczciwie obecnie ilość godzin jest śmieszna o pozostałych dniach wolnych w roku aż wstyd wspomnieć bo nauczyciele uważają to im się należy bo dzieci są rozwydrzone muszą odreagować przypominam nauczycielom nie ma przymusu nauczania dzieci

 13. a poseł tak pięknie mówił, że jak PIS będzie rządził w powiecie to nie będą likwidować szkół ,i co długo było czekać żeby sie przekonać ,że przed wyborami szczekają jak psy za bydłem i chlapią jęzorami co im ślina na język przyniesie to już powinniście się przekonać dawno , tym radnym co zależało aby dostać mandat w powiecie i pukało do wielu drzwi biegając po mieście i przekonując wyborców aby na nich głosowali mieli w tym swój prywatny interes i nic więcej , aby utrzymać stołek pod tyłkiem przez kolejne lata na pewno niewiele zrobią ……

  • Nie można oceniac wszystkich równo więc będzie trzeba wymieniac nazwiskami. Dobry pomysl z ankietą niech sie i rodzice i dzieciaki wypowiedzą. Bo nauczyciele myślą ze są bezkarni i nikt im na ręce nie patrzy. a są w błędzie.

 14. ja juz raz zostałem przeniesiony z tam tej do dzis zamkniętej szkoły zawodowej , obecnie kończe etap szkoly w Zespole Ogólno Kształcących i Zawodowych…, tu już nie chodzi o mnie ale ,uczni , a szczególnoci nauczycieli , którzy obawiają się utracenia stanowiska pracy tam, nie oszukujmy się > Te wasze reformy szkolnictwa okazały się wielkim fiaskiem. Pomyślcie o nauczycielach !!!!

 15. Powiadonienie o likwidacji Zespołu sSzkół to pierwszy krok do uzdrowienia tych instytucji. Otwiera to drogę do rozwiązania i powołania w to miejsce szkoły, szkół o innej strukturze organizacyjnej, kierunkach itp. Taki ma prawdopodobnie zamiar Starostwo. Pan poprzedni starosta narozrabiał , zresztą z Panią Kurator, a wydaje mi się że osoby , które widziałem na auli mają zamiar odwrócić złą passę dla Trzemeszna. Nie wierzę,żeby taką ekipą przyjechali ze złą wiadomością. Osoba z podpisu pod Informacją o…. to wicekurator oświaty – człowiek zaufany Starosty, jak słuchaliśmy uważnie, to mówił, że to dobre wieści.

 16. Trzemeszeńskie gimnazjum i liceum-pardon-zespół szkół ma nauczycieli średnich, dobrych i wybitnych . Ale najgorsza jest ich polityka przyjmowania nieuków i mrugania porozumiewawczego, że tak trzeba. No to jaki jest poziom ? Nauczyciele sami sobie kopią dołki pod sobą i psują swój autorytet. Dobrzy fachowcy pedagodzy a nie umią zadbać o swoja opinię, tylko ją sobie psują.
  Pognać dzieci do nauki! Powywalać i nie PRZYJMOWAĆ rozwydrzonych półgłówków.
  Ktoś wcześniej pisał podobnie.

 17. Tzw polska szkoła to dno,muł i wodorosty; zresztą podobnie jak służba zdrowia. Przykro to oglądać i tego doświadczać.

 18. Nauczyciele do konkretnej, nie udawanej pracy!!!!!!!!!!!!
  Rodzice do pilnowania swoich dzieci, żeby się przyłożyły do nauki!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dzieci słuchajcie taty, mamy i pani w szkole i księdza w kościele!!!!!!!!!!!!!!!!
  I Pana Policjanta i trenera sportowego też jak najbardziej!!!!!!!!!!!!
  Wtedy dobrze będzie!!!!!!!!!!!!!
  Panie Burmistrzu na Ciebie to ja już w żadnej sprawie nie liczę i jest mi z tym dobrze , bo wiem na czym stoję. Nie spodziewam się zmian na lepsze. A na gorsze to przyjmę przyzwyczajona do tego. I dlatego do Pana nie mam żadnego polecenia .

 19. Jestescie wybitnie i tragicznie skomplikowani.Tyle w WAS nienawiści ,jak możecie tak publicznie obrażać dzieci,młodzież,NAUCZYCIELI ,a nawet służbę zdrowia.Dlaczego siejecie taką złą propagandę SZKOŁY,świetnej szkoły.

 20. Nie tak dawno asystentowi burmistrza mażyło się,aby Trzemeszno zdegradować do rangi wsi i chyba się uda. Zostaną jeszcze dwie „podstawówki” i Trzemeszno może znaleźć się w gminie np: Ławki lub Trzemżal. Brawo dla naszych włodarzy,tak trzymać. W gminie gdzie nic nie będzie „rządzenie” będzie łatwiejsze.

 21. Narzekacie a przecież każda szkoła przyjmuje każdego, znam osobę ze średnią poniżej 3.0 która dostała się do tej słynnej Dąbrówki zresztą słabiutkiej szkoły. Najlepsze szkoły w powiecie to Trzemeszno i Sobieski 😉 dodam że nie znacie się Pilak chciał pozbyć się tej szkoły a na jej reorganizację nie miał żadnych argumentów. Zapytałem go czemu to zrobił to on bo tak, a czemu nie oddał gminie odpowiedz bo nie. Ale teraz jest lepsza władza czas uzdrowić szkoły w tym roku mieliśmy najlepsze wyniki w województwie!!! Z matur z Historii i Wosu 90 % przy mniej niż 50 % Dąbrówki przypadek ? Nie sądzę 😉

 22. Jeśli my Rodzice nie będziemy manifestować przeciwko likwidacji szkoły jak to czyniony miedzy innymi w innych miejscowościach
  tylko bredzić, mieszać, obrażać i wymagać od Włodarza i bezsilnej Dyrekcji szkoły to Starostwo, pod ,które podlega szkoła zrobi co zechce. Nie tedy droga. To jest Nasza szkoła z Tradycjami !!! nie pozwólmy by Trzemeszeńscy Uczniowie byli biznesem dla miasta Gniezno.

 23. Panie Andrzeju, proponuję wczytać się w przepisy ustawy o szkolnictwie, zasady powoływania i rozwiązywania zszkół, zespołów i innych. Proszę nie siać fermentu, doczytać lub dowiedzieć się więcej o planach, zamierzeniach, a nie wzbudzać niezdrowej sensacji. Niech Pan przeanalizuje i pomyśli dlaczego, a jak prawnie nie wiadomo, to do Pana mezenasa Jatczaka – na pewno pomoże i uspokoi nastroje. Jeżeli Pan był na zebraniu jako rodzic to znaczy, że Pan nie słuchał…

 24. JA NIE ROZUMIĘ DLACZEGO CHCĄ LIKWIDOWAĆ LICEUM I SZKOŁĘ ZAWODOWĄ? CZYŻBY NIE MIELI CHĘTNYCH UCZNIÓW DO NAUKI? TYLE LAT TE LICEUM BYŁO I TERAZ OD RAZU LIKWIDACJA. MYŚLĘ ŻE TO JAKAŚ POMYŁKA.

 25. Ludzie spokoju poczekajcie dwa tygodnie… nie będzie to niestety zasługa Pana Burmistrza. A i słowo do niektórych rodziców jak trzeba było poprzeć ostatnia inicjatywę to gdzie byliście? To by było na tyle

 26. asystent i burmistrz z Trzemeszna zrobili wiochę już dawno była szansa żeby to zmienić ale głosowaliście za wiochą to macie co chcieliście i nie narzekać za 4 lata będzie lepiej asystent to już myśli z burmistrzem gdzie zrobić dożynki a jeszcze wyborów sołtysów nie było i wielkie spotkanie wymyślili w Mijanowie wstyd i żenada jakby nie było pilniejszych spraw i ta fałszywa skarbniczka na czele żałosnej ekipy

 27. Nie zamknąć, ale umożliwić np.rozłączenie Zawodówki i Liceum, które razem a Gimnazjum są pod jednym adresem. Najpierw trzeba coś rozdzielić, aby później stworzyć , kontynuować dalej. Szkoła Zawodowa jest teraz na Kosmowskiego, ale żeby powróciła np. do swoich budynków, to trzeba ją zlikwidować na Kosmowskiego i otworzyć na Mickiewicza.
  Żeby wróciło do normalności to trzeba najpierw rozwalić to co nam zafundował Pan Pilak, a potem uruchomić to , co nam w Trzemesznie potrzebne. Nowy Starosta dał taką możliwość.

 28. Brak mi słów na zaistniałą sytuacje, moje dziecko jak pójdzie do szkoły to może pośle je do Paryża najlepiej, bo w Trzemesznie nie będzie żadnej szkoły, Trzemeszno miało się rozwijać, a rozwija się tylko wizualnie a nie to co powinno faktycznie się rozwijać! Nie da się ukryć o Trzemesznie niedługo nie będzie co mówić, dało się wyr***ać przez Starostwo Gnieźnieńskie, wszystko nam zabrali najpierw jedna szkołę, teraz drugą.. O to im chodziło, żeby edukacja w Trzemesznie upadła, a w Gnieźnie frekfencja wzrosła, przecież z góry było wiadomo do czego dążą! Wojciecha wynieśli nam do Gniezna? Wynieśli, teraz edukacje nam wykradną! Banda złodzieji i tyle w tym temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj