Strona główna Sport i rekreacja Zjednoczonym może zabraknąć pieniędzy

Zjednoczonym może zabraknąć pieniędzy

4675
67

Na 7 miejscu wśród 17 drużyn trzeciej grupy ligi okręgowej zakończyli sezon Zjednoczeni Trzemeszno. W 32 rozegranych meczach zwyciężyli 15 razy, zremisowali 9, a przegrali 8.

Piłkarze mogliby spokojnie przygotowywać się do następnego sezonu, jednak klub musi zmierzyć się z poważnym problemem. Na rozgrywki do końca roku może zabraknąć pieniędzy. Niedawno burmistrz Krzysztof Derezińsi ogłosił konkurs dla klubów biorących udział w rozgrywkach ligowych piłki nożnej.

Zarząd Zjednoczonych złożył wniosek o przyznanie 18.000 zł czyli na całą kwotę, jaka została przeznaczona na ten cel w konkursie. Nie przystąpił do niego żaden inny klub, dlatego wydawać by się mogło, że pieniądze trafią w całości do „Zjednoczonych”. Stało się jednak inaczej.

Komisja opiniująca jednogłośnie zaopiniowała wniosek negatywnie. Jako uzasadnienie wskazano, że koszty jakie znalazły się we wniosku były już wykazane we wcześniejszym konkursie. Klub otrzymał na to środki, które miały być wykorzystane do końca 2021 r. Chodziło m.in. o takie pozycje jak wynagrodzenie trenera, stypendia sportowe, koszty administracyjne czy przygotowanie boiska do meczów.

Według komisji brak było uzasadnienia z czego wynikają ewentualne wzrosty. Z opinią komisji zgodził się K. Dereziński, który odmówił udzielenia dofinansowania. Dotacje udzielane klubom były też przedmiotem kontroli komisji rewizyjnej Rady Miejskiej, która również zgłosiła zastrzeżenia do wniosku.

Jak nam powiedział burmistrz, jest on od dawna kibicem piłki nożnej i zależy mu, aby ta dyscyplina sportu w Trzemesznie się rozwijała. Zasady przyznawania dotacji są jednak ściśle określone przez prawo, a organ wykonawczy gminy musi się do nich stosować. Za naruszenie procedur grożą sankcje prawne.

Poprosiliśmy o komentarz prezesa „Zjednoczonych” Łukasza Zalewskiego. Otrzymaliśmy odpowiedź, że zespół został zgłoszony do rozgrywek w przyszłym sezonie. Prezes nie poinformował nas jednak, z jakich środków zarząd zamierza je sfinansować.

67 KOMENTARZE

    • O czymś nie wiem? Od kiedy w gminie na jej czele jest „wieczny wice”? Jest to nieumiejetna próba, zresztą nie po raz pierwszy, przeniesienia odpowiedzialności na inną osobę. Na czele gminy jest burmistrz, który akceptuje i w pełni popiera działania „wiecznego wice” więc o co Tobie chodzi? Jeśli by tak nie było to już dawno by go zdymisjonował.

 1. Za blisko 60 000 pln psikano chodniki w mieście żeby covid nie hasał a brakuje 18 000 pln na dofinansowanie ?
  Można a no można. Nie komentuję dalej bo i po co ?

  • Tutaj burmistrz , nie mydlenie oczu mieszkańcom bo twój obowiązek to racjonalnie wydawać pieniądze, fakturka za odkażanie zatwierdzona, czy zweryfikowano realne koszty ,jak ta usługa wyglądał odkażania ,jakim środkiem , ile to rzeczywiście kosztowało i w rezultacie po co ,skoro to było nie potrzebne aby pryskać w taką przestrzeń, komu to miało pomóc ,sam sanepid nawet się wypowiedział. To jest gospodarka burmistrza , budżet ponad 70 mln a tutaj nie ma aby dofinansować klub kwotą np. 10 tys zł.Panie Nitka , przecież jako wybitny ekonomista też aprobujesz taki stan? dałeś świadectwo przy wotum zaufania. W tej gminie nie ma już na nic, co wy wyprawiacie, nie wstydzicie się za to?wczoraj w Pałukach wyczytałem , będziemy mieć pracownika od środków unijnych ,ale to już sukces burmistrza, ten wybrany pracownik już pracował w gminie i nie dał się chyba zauważyć jako wybitny, czy miał jakieś osiągnięcia ?, ważne że jest człowiek i git, kasa teraz będzie płynęła do gminy strumieniem jak potoki wody po deszczu

 2. ” Pinindzy ni ma i nie bedzie” skąś znam to powiedzenie. Brawo dla włodarza. Za co się nie chwyci to same sukcesy.
  Ludzie gdzie wy macie rozum ?

  • Proponuję jednak przeczytać cały artykuł a nie tylko tytuł. W którym miejscu burmistrz mówi, że nie ma pieniędzy? Jeśli ogłosił konkurs na 18000 to znaczy, że te pieniądze w budżecie są. Problem w tym, że ktoś nie potrafi napisać prostego wniosku.

 3. Inny temat, ale przyciągnie inwestorów może pomóc sportowi. Jak idzie sprzedaż burmistrzowi działek pod inwestycje przemysłowe? Mamy ciekawy dobry teren na zakłady pracy i inwestycji brak. A na granicy z Trzemesznem powiat w Lulkowie sprzedał 16h inwestorowi, czyli można zachęcić kogoś do inwestycji w tereny nueuzbrojone gdzie taki inwestor mógłby kilka kilometrów dalej wybrać ciekawsze tereny i płacić podatki w naszej gminie.

 4. I tak małymi krokami zbliżamy się do likwidacji Zjednoczonych. A jeszcze nie dawno była 4 liga. Komu to zawdzięczamy. Proszę zgadnąć.

  • Bez pieniędzy trudno jest cokolwiek zrobić, nawet grać w piłkę, ale spadek z 4 do 7 ligi nie jest efektem braku pieniędzy tylko efektem braku talentu w kopaniu piłki. Więc nie jest to zasługa inwestora tylko piłkarzy.

   • Może burmistrz ma grać za piłkarzy? Bo jak widać chciał dac kasę , ale nie było komu napisać poprawnego wniosku.

   • Brak talentu swego czasu tą ekipa walczyła o awans do 3 ligi kończąc sezon na podium 4 ligi beż funduszy nie ma dobrych zawodników beż dobrych zawodników nie ma wyników

    • Niestety ale w piłce ważniejszy jest pieniądz od gry. Nawet na poziomie Zjednoczonych widać, że z pasji nikt nie chce grać dla Trzemeszna, liczy się tylko kasa. To własnie taka mentalność niektórych „piłkarzy” zabija takie małe kluby jak Zjedniczeni.

 5. https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/23994-duzy-inwestor-w-gminie-gniezno-maja-byc-nowe-miejsca-pracy
  Weźcie się do roboty a nie tylko myśleć jak tu wydawać bzdurnie pieniądze publiczne.
  Pani Wójt Gniezna prowadziła 2 lata rozmowy z inwestorem, który ma zatrudnić 300 osób. Co w tym czasie robił burmistrz Trzemeszna wraz z całą swoją świtą?
  Nie mógł się doliczyć ilu ma pracowników. Użala się nad tym jak to perfekcyjnie napisane wnioski o dofinansowanie były odrzucane przez ten zły PiS. No i wręczył kilkadziesiąt pucharów na turniejach i festynach.
  A tymczasem wójtowie i burmistrzowie z najbliższej okolicy bez względu na barwy partyjne zdobywali potężne dofinansowania oraz przyciągali inwestorów.
  Także weźcie się wy wszyscy lokalni karierowicze sportowi i polityczni do rzetelnej i sumiennej pracy a nie tylko ciągnąć z worka zwany budżet gminy.

  • Z tego co wiem to Pan Kowalczyk, który tak bardzo robi pod górkę klubom piłkarskim ale tylko tym z naszego miasta. Jak widzi kasę z wypożyczenia boiska to wszystko jest ok….Porażka, że zamiast dążyć za rozwojem w naszej gminie to liczy tylko

 6. 20 tys. na piesze patrole które powinny być obowiązkiem policjantów a nie dodatkowo opłacane a nie ma 18 tys na klub wstyd dla naszych władz

  • Co Ty człowieku porównujesz? Naprawdę gra w piłkę jest tyle samo warta co praca policjantów? Co zwykłemu mieszkańcowi daje gra Zjednoczonych? Pewnie z 95 % mieszkańców nawet nie wie kto tam gra, kto jest trenerem a już nie mówię o prezesach. Wymień chociaż jedną wymierną korzyść.Wymierną dla wszystkich mieszkańców a nie dla piłkarzy i całego tego towarzystwa.
   Patrząc na te pożal się Boże patałachów, którzy przynoszą wstyd Polsce na każdym turnieju (puchary europejskie, mistrzostwa Europy czy Świata) dochodzę do bardo prostego wniosku. Potężne pieniądze pompowane w polską piłkę nożną to pieniądze wyrzucone w błoto.
   Jeśli naszym gwiazdom nie chce się grać bo nie ma pieniędzy to proponuję dać sobie z tym spokój.

   • Dokładnie. Sprywatyzować ten klub, niech sobie go kupią prezes, członkowie zarządu, trener, kibice. Niech lożą środki, zdobywają sponsorów, chuchają, dmuchają, starają się wciąż bardziej. I oby im się udało, a zobaczymy uch w Lidze Mistrzów. Tymczasem odczepcie się od budżetu MiG. Podobnie Hala, podobnie i DK (nie mylić z biblioteką!).

 7. Dokąd zmierza ta gmina, rozliczymy tego burmistrza , przewodniczącego rady i całą radę, nie trzeba będzie poszukiwać argumentów ,marazm i beznadzieja tej gminy mówią wszystko na tle gmin sąsiednich , to straszne że nasza gmina z takim potencjałem gospodarczym nie może realizować i wspomagać nawet najdrobniejszych inicjatyw , organizacji społecznych.

  • Taki burmistrz, tacy radni jacy mieszkańcy-wyborcy. Zasrane chodniki, walające się wszędzie pety, flaszki, inne śmiecie. Chamskie i wulgarne odżywki, plucie (na własny kraj), umiłowanie głupoty, brak poszanowania siebie i innych, a co dopiero prawa i przepisów. Nie łudźcie się, lepiej nie będzie! Chyba, że cudem.

 8. i dobrze niech wam wszystko pozamykaja nauczycie sie glosowac z glowa ! siadlem w fotelu i patrze jak to niszczeje wszystko

  • Naprawdę głupia ta opozycja. Nawet nie będąc za PiS, nie ma na kogo innego niż PiS głosować wnosząc z takich jak Twoja głupich wypowiedzi.

 9. Tak czytam te komentarze i nie mogę wytrzymać. Jedni kochają piłkę, drudzy żużel inny boks, a kolejny amerykański futbol. Sport rozwija i taka jest piłka nożna – uczy dyscypliny, współpracy, uczciwej rywalizacji, kształtuje nasz poziom mentalny. Więc nie wiem dlaczego jest tyle ludzi co narzekają na ten sport. My chcemy grać w piłkę. Ktoś pisze, że trener mógłby społecznie prowadzić zespół a ty co robisz społecznego? Każdy tylko widzi mecz i wynik ale nie widzi ile osób musi pracować na sukces, itd. już mówię dlaczego kiedyś byla 4 liga. Tylko i wyłącznie dzięki darczyncom. Tutaj trzeba pochwalić osoby które wkładali mnóstwo pieniędzy i zaangażowania, aby to się kręciło. Pan Pawełczak, Pan Juszczyk, Pan Peno, Pan Blejwas itd. to dzięki im był zawsze odpowiedni poziom piłki w mieście. Teraz widać jak jest gdy braknie zaangażowanych ludzi. Porównując drużyny w ligach to zjednoczeni zawsze byli na końcu tabeli jeżeli chodzi o pieniądze dla zawodników także nie zarzucajcie, że grają za wielkie pieniądze bo tak nie jest. Żaden z Was komentujących za tyle nie podniósłby się z łóżka a tutaj trzeba doliczyć treningi i mecze gdzie zawodnik traci cały dzień na meczu wyjazdowym. Tego nie widzicie więc odpierd…olić się od ludzi którzy kochają ten sport!!!!!

  • Przestań się unosić! Jeszcze raz powtarzam – sprywatyzować ten klub. Kupcie ho sobie – działacze, kibice, piłkarze – będziecie mieli gdzie grać, kogo oglądać, wykazać się. My przyjdziemy na mecze, bilet kupimy – gdy się nam spodoba, zechce. Odczepcie się od publicznej kasy. Chcecie mieć klub, to sobie go kupcie.

  • Masz racje pisząc, że nie da sie prowadzić rozgrywek ligowych, nawet w najniższych ligach, bez pieniędzy. Trenerowi trzeba zapłacić, za transport zawodników na mecze tez i za wiele innych usług. Ale nie przekonasz mnie, że poziom piłki zależy od pieniędzy. Oczywiście, można kupić zawodników, ale czy takie rzeczy powinny dziać sie w Trzemesznie? W takiej małej mieścinie? I to jeszcze za pieniądze gminy? Mi odpowiada własnie taka sytuacja jaka jest. Gramy swoimi zawodnikami, stać nas na 7 miejsce w tabeli i ok. To młody zespół, wszystko przed nimi. Byc może i awans.

  • Czy ten człowiek nie przyczynił się do takiego zadłużenia naszej gminy,kredyt ,za kredytem,czy nie glosował za zaciaganiem na tak dużą skalę za obligacjami? i to na jakie inwestycje-wysyp, place,skwery ?chyba to był ro 2017 czyli krótko przed wyborami ,park baba gdzie miały być środki z unii, a co wyszlo?dzisiaj trzeba spijać tą gorycz.

   • Kredyt za kredytem, obligacje, skwery , park baba ,gdybyś miał pojęcie o czym piszesz ? Organem który decyduje i podpisuje umowy między innymi kredytowe jest Burmistrz. Po drugie , to dzięki współpracy z powiatem ubieglej kadencji pozyskano 12 milionów na drogi , chodniki i inną infrastrukturę w Gminie Trzemeszno. Przestań kłamać i manipulować finansisto od siedmiu boleści. Jeden przykład inwestycji
    podaję : droga Duszno- Wydartowo koszt 3,5 mln złotych, 150 tysięcy wkład naszej Gminy reszta to dofinansowanie budżetu państwa i powiatu gnieźnieńskiego) A jak jest dzisiaj każdy widzi ? Znowu wszyscy w około winni tylko nie ja. Pozdrawiam. Przykładów jest wiele więcej.

    • Co ma wspólnego kwestia inwestycji powiatowej do zadłużenia gminy Trzemeszno? Wymagasz niemanipulowania a sam to robisz.
     Odrębną kwestią jest decyzja o ewentualnej partycypacji w inwestycjach powiatowych, do których nikt gminy nie przymusi. Dofinansowanie, jak i jego wysokość zależy od decyzji Rady Miejskiej.
     Inną kwestią jest zaciąganie zobowiązań. Jak jesteś takim madralom to odpowiedz na jedno pytanie w konwencji tak lub nie. Czy burmistrz mógł te zobowiązania zaciągnąć podpisując stosowaną umowę bez zgody rady miejskiej?

    • Super że przypomnialeś,w tym artykule jest zawarte wszystko,widać gołym okiem kto piął do takich dlugów,placyki,skwery itp robi sie jak pozwala budżet a nie bezkrytycznie zaciaga pakiet kredytow,i slusznie nawet burmistrz ocenił realnie ze nie tak jak Peno sie zachwycal, tak oczywiście historycznie takiego dlugu od roku 1990 gmina nie zaciagnela bo i nawet gdzie jest z tamtego okresu czyli 2017 p.skarbnik Kociemba atak byla zachwalana,rzucila to wszystko bo nawet burmistrz nie wieddzial a co drogi powiatowej to czy nie trzeba bylo piać do drogi w kierunku niewolna jastrzębowa gołabek tak uczeszczana ,duzy ruch a jak to wygląda katastrofa,p.Peno ,czy jak prowadzi sie wlasna firme tez zaciaga sie kredyty jak popadnie bo jak tak to efekty takiej firmy to tylko bankructwo,warto to zrozumieć i tak jest z budzetem w nadzej gminie bo prawie nie ma na nic, tutsj brakuje tam brakuje.przeczytaj ten artykuł ze zrozumieniem bo w nim są zawarte fakty

   • Finansista czy hipokryta o to jest pytania ? To Peno podpisywał kredyty ? Nie wierzę, że takie idiotyzmy można wypisywać ?

    • Kolejność jest następująca. Najpierw Rada Miejska w formie uchwały wyraża zgodę na zaciągnięcie zobowiązań, np. kredytu.
     W drugiej kolejności burmistrz podpisuje umowę zobowiązaniową ( kredytową, obligacyjną).
     Gdyby Rada Miejska pod przewodnictwem tego jegomościa niedoszłego burmistrza nie podjęła stosownej uchwały to burmistrz nie zrobił by nic ( w tym przypadku nie podpisałby umowy na kredyt czy obligacje).
     Najpierw jest a a dopiero później b. Każdy to wie. Jeśli tego nie wiesz to jesteś zwykłym analfabetą.
     Skończ więc pie… ć od rzeczy bo jedyne, co potrafisz to ludzi wprowadzać w błąd.

     • Wyrazić zgodę może ale Burmistrz nie musi brać kredytu i podpisywać go. To jasno określa prawo.

    • I co wynika z Twojego wpisu? Jak zawsze nic. Ja mówię wprost. Burmistrz nawet jeśli robił źle zaciągając zobowiązania w formie kredytów czy obligacji miał pełne przyzwolenie na takie działanie że strony rady miejskiej, której przewodniczył w poprzedniej kadencji nie kto inny jak jeden z, kandydatów na burmistrza i na radnego ( finalnie ani nie został burmistrzem ani radnym) .
     Gdyby rada nie podjęła stosownej uchwały w sprawie kredytu czy obligacji burmistrz nie podpisałby żadnej umowy kredytowej.
     Skończ więc z tym bełkotem prawniczym, z którego nic nie wynika.

 10. Panie Bisikiewicz, Bilewski, Piechowiak, Peno róbcie tak dalej kłóćcie się między sobą. Dereziński tylko zaciera ręce i się cieszy. Nastepna kadencja w kieszeni. Jeżeli nie dojdziecie do porozumienia, to zgotujecie Trzemesznu przykry los. A propos pieniądze czy z kredytu czy z obligacji nikt nie wziął ich w kieszeń tylko poszły na konkretne inwestycje, które powstały w tej Gminie i tu zostaną. Zamiast współpracować żrecie się jak psy. Nie pozyskiwano środków i tu cały ambaras i nie pozyskuje się nadal a to wcale nie Wasza wina.

  • Już wiadomo, kto/cow najbliższej kampanii czyli 2023 będzie winny temu, że ten trzemeszeński Napoleon nie mógł lepiej zarządzać gminą.
   Pierwszy winny to PiS.
   Drugi winny to covid.
   Trzeci? Te dwa wystarczą aby ludzie dali po raz kolejny nabrać się na te obietnice.
   Już dziś mogę obstawić, że większość z tych, którzy wezmą udział w tych wyborach uwierzą w te opowieści.
   Zrobi się w 2023 nawet dwa razy dożynki, festyn co tydzień i wybory będą tyko formalnością.

   • To prawda, bo to faktycznie wyrafinowanie ale trzeba myśleć pozytywnie bo ludzie otwierają oczy jak jest gmina zarządzana fatalnie, jak pracują urzędnicy gdzie interesant jest traktowany wielokrotnie jak zło konieczne, brak profesjonalizmu i na to ci którzy mieli stycznośc to potwierdzą, co robią kierownicy jednostek np.osir, jak nasza gmina wygląda na tle innych, to naprawdę wygląda nieciekawie i to wszystko w końcu ma swój kres,każdy nny burmistrz ktokolwiek by nim był to na pewno sam wziąłby się za trud i wysiłek aby coikolwiek zmienić w tym marażmie.

    • No, racja, ale… kogo wybrać? Myślę, że tu długo będzie degrengolada. To już stan utrwalony, reprodukujący się.

 11. O co tu chodzi? W połowie roku organizowany jest drugi konkurs na dotację? Przecież to z daleka czuć, że jest tu coś nie tak. Konkurs byl organizowany wcześniej i co takiego sue wydarzyło, że nagle w połowie roku jest organizowany kolejny konkurs?

 12. Tak samo było z przejmowaniem przez gminę od powiatu szkół średnich ( liceum i szkoły zawodowej). Kto wówczas najwięcej krzyczał, że należy je przejmować? No kto? Gdzie jesteście inicjatorzy tego pomysłu? Nie ma was? No tak. Jak okazuje się, że trzeba rocznie do prowadzenia tych szkół dokładać miliony to jakoś pochowaliście się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj