Strona główna Sport i rekreacja ”Zjednoczeni” – w nowy sezon z nowym trenerem

”Zjednoczeni” – w nowy sezon z nowym trenerem

1155
8

Początek okresu przygotowawczego do zakończonego niedawno sezonu nie napawał optymizmem, ale z biegiem czasu zespół  Zjednoczonych coraz bardziej się wzmacniał. Po rundzie jesiennej zajmował w tabeli 4. miejsce i po dość dobrych wzmocnieniach zimą wydawało się, że powalczy o podium. Niestety nie wszystko poszło tak jak było zakładane.

Ostatecznie trzemesznianie z dorobkiem 47 punktów, przy 51 strzelonych i 31 straconych bramkach, zajęli 6. miejsce w tabeli. Nie jest to wynik oszałamiający i z pewnością mogło być lepiej.

Nasza drużyna w 28 spotkaniach zanotowała 13 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek, zdecydowanie lepiej radząc sobie na własnym boisku. Strzelała średnio 1,82 bramki, a traciła 1,11 bramki na mecz. Indywidualnie w przeciągu całego sezonu najwięcej bramek strzelił Kamil Wysocki, który 12 razy umieszczał piłkę w siatce rywali.

Brakowało typowego napastnika, który strzeliłby w sezonie co najmniej 20 bramek i dorobek bramkowy podzielił się na wielu zawodników po trochu. Oprócz Wysockiego najwięcej bramek zdobyli: Adam Niedzielski – 7 i Wojciech Durski – 5.

Kamil Wysocki był również zawodnikiem, który spędził najwięcej czasu na boisku – 2293 minut, a niewiele mniej minut rozegrali: Dawid Ciążyński – 2280 minut oraz kapitan drużyny Michał Kachniarz – 2171 minut. Ostatni mecz przeciwko Orkanowi Konarzewo był też ostatnim w roli trenera dla Stanisława Drozdy. Zarząd Klubu postanowił podziękować za współpracę dobrze znanemu w Trzemesznie szkoleniowcowi, który zastąpił w drugiej rundzie rozgrywek trenera Mikołaja Tarczyńskiego.

Decyzją Zarządu od nowego sezonu trenerem Zjednoczonych Trzemeszno będzie dotychczasowy zawodnik naszej drużyny – Damian Malczewski. Będzie to dla niego debiut w roli trenera drużyny seniorów. Jego asystentem będzie również do tej pory zawodnik Zjednoczonych – Mirosław Maciejewski.

Nie wiadomo jeszcze, czy obaj trenerzy będą nadal czynnie grali w zespole, czy będą się przyglądać już tylko z boku postawie swoich podopiecznych. Z pewnością sytuacja ta wyjaśni się po okresie przygotowawczym. Kierownikiem drużyny w dalszym ciągu pozostanie Grzegorz Witkowski.

Oprócz drużyn, z którymi do tej pory grał trzemeszeński zespół, mierzyć będziemy się ze spadkowiczami z IV ligi, a więc 1922 Lechią Kostrzyn oraz Lubońskim KS Luboń, a także beniaminkiem z klasy A – Avią Kamionki.

Pierwszy mecz Zjednoczeni zagrają w weekend 19 – 20 sierpnia na wyjeździe z Wartą Śrem. Na własnym boisku naszych zawodników zobaczymy  w weekend 26 – 27 sierpnia. Zagrają wtedy z Orkanem Konarzewo.