Zjednoczeni pokonali Skoki

820
7

Koniec sekcji reklamowej

Zjednoczeni Trzemeszno w drugiej kolejce rozgrywek IV ligi ponownie zagrali na własnym boisku. Po zeszłotygodniowym remisie z kostrzyńską Lechią, tym razem podopieczni Łukasza Kańczukowskiego pokonali Wełnę Skoki 2:0.

W pierwszej odsłonie nie padły żadne bramki. Gra była wyrównana, a zespoły stworzyły po jednej groźnej sytuacji. Najpierw Adam Konieczny ładnie uderzył, ale bramkarz Wełny instynktownie wybił futbolówkę. Ekipa gości zagroziła Zjednoczonym za sprawą Krzysztofa Gryszczyńskiego. Zawodnik ten mocno strzelił, jednak Szymon Menz sparował pikę na poprzeczkę.

Drugą część trzemesznianie zaczęli od mocnego uderzenia. W 50. minucie Konieczny przedłużył futbolówkę w kierunku Chojnackiego, a popularny „Jemioła” – w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali – trafił do siatki. W 55. minucie było już 2:0! Znów w głównych rolach wystąpiła para napastników Zjednoczonych. Tym razem Chojnacki podał do Koniecznego i „Konik” strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie. Potem Zjednoczeni jeszcze groźnie kontratakowali, ale brakowało skuteczności pod bramką gości. Tymczasem zespół ze Skoków w 90. minucie mógł zdobyć honorowe trafienie, ale Gryszczyński uderzył tuż obok słupka.

Za tydzień ekipa z Grodu Kilińskiego wybierze się na trudny pojedynek wyjazdowy z Iskrą Szydłowo. Początek tych zawodów 22 sierpnia o godzinie 17.