Strona główna Sport i rekreacja „Zjednoczeni” – nowy, stary klub

„Zjednoczeni” – nowy, stary klub

5461
46

Walne zebranie TLKS „Zjednoczonych” Trzemeszno, które odbyło się się w ub. środę zdecydowało o ostatecznym rozwiązaniu klubu. W jego miejsce powstał KS „Zjednoczeni”, który przejął zawodników, a także licencję byłego klubu.

Zanim jednak doszło do ostatecznych decyzji, na sali zapanowała dość nerwowa atmosfera. Burmistrza Krzysztofa Derezińskiego zirytowały mocno słowa księgowego „Zjednoczonych” Mirosława Fela. W swoim wystąpieniu, oprócz przedstawienia danych typowo księgowych nie powstrzymał się on od osobistych komentarzy. Jak zauważył, dług klubu zmniejszył się znacznie w ostatnim czasie i wynosi 15600 zł za usługi transportowe.

Przypomniał, że klub musiał w ub. roku zwrócić 17000 zł dotacji uzyskanej wcześniej z Urzędu Miejskiego. Gdyby nie to, TLKS „Zjednoczeni” mógłby nadal istnieć. Wyraził zdziwienie, że nie znaleziono tych pieniędzy. Według księgowego nie wygląda to tak strasznie, a władze miasta powinny zrobić coś, aby wyjść z tej patowej sytuacji.

Ostro i dosadnie zareagował na te słowa K. Dereziński. Stwierdził, iż nie ma sobie w tej sprawie niczego do zarzucenia, a kłopoty klubu wynikły z błędów w rozliczeniach popełnionych przez zarząd.

Panie księgowy! Co chciał pan powiedzieć? Chciał pan mnie pogrążyć? Ja przyszedłem tutaj bo nie będę chował głowy w piasek, ale nie pozwolę żeby moją twarzą sobie dupę wycierać. Nie pozwolę na to. Błędy w rozliczeniach były. Zawaliliście jako zarządy sprawę, więc się do tego przyznajcie, a nie róbcie z burmistrza Trzemeszna jedynej osoby która jest winna, która zlikwiduje Zjednoczonych. Ja tu przyszedłem w dobrej woli, a nie żebyście robili ze mnie gnojka, który zlikwidował klub” – mówił zdenerwowany burmistrz.

Jego wypowiedź nie spodobała się z kolei Jerzemu Pawełczakowi, wieloletniemu członkowi zarządu, a jednocześnie sponsorowi klubu. Podkreślił, że on też nie ma sobie nic do zarzucenia, a sam włożył wiele serca w ten klub. Zadeklarował też, iż kocha sport i nadal będzie wspierał piłkę nożna w Trzemesznie.

Dalsza część zebrania przebiegała już spokojnie. Zebrani przyjęli uchwałę o likwidacji TLKS „Zjednoczeni” Trzemeszno oraz o przekazaniu licencji i mienia nowemu stowarzyszeniu KS „Zjednoczeni” Trzemeszno. Przejęcie licencji oznacza, że nowy klub zagra w tej samej lidze co jego poprzednik.

Prezesem KS „Zjednoczeni” jest Karol Łukomski, na co dzień właściciel firmy Serwis Opon Kruchowo, sponsor m.in. drużyny piłki nożnej halowej, a także nocnych turniejów przy hali OSiR. Jak nam powiedział, na razie działa w oparciu tylko o swoje środki. Chciał rozpocząć działalność z czystą kartą, bez długów, stąd decyzja o powołaniu nowego klubu.

Zarząd zamierza wystąpić o dotację na swoją działalność do Urzędu Miejskiego, liczy też na sponsorów. Pewne deklarację już zostały złożone – dowiedzieliśmy się od prezesa KS „Zjednoczeni”.

Obecnie piłkarze trenują i rozgrywają sparingi. Pierwszy mecz ligowy rundy wiosennej czeka ich w połowie marca.

46 KOMENTARZE

 1. Nie chcę tutaj bronić burmistrza i radnych ale klub mógł postarać się o lepszego księgowego. Najważniejsze że są chętne osoby aby ciągnąć ten wózek. Nowemu klubowi należy życzyć powodzenie.

 2. Kto będzie winny rezygnacji z szansy na rewitalizację placu Kosmowskiego i alumnatu, gdzie 6 milionów leży na stole.Z jednej strony PiS jest zły bo dofinansowanie dostają tylko gminy z włodarzami przychylnymi PiS. Z drugiej jak jest pewne 6 milionów dotacji od kolegow z Platformy to nie podpisują umowy i rezygnują z 85% dofinansowania!?
  6 milionów leży na stole. Dlaczego nie próbuje się zrealizować tego projektu?

  • Bo nie chcemy wydawać 1,5 miliona kredytu (wkład własny) na remont kościelnych budynków. Weźmiemy kredyt (może i większy) i zrobimy ul. Dąbrowskiego oraz Plac Kosmowskiego. Ty jak chcesz tak bardzo się ksiedzu przypodobać, to weź kredyt w swoim ulubionym i ciagle tu przytaczanym Żninie i zasponsoruj ten remont.
   I przestań pod każdym postem pisać te swoje żale. Jak chcesz to się zatrudnij w urzędzie i…….. a nie…. czekaj 😂😂😂

   • My? Wypowiadaj się za siebie koleś. Kto powiedział, że wszyscy godzą się na zadłużanie się kosztem mieszkańców? To że wymagane jest dbanie o interes gminy nie oznacza ślepe zadłużanie nas (bo gminę tworzą jej mieszkańcy) na złość aby udowodnić swoje racje i ambicje. Tak to wygląda. Zrobić na złość burmistrzowi, żeby nie mógł za rok przed wyborami otworzyć najważniejszego placu. Słabe. Chętnie bym poznał stanowiska burmistrza, radnych i księdza proboszcza. Takie oficjalne a nie jakieś tam połsłówka.
    Konkretnie. Jak to widzi burmistrz? Jak to widzi ksiądz proboszcz? Jak to widzą radni?

    • Czy wedlug Ciebie zadłużenie się i remontowanie kościelnych budynków i przy okazji placu jest OK? Ale zadłużenie się i zrobienie drogi gminnej to już jest spisek przeciwko burmistrzowi? Słabe.
     Jedyne z czym się zgodzę to przydałoby się jasne i publiczne stanowisko burmistrza, proboszcza i radnych. Niestety z tych trzech to chyba tylko proboszcz jest w stanie jasno się określić i nie zmieni zdania po dwóch dniach.

     • Sytuację najlepiej przełożyć na przykład z życia codziennego.Nie masz auta, które pilnie potrzebujesz i nie masz gotówki lub oszczędności. Masz do wyboru. Wziąć kredyt i kupić używany stary samochód za 10 tys zł.
      Z drugiej strony masz możliwość nabycia fabrycznie nowego auta i Twój wkład wynosi 10 tys zł. Resztę dopłacają Tobie. Każdy wybiera co woli. Osobiście jakbym miał się zadłużyć to wybrałbym nowe autko. No ale jak widać są tacy, którzy lubują się w zadłużyć aby jeździć starym gratem. Mamy w końcu wolność wyboru.

     • Drogi Mieszkańcu. Niby sytuacja z życia, tyle, że jesli mówimy o przypadku placu Kosmowskiego i Alumnatu, to zadłużamy się, a nowym autem będzie jednak jeździł kto inny. My zostaniemy z kompletem kół zimowych za te właśnie 10 tysięcy.

  • Daj już sobie luzu są ważne rzeczy nie da się już czytać ciebie gosciu z tymi 6 milionami

 3. A co sie stanie z dlugami? Przepadna i ta firma, ktora świadczyła uslugi będzie stratna?
  Trzeba bylo wziac kredyt na nowy stadion, a potem zlikwidowac klub i otworzyć nowy

 4. Wypowiedź księgowego była z pewnością niefortunna, nieprzemyślana, nieskładna, ale na pewno nie była chamska, czego nie można powiedzieć o innej wypowiedzi…

 5. panie ksiegowy to taki z pana ksiegowy ze takie zadluzenie ???????????????????????
  bardzo dobrze pan burmiscz panu powiedzial a nawet powinien i mocniej !

  • Wyraził zdziwienie, ze nie znaleziono tych pieniędzy. „ jak tych pieniędzy nie ma to nie ma. Burmistrza zbytnio nie popieram ale w tym przypadku według mnie ma racje.

   • panie ,panie to kiengowy powinien sie rzondzic lepiej, nasz burmiszcz jak by byl ksiengowym u zjedoczonych to by pieknie wyprowadzil klub na podjum

    • A ty byś zrobił wszystko jeszcze lepiej jak nie najlepiej. Prawda mądry człowieku niewiele rozumiejący dlatego oceniający?

 6. A mnie najbardziej martwi to, że tak łatwo rozgrzeszane są takie chamskie zachowania. Jeśli nikt nie reaguje na chamstwo to cham myśli, że tak musi być, że to sie innym podoba. Wtedy chamieje jeszcze bardziej.

 7. Co z 6 milionami dotacji na rewitalizację Placu Kosmowskiego i Alumnatu, które leżą na stole? Gmina zamiast wziąć dotację 6 mln na ten kluczowy projekt zmiany wizerunku wizytówki Trzemeszna weźmie kolejny kredyt na to aby w całości zrobić ulice? Inne gminy pozyskują potężne środki zewnętrze na remont ulic. Tu wolą iść na łatwiznę i wziąć kredyt. Zapytajcie się księdza proboszcza jak się pozyskuje środki zewnętrzne jak sami nie potraficie. To co robi dla parafii pokazuje jedno. Trzemeszno wygladaloby inaczej, gdyby taki ktoś byl burmistrzem.

  • Ale wybrano konferansjera Zjednoczonych, bo miał „fajny stadionowy bajer”, to teraz jest od lat i nieodwołalnie burmistrzem i obrońcą starych-nowych Zjednoczonych, a gmina na szarym końcu w całym kraju, za to z Inwestorem Na Medal!

   • Tylko nie Tusk. Żadnego PO. Dopiero będziecie jebxx za miskę ryżu. Wrócą stare dobre czasu. Bogaci będą się bogacić wakacje dla bogatych reszta będzie ledwo wiązać koniec z końcem i usłyszy „pieniędzy nie ma i nie będzie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj