Strona główna Polityka Zielone światło dla stypendiów. Budżet 2020 musi zaczekać.

Zielone światło dla stypendiów. Budżet 2020 musi zaczekać.

9656
21

Chociaż program wczorajszej sesji Rady Miejskiej przewidywał uchwalenie budżetu na 2020 rok, nie doszło jednak do głosowania. Zdjęcie tego punktu z porządku zaproponował przewodniczący Benedykt Nitka.

Zauważył, że w obradach uczestniczy zaledwie 10 radnych, co stanowi 2/3 składu rady. Według przewodniczącego, tak poważna uchwała powinna być przyjęta przez zdecydowaną większość radnych. Jego zdanie podzielili wszyscy obecni na sesji. Nieobecni byli Daniel Bisikiewicz, Grzegorz Koperski, Tadeusz Pawlak, Rafał Nawrocki i Maciej Dalewski (dotarł po przerwie).

Radni odrzucili też wniosek burmistrza, aby do porządku wprowadzić projekt uchwały w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zawierała ona propozycję podniesienia stawki za odbiór odpadów do 20 złotych za osobę. B. Nitka zadeklarował, że nie zamierza zwlekać z podjęciem tych tematów i postara się zwołać sesję w możliwie krótkim czasie.

Pozytywnie natomiast zaopiniowano wniosek Renaty Buzały, który na niedawnych obradach komisji wzbudził sporo kontrowersji. Chodziło o zabezpieczenie kwoty 10000 złotych na stypendia dla osób osiągających sukcesy na polu kultury. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Inicjatywę radnej poparli wszyscy obecni na obradach. W tej sytuacji burmistrz zobowiązał się złożyć stosowną autopoprawkę do projektu budżetu na 2020 rok.

21 KOMENTARZE

 1. Do radnych nie obecnych. Waszym obowiązkiem jest obecność na sesji. Panie Bisikiewicz tyle Pan opowiada na mieście , zacznij Pan to mówić na sesji co opowiada Pan ludziom na ulicy. Tam jest pole do popisu a nie siedzi Pan cicho jak mysz pod miotłą. A może jest drugie dno , kiedy trzeba podejmować nie popularne decyzje i zaczynamy unikać odpowiedzialności a potem mówić ” przecież ja za tym budżetem nie głosowałem ” ? Oczywiście będzie milion usprawiedliwień ale tłumaczy się winny. Jest Pan cwany i to cwaniactwo trzeba demaskować. Dotyczy to również pozostałych radnych bez wyjątku. Obecność na sesji to nie łaska a obowiązek. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

  • a ty byles na sesji ? przeciez mozna przyjsc nawet z ulicy
   Nie mam obowiazku i nigdzie nie jest to napisane
   pozatyn swienta sa

   • Oburzony ma całkowitą rację co do postępowania radnego Bisikiewicza. Na ulicy zbawiciel miasta, ale jak trzeba podjąć niepopularną decyzję to wije się jak wąż. Mieszkańcy nie muszą być na sesji, tym bardziej, że 1/3 radnych ma najważniejszą sesję w roku w nosie.

  • A ja rozumiem koniec roku w każdej pracy ciężki czas, a byli głównie nie pracujący bądź ci co mają wolne ustawowo 😉

   • Z oświadczenia majątkowego pana Bisikiewicza wynika, że nigdzie nie pracuje poza radą miejską więc można powiedzieć, że porzucił stanowisko pracy.

   • A czy istnieje obowiazek bycia radnym? Każdy startując do wyborów powinien wiedzieć jakie czekaja go obowiązki i czy im podoła. Ale przed wyborami wszyscy zapewniali, że dobro mieszkańców jest dla nich najważniejsze i że poswięca sie dla nich bez reszty. A teraz tłumaczenie, że musiałem iść do pracy? No nie wiem czy się śmiać czy płakać.

 2. smieci w gore
  woda w gore
  prad w gore
  podatki w gore od 2020 nirech placa proponuje punkt dodac na zmniejszenie wynagrodzen dl aburmisytzow o 20% za”pracowitosc”

    • Po pierwsze tu nawet nie chodzi o burmistrza, tylko o ogólnokrajowy wzrost podatków ze względu na to, że samorządy muszą pokryć wiele strat związanych ze zmianami jakie wprowadził rząd. Po drugie nie wiem co z podatkami ma wspólnego życie prywatne – bo za takie uważam okoliczność jaką wspomniałeś wyżej Sąsiedzie

     • Jest skazany z oskarżenia publicznego za przestępstwo umyślne i to już nie jest sprawa prywatna. Ale gwoli ścisłości wójt Daszyny jest lepszy właśnie wyszedł z więzienia i złożył ślubowanie, zdobył 70 % głosów w wyborach. I smutne i przykre. Wnioski płyną same ” jaki naród taka władza „

 3. Gdzie nasz rodzynek radny od remondisu i przeciwnik stypendiów dla uzdolnionych przedstawicieli świata kultury? Nie trzeba bronić budżetu kosiru to ruszyły wakacje?

 4. Nie wyplacac diety tym co nie byli na sesji to sie nauczą szanować obywateli co ich wybrali przed wyborami wiedzieli na co sie piszą.

 5. w niektorych odpowiedziach widac błędy – moe warto przed publikacją sprawdzic pisownie w Wordzie czy gdzies On-line ? rozumiem ze niektorzy radni szybko w Milenium zrobili szkole bo zamierzaja kandydowac na burmistrza ale no bez slownika to ciezko wam pojdzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj