Strona główna Polityka Zebranie na Osiedlu nr 1

Zebranie na Osiedlu nr 1

976
9

W sali Przedszkola im. Misia Uszatka w Trzemesznie odbyło się dzisiaj zebranie mieszkańców Osiedla nr 1. Jednym z punktów było zaopiniowanie projektu zmian w planie zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym znajduje się browar i lodownia – aby umożliwić nowemu właścicielowi prowadzenie inwestycji, niezbędna jest zmiana przeznaczenia terenu na inwestycje o charakterze przemysłowym.

Jak już pisaliśmy, nowym właścicielem tych obiektów jest Browar Fortuna, który w przyszłości zamierza produkować w Trzemesznie piwo regionalne. Procedura zmiany planu wymaga między innymi opinii mieszkańców. Zebrani zaopiniowali pozytywnie propozycję, jednak temat ten wywołał przy okazji rożne pytania. Przede wszystkim pytano o to, jak będzie rozwiązana komunikacja w tym rejonie biorąc pod uwagę, że prowadzi tam tylko wąska Aleja Szymańskiego. Obecni na spotkaniu burmistrz Krzysztof Dereziński i jego zastępca Dariusz Jankowski uspokoili mieszkańców informując, że planuje się połączenie browaru z drogą krajową.

W tej chwili rozważane są dwie opcje. Najprawdopodobniej wyjazd na „krajówkę” znajdzie się na wysokości bramy firmy Cembrit. Udział finansowy w tej inwestycji deklaruje nowy właściciel obiektu.

Inne problemy zgłaszane przez mieszkańców to między innymi bardzo zły stan chodnika na ulicy Działkowej, uciążliwy fetor wydobywający się z odpowietrzników kanalizacji na ulicy Mogileńskiej, brak koszy ulicznych oraz niewystarczającą ilość lamp. Zwracano uwagę na ciemne miejsca, między innymi w okolicy nowego sklepu przy ulicy Piastowskiej. Poruszono też problem osób przesiadujących i pijących alkohol od rana na ławkach w okolicy przedszkola. Wskazywano przy tym na brak reakcji na takie zachowania ze strony policji.

IMG_2792

9 KOMENTARZE

  1. Przy okazji,niech zlikwidują picie alkoholu,na siłowni pod chmurką!Tam się zrobił bar sklepu 24h.Młodzież będzie tam piła ze względu na bardzo liberalne podejście policji.Policjanci nie wystawiają mandatów(choć jest zakaz w regulaminie siłowni)tylko jak zmusi się ich telefonami,NEGOCJUJĄ z pijaczkami.Proponują zmianę miejsca!!!Oczywiście chodzi o godziny nocne!

    • Panie anonim pili i pić będą mowa o przedszkolu ,wszędzie piją nie tylko na siłowni pod chmurką ,jak pan taki krytyk to proszę udostępnić młodzieży jakieś lokum w którym mogli by się spotkać i poszaleć ,pan też był kiedyś młodym i robił pan to samo, krytykować pan potrafisz spójrz pan na siebie i od siebie i swojej rodziny zrób pan porządek i zrobisz pan dobrą robotę,a nie siedzieć w domu przy komputerze i na wszystko narzekać,wszystko panu nie pasuje jakim człowiekiem trzeba być żeby tak dręczyć innych ludzi gdybym był takim człowiekiem tobym sobie w łeb strzelił debilu pozdrawiam.

      • Po Twojej wypowiedzi,sądzę,że jesteś jednym z pijących na siłowni i nie tylko:)Proponuję zgłosić się do AA!Może nie jest jeszcze za późno:)Coś można jeszcze uratować…Bo inteligencji już się nie da:)

    • Ty masz inteligencje nabytą ja mam od urodzenia, ja wiem co to jest a ty nie, i tutaj się różnimy,nigdy nie będę takim szczurem i dnem jak ty żeby tak ludziom dokuczać może kiedyś ktoś znajdzie się co ci wytłumaczy co to jest inteligencja.

  2. Panie Dembiński lizusku obecnej władzy a tak niedawno nawet jej krytykiem,obłuda i jeszcze raz obłuda !!!!!dobrze że wyborcy Ciebie rozpoznali i dostałeś mierną liczbę na radnego !!!!!

  3. Portalowi i mieszkańcom i władzom i parafii i służbom rozmaitym życzymy fajnych Świąt. Dzieciom śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj