Strona główna Polityka Zebranie mieszkańców osiedla nr 1

Zebranie mieszkańców osiedla nr 1

2047
3

W czwartek w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Trzemesznie odbyło się zebranie mieszkańców osiedla nr 1. Miało ono na celu m.in. zgłoszenie propozycji do budżetu gminy na rok 2020.

Prowadził je przewodniczący zarządu osiedla Ryszard Dembiński. Władze gminne reprezentowali przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka i wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

Był czas na zgłaszanie uwag i postulatów przez mieszkańców. Wiele z nich dotyczyło bezpieczeństwa. Na pytania uczestników zebrania odpowiadali m.in. komendant trzemeszeńskiego komisariatu Krzysztof Kaczmarek i dzielnicowa tego rejonu Malwina Ciesielczyk.

Mówiono o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, w tym w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola. Policjanci zapewniali, że problem ten jest im znany, a na osoby łamiące w ten sposób prawo nałożono już wiele mandatów karnych.

Komendant przyznał, iż wielokrotnie są to osoby już uprzednio karane, dlatego też zapowiedział, że w takich przypadkach będą kierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Zwracano też uwagę na beztroskę właścicieli czworonogów, którzy nie widzą potrzeby sprzątania po swoich ulubieńcach. Wskazywano na problem parkowania autobusów przy hali sportowej, były także wnioski o dokonanie nowych nasadzeń drzew.

Zebranie miało też za zadanie wskazanie sposobu rozdysponowania funduszu osiedlowego. Na przyszły rok planuje się przeznaczenie z budżetu gminy 60000 złotych na inwestycje wskazane przez mieszkańców.

Zaproponowano, aby w pierwszej kolejności położyć nową kostkę oraz wykonać nową barierkę na ciągu pieszym pomiędzy Fosą Trzemeszeńską i targowiskiem. Pozostałe środki mają być – zgodnie z wolą mieszkańców – przeznaczone na zagospodarowanie zieleni.

Poza środkami zarezerwowanymi dla osiedla zawnioskowano o przebudowę nawierzchni ulic Piastowskiej, Kalinowej, 22 Stycznia, Kasztanowej, Działkowej i Krańcowej, a także o zainstalowanie kamery monitoringu, która obejmowałaby place zabaw i mające powstać miasteczko rowerowe.

Wnioski trafią do Urzędu Miejskiego. O tym, które z nich znajdą się w uchwale budżetowej na przyszły rok, zadecydują ostatecznie radni.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here