Strona główna Różne Zdrożały woda i ścieki

Zdrożały woda i ścieki

6890
19

Od 24 czerwca obowiązują nowe stawki za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

Cena wody dla największej liczby odbiorców, w tym gospodarstw domowych, wzrosła z 3,05 zł do 3,09 zł, a ścieków z 7,93 na 8,08. Są to ceny netto, należy do nich doliczyć 8% podatek VAT.

O tym fakcie powiadomili nas Czytelnicy, zaskoczeni wyższymi kwotami na rachunkach, a jednocześnie brakiem wcześniejszej informacji. Jak się okazuje, wszystko przez nowe przepisy obowiązujące od ubiegłego roku. Wcześniej zatwierdzanie taryf należało do kompetencji Rady Miejskiej.

Temat ten zazwyczaj budził wiele kontrowersji, dyskutowano o tym na posiedzeniach komisji i RM, informowały też o tym media. Z początkiem ubiegłego roku kompetencje w zakresie zatwierdzania taryf przejął nowy państwowy podmiot, określany „regulatorem”. Jest nim Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

Jak informuje Paweł Krysiński z Remondis Aqua Trzemeszno, tegoroczne podwyżki są skutkiem ubiegłorocznej decyzji, która obowiązywać będzie do 2021 roku. W tym czasie ceny mają być podnoszone corocznie głównie o wskaźnik inflacji. O taryfach mających obowiązywać przez ten okres spółka informowała w ubiegłym roku.

P. Krysiński dodaje, że wielu klientów ma zastrzeżenia do ostatnich, bardziej skomplikowanych rachunków. Wyjaśnia, iż dotyczą one okresu zarówno przed jak i po podwyżkach. Stąd na rachunkach widnieją dwie stawki za wodę i dwie za ścieki. W następnym okresie rozliczeniowym wszystko wróci do poprzedniego stanu.

19 KOMENTARZE

 1. Czy to żart od m-ca są podwyżki a na tablicy ogłoszeń w naszej spółdzielnie pojawiło się ogłoszenie 24 .07.2019.Jaki przepływ informacji, ciekawe co jeszcze nas zaskoczy.

  • Co ty wypisujesz, burmistrz mając większość udziałów winien w rozmowach twardych, gospodarczych wymóc od remondisu brak jakiejkolwiek zgody, tak samo odpady i ceny za odbiór , bezwzględnie narzucić poziom dopuszczalnych cen , a jak jest z tym przetargiem , nadal remondis dyktuje stawki jako monopolista ?Co robią władze gminy ?

 2. To przecież Gmina jest wiekszosciowym udziałowcem i odpowiada za wzrost cen to za przyzwoleniem Gminnego urzedu A udaje że nie mają wplywu

 3. Oczysczalnia po remoncie czysty zysk podwyzki za podwyzka kto oddal Komunalke Niemcowi jaki glupek to zrobil niech teraz placi za wszystkich .

 4. Taczki podstawic pod urzad i wszyskich rzadzacych wywiezc gdzie trzeba a co na to radni te podwyzki drastyczne to juz przegiecie oni mysla ze my sramy dolarami a zyc trzeba

  • panie bys sie pan uczyl to bys teraz burmistrzowal a tak plac pan a obaj burmistrze na wakacjach

   PS. pozdrawiam Burmistrza w Turcji jak pogoda ? drinki zimne ?

 5. Woda i ścieki są w innych miastach tanie – takich Pyzdrach woda kosztuje 2 zł, ścieki 4 zł.Ale tam nie ma wspaniałych Remondis i władycy Trzemeszna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj