Strona główna Na sygnale Zderzenie przy Tesco

Zderzenie przy Tesco

9394
21

Do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielę wieczorem (po godz. 22) przy markecie „Tesco” w Trzemesznie.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, kierujący BMW jechał aleją Odzyskania Niepodległości w kierunku Niewolna, przejeżdżając przez skrzyżowanie na zielonym świetle. W bok jego pojazdu uderzył wtedy volkswagen, jadący drogą krajową w kierunku Gniezna.

Uderzenie było silne, jedno z aut zatrzymało się na barierce, a drugie na przydrożnej lampie, której klosz spadł na jezdnie.

Na miejsce wezwano strażaków z Trzemeszna, policję oraz pogotowie ratunkowe. Wszyscy uczestnicy zdarzenia wyszli z pojazdów o własnych siłach. Ratownicy medyczni przetransportowali jednego z pasażerów BMW do szpitala w Gnieźnie. Mężczyzna odniósł obrażenia głowy.

Dokładne okoliczności i przyczyny wyjaśniają trzemeszeńscy policjanci.

21 KOMENTARZE

 1. BMW pierwsze w kolejce s światłach wystartowało a VW widząc z daleka pomarańczowe pomyślał nie będę hamował zdążę. Kto tak nie robił niech rzuci kamieniem. Dlatego kary za taki wyczyn powinny być surowsze np. 10 000 tys. zł za przejazd na czerwonym oraz 2x taki myk w roku i utrata prawa jazdy na stałe.

  • Oczywista oczywistość jak mawia klasyk.
   Rondo w tym miejscu jest jak najbardziej wskazane i oczekiwane. Krzyżują się tu droga krajowa oraz droga prowadzącą w kierunku Gminy Rogowo dalej do S5 na Bydgoszczy i Gdańsk. Co najmniej pół gminy przejeżdża te niebezpieczne skrzyżowanie. Nie wiem, co robią nasi samorządowcy, że jeszcze GDDKiA nie ma planu na taką inwestycję. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo ludzi. Rondo jest najlepszym rozwiązaniem. Dopóki teren od strony Niewolna nie jest zabudowany powinno nastąpić jak najszybsze zaprojektowanie ronda a później jego realizacja.
   Gdzie tkwi przeszkoda w realizacji projektów, które w innych są traktowane jako norma?
   Czyżby rondo było dla tych wszystkich światłych ludzi Trzemeszna przeszkodą tylko z tego względu, że są niedzielnymi kierowcami i boją się na dokonanie zmiany w układzie skrzyżowania?
   Ile jeszcze musi być wypadków jak ten, aby ktoś w końcu powiedział dość?

   • Gdzie Ty żyjesz? W ziemiance?
    W centrum Strzelna, gdzie krzyżują się 2 drogi krajowe dk 15 i dk 25 zostanie niedługo wybudowane 2 ronda, a Ty robisz problem, żeby zrobić rondo w miejscu, gdzie zabudowy mieszkaniowej nie ma.
    Zrób sobie wycieczkę od Torunia do Poznania a się zdziwisz ile jest rond na dk 15. Najbliżej jest rondo w Goryszewie, dalej w Strzelnie przy wylocie na Toruń.
    W drugą stronę jadąc masz rondo na starej dk 5 w Łubowie.
    Ktoś, kto krytykuje ronda to kompletny niedzielny kierowca, który zdał prawko w Koninie, bo tam nie ma … tramwaju…

 2. Rondo i jeszcze raz rondo tylko nikt tego nie slucha az znowu bedzie wypadek smiertelny jezdza na czerwonym i to nagminnie nie przestrzegaja a szczegolnie wieczorami jak i w dzien tiry pruja nawet sie nie zatrzymuja pomimo sygnalizacja pokazuje czerwone dzien w dzien to sie powtarza jezdze i widze co sie dzieje juz nie jeden pieszy bylby przejechany pomimo ma zielone nie mowiac o autach jak jezdza petycja tylko zostala do powiatu o RONDO RONDO jest dosyc miejsc i kazdy zwolni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj