Strona główna Na sygnale Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym

Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym

27936
42

Awaria ciężarówki była najprawdopodobniej przyczyną groźnego wypadku na przejeździe kolejowym w Wymysłowie. Krótko przed godziną 7 doszło tam do zderzenia samochodu do przewozu aut z pociągiem towarowym.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, laweta jadąca w stronę Gniezna wjechała na przejazd, gdzie doszło do jej awarii. Uderzył w nią nadjeżdżający ze strony Trzemeszna pociąg towarowy. Ciężarówka została przepchnięta kilkaset metrów po torach.

Zarówno kabina pojazdu jak i lokomotywa stanęły w płomieniach. Maszynista i kierowca zdążyli opuścić swoje pojazdy. Nikt nie odniósł obrażeń.

Droga krajowa jest całkowicie zablokowana, utrudnienia potrwają co najmniej kilka godzin.

Wideorelacja z akcji ratunkowej:

42 KOMENTARZE

   • ci co uwierzyli w zamach macierewicza to pomysleli by ci wielbiciele pisu do dzis odpowiedzi nie m a zkomisji a kilk amilionow zlotych poszlo w bloto teorie spiskowe badali jedli wozili sie BMW serii 7 na wasz koszt a wy na raka umieracie bo nie m apieniedzy n aleczenie idiota by sie połapal ze to cos nie tak

 1. Współczuję obrazu przez dziurawe Trzemeszno. Gniezno od lat niszczy gminę Trzemeszno nie dając nic na drogi powiatowe. Tam w Wymysłowie od lat powinien być wiadukt. Miliardy na kolej A kilka milionów na taką ważną sprawę nie ma.

  • Powiat ma budować wiadukt na drodze krajowej? To że nasza gmina dokłada do remontów powiatówek, to nie oznacza że powiat będzie robił krajówkę. Oni nie tacy „bogaci” jak nasza gmina.

   • Powiat może proponować inwestycje. Budowę ścieżek itp. Jeżeli powiat nic nie może to jakim cudem zrobiono zjazd do zakładu, strefy przemysłowej kawałek dalej ? Jest w Gnieźnie dyrekcja dróg lub była. Czyli Pobiedxiska same zrobiły u siebie tunel?

    • Weź ty czlowieku mapę i zobacz które drogi są krajowe, które wojewódzkie, a które powiatowe i gminne, bo dyskusja z tak „oczytanym” człowiekiem nie ma sensu. O drogach i inwestycjach na nich to wiesz tyle, co Morawiecki o życiu zwykłego Polaka.

     • Objazd był przez drogi powiatowe.Wiem które są kogo, ale nasi urzędnicy powinni zajmować się całą gmina jeśli ich tyłu jest i składać pisma o naprawę nie tylko gminnych ale wszystkich do danych właścicieli.

   • To urzędnicy w Trzemesznie rozmawiają tylko z sobą i nie zwracają uwagi na inne sprawy proponują rozwiązania, składają pisma? W takim razie ścieże do Wydartowa można sobie darować na lata. Inwestycja miała być zrobiona dwa lata wstecz. Z powiatem nic naszym nie wychodzi w ich inwestycje. Ciekawe jakie wnioski nasi złożyli na drugą turę polskiego ładu. Na razie jesteśmy mocno stratni.

  • Dlaczego prosisz. Przecież PiS tak dużo nam daje. Mamy 500+ emeryci dostają trzynastki, czternastki. Szkoda jedynie, że nie ma osiemnastek?! Staniała już musztarda. Nasze dzieci nie muszą tłoczyć się w szkołach. Każdy ma nieograniczony telefoniczny dostęp do lekarzy zapewniający szybkie, sprawne i bezpieczne leczenie. PiS wyjątkowo dba o nasze zdrowie szczepi za darmo, otwierał oddziały cowidowe. Dba o przedsiębiorców szczególnie Zakładów Pogrzebowych. Czyż można czegoś więcej?

 2. Burmistrz Mogilna robi wszustko aby nie stracić 4,2 mln dotacji na budowę środowiskowego domu samopomocy. W, gminie Trzemeszno mają przyznane około 6 mln zl dotacji na rewitalizację alumnatu i placu Kosmowskiego.

  • To daj te 1,5 mln na wkład własny, a nie tu beczysz pod każdym postem. Są ważniejsze sprawy do zrobienia jak choćby drogi w mieście,l. Kampanie wyborczą już zacząłeś?

   • Czyli lepiej wg Ciebie wydać na Dąbrowskiego 1,5mln zl z kredytu bo tych pieniędzy gmina nie ma? Jaką masz gwarancję, że 1,5 mln wystarczy na Dąbrowskiego? Tutaj na stole leży 6 milionów złotych przyznanej dotacji. Wedlug Ciebie lepiej zadłużyć i tak mocno zasłużona gminę na kolejne 1,5 miliona aby zrobić jedną ulicę? Rewitalizacja Placu Kosmowskiego i Alumnatu jest droższa i przyznano dotacje w wysokości około 6 mln zł. Lepiej wziąć kredyt i robić coś z takim znacznym dofinansowaniem. A Dąbrowskiego zrobić projekt, pozyskać dofinansowanie. Gmina zrobiła co najmniej dwie koncepcje ( bynajmniej o tych wiemy z tego portalu) na budynek szkoły zawodowej. 70 i 50 tysięcy złotych. Razem 120 tys. Złoty. Projekt na taki króciutki odcinek ulicy chyba nie będzie droższy. Chociaż jak się patrzy na to co dzieje w tej gminie to może nie starczy. Ktoś w ogóle tam kogoś kontroluje? Obecny rząd ogłasza dużo konkursów na takie inwestycje drogowe. Gminy ościenne robią dużo a tu… jedna wielka…lipa.Można zrobić to i to? Dąbrowskiego i plac Kosmowskiego.Jak widzisz można.
    Wiesz że ciekawość to pierwszy stopień do piekła? A tam pewnie nie chcesz trafić.

    • Jest grupa radnych z „inicjatywy naprawczej” i co oni robią? Gdzie są ich inicjatywy, gdzie jest ich mobilizacja i naciski na burmistrza, aby pozyskiwać środki? Dużo krzyku było i po wyborach cisza, a teraz Twoje wpisy, że można by to i tamto. W mojej ocenie połowę winy za to jak nasza gmina wygląda ponoszą własnie radni. Na radnych „Inicjatywy….” zawiodłem się nie tylko ja.

    • Czy Ty Parafianinie od siedmiu boleści juz na głowe dostałeś? Nawet pod artykułem o wypadku piszesz o alumnacie? Kto ci za to płaci? Wiesz o tym, że umowa o bezpłatnej dzierżawie od kościoła miała być tylko na 10 lat? Potem kościół przejąłby wyremontowany budynek z którym zrobiłby co chciał. Mógłby przeznaczyć np na siedzibę Ordo Iuris. A co się tak uczepiłeś tych 1,5 miliona? Czyli półtora bańki na alumnat to jest mniej niż półtora bańki na Dąbrowskiego? Czuje mocno, że bardzo dobrze cię Mieszkaniec rozpoznał. Mi osobiście bardziej zależy na drogach niż alumnacie.

     • Lepiej zrobić coś, co kosztuje 7,5 mln zł i dostać 6 mln dotacji czy zrobić coś za 1,5 mln w całości z kredytu? Jak za kilka lat będziesz przyjdzie robić Plac Kosmowskiego to przypomni się tym wszystkim, którzy decydują dziś o rezygnacji z tej potężnej dotacji. Skąd wiesz, że umowa na alumnat miała być na 10 lat? Pochwal się skąd to wiesz.

     • Ile z tych 7,5 miliona poszło by na Plac Kosmowskiego, a ile na remont budynków nie należących do Gminy? Parafianin z Ciebie dobry, ale po dziurawych drogach byś chodził do tej parafii nadal.

 3. czy to prawda ze pan cos siegal co mu spadlo i wcisnal gaz ?

  dlaczego nie mial hamulca zaciagnetego ?????

  dop..c taki mandat ze nastepnym razem dopilnuje !!!

 4. 3,8 miliona złotych dofinansowania w Żninie na marinę. Tam to potrafią. W Trzemesznie rezygnuje się z 6 milionów złotych na rewitalizację placu Kosmowskiego i Alumnatu. Nie wiem ile z tej kasy poszłoby na Alumnat a ile na plac Kosmowskiego, ale parafia pozyskała środki na termomodernizację. Znając księdza proboszcza dołożył starań aby pozyskać dofinansowanie na jak najszerszy zakres prac. Skoro będzie termomodernizacja sfinansowana z innego źródła to koszt z tego projektu na rewitalizację na alumnatu będzie zdecydowanie niższy. I tam ktoś pisze że nie chcę po dobrych ulicach chodzić. Bzdura. Napisałem żeby zrobić to i to. Ty proponujesz zrezygnować z pewnych 6 milionów złotych dotacji i skupić się tylko na jednej ulicy. Wg mnie i sobie to zapamiętaj. Należy podpisać umowę na rewitalizację czyli na 6 mln dotacje unijną . W tym czasie składać wniosek w Nowym ładzie na Dąbrowskiego. W międzyczasie robić dobry projekt w uzgodnieniu z mieszkańcami aby nie wyszły takie jaja jak z mogilenska gdzie zaoomniano o chodniku do Bystrzycy. Będzie i rewitalizacja i Dąbrowskiego. A co Ty proponujesz? Zadłużyć się tylko po to aby mieć się czymś pochwalić przed wyborami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj