Strona główna Polityka Zdecydują o absolutorium i wotum zaufania

Zdecydują o absolutorium i wotum zaufania

4329
43

Już jutro radni zdecydują o udzieleniu (lub nieudzieleniu) absolutorium oraz wotum zaufania burmistrzowi Trzemeszna za 2020 rok. Sesja Rady Miejskiej rozpocznie się o godzinie 10:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1.

Będzie ona szczególna nie tylko z uwagi na wagę poruszanych spraw. To pierwsza od sierpnia ub. roku sesja odbywana w tradycyjnym trybie. Od września do maja wszystkie obrady toczyły się w trybie zdalnym.

Przypomnijmy, że w obradach mogą zabierać głos mieszkańcy po uzyskaniu 20 podpisów oraz wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru do biura rady.

Szczegółowe warunki udziału w debacie zawarte są |TUTAJ|.

Jak nas poinformował przewodniczący RM Benedykt Nitka, do godziny 15 nie wpłynął żaden wniosek o udział w debacie.

Sesję będzie można oglądać on-line |LINK|.

43 KOMENTARZE

  • Mam nadzieję, że radni myślą i uczciwie ocenią styl i jakość zarządzania, pracowitość burmistrza, podejmowanie dobrych czy jakichkolwiek decyzji, pozyskiwanie środków zewnętrznych, współpracę z samorządami oraz wojewodą. Dla mnie udzielenie votum zaufania przez radnych będzie ostateczną kompromitacją radnych. Niech wymienią jeden argument za , bo ja nie widzę żadnego.

  • Dzięki takim krokodylim pomocnikom jak ty (wielka gęba do żarcia i darcia papy, plus małe rączki do roboty) nigdy nie zniknie ta ,,sekta,, . I po co walczyć z lewactwem .Jeszcze jak rudy don wróci to sami siebie pogryzą.

 1. Kto ma uszy, niechaj słucha!
  Kto ma oczy, niechaj patrzy!
  Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, abym ich uzdrowiono

  Radni sa slepi nie widza dobra miasta ktore sie sypie z dnia na dzien z roku na rok …. zobaczcie do czegos WASZE rzady doprowadzily

  TO WY jestescie za to odpowiedzialni Radni i burmistrze historia was oceni i nikt wam pomnika nie postawi

  • Też mnie Wódz rozbawił. Gościu z ROPS… Frycowe dla gminy może być konkretne. Radują się niemal wszystkie moje zmysły. Przypuszczam, że teraz już od października zmieni się mój statut „poszukujący pracy”.

 2. Ja wiem już dzisiaj, w przeddzień sesji, że radni i tak się skompromitują a niezależnie od wyników głosowania Krzysztof dociągnie do końca kadencji. Radnym brak ikry by podejmować trudne, męskie lecz konieczne decyzje. Pierwsze co powinniście zrobić to pozbyć się tego opowiadacza przewodniczącego bo pod jego przewodnictwem kompromitujecie się tak jak ex generał, sołtys Głódź, kompromituje sutanne i mundur.

 3. To jaki wynik obstawiacie?
  Biorąc pod uwagę, że w Radzie Miejskiej jest 8 radnych wybranych z komitetów, które były w opozycji do obecnego burmistrza to wynik powinien być pewny. Nic mnie jednak w tej gminie nie zaskoczy, nawet to, że ludzie, którzy widząc ci się dzieje udają, że tego nie widzą. Ktoś pisał wyżej o argumentach. Człowieku zejdź na ziemię. Tu jest Trzemeszno. Zbyt dużo wymagasz.

 4. Zaden wniosek nie wplynal bo kazdy ma to w ….. dokonczcie sam czas na zmiany i tylko tyle ogladajcie ludziska SESJE jUTRO

  • Rok temu było kilka głosów. I co się zmieniło? Jak śmierdziele palili śmieciami w piecach przy bierności służb ochrony środowiska w gminie tak nadal palą. Czy bierność to sposób na zdobywanie wyżej opisanego elektoratu? Niech każdy sobie odpowie.

 5. Przecież ta rada to masakra. Oglądając transmisje stwarzają wrażenie jakby w ogóle nie czytali materiałów sesyjnych. Trzech, czterech dyskutuje a reszta karpia wali. Pan Kołodziejczak kto to jest i jemu podobni specjaliści od samorządu ? Wstyd ludzie kogo my wybraliśmy a burmistrzowi to pasuje, każdy kit łykną jak pelikan. Założę się, że jutro wszystkiemu będzie winna pandemia i PIS. Tylko, że na tej pandemii inne miasta i samorządy się nieźle obłowiły z funduszy covidowych a my co a no nic.

  • Tak będzie. Wyznawcy w to uwierzą, że winny PiS i Covid. Niestety prawda jest taka, że większość woli wypić kielicha i się pośmiać niż wymagać od siebie a co za tym idzie wymagać od burmistrza czy radnych.

 6. Jest jeden wielki sukces p. Przewodniczącego , Toi -Toi na Św. Wojciecha nareszcie jest. Trochę mało jak na 3 lata.
  Czyż nie p. Nitka ? W „kupie” siła jak to mówią

 7. W ubieglym roku w toku debaty wypowiedzieli się mieszkańcy w samo sedno,przez ten rok nic sie nie zmienilo,marazm,marazm i beznadziejność wiec już nikt nie ma sił i dochodzi do wniosku ,niech sami radni ocenią to wszystko,skoro nawet po dwoch latach braku zaufania nie potrafili podjąć nawet zwykłej uchwały w sprawie referendum,przypomnieć należy jak to przeprowadzał przewodniczący rady–p.Nitka,w innych gminach coś sie dzieje ,pozyskują środki i prowadzą inwestycje a co u nas

 8. pytanie do vice – czy jest pan w stanie obiecac mi ze pojedzie do Ciecanowa ?
  – tak oczywiscie

  ale zabraklo pytania w jakim celu na lody ? na zupe /??

  no je….em !

 9. 10 radnych za udzieleniem wotum zaufania
  4 radnych przeciw udzieleniu wotum zaufania
  1 radna nie brała udziału w głosowaniu
  _________________________________________

 10. Wśród 5 radnych z najliczniejszego komitetu wyborczego (opozycyjnego do komitetu burmistrza – bynajmniej za takowych się przedstawiali w ostatniej kompanii wyborczej) wszyscy swoim głosowaniem uznali, że sprawy w Trzemesznie idą w dobrym kierunku? Chciałbym zrozumieć czym kierowali się ci radni głosując tak a nie inaczej. No bo w to, że wszystkim pomyliły się przyciski nikt raczej nie uwierzy.
  Czyżby perspektywa kilkuset tysięcy złotych wpływu do budżetu ze sprzedaży działek w Zieleniu tak zamieszała Wam radni w głowach, że tak postąpiliście? Burmistrz już tu zaczął robić nadzieję, że oto wspólnie z radnymi wybiorą na co przeznaczyć te pieniądze, kiedy to nagle ktoś mu przypomniał, że nie są to żadne dodatkowe środki tylko to, co było zaplanowane po stronie dochodów w tegorocznym budżecie. Zamiast wybierać nową inwestycję będziecie się wspólnie zastanawiać, który kredyt lub obligację spłacić/wykupić.
  I ta wymowna cisza, która chwilę później nastała. Bezcenne. Tak kończy się udawanie mądrego w dziedzinie, w której nie ma się kompletnie wiedzy.
  Od opowiadania historii jeszcze żaden bieżący problem mieszkańców nie został rozwiązany.
  Wracając do radnych z Napraw Trzemeszno. Naprawdę uważacie, że sprawy w tutejszej gminie idą w dobrym kierunku? Tłumaczenie, że był/jest Covid to jedyne na co Was stać? Nie usłyszałem żadnego, ale to żadnego argumentu, który przemawiałby za tym, że kierownik jednostki jakim jest burmistrz zrobił coś, co pozwala mieć choć cień nadziei, że będzie lepiej.

  • Panie Piechowiak czekamy na pański komentarz ? Inicjatywa tzw. Naprawcza była ale się skończyła. Kompromitacja , Nitka , Laskowska , Buzała Kołodziejczak, Nawrocki widzę, że już wszystko w Trzemesznie naprawione. Czy może się mylę ? Poznajmy ich nazwiska i dowidzenia państwu w następnych wyborach. Jesteście śmieszni a zarazem żałośni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj