Strona główna Różne Zbliżają się urodziny osoby, która kocha kawę? Mamy pomysł na rewelacyjny prezent!

Zbliżają się urodziny osoby, która kocha kawę? Mamy pomysł na rewelacyjny prezent!

987
0

Pasją do kawy bardzo łatwo się zarazić. Wystarczy kochać intensywny, kawowy smak i chcieć rozwijać swoje umiejętności w zakresie sporządzania aromatycznych naparów. Jeśli wśród Twoich znajomych jest ktoś, kto nie wyobraża sobie dnia bez pysznej kawy i jest głodny wiedzy, mamy dla Ciebie pomysł na prezent, który będzie strzałem w dziesiątkę! Zobacz, co można kupić pasjonatowi kawy najwyższej jakości.

Profesjonalne szkolenie baristyczne to rozrywka dla każdego. Poznaj szczegóły

Bardzo ciekawą formą spędzenia wolnego czasu dla osoby przepadającej za kawą, jest udział w szkoleniu baristycznym. To specjalnie opracowany kurs, dedykowany sympatykom naparu, powstającego z ziaren kawowca. Wyróżniamy wiele rodzajów szkoleń, z czego część jest przeznaczona dla wszystkich, a pozostałe dla osób, posiadających określone umiejętności. Początkującym zaleca się szkolenie baristyczne I stopnia, które zazwyczaj łączy teorię z praktyką w zbliżonych proporcjach. W ramach takiego kursu uczestnicy poznają ważne pojęcia związane z kawą i ziarnami, a także zyskują niepowtarzalną okazję do zaznajomienia się z profesjonalnym sprzętem barmańskim. Po przedstawieniu teorii, szkolenie przybiera formę praktycznego kursu – w zależności od programu, sympatycy kawy mogą uczyć się sporządzania espresso, spieniania mleka czy parzenia kawy alternatywnymi metodami. Nauka pod okiem ekspertów przebiega w przyjaznej atmosferze, nie brakuje okazji do zadawania pytań i smakowania kawy, parzonej z zastosowaniem różnych technik.

A może sztuka Latte Art? Sprezentuj bliskiej osobie kurs, którego długo nie zapomni

Nauka przygotowania aromatycznej kawy to znakomita zabawa dla każdego, kto wie już co nieco na temat rozpoznawania jakości ziaren i parzenia ich zgodnie ze sztuką. Jeśli szukasz niebanalnego prezentu dla doświadczonego pasjonata kawy, szkolenie baristyczne typu Latte Art będzie dobrym pomysłem. Na tego rodzaju kurs można zapisać się w BeMyBean, gdzie prowadzone są warsztaty baristyczne różnego typu. Kursanci uczą się spieniania mleka i tworzenia rozmaitych wzorów: tulipanów, serc, rozet. Dla bardziej zaawansowanych przewidziano szkolenie z zakresu łączenia malunków i poznawania sztuki Latte Art Etching, w której wykorzystuje się akcesoria dodatkowe, m. in. wykałaczki, sosy oraz szablony. Warto wspomnieć, że udział w takim kursie najczęściej kończy się testem i wydaniem certyfikatu, potwierdzającego zdobyte umiejętności. Gwarantujemy, że możliwość poznania tajników Latte Art sprawi miłośnikowi kawy wiele radości i dostarczy wrażeń, których nie zapomni on przez długi czas.