Strona główna Różne Zbiórka rzeczy dla Ukraińców

Zbiórka rzeczy dla Ukraińców

4693
14

Dom Kultury w Trzemesznie ogłosił zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla potrzebujących Ukraińców.

Koce, śpiwory, środki czystości, wodę w zgrzewkach, latarki, powerbanki, zestawy medyczne, produkty żywieniowe z długim terminem ważności, żywność dla dzieci (mleko w proszku, słoiczki z jedzeniem), leki typu paracetamol itp. można zanosić do Domu Kultury w Trzemesznie w najbliższy poniedziałek i wtorek w godzinach od 8:00 do 20:00.

Powyższą zbiórką DK w Trzemesznie wspiera akcję, organizowaną przez gnieźnieńskie stowarzyszenia i firmy.

Informację w razie potrzeby będziemy aktualizować.

Plakat publikujemy poniżej.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

14 KOMENTARZE

 1. Niech powiat budynek po domu dziecka przystosuje dla uchodźców wojennych i tak stoi pusty… a powiat tylko na kasę patrzy

  • A po co dostosowywać skoro ten budynek jest do takiego celu już przystosowany. Przecież tam przez lata mieszkały na co dzień dzieci. Jest cała infrastruktura. Pokoje, sanitariaty, zaplecze kuchenne. Czego więcej potrzeba? Jedyne co potrzeba to odrobina dobrej woli i chęci pomocy ze strony władz powiatu, które na swojej stronie internetowej deklarują chęć pomocy. https://www.powiat-gniezno.pl/pl/aktualnosci/5588
   Czy na taki gest są gotowe władze lokalne powiatu?
   Czy skończy się tylko na pięknych słowach i pustych deklaracjach o gotowości do pomocy?
   Władze powiatu mają wybór.
   Przed takim samym wyborem stoją Niemcy, którzy w obawie o swoje interesy nie chcą nałożyć ostrych sankcji na putinowskiego agresora. Nie chcą wykluczyć Putina z systemu SWIFT, gdyż boją się uszczerbku na swoich interesach. Nadchodzi czas weryfikacji. Okaże się kto pomaga faktycznie a kto swoją pomoc ograniczy do pustych słówek.

 2. Obserwuje większość tematów w tym serwisie informacyjnym i powiem tak… Tak mądrego, merytorycznego i trafionego komentarza nie czytałem tu od dawna. Internauta @Mieszkaniec szacunek.

 3. Też pomyślałam o Domu dziecka.
  Czekam aż ktoś mądry udostępni ten budynek. Myślę że mieszkańcy chętnie zrobiliby zbiórke rzeczy na start. Może nawet jacyś wolontariusze by się zglosili by pomóc posprzątać, ogarnąć. Jeśli trzeba będzie..

   • Jeśli pomożesz bezinteresownie to właśnie staniesz sie wolontariuszem. No, ale ty chyba jesteś wyznawcą pis więc niekoniecznie musisz znać znaczenie takich słów.

  • To zostań wolontariuszem i posprzątaj a nie radzisz jak inni maja pomagac…. k… wa ludzie co z wami? Wy jesteście dobrzy niby?

    • Dokładnie tak jak piszesz. To taka cecha narodowa. Pokazać jacy wielcy i wspaniali jesteśmy. Już niedługo ci sami ludzie będą psioczyc, ze zabierają Polakom prace itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj