Zatańczmy Poloneza na 100-lecie Niepodległości

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

“Taniec polski”, “chodzony”, “pieszy”, “gęsi”, a z francuskiego “la polonaise” – dziś znany jest głównie pod jedną nazwą – “polonez”. Taniec tak polski, że potrafi go zatańczyć chyba każdy, kto urodził się Polakiem.

Stąd bardzo ciekawy pomysł trzemeszeńskiego Domu Kultury, żeby 100-lecie Niepodległości Polski uczcić właśnie tym tańcem. Organizatorzy zapraszają i zachęcają wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i umiejętności taneczne, aby w piątek 15 czerwca wziąć udział w biciu rekordu w liczbie par tego narodowego tańca.

Jak zapewnia dyrektor DK Mariusz Zieliński, jest to taniec prosty i zarazem dostojny. Nikt nie musi obawiać się, że mu nie podoła . Wystarczy tylko spoglądać na parę poprzedzającą nas w tańcu. Prowadzącymi zaś będą – jak można się domyślić – członkowie Zespołu Pieśni i Tańca “Strzecha”.

My Polacy z powodzeniem dajemy sobie radę z krokiem “poloneza”, czasem tylko musimy mieć okazję, żeby się o tym przekonać. Namawiam wszystkich mieszkańców miasta i gminy, bądźmy w tym dniu razem. Pokażmy, że tak wielką rocznicę można uczcić wesoło i zabawnie” – zachęca M. Zieliński.

Dyrektor dodaje, iż mile widziana jest każda para – małżonkowie, narzeczeni, koleżanki i koledzy, znajomi, rodzeństwo itp.

O godzinie 18:00 na placu H. Cegielskiego w uroczysty nastrój wprowadzi uczestników “Strzecha”. Po około półgodzinnym koncercie ulicami miasta ruszy korowód. Trasa przebiegać będzie ul. św. Jana do pl. Kilińskiego, a następnie z powrotem w kierunku bazyliki. Zakończenie nastąpi przy Domu Kultury.

Przy okazji pracownicy DK informują, że z przyczyn organizacyjnych, w piątek od godziny 15:30 do 20:00 wyłączona z ruchu będzie ulica 1 Maja. Tam bowiem przewidziano miejsce dla uformowania się tanecznego korowodu.

8 Komentarze do Zatańczmy Poloneza na 100-lecie Niepodległości

ogloszenia
 1. mieszkanka ABC napisał(a):

  Piękna inicjatywa. Nasmaruję podeszwy i zatańczę w parze z nie wiadomo na razie z kim.

 2. Agata napisał(a):

  Już trenuję . Poważnie. A ile radości ma rodzina jak dygam w te i we fte.

 3. Mala100 napisał(a):

  Skąd wziąść stroje. Czy dom kultury wypozyczy?

  • xxxx napisał(a):

   koszt jednego stroju to około 1500zł więc raczej nie wypożyczy. poza tym tu chodzi o tanie i ilość uczestników a nie ubiór

 4. róża napisał(a):

  Ale taniec będzie się odbywał na ulicy w słońcu, czy w cieniu?

 5. fikołek napisał(a):

  My dziś tańczymy w Trzemesznie poloneza, obojętnie czy w słońcu czy w cieniu.

 6. Anonim napisał(a):

  Oto idzie pierwsza para, a za nią Trzemesznianie. Bawmy się wspólnie!!

 7. Anonim napisał(a):

  Tańczmy póki czas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado