Strona główna Na sygnale Zarzuty za uszkodzenie grobowców i znieważenie zwłok

Zarzuty za uszkodzenie grobowców i znieważenie zwłok

1632
28

Policjanci z Trzemeszna przedstawili zarzuty dwóm 26 letnim mieszkańcom gminy Trzemeszno, którzy uszkodzili dwa grobowce rodzinne i znieważyli zwłoki. Sprawcy na miejscu przestępstwa sfotografowali telefonem komórkowym zwłoki mężczyzny pochowanego kilkanaście lat temu, a następnie za pośrednictwem portalu społecznościowego rozesłali swoim znajomym.

W maju, w święto Bożego Ciała, policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zostali powiadomieni o uszkodzeniu dwóch grobowców rodzinnych i znieważeniu zwłok w miejscu ich spoczynku na miejscowym cmentarzu parafialnym. W pierwszym przypadku sprawcy siłowo włamali się do grobowca, a następnie otworzyli wieko jednej trumny i sfotografowali telefonem komórkowym zwłoki mężczyzny pochowanego 19 lat temu. Natomiast w przypadku drugiego grobowca nie udało im się dostać do środka, odgięli tylko drzwi wejściowe.

Na miejscu zdarzenia policjanci z Trzemeszna i Gniezna prowadzili czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Z uwagi na to, że zwłoki nie zostały okradzione stróże prawa wszczęli dochodzenie w sprawie znieważenia zwłok i uszkodzenia mienia. Pokrzywdzeni wycenili łączne straty na 2700 złotych.

Na trop sprawców policjanci z Trzemeszna wpadli po tym, jak zrobione przez siebie zdjęcie zwłok za pośrednictwem portalu społecznościowego rozesłali do swoich znajomych. Po nitce do kłębka ustalono, że ścisły związek ze sprawą mają dwaj 26 letni mieszkańcy gminy Trzemeszno. W minioną niedzielę, 26 czerwca śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. Podejrzani bardzo żałowali za swój występek i tłumaczyli się w ten sposób, że spożyli wcześniej alkohol, który dodał im odwagi.

Za uszkodzenie mienia i znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca pochówku grozi do pięciu lat więzienia.

(KPP Gniezno)

28 KOMENTARZE

 1. Brawo dla Policji. Teraz proces. Oczywiście będą zawiaski ale co przeżyją to może ich nauczy. I do tego jeszcze pokryją koszty wraz z odsetkami.

 2. Idioci! Tłumaczenie się alkoholem,powinno być jeszcze bardziej karane!Przykład z siłowni pod chmurką:Policja spacyfikowała grupkę pijanej i pijącej tam alkohol młodzieży.Gówniarze tłumaczyli się właśnie alkoholem.Dosłownie pół godziny później,następna grupa w tym samym miejscu rozpoczęła balangę trwającą do godz.01 w nocy.Nieskuteczność działań policjantów trzemeszeńskich jest przerażającą.Winę również,ponosi UMIG który odbierając takie sygnały nie podejmuje żadnych działań!Sprzedaż nocna alkoholu w naszym mieście powinna być ograniczona!UMIG nie interesuje,że okoliczni mieszkańcy o spokojnym śnie mogą pomarzyć!Ulica Kopernika to alkoholowa ścieżka!Panie Peno,w naszym mieście nie ma z kim o tym rozmawiać.Prosimy Pana o zainteresowanie się tym problemem.Panie Peno,ciekaw jestem,czy los zwykłych,spokojnych mieszkańców jest Panu obojętny?Mam nadzieję,że pęd po władzę Waszego Ugrupowania nie przyćmił właśnie takich problemów!Sytuacja którą pozwoliłem sobie tutaj opisać,miała miejsce dzisiejszej nocy…Pozdrawiam

  • dalej swoje… dzwoncie po gniezno skoro trzemeszno nie daje rady a pomysl blokady nocnej sprzedarzy alko to poraz kolejny mowie kretynski pomysl.. bo przez gowniarzy normalny po pracy nie bedzie mogl isc sobie po piwko bo kopernika ma problemy.. zasluzone miano turbodebila tygodnia

   • Ty „normalny” jesteś nienormalny!Nie mam takich znajomych,którym brakuje alkoholu o godz.01 w nocy!Sprzedaż alkoholu w nocy powinna być zakazana.Cierpimy my i nasze dzieci przez głośnych pijaków.Wpis”normalnego” jest przykładem bezmózgowia i patologii.Właśnie przez nocną sprzedaż alkoholu dzieją się takie rzeczy.Z CAŁEGO SERCA POPIERAM ZAKAZ NOCNEJ SPRZEDAŻY ALKOHOLU!

    • A co zrobisz jak ktoś kupi sobie alkohol w dzień a będzie spożywał od 23 do 1 na siłowni pod chmurką? Zakaz handlu alkoholem w godzinach nocnych to absurd. Jak na osiedlu mam problem z hałasującą młodzieżą to dzwonie do Gniezna i po problemie.

     • Pojecia nie masz o czym tu piszesz.Nocny sklep z alkoholem,potrafi zatruć życie całej okolicy.I nie jest to problem tylko Trzemeszna.Poczytaj w Internecie.W wielu miejscowościach ograniczono nocny handel alkoholem.Ale tam działają samorządy przyjazne swoim mieszkańcom.U nas samorządowcy walczą o władzę i stołki.Nie ma woli uporządkowania tego problemu.Faktycznie ul.Kopernika to alkoholowa autostrada.Teraz w wakacje,o każdej nocnej godzinie słychać głośne pielgrzymki pijaków.A policja…cóż,nie lubią takich interwencji…To widać i słychać jak żalą się pijakom,że ludzie telefonami ich zmuszają.Smutne…Co mam powiedzieć dzieciakom,że spania nie będzie???

  • Pijaki grandzą i nie tylko na Kopernika ale też na ulicach wokół. Spać trzeba przy zamkniętych oknach albo zatkać trzeba czymś uszy!!!!

 3. Głupota ludzka nie zna granic! w takim artykule to tacy ludzie powinni na zdjęciach !a do tego rodzina zmarłych powinna założyć oddzielną sprawę!!!

 4. Do Ala. Nie pisz mi ze pojęcia nie mam bo co zmieni fakt że ktoś kupi sobie alkohol np o godz. 14 a wypije go urządzając libacje o godz. np 24? Nie problem w tym że jest możliwość sprzedaży/zakupu alkoholu 24 h ale problem w tym że policja sobie nie radzi z takimi sytuacjami jak ta na „siłowni pod chmurką”. A może wystarczyło by gdyby policja od czasu do czasu zrobiła akcję „pokazową” nadjeżdżając równocześnie na dwa radiowozy od ul. Toruńskiej i Kopernika i wlepiła kilka mandatów po 100 zł albo i więcej za naruszenie kilku paragrafów np. spożywanie alkoholu w miejscu publicznym plus naruszenie ciszy nocnej. Może to by coś pomogło. Ale że policja działa tak jak działa to już inny problem. Madaty i jeszcze raz mandaty za takie zachowanie gówniarzerii może cos to zmieni. Na osiedlu też jest kilka takich miejsc jak np. planty między Piastowską 9 a 5. Jest też miejsce na dawnej myjni na garażach ale policja niby nic o tym miejscu nie wie ale chyba nie chce wiedzieć.

  • Co Ty bredzisz?Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem!Przecież tu chodzi o pijaków IDĄCYCH po alkohol.A chodzą często.Gdyby w nocnym sklepie nie było alkoholu to by nie łazili w tę i powrotem.Oczywiście w nocy i oczywiście głośno.Czy Ty to potrafisz zrozumieć czy jesteś jednym z nich?A może deczko ograniczony?

   • To raczej ty nie potrafisz zrozumieć że zakaz nocnego handlu nic tu nie zmieni. Ty tego nie rozumiesz bo pewnie sama jestś ograniczona więc nie zarzucaj tego innym. Wiem że nie możesz zrozumieć że problem nie leży w handlu nocnym tylko w tym że policja nie daje sobie rady z utrzymaniem porządku. Ale ty tego nie zrozumiesz.

    • Ty jednak jesteś debilem!Pijak nie pójdzie w nocy do sklepu po wódkę,bo sklep będzie zamknięty!Ala rację ma!Zakaz sprzedaży wódy nocą jest uzasadniony.Nocne rozróby,mają miejsce właśnie w czasie wyprawy po „zaopatrzenie”. Nie pisz już gościu,bo mi ciebie żal:)

     • Nie będzie mi jakiś pajac dyktował czy mam pisać czy nie. To raz, A dwa na osiedlu jakoś nie sprzedają alkoholu w sklepie 24h a hałasy i burdy są. No chyba że kupują alkohol drożej na „lotosie” więc może trzeba stację zamknąć? Nie tędy droga ale niektórzy tego nie rozumieją.

 5. Trzemeszeńska policja ? Totalna porażka, do łopaty się nadają albo wlepić mandat bo na pasach nie przechodzi.
  W nocy pod samym posterunkiem drą mordy ale żaden policjant nie wyjdzie żeby porządek z gówniarzernią zrobić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj