Strona główna Polityka Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego o trzemeszeńskiej oświacie

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego o trzemeszeńskiej oświacie

1365
27

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zorganizował dzisiaj w budynku starostwa konferencję prasową. Na spotkaniu z dziennikarzami starosta Beata Tarczyńska, wicestarosta Jerzy Berlik oraz członek zarządu Robert Gaweł mówili o podjętej wczoraj w Trzemesznie uchwale intencyjnej dot. naszej oświaty.

Starosta B. Tarczyńska przekazała informację jak przebiegały rozmowy z Gminą Trzemeszno, dążące do przejęcia przez nią budynków szkół oraz prowadzenia przez okres 10 lat szkół ponadgimnazjalnych. Poinformowała, że w przypadku niewywiązania się z umowy przez Gminę, Powiat Gnieźnieński z powrotem odkupi budynki szkół po cenie ich sprzedaży. Jak dodała, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego wyszedł naprzeciw trzemeszeńskim władzom, aby wzięły na siebie los bogatej w tradycje oświaty.

Pozostałe informacje przekazał członek zarządu Robert Gaweł. Zapraszam do obejrzenia 9 minutowej wideo relacji z przebiegu dzisiejszej konferencji prasowej.

IMG_1591

27 KOMENTARZE

   • Czy flaga Polski jest biało-czerwona czy biało-czerwona z jakimiś bohomazami typy Trzemeszeńscy Patrioci? Czy nie jest to profanowaniem tego, co ważne w sercu? Skoro można na fladze napisać, co się chce, co jest wbrew temu co napisane w Konstytucji, to może i da radę napisać tam wielki i niecenzuralny napis? Inne pytanie: Czy utożsamiacie się z transparentem „Śmierć wrogom Ojczyzny”? Czy tego uczy Wasz bóg? A miłość bliźniego? Mam obawy,że skoro mam parę pytań, to i mnie się śmierć należy. Czy radny mówił o tym rozdając swoje ulotki wyborcze? Bo mi dał ulotkę i nie odezwał się słowem. Moje wrażenie jest takie, że to było wyborcze oszustwo. Dopiero po uzyskaniu mandatu pokazał kim jest. Tylko kim jest nadal nie wiem, jest bezpłciowy. Gdyby wtedy dał głos mojego by nie miał, a tak zmarnowałem. Jeszcze inna sprawa – ten wyklad – bedzie bez strony przeciwnej? Takie gadanie do siebie.Trudno w takiej sytuacji nie mieć racji :)))

    • Świetnie, że Pan przejmuje się konstytucją i jej zapisami – bo najwyższe czynniki w państwie robią to wybiórczo. Jeśli chce Pan odpowiedzi czy flaga z bohomazami powinna być karalna – proszę zapytać jakiegoś prawnika.

     Ja osobiście ( piszę za siebie nie Stowarzyszenie ) uważam, że kara śmierci powinna być dopuszczona prawnie – choćby ze względów prewencyjnych. Działanie na szkodę państwa polskiego – także powinno być od pewnej skali karane śmiercią. Humanizm w tym wypadku jest drogą do przyzwolenia na różnego rodzaju patologie.

     O samym haśle Śmierć Wrogom Ojczyzny – o kontekście hasła pisaliśmy na FB i w kilku innych miejscach, nie będę powielał wpisów.

     Stroną przeciwną w tym wypadku jest 25 lat manipulacji i kłamstw podawanych dzień w dzień, tydzień w tydzień, rok w rok przez MEDIA – które stworzyły odrealnioną rzeczywistość. Oczywiście nie mam patentu na rację – Pana zarzut jest absurdalny, wierzę, głęboko,że kluczowym elementem tego spotkania jak i następnych będzie dyskusja. Oczywiście jeśli pojawiłaby się osoba chętna pełnić rolę opozycji na tych spotkaniach – to przywitam ją z otwartymi ramionami.

     Jeśli chce Pan dalej ze mną pisać, zapraszam to mój adres mail:

     macwon@wp.pl

     Uważam, że to nie jest miejsce to kontynuowania naszego sporu, artykuł dotyczy czegoś innego. Chyba, że chce Pan wrócić tutaj:

     http://trzemeszno24.info/trzemeszenscy-patrioci-zainicjowali-dzialalnosc/#comments

     Pozostawił mnie Pan tam bez odpowiedzi. Wpis 18.03.2015 10:04

   • No tak, Pan dyktuje poziom (i pion) dyskusji.Strach wejsc w polemike bo Pan wie wszystko lepiej,a reszte nalezy wysmiac i ocenic,a robi Pan to wybitnie latwo.Niestety smiem miec watpliwosci czy jest Pan zrodlem prawdy absolutnej, w ktorej sie Pan plawi (znaki diakrytyczne wylaczone nie z mojej winy).

 1. Zapraszam na wykład będzie sporo okazji do komentowania, każdy będzie mógł zabrać głos ciekawe ile osób to zrobi 😉

 2. Widzę, że wszyscy tutaj gderają jak to będzie źle, ale nikt nie jest , jak to zwykle w Trzemesnie, odważny i chętny do roboty. Cały czas narzekanie, że nie ma gdzie… Teraz już mamy lokum i znowu narzekanie. DO ROBOTY !!! Wreszcie mamy NASZE LICEUM. Jak po wojnie. Pokażmy poziom i bądźmy najlepsi, pokażmy, że umiemy zadbać o przyszłość młodzieży. Dla mnie matura to był zwykły sprawdzian. Miałem starych belfrów i zawsze ich będę szanować, niestety kilku już Świętej Pamięci…

 3. teraz proszę komitety obrony zamienić na komitety pracy.romantyzm na pozytywizm zamienić państwo radni…i do roboty

 4. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” Nie chcecie szkol i edukacji ??? To juz po Was, nas ….. Marne 800 tys polskich zlotych …. Marne … OBUDZCIE SIE !!!!

 5. no tak a potem co roku dokładanie miliona z pieniędzy gminy. Jak powiat prowadził gimnazjum to gmina dopłacała powiatowi różnicę między dotacją a kosztami a teraz powiat wspaniałomyślnie oddaje szkoły ale dopłacać nie zamierza ma to robić gmina za nią z własnych pieniędzy. Ciekawe tylko kosztem kogo i czego bo milion rocznie przez następne długie lata to bardzo dużo. A do tego szkoły wymagają pilnych remontów, unowocześniania…powiat umył ręce i pozbył się problemu. Nic dziwnego że nauczyciele Lo i szkoły zawodowej zagłosowali za pozostaniem pod powiatem a nie gminą są po prostu realistami…

 6. przestańcie myśleć o nauczycielach bo oni najmniej tu są ważni zmiana kadry poprawi nastrój w tej szkole /pani od matematyki biologi fizyki/

   • do rodziców o uczniach mówi, a przynajmniej jakiś czas temu mówiła per „młody”, albo posługując się przezwiskiem ucznia.

 7. Większość społeczeństwa jest przeciwna temu przejęciu. Jeszcze stawianie warunków, że na 10 lat, co to za radni pakować gminę w takie coś.

  • żeby użyć pojęcia „większość społeczeństwa” trzeba mieć się an czym oprzeć. Rozumiem, Marianie, że przygotowałeś anonimowy kwestionariusz ankiety, otrzymałeś satysfakcjonującą liczbę zwrotów, i wszystko przeliczyłeś. Jeśli tego nie uczyniłeś, możesz napisać co najwyżej: „ja i kilku moich znajomych” – a to wcale nie stanowi większości społeczeństwa.

   Jedyne, co na razie wiemy o większości społeczeństwa w Trzemesznie, to tyle, że nie obchodzi ich władza samorządowa – rezygnują z udziału w wyborach władz lokalnych.

 8. Problem jest w tym, że większość radnych nie wie co zrobiła. Dziś wykonują taniec radości nie wiedząc , że tańczą nad trumną . Zafundowali gminie dodatkowe, kolosalne koszty absolutnie nie mając koncepcji co dalej. Mylę się? To proszę o odpowiedź, co teraz? Jaki macie pomysł na to aby nie dokładać kolejnych milionów do oświaty ? Nie wystarczy krzyczeć o przeroście administracyjnym w szkołach. Trzeba coś z tym zrobić. Jesteście w stanie wymóc to na burmistrzu? Nie jesteście, tak samo jak nie potraficie załatwić sprawy vatu i wielu innych.

 9. Przecież nasz Pan Burmistrz jak to czyta, to ma gotową receptę na funkcjonowanie szkoły. Widać przyczyny dlaczego tyle osób lgnie do tej szkoły,uczniowie sami wydają opinie komu zależy na pracy w klasie, a kto przychodzi odbębnić godzinki. Proszę wyciągnąć wnioski. Pozdrawiam wszystkich -:))

 10. niektóre nauczycielki w tej szkole to żal że święta ziemia nosi a co tu mówić o nauczaniu młodzieży.Drodzy rodzice zastanówcie się nad posłaniem dzieci do tej szkoły bo to szaleństwo

 11. Co to za propaganda? Masz otwarta drogę ….Jeżeli nie potraficie zbudować nowego budynku,poszukac sponsorów ,tylko się teraz czepiacie nauczycieli,burmistrza itd. ,a może to Wasza głupota wychodzi .BYło wziążć łopaty i budować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj