Strona główna Różne Zarząd Paroc-a przedstawił swoje stanowisko

Zarząd Paroc-a przedstawił swoje stanowisko

12889
98

W związku z trwającym protestem pracowników i wysuwanymi zarzutami wobec kierownictwa zakładu, zarząd firmy Paroc postanowił przedstawić swoje argumenty. Wczoraj z przedstawicielami mediów spotkał się dyrektor zarządzający Andrzej Malicki.

Jak zaznaczył na wstępie, zarząd szanuje prawo załogi do wyrażania swojego niezadowolenia. Uważa jednak, że publiczne formy protestu mają swoje uzasadnienie wtedy, gdy nie można tego osiągnąć przy stole negocjacyjnym.

Dyrektor z przykrością stwierdził, iż to związki odrzucają propozycje dialogu. Zarząd był i jest otwarty na rozmowy z przedstawicielami pracowników, w tym o podwyżce kwotowej równej dla wszystkich, jednak to związki zawodowe już trzykrotnie odmówiły udziału w proponowanych negocjacjach.

Jako jedną z głównych przyczyn uzasadnienia odmowy prowadzenia rozmów podano zbyt duże zaangażowanie kierownictwa związków w przygotowanie pikiety. „Bardzo trudno jest mi zrozumieć i zaakceptować fakt, że organizacja pikiety ma wyższy priorytet niż możliwość bezpośredniego osiągnięcia potencjalnego porozumienia w drodze dialogu” – mówił dyrektor.

Zaproszenia na spotkanie 14 lutego zostały wysłane kolejno 8, 12 lutego, a trzecie zaproszenie z 14 lutego zawierało propozycję spotkania 19 lutego. Wszystkie zostały odrzucone. Według dyrektora, związki oceniły negatywnie propozycję zarządu bez zapoznania się z jej szczegółami.

20 lutego wysłano następne zaproszenie do rozmów, tym razem na dzień 27 lutego. W związku z kolejną odmową zarząd zaproponował spotkanie w dniach 25 – 28 lutego (do uzgodnienia przez obie strony). Do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.

A. Malicki nie chciał zdradzać szczegółów propozycji podwyżki kwotowej, jaką chce przedstawić załodze:

Uznajemy, że dobre praktyki wymagają, aby o propozycjach zarządu pracownicy dowiedzieli się bezpośrednio. Temu właśnie mają służyć oczekiwane przez nas rozmowy ze związkami zawodowymi. Jesteśmy jednocześnie przekonani, iż wzajemny szacunek oraz skupienie się na merytorycznej dyskusji nad systemem kwotowych podwyżek wynagrodzeń jest kluczem do szybkiego rozwiązania obecnej sytuacji” – skomentował dyrektor.

98 KOMENTARZE

 1. Mi również trudno zrozumieć i zakceptować że nie potraficie tego zroumieć , że My pracownicy chcemy tych podwyżek i związki zawodowe mają nasz poparcie !

  dlaczego nie chcecie zdradzić kwoty podwyżki ?
  dlaczego straciliście zaufanie w załodzie pracowniczej ?
  dlaczego wczoraj nie wyszliście na pikiete ?
  dlaczego wy wstydu nie macie ?
  dlaczego niszczycie ten zakład ?

  pełne poparcie dla związku zawodowych !!
  Strajk otworzy oczy !

  • No pewnie, popieram. A teraz powiedz mi BI czy faktycznie zarzad chciał gadać jak mówi M. Bo widać że siedzisz w szczegolach. Jak takie propozycje były a związki ciągną nas na strajk, to znaczy że podwyżki ogrywane są przez związki do poprawy własnych notowań. Każdy jak widać kręci własne lody.

 2. Spotkania bez końca i wiecznie powtarzający się dialog. Sprawa jest jasna, chcemy 800 pln netto a Wy ciągle przedstawiacie coś co nie ma sensu. Z waszej strony widać tylko granie na czas bo nasze stanowisko jest jasne od dawna. STANIEMY MASZYNAMI wtedy się oczy otworzą, to My tworzymy tą firmę nie Wy!

  • Jakie spotkania ;)? Jakie propozycje? Złożyli jedną a drugiej już nie mieli jak. I to mnie dziwi. Bo chyba chodzi to aby załatwić sprawę jak najszybciej? Chyba że chodzi o to aby przeciągnąć sprawę jak w kawale o prawnikach. ludzie się wk… i będzie glosno. Czy plan naprawdę jest taki aby dostać podwyżkę?

 3. Czekamy teraz na odzew cembritu bo unas cisza i tylko cisza😭jak poroc dostanie nawet tylko 500 to i tak na tą chwile będą zarabiać od nas jeszcze raz tyle😭😭

  • Kolego. Jak zarabiasz połowę tego co parok a oni mają około 3 tysięcy to zgłoś problem czym prędzej do PIP. Zarobki poniżej najniższej krajowej są nie legalne.

 4. Co za wspaniały 2-osobowy zarząd w tym Parocu! Chcą dać kase ale nikt nie chce z nimi rozmawiać. Śmiać sie czy płakać. Poprostu żal…

   • A byla odpowiedź? Mieli przedstawić jakieś konkretne propozycję. Powtarzali, ze zbierają opinię, nawet wczoraj to robili pytajac co ludzie preferują. Kwotowo dla wszystkich czy procentowo. Niestety nie potrafili odpowiedzieć o jakich procentach mówią.

 5. W Pietraku szukają nowego dyrektora na kuchnie, może Pan się skusi i uda się tam Panu zrobić „Kuchenne rewolucję” . A i tam się jeszcze należą pracownikom „nagrody jubileuszowe” , dobra opcja??

 6. Ludzie chcieli strajku zeby dostac podwyzki. Teraz chca strajku zeby dostac podwyzki i zeby wyrzucili Dyrektora. Podwojna mobilizacja…

 7. Popieram pikiete i strajk bo to forma okazania swego niezadowolenia jednak fakt jest taki że jeżeli wynegocjonujecie swoje postulaty to zarząd będzie szukał w czym innym oszczędności. Jednym słowem przykro stwierdzam że pracownicy na umowach na czas określony pójdą na odstrzał.

  • drogi anonimie niestety się z Tobą nie zgodzę ponieważ pracowników brakuje. Także muszę z przykrością stwierdzić, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

   • Drogi/a Komedio, pracowników może i brakuje, ale jak zamiast Was zaczną zatrudniać Ukraińców, którzy będą robić za mniejsze pieniądze, to te Wasze krzyki i lamenty nic nie dadzą… I skończy się na tym, że zamiast pracy będziecie mieć wielkie G, bo nigdzie Was nie będą chcieli, a ukraińcy w większych miastach już są zatrudniani, wystarczy się rozejrzeć… Także oby Was nie spotkała taka sytuacja…

    • Ukraińcy haha pójdą do pracy na kilka miesięcy i wyjazd na ukrainę bo się wiza kończy i wtedy pan M na hale i produkcja wm lub lamela pot po torbie mu poleci,nie będzie tak słodko jak myślisz M

 8. Takie kity to możesz swoim dzieciom wciskać… Albo dajecie albo nie.. A może znowu czekacie żeby związki wyrolować? I resztę zabrać co nam zostało..😠

 9. Nikt was tam do roboty nie zmusza. Macie robotę pod dachem i na miejscu. Jak się nie podoba to proszę zmienić pracę. A kogo by nie spytać z Parocka to ile on nie zarabia !!! W dupie się przewraca !

  • Do ,,mieszkaniec”. Zal ci dupe sciska widze konkretnie. Teraz sobie pomysl ze kazdy pracownik paroca po podwyzce bedzie ci sie smial prosto w ryj jak bedziesz go lub ja mijal na miescie. Nie pozdrawiam cebulaku

  • Tak licho zarabiają, że nikt się nie pochwalił ile to jest to ,, mało „. Padło kilka kwot, ale czy netto, czy brutto to już cisza. Walczcie o swoje, ale wewnątrz firmy, a nie publicznie. A jak już się tak chwalicie tymi protestami to trzeba też przyjąć na klate krytykę z zewnątrz.

   • Marian, za rozgłos miej pretensje do mediów. A do wszystkich innych spinających d.. y, nie znacie specyfiki i warunków pracy więc się k wa nie wypowiadajcie. Ludzie chcą zarabiać więcej bo to oni twierdzą, że zarabiają za mało.

  • Dzięki Związkom Zawodowym i wejście w spór zbiorowy z pracodawcą podwyżki które były zaplanowane na marzec są wstrzymane. W pozostałych zakładach w Europie dostaną podwyżki, a w Trzemesznie nie…
   Brawo Związki…

  • Najbardziej tępy komentarz jaki czytam , który niestety się powtarza , to policjanci też mieli zmienić pracę , górnicy , pielęgniarki , nauczyciele itd. Bo jak sie nie podoba to narazie ?? Mamy prawo pracy , mamy wolność słowa , i związki zawodowe , a co ci pikieta przeszkadza , jak na parkingu była zoorganizowana , nie blokowaliśmy drogi jak rolnicy !! , im też napiszesz żeby innej pracy szukali ?? Trzeba było przyjść i się wypowiedzieć a nie w internecie bzdury pisać , ukraińcy wszystkich nas nie zastąpią , a jeżeli tak to ciebie również , a najlepsze jest to że oni już też protestowali , że za mało zarabiają

   • Na odwrót chyba , ci co nie mają odwagi walczyć o swoje , jeżeli komuś podoba sie praca to po co ma ją zmieniać , niech walczą o swoje !!! Brawo wy !!

  • Więcej ludzi właśnie z takim podejściem i w polszy wszyscy będziemy pracować za najniższą, jak zamiast walczyć o swoje będziemy zmieniać pracę. Gratulacje takiej logiki !!!

 10. drodzy koledzy wywalmy gościa wreszcie na bruk. Dosyć tego upokarzania. do mieszkańca: ewidentnie jesteś idiotą, nie pozdrawiam nie wypowiadaj się więcej na ten temat

 11. Panie M czas szukać nowej roboty w Parocu oszczędności nie stać Nas na płacenie komuś 40 Koła .Jak bedziesz odchodził to zabierz swoje tablice z buzkami może założysz przedszkole . Tablice wyszły Ci najlepiej.

 12. Ludzie są tak omotani i tak zastraszeni w innych firmach ze boja się walczyć o swoje i z tej zazdrości wypisują tutaj glupoty. Do boju Polsko!!!

 13. Życzę Wam serdecznie, aby Zarząd spełnił Wasze postulaty. Pamiętam pierwsze szkolenie BHP juz wtedy mowiono o fenolu i innych substancjach chemicznych szkodliwych dla zdrowial człowieka. W momencie otwarcia komór z otulinami waliło chemią niemiłosiernie. Wowczas byly tylko 2, 3,4,5 wiretka i lamel a „wyciagi”braly niewielki odsetek spalin reszta szla na hale. Siedzialo sie i wdychalo. I teraz bardzo wazna rzecz. Paroc to byla firma dosc dobrze zautomatyzowana. Byli mechanicy i automatycy. Zarzad ma swiadomosc, ze praca tam nie wymaga specjalnych kwalifikacji. To nie jest żadna precyzyjna robota. Wystarczą tylko kierownicy zmiany operatorzy lini i wozkowi, bo aby pakowac gotowy produkt i polprodukty na linie mozna ja odpowiednio zautomatyzowac. Te […] maja tego swiadomosc. Wystarczy im polowa zalogi. Tych przydupasow wlasnie. Takze jesli chcecie tam doczekac emerytury to bylbym ostrozny. Pozdro

  • Jest tak zautomatyzowany ze na BI L4 do dzisiaj po 8h recznie paczki klada czyli jakieś nawet 50 ton przez 8h przy odpowiednim sorcie i wydajności podziel to na 4 ludzi i zastanów sie kiedy tyle przerzuciłeś ?? Na L5 owijaja swp recznie po 200 palet na zmiane , i wierz mi gdyby nie potrzebowali tylu ludzi to by ich noe bylo bo jeszcze nie dalej jak 10 lat temu na l4 bylo 12 osob a teraz jest duzo mniej !! Pozdrawiam geniusza

   • Dołóż do tego odbieranie surowej wełny nie raz nawet prze 8h jeden wałek ma ok. 16kg na raka wchodzi 18 wałków a średnio na godzinę zjeżdża 350 wałków 350×8=2800 wałków najczęściej odbiera je 4 osoby więc 2800:4=700. 700 na osobę czyli jakieś 11200 kg na osobę na zmianę i to surowej wełny z którą kontakt to nic przyjemnego. Pozdrawiam serdecznie tych którzy mówią że tam się tylko siedzi i co jakiś czas parę płyt przełoży

 14. Są dwa systemy zarządzania pracownikami: Pierwszy negatywny według zasady „Dziel i rządź”, druga pozytywna to prawdziwa integracja z zachowaniem indywidualności osobowej i różnorodności stanowisk, oraz prawdziwy szacunek dla każdego pracownika.
  Pytanie jak jest u nas?

  • No właśnie jak jest u nas? To mieliście zaproszenie na dwa kolejne spotania i je skasowaliscie? I bez czarowania – tak/ nie.
   Przyznaję że dałem się wkręcić i solidarnie byłem. Nie czytałem maili od M uznając ze za propagande. Ale po tym artykule zdębiałem. Sprawdziłem jeszcze raz i faktycznie wynika z nich że cis na stole było. I tu kopara mi opadła dosamej ziemi. w sumie to moja wina. Następnym razem będę czytać wszystko.

 15. Panie Dyrektorze, proszę odpowiedzieć na jedno pytanie: czy jubileuszówki zostały zlikwidowane w drodze dialogu, na który się Pan tutaj powołuje?

 16. Panowie…. co Wy wypisujecie. Przeciez to prywatna firma, kto jest prezesem nie zalezy od Was! Żądania wywalenia na bruk są absurdalne! Jest tyle pracy, jak się nie podoba to droga wolna. Wykażcie się kreatywnością! Powodzenia

 17. Do kierownik Ti jak jesteś taki mocny to przyjdź ze swoimi pseudo brygadzistami , Oderami i kordynatorami ma miesiąc na produkcję to zobaczysz jak Cię terminy pogonią

 18. Obserwuje i tak patrzę jak to Dyrektorek wychodzi i cos tam powie do zalogi, załoga wyslucha ale sie nie podoba pozniej dyrekcja sie zamyka prowadzi narady co by tu dac chlopom zeby sie zamkneli, znowu wychodzi dyrektorek w tle oczywiscie telewizorek spotkanie z mediami i tapetka
  Szczerze ? to zadna firma by w tym trzemesznie nie siedziala gdyby interesu tam nie mieli nie pojda do poznania ani Torunia ani tez do Wroclawia bo tam inne zarobki sa nie przeniosa fabryki do Czech czy Słowacje czy Rumunii bo tamci nie beda pracowac jak polak wydajnie 8h i do domku i na pewno nie z fenolem….

  Zal mi tych pracownikow jak tak patrze za kilka lat beda sie szarpac z firma jak ci z Azbestozą udowadniac beda ze stan ich zrowia to przez warunki pracy i to wszystko za 2,200 na miesiac to ja juz bym wolal dojezdzac do poznania i zarobic 4 kola niz bwic sie w oposiesci tego dyrektorka

  im wiecej wam przytnie tego co chcecie tym lepsza premie dostanie z zagranicy – czego nie rozumiecie ??

  sila w jednsci zwiazki powinny sie zjednoczyc a pracownicy murem pod zaklad albo na l4 wtedy dostaniecie co chcecie. Teraz juz nie mozna odpuszczac sluchy mnie doszly ze ze zdjec kto pikietowal beda za rok sie ich pozbywac

 19. Strajkujecie ? a „słupki” się zgadzają … dopóki nie przestaniecie produkować , to strajk nie będzie mieć żadnego skutku i efektu . Takie jest moje zdanie,a że każdy boi się o swoje miejsce to nic z tego nie będzie .

  • Ale fajnie, były pracownik z ciepłego fotela i innej posadki namawia do strajku. wow jaki ryzykant na cudzym kosztem. wracaj do nas 😉

   • Tak oczywiście. A wełna na azji sama się pakowała . . . Jak widzę macie problem ze sobą i tak nic nie osiągnięcie. Cieszę się że nie muszę pracować w tej firmie i w tej patologi.

 20. Jedna ważna rzecz żaden pracownik piszący nie napisał ani jednego dobrego słowa o pracodawcy o dyrektorzy i taki jest obecnie wizerunek firmy idący w świat więc wszystko jasne kto jest kłamca i złodziejem prawda panie M

 21. Poczytaj kolego wypowiedzi zwiazkowców to zrozumiesz dlaczego. Rozliczanie kto nie był na pikiecie i przypinanie latki przydupasa jak się ma odmienne zdanie. Jak tylko coś się inaczej się powie to od razu dostaje po łbie.
  Nie każdego się da nakręcić. Też chce podwyżek, ale komuna na szczęście za nami. Ktoś tam pisze że pod dwudziestu latach zarabia tyle co ktoś po kilku latach stażu.
  To my pytanie. Jak każdy dostanie po 800 to coś się zmieni?
  To jest system który jest sprawiedliwy ?
  Ale oficjalnie nikt tego nie skomentuje bo go zgnoja.
  Za to związki pójdą na rekord.
  Pewnie zaraz będzie jazda i po mnie ale co mi tam. Przynajmniej sobie ulzylem.
  Podwyżki tak, ale szlag mnie trafia że zapiera… ileś lat i ma być po równo. I co mogę mieć taką opinię, czy wyjdę na przydupasa?

  • No cóż, przykład idzie z góry. A czym jest 500+ jak nie wszystkim po równo? Przecież to czysta komuna przykryta płaszczykiem nacjonalizmu i katolicyzmu. Tak jest w kraju to dlaczego nie ma być w Parocu?. A co do rozmów. Czym taki działacz związkowy może błysnąć przy stole rozmów? Tam trzeba argumentów a nie okrzyków „złodzieje”. Dlatego trzeba krzyczeć, bo to jest chwytliwe i tym działacze udowadniają, że są potrzebni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here