Strona główna Różne Zapoznali się ze stanem budynku po Domu Dziecka

Zapoznali się ze stanem budynku po Domu Dziecka

5297
54

Burmistrz z pracownikami urzędu oglądali dziś budynek po Domu Dziecka. Jak się okazuje, kupno tego obiektu staje się coraz bardziej realne. Gmina uzyskała pozwolenie z programu „Polski Ład” na przesunięcie środków przyznanych na remont budynku po szkole zawodowej na modernizację właśnie tego obiektu.

Na najbliższy poniedziałek zaplanowano spotkanie przedstawicieli gminy i starostwa w sprawie zakupu tej nieruchomości. Krzysztof Dereziński w rozmowie z nami nie ukrywał, że proponowana cena – 1.700.000 zł – jest zbyt wysoka, a dla Trzemeszna nawet niesprawiedliwa. Ma jednak nadzieję na zrozumienie ze strony zarządu powiatu i wynegocjowanie lepszych warunków nabycia.

Jeśli chodzi o budynek po szkole zawodowej burmistrz nie ukrywa, iż jest to w tej chwili temat zamknięty i będzie proponował radnym jego sprzedaż.

Po zapoznaniu się ze stanem budynku przy ul. Wyszyńskiego K. Dereziński mówił, że obiekt ten ma bardzo duży potencjał. Burmistrz zdaje sobie sprawę, iż również w tym przypadku będą potrzebne znaczne środki na remont, ale w jego ocenie jest to zdecydowanie lepsza lokalizacja na urząd niż obiekt przy ul. Mickiewicza 33.

54 KOMENTARZE

 1. Dlaczego nie było tam radnych? Przecież to oni muszą wyrazić zgodę na ewentualny zakup. Burmistrz bez zgody rady może sobie co najwyżej kawę ze starostą wypić w tym obiekcie.

   • Z pewnością ta ekipa mędrców z urzędu to fachowcy klasy światowej. Co tam ci wszyscy „fachowcy” robili? Co tam stwierdzili? Godzina zleciała? Jeśli tak traktujecie radnych to radni później zadają pytania i bardzo słusznie. Od tego są aby pytać a ci z urzędu są jak d…a od sra…ia aby udzielać wyczerpujących odpowiedzi.

     • Słyszeliśmy dzisiaj jak burmistrz szybkiego powrotu do zdrowia partnerowi życzył. We dwoje 1,70 za obiekt wynegocjują. Wcześniej nawet w starostwie burmistrzowi krzesła niepodsunęli – a On tak bardzo lubił grać w bejsbolka na obiekcie. Krawężniki na 22 stycznia 1863 proszą się o uzupełnienie bo laski za 280 pln niewytrzymują burmistrzowskich zaniedbań.47 tysięcy – to zamało? Marzenie o biórku w jednym z pokoi internatowych? Przecież Pan marzyszy o przejściu na pomostówkę.

 2. ale balkony sa wszedzie to na papieroska mozna łazic co chwilke , w kosza mozna tez pograc czyli w korpo teraz modne sa takie rozrywki w robocie ze pracownicy sie relaxuja – jest git tylko brac

  • Gdybyś znał przepisy to nie żartował byś że będą mieli miejsce na relax, mogą być przedszkola dla pracowników, czas na gimnastykę, wyjście na karmienie dziecka itd. W mieście w nie których firmach to standard. Wtedy pracownik ma lepszy konfort pracy. Pozdrawiam

  • Burmistrz codziennie tamtędy przejeżdża co najmniej dwa razy dziennie jeśli jest w pracy. I co zajęło mu to tyle czasu aby stwierdzić że lepszy jest ten budynek niż szkoła zawodowa? Przecież to każdy mieszkaniec tego miasta i gminy wiedział od dawna. Burmistrzowi zajęło to tyle czasu?

 3. To jakie ma ja plany względem tego budynku. Czy burmistrz pokryje koszty z własnej kieszeni za nieprzemyślane plany względem byłej szkoły zawodowej?

  • Kto beknie za zlecenie i opracowanie 3 dokumentacji na budynek a raczej ruinę przy Mickiewicza 33 czyli zawodówce łącznie za SETKI tysięcy złotych?

    • Ja myślę że budynek po domu dziecka jest 100% lepszy niż te stare budynki tam gdzie teraz jest burmistrz i ten drugi budynek urzędu stanu cywilnego. Nie ma co się zastanawiać tylko kupować te budynki po internacie. .radni pomyscie nad tym.

    • Czyli można nas, podatników, dymać? To chciałeś napisać? Nie ma mojej zgody aby pieniądze, które płacę w podatkach była marnowana na idiotyczne pomysły urzędników, którzy robią sobie co chcą. Na znak protestu przeciwko tym bzdurnym pomysłom proponuję nie płacić podatków. Nauczyliby się szybko, gdyby nie mieli kasy na wynagrodzenia dla siebie.

     • Moim zdaniem świetny budynek na pomoc rodzinom których nie stać na takie wysokie koszta czynszu lub najmu za niższą cenę powinny być lokale wynsjmowane ….a nie na urząd szkoda tak wielkiego budynku na urząd 😤😤ciągle im za mało 😤

  • Dajcie spokój z tymi radnymi w 90% to statyści którzy na sesji ani razu się nie odezwali. Zabrać diety i do roboty z nimi. Masakra

   • 90% z 15 czyli 13,5 radnego nie odzywało się według Ciebie ani razu. Kto według Ciebie tylko się odzywał? Jeden radny. Ciekawe kto to taki według Ciebie. Bo według mnie jest całkowicie odwrotnie. Około 80% zabiera głos.
    Masz zadanie od burmistrza żeby dyskredytować radnych?

  • Ten pan 347 tysiączków 2 miesiące temu przytulił a żal Mu zwrócić 280 złociszy za niedociągnięcia niewykonania prostych krawężników. Ja oddam panu panie burmistrzu maseczki, którymi pan mnie obdarowałeś w czasie pandemi a pan mi ofiarujesz białą laskę. Pamiętaj Pan, że bawisz się środkami, które już dawno słyużyć powinnyy społeczeństwu. Kołyskę na jordanku wiosną powinieneś Pan z Partnerem odrestaurować wiosną.

 4. Spory budynek to będą potrzebować nowych pracowników aby zapełnić urząd. Chętnie zatrudnię się w nim za średnią krajowa w Polsce i obiecuję być niewidocznym jak reszta.

 5. Cały czas zajmujemy się ważnymi tematami i ok. Natomiast od kilku dniu w naszym mieście cały czas czuć wyziewy z kominów naszych zakładów przemysłowych, słodki zapach, dym skierowany prosto na budynki w mieście. Myślę, że nie jest to dobre dla naszego zdrowia. Nikt oczywiście o tym nie napisze bo większość mieszkańców tam pracuje, ale to nie zmienia faktu ,że jesteśmy truci. Gdzie są radni aby sprawdzić jak wpływa ma emisja zanieczyszczeń na stan zdrowia mieszkańców Trzemeszna {MOŻE RADNI TAM PRACUJĄ} Państwo radni wystarcz zasięgnąć informacji w gnieźnieńskim sanepidzie i podać społeczności naszego miasta ile ton rocznie wyrzucają kominy w atmosferę zanieczyszczeń. My to wszystko wdychamy. Przecież wszyscy widzimy i czujemy niebieski dym okalający nasze miasto. Panie Burmistrzu i tak się z nimi nie kolegujemy (ci co nam smrodzą ) Może warto uderzyć w ochronę środowiska.

  • Jeszcze nic nie zrobił, poza mówieniem, a ma Twój głos? Głosujesz na kogoś kto wydał bezsensownie setki tysięcy na projekty i i koncepcje dla budynku po szkole zawodowej gdzie ludzie mówili że to głupi pomysł? Wymagający jesteś. Naprawdę. Trzemeszno to miasto ludzi o małych wymaganiach. Tolerują sranie na cudze domy to czego się dziwić. Kozie, zasrane miasto.

 6. Czyli burmistrz najpierw zaproponował uchwałę radnym aby ci wyrazili zgodę na rozmowy w sprawie kupna bez wiedzy co mają kupić a później sam ze swoimi urzędnikami poszedł obejrzeć przedmiot który ma być kupiony? Czyli kupowanie kota w worku? Przecież takie decyzje podejmuje się po a nie przed zapoznaniu z przedmiotem zakupu. Radni pozwalają sobie na takie traktowanie? Godzicie się być maszynkami do głosowania? To tak jakby najpierw podpisać umowę na zakup używanego auta a później obejrzeć co w nim jest do naprawy.

  • Gratuluje ci wiedzy na temat samorządu. Uchwała wcale nie oznacza, że budynek trzeba kupić. To tylko wstepna przychylność rady. Teraz trzeba twardo negocjować, a następnie kupić. Wtedy dopiero radni podejmą wiążącą uchwałę. Bedzie jeszcze czas na wizyte radnych w tym budynku.

   • Ok. Czyli jak podpisujesz umowę przedwstępną zakupu auta używanego to też nie oglądasz tego co Cię interesuje. Nie brnij w obronę czegoś co jest nie do obrony. Pewnie jesteś jednym z tych co z urzędu i nadajesz aby bronić tyłka. Ludzie mają swój rozum i widzą ten cyrk.

    • Geniuszu. Co ty porównujesz do umowy przedwstępnej? Taka umowa zawiera zapisy wiążące obie strony na wypadek odstąpienia. Tu nie ma niczego takiego. Nie trzeba być urzędnikiem, żeby rozumieć tak proste rzeczy. Ale odnoszę wrażenie, ze i ty o tym dobrze wiesz, ale piszesz tak, żeby zamieszać.

 7. A kiedy te banery znikną z zawodówki już jest po wyborach I miesiąc minął na ściągnięcie wizytówka Trzemeszna czy zakrycie ruiny

  • w Alternatywy 4 Aniol wymyslil taka tablice ze jak nic sie nei dzieje to „witamy ciepło Burmistrzów Czemeszna” by mogli napisac a jak odwiedzi nas poseł z gniezna albo inkasent z rady powiatu to dac banerek Serdecznie Witamy …. w tym miescie Bareja by mial kilka tematow na film

 8. Może zajmijmy się przyziemnymi problemami mieszkańców. Co zrobił burmistrz aby władze województwa przesunęły nierealny termin na wymianę pieców pozaklasowych? Idzie zima a tu od 1/stycznia 2024 nie będzie można palić w piecach poniżej 3 klasy. Czy burmistrz będzie nakładać mandaty za brak brak wymiany pieca? Kto będzie sprawdzać czym ludzie się ogrzewają?

  • Za co wymienić pięć? Ocieplić budynek? Ceny usług i materiałów tylko rosną. Oszczędności ludzie tracą na zwykle życie. Ludzie myślicie ze ludzie palą w piecach czym się da lub mie wymieniają pieców kaflowych czy poniżej 3 klasy po złości? Nie stać na to. Nie każdy ma takie zarobki ze może wziąść kredyt zaraz na 20 tysięcy. Zaraz rzuci się lawina obelg ze patologią i tak dalej. Nie obrażajcie ludzi którzy zarabiają najniższa krajowa. To nie patologią tylko ciężko pracujący ludzie których nie stać na wymysły i terminy rządzących. Po dwa jeśli piece to auta również. Cząstkowa ekologia jest niewiele warta.

 9. Dlatego pytam. Co zrobił burmistrz aby ten nierealny termin czyli 1 stycznia 2024 wydłużyć? Niech nie mówi że nic nie można zrobić bo w sąsiednim województwie na wnioski wójtów i burmistrzów termin na wymianę tzw kopciuchów może zostanie wydłużono do 2030 roku. Można? Jak widać można. Tylko trzeba działać!

 10. Starosta miałby odrobinę honoru to oddałby mieszkańcom Trzemeszna co powiat dostał za darmo. Tylko czy oni wiedzą co to jest honor? Dlaczego mamy płacić za coś, co powiat dostał za darmo? Przecież to nie będzie używane komercyjnie tylko dla celów społecznych. Trzeba będzie chyba udać się do nowych posłów w tym z PO w tej sprawie.

 11. a teraz perełka Uwaga – w miescie gdzie wygrywa PiS od kilku ladnych lat Putinowski MOL otwiera stacje benzynowa hahah i kto tu jest Ruskimi agentami ?

 12. W Trzemesznie masz też Orlen i Hil. Wiesz co to wolność wyboru? Nikt nie nakazuje Tobie tankować na Molu.
  Jakbyś nie pamiętał to niejaki Pawlak z PSL związał nas z wysoką ceną gazu od monopolisty, jakim był za tych wybitnie korzystnych czasów, rosyjski Gazprom.
  Nie kto inny jak ten eurokołchoz dopuścił warunkowo do fuzji (połączenia jakbyś nie zrozumiał) Orlenu z Lotosu. Gdyby nie eurokołchoz to Polska mogłaby mieć dziś silny koncern paliwowy bez Mola. Miej pretensje do UE, że wymyśliła taki wymóg, że warunkiem fuzji Orlenu z Lotosem.
  Logiki u Ciebie brakuje Ty kapuściany łbie. Do szkoły czas się wrócić.

  • oooo toz to ale jak widze w TVP niemcy kupuja niemcy ida niemiec to tamto to jest nagonka a jak Ruski cos kupuja albo doja PL to jest Git i tu masz pan przyklad i dowod na to zescie UBeki i ZOMOwy stare i za komuna tesknicie wielka Raaasiiją – kurtyna

  • a jak bedziesz pan plułna Unie Europejska to nie martw sie pan jak zobaczymy sami ze nas przyciskaja to zalatwimy sami unie w referendum jak zesmy PiS poslali za chwile sie okaze na jaka skale GRABIERZ byla tylko zwolennicy pis nie wiedza o jednym wujek kaczor nie dawal tych pieniazkow ze swoijej kieszeni ale z naszej i albo my albo nasze dzieci beda to MUSIELI splacic a jak nie wierzysz to idz do banku wez kredyt na max i nie splacaj zapuka komornik a jak wujek Kaczor dodruk zrobi pieniadza to pojawi sie wieksza inflacja i tym sosobem wzrosnie VAT i sobie odbierze no ale trzeba miec minimum mature zeby to zrozumiec i pojac a nie slepo gapic sie w telewizje

 13. a kim oni są żeby oceniać stan budynków?! po minach widać, że humory dopisywały na tych oględzinach? „A tam będziemy kawkę spijać”

 14. Z tych zdjęć wynika jedna rzecz. Na mieście mówią o tym, że
  burmistrz już nie uważa, że Mickiewicza 33 to najlepsza lokalizacja na urząd. Teraz chce wydać kasę z Pisowskiego „polskiego ładu” na nieruchomość, która nie jest własnością gminy czyli były dom dziecka. Totalna kompromitacja. Nie ma rzeczy, które są w gminie ważniejsze? Wydawanie 6,3 milionów na remont tego budynku z dotacji, która miała być pierwotnie wykorzystana na budynek po zawodówce jest zwykłą niegospodarnością. W tak trudnej sytuacji finansowej gminy jeśli udałoby się jakimś cudem stać się właścicielem budynku po domu dziecka wystarczy przenieść te wszystkie biurka i niech to wszystko hula przez następne lata. W dobie coraz bardziej postępującej cyfryzacji życia publicznego czasy szaf pełnych papierów odejdzie do lamusa. Stolarka okienna widać że plastikowe czyli nie ma potrzeby wymiany. Drzwi też. Budynek był ocieplony. Skoro funkcjonował tam do końca dom dziecka zakładam że wszystko działa. Więc w jakim celu wydawać dotacje 6,3 na siłę? Czy ktoś ma zgarnąć niezłą kasę? O co w tym wszystkim chodzi?

 15. Jak te balkony pozostaną to wtedy nie będą już nic robic może lepsze były by z tego mieszkania socjalne bo po co urzędowi taki duży budynek i tak maja za dużo pracownikow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj