Strona główna Różne Zanieczyszczenia w kruchowskim stawie

Zanieczyszczenia w kruchowskim stawie

3285
13
zdjęcie archiwalne
zdjęcie archiwalne

W miniony piątek (23 lipca) pracownicy Urzędu Miejskiego w Trzemesznie zostali powiadomieni o zanieczyszczeniach, jakie trafiały do stawu przy pałacu w Kruchowie.

Urzędnicy pojechali na miejsce, a o fakcie powiadomili policję, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz spółkę Remondis, jako zarządce kanalizacji.

Zdarzenie potwierdza Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Jak mówi, na tę chwilę prowadzone jest postępowanie o wykroczenie z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie.

Policja nie wyklucza dalszych działań i czeka na oficjalne zawiadomienie Urzędu Miejskiego, jak również na ustalenia WIOŚ, który pobrał próbki wody do badań.

13 KOMENTARZE

 1. Skoro rura kończy się w stawie to oczywiste jest. że gdzieś musi się zaczynać, prawda? Tych początków może mieć nawet dwa lub więcej ale gdzieś musi się zaczynać. Jeżeli brak dokumentacji mówiącej gdzie się zaczyna, to brać łopatę i kopać! I kopać nawet gdyby to zajęło wam 5 lat!

 2. Jaki problem wziąć wynająć zadymiarkę i źródło problemu byłoby bardzo szybko zlokalizowane. Wpisać w google zadymiarka i wyskakuje rozwiązanie. No ale kto z tychże geniuszy z urzędu na to by wpadł. Na przykład coś takiego.:
  https://sozosfera.pl/scieki/zadymianie-kanalizacji-w-celu-wykrycia-nieprawidlowosci/
  To wymaga pewnie 40 lat pracy aby na taki pomysł wpaść.
  Burmistrz wydaje pieniądze na imprezy a nie ma pieniędzy na walkę z czymś tak paskudnym. Chyba że w obawie przed narażeniem się wyborcom tego nie robi. Jeśli by tak było świadczyłoby to jaki elektorat stoi za nim.

 3. władze Trzemeszna są za bardzo leniwe aby polepszyć nasz region. Przychodzą i patrzą kiedy koniec pracy i pójść do domu. A mamy rewelacyjne warunki aby ściągnąć wczasowiczów do naszego regionu, tylko trzeba chcieć. takich rur jak na foto dużo też jest na Popielewskim, ale nikt z tym nic nie robi. A szkoda bo większa ilość osób odwiedzająca nasz region to większe wpływy do kasy i zarobek dla lokalnych przedsiębiorców

 4. To kanalizacje już mamy w gminie , płynie z wszystkich stron do centrum teraz widać ze mamy kulturę z higiena a chcieli inwestować

 5. Ciekawe jak wygląda umowa na dzierżawę tych wszystkich sieci wodno kanalizacyjnych? To jest jakiś tajny dokument, że nie można sprawdzić, kto odpowiada za utrzymanie w porządku sieieci? Tyle lat Remondisu w Trzemesznie i takie kwiatki wychodzą. Skoro czerpie ktoś przychody z użytkowania sieci będącej własnością gminy powinien raczej monitorować na bieżąco czy nie ma lewych podłączen do kanalizacji i wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj