Strona główna Różne Zanieczyszczanie jeziora – prokuratura umarza postępowanie

Zanieczyszczanie jeziora – prokuratura umarza postępowanie

521
12

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie umorzyła postępowanie w sprawie zanieczyszczania Jeziora Popielewskiego w Trzemesznie, wszczęte po kilku przypadkach ujawnienia na akwenie bliżej nieokreślonej substancji. Jak powiedział zastępca Prokuratora Rejonowego, prok. Radosław Krawczyk, nie stwierdzono znamion czynu zabronionego, tj. przestępstwa z artykułu 183. par. 1.  Kodeksu Karnego, mówiącego o powodowaniu zniszczeń w świecie roślinnym lub zwierzęcym.

Decyzję o umorzeniu postępowania wydano po przeprowadzeniu opinii środowiskowej. Prok. R. Krawczyk uważa jednak, że jakieś zanieczyszczenie na jeziorze było, jednakże nie wyczerpywało ono znamion przedmiotowego przestępstwa.

W ubiegły piątek trzemeszeńscy rybacy ponownie zaobserwowali nieznaną substancję. O sprawie powiadomili funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Trzemesznie. Na miejscu pojawił się komendant podinsp. Sławomir Nowakowski. Zadeklarował, że jeżeli sytuacja choć raz się powtórzy, to na miejsce niezwłocznie wezwie odpowiednie służby, m.in. sanepid.

12 KOMENTARZE

 1. Panie Nowakowski!Za czym czekać?!To jezioro”padne”.Wszyscy mają to gdzieś!Czyżby pozostało tylko nagłośnienie sprawy w prasie krajowej?

 2. Standard, można się było tego spodziewać. Jezioro do gminy nie należy to mają je gdzieś, zresztą nasz stary/ nowy burmistrz tylko na około siebie potrafi coś zrobić. Jak będzie kolejna taka sytuacja to i tak nic nie zrobią z tym. 🙁

 3. nooooo komendant im pogroził teraz uwazajcie bo nie ma zartow i nagle złonczyncy sie wystraszą i zmienią profesje 🙂

  Dobreee jednak policja to potrafi zadziałac w sprawie kazdej !

 4. No to co zamiast płacić za wywóz szamba wypuszczajmy do jeziora, przecież nie będzie znamion czynu zabronionego… No kurrr gdzie my żyjemy do jasnej ciasnej :@@@@@

 5. Jedyne pytanie jakie się nasuwa to dlaczego nadal opłaca się przyjeżdżać potężnym szambowozom z Gniezna i dlaczego dzieje się to wieczorami?(swojej droższej oczyszczalni nie maja) Czyżby ktoś na oczyszczalni kręcił lewy interesik za pleckami? potem sa tego skutki jak się za dużo przyjmie to wieczorkiem do rowu bo jakże by inaczej ….

 6. Panie Komendancie, sytuacja się powtarzała, powtórzyła i powtórzy. Wypadałby podjąć jakąś decyzję, a nie czekać na ponowne popełnienie czynu zabronionego, który nie spełnia znamion czyny zabronionego.

 7. Z tym jeziorem to są cyrki ja często chodzę z psem na spacery i dziwne, że tego jeziora nikt nie zauważa jako nasze dobro – wspólne dobro.
  Wylewanie fekaliów do jeziora staje się normą i ochrona środowiska nic na to, zmiana linii brzegowej jeziora poprzez wysypywanie gruzów to także norma …

  Pytam się czy to tylko u Nas w Trzemesznie są takie cyrki czy u nas w Trzemesznie ma się za nic takie dobro jak jeziora…
  Czy osoby które zabrudzają jezioro zmieniają linie brzegowa bez pozwolenia są bezkarne…? Ludzie opamiętajcie się

 8. Wczoraj odbyła się sesja Rady Miejskiej na której został zaprzysiężony Burmistrz a pan Redaktor jeszcze nie puścił materiału z tej sesji. Ale gdyby Burmistrz miał małą plamkę na marynarce już wczoraj by Pan o tym pisał. Brawo Panie redaktorze! Jak powstawał ten portal liczyłem że powstało coś rzetelnego i godnego uwagi ale widać że osiadł Pan na laurach a portal zrobił się zwykłym brukowcem więc może by zmienić nazwę na trzemeszeńskifakt24.info?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here