Strona główna Różne Zamknięte szkoły, instytucje kulturalne i sportowe

Zamknięte szkoły, instytucje kulturalne i sportowe

8025
46

W godzinach przedpołudniowych premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu placówek oświatowych w całym kraju. Również i w trzemeszeńskich szkołach od jutra nie będzie zajęć lekcyjnych.

To jednak nie koniec zmian dla mieszkańców miasta i gminy Trzemeszno. Jak udało nam się ustalić, zamknięte zostaną także inne instytucje.

Dom Kultury odwołał już wszystkie zajęcia, tj. próby „Strzechy” i „Świerszczy”, spotkania plastyczne, fotograficzne, czy zajęcia dla seniorów.

Środowiskowy Dom Samopomocy poinformował, iż wszyscy uczestnicy zajęć pozostaną od jutra w domach.

Biblioteka Publiczna została już dzisiaj zamknięta.

Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął decyzję o odwołaniu wszelkiej działalności, prowadzonej na terenie obiektu.

Świetlica Socjoterapeutyczna będzie od jutra zamknięta.

Dzienny Dom Senior+ w dniu jutrzejszym zawiesza działalność.

Jutro o godzinie 8:00 w Domu Kultury burmistrz Krzysztof Dereziński spotka się z przedstawicielami podległych instytucji. Podjęte mogą zostać kolejne działania w związku z profilaktyką zakażeń koronawirusem COVID-19.

O wszelkich decyzjach będziemy informować.

46 KOMENTARZE

 1. Zamknąć restauracje panie burmistrzu od takich placówek najwięcej się może roznieść a ludzie jeszcze nie rozumieją zagrożenia

 2. Osoby pracujące w Paroc nic nie bierze wiadomo dla czego pracują w takich warunkach że są odporni każde pomiary są zawsze w normie !!!

  • ale to nie jest firma państwowa tylko prywatna, więc proszę zadzwonić do Prezesa Paroca tylko on ma taką moc by to zamknąć. Analogicznie Biedronkę i resztę sklepów też zamknąć, dlaczego tylko Paroc?

 3. Zamknąć restaurację. Tam ludzie przejeżdżający przez nasze miasto też się spotykają, mają styczność z kelnerkami i kucharzami a Ci z naszymi mieszkańcami. Chyba każdy da sobie radę ze zrobieniem jedzenia.

   • Boże ludzie powinni pomyśleć tam każdy kaszle na to jedzenie dotyka sztućce masakra bakterie tam krążą może ludzie sami pomyślą i przestaną chodzić. Do tego wszystkie firmy i delegacje z okolic tam chodzą nie wiadomo kto gdzie był i ludzie z drogi. Jakiś czas ja bym unikał takich miejsc. Zdrowia dla was.

 4. Większość uczniów będzie teraz miała wolne przez 2tyg a co z uczniami co chodzą do Zawodówki? Muszą chodzić na praktyki za grosze?

 5. Pracownicy paroca mają mniejszy kontakt z osobami ktore mogły przebywać w rejonach zagrożonych.. Bardziej narażeni są wózkowi firmy, która podlega pod paroc.. Z kolei jezeli doszłoby do zarażenia (odpukać), wtedy zagrozony jest cały ten teren który zajmuje kilka firm..

 6. Zmobilizować jeszcze policję żeby trochę ruszyła w miasto na patrole bo znając życie to od jutra młodzież ruszy na planty itp. nie usiedzą w domu kiedy mają wolne

  • Plicja niech siedzi w komisariacie bo jak będa jeździć i świrować z mandatami to sami choróbsko beda przenosić!

 7. Kościół też powinien ograniczyć spotkania z wiernymi. Apelujmy do księdza Proboszcza o działania w tej kwestii. Uczęszczanie dzieci i młodzieży po to aby zdobywaly podpis w książeczce w tej sytuacji uważam za absurdalny.

 8. Jeszcze powinni msze odwołać bo każdej niedzieli jest pełno kaszlących i kichających wiernych. Ja się nie wybieram

 9. A ja tam uwaźam, że bez przesady. No ale mogę się mylić. Wszystko ma stanąć? Może w sumie by się przydało Ludzie mieli by czas dla rodziny, wierzący czas na reflekaję w Wielkim Poście Do uczestnixtwa we mszy i nabożeństwach nikt nikogo przecieź nie przymusza. Ja się wybieram z dziećmi; zanurzę rekę w wodzie święconwj przy wejściu i komunię poproszę do ust. Przynajmniej póki co.

  • To życzę zdrowia, szkoda dzieci i tak nie odpowiedzialnej matki. Sytuacja jest poważna a dzięki takim ludziom jak Pani może być krytyczna.

   • Z żadnego słowa nie wynika czy to mama czy tata. Skąd takie założenie? A co do odpowiedzialności Pan/Pani zamknęła się w domu i nigdzie nie zamierza wychodzić przez najbliższy miesiąc? Sytuacja może się zmienić ale narazie nie zamierzam panikować i myślę, że jest wiele osób, które myślą podobnie. No ale fakt jestem młoda zdrowa i mi raczej nic nie grozi. Pewnie bardziej trzeba myśleć o osonach starszych i przewlekle chorych.

    • Właśnie widać że Pan,/Pani myśli tylko o sobie bo jest młodą osobą to gratulacje odpowiedzialności za innych i zdrowego rozsądku. Właśnie we Włoszech przez takie młode osoby sytuacja się pogorszyła ale co ja tam wiem.

 10. Paroc jest zagrożony,wózkowi mają bepośredni kontakt z pracownikami,na halach to nie uniknione ale tam cele są ważniejsze niż ludzie przyjmnã nowych pan. M nie może pozwolić na straty..

 11. Piszecie zamknąć restauracje rozumiem ale ludzie każdy z nas ma kredyty do spłacania każdy musi zarabiać ktoś da na to kasę jak nie będzie wszystko pozamykane wątpię…

 12. Trzeba byc kretynem zeby puścić dziecko do kosciola bo musi miec podpis od ksiedza ze byl na mszy oczekuje od wladz kosciola na informacje ze dzieci nie musza chodzic do kosciola z powodu zagrozenia.Ja swojego dziecka napewno nie puszcze i mam nadzieje ze reszta rodzicow zrobi to samo a niech sprobuje tylko ksiadz miec problem ze dziecko nie ma podpisu to zrownam go z ziemia Pozdrawiam myślących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj