Strona główna Różne Zamieszania z masztem ciąg dalszy

Zamieszania z masztem ciąg dalszy

3687
29

O zawirowaniach związanych z lokalizacją masztu telefonii komórkowej firmy T-Mobile pisaliśmy już kilka razy. Przypomnijmy tylko, że Rada Miejska w ubiegłym roku nie zgodziła się na przedłużenie dzierżawy masztu na budynku przychodni. Jako argument podawano m.in. złe samopoczucie niektórych osób, a także zakłócenia w odbiorze telewizji.

Jednocześnie radni apelowali do burmistrza, aby nie pozbawiać gminy dochodów z dzierżawy i jednocześnie znaleźć miejsce, które nie będzie budzić kontrowersji. Sami jednak żadnego konkretnego rozwiązania nie wskazali, a jak się później okazało, nie było to zadanie łatwe.

Firma znalazła nowa lokalizację, ale ta również od początku wzbudzała zastrzeżenia. Urządzenia miały być zamontowane na wieży ciśnień. W tym przypadku wymagana była zgoda konserwatora zabytków. Swój sprzeciw wnieśli też mieszkańcy okolicznych ulic.

Niedawno okazało się, że po trwających kilka miesięcy uzgodnieniach konserwator ostatecznie nie wyraził zgody na instalowanie masztu na zabytkowej wieży. Co dalej? Nie wiadomo.

Od sierpnia T-Mobile użytkuje maszt na przychodni bez ważnej umowy. Jak się dowiedzieliśmy, po konsultacji z kancelarią prawną Urząd Miejski obciążył firmę kosztami za ten okres. Nie rozwiązuje to jednak ostatecznie sprawy.

Jeśli maszt pozostanie na przychodni, można się spodziewać ponownych protestów okolicznych mieszkańców. Jeśli wskazana zostanie inna lokalizacja, może nie spodobać się to osobom tam zamieszkałym.

W najbliższym czasie ma dojść do spotkania przedstawicieli operatora i gminy. O ustaleniach będziemy informować.

29 KOMENTARZE

   • Ze mną umawiali się na 30 złotych za 30 megabitów, a w rzeczywistości płacę 35 złotych za 69 kilobitów. Ciekawe ile to wpływa od serwnetu do budżetu gminy? Najweselsze to to, że dystrybutor nie potrafi zabespieczyć swojego rutera.

  • No cóż – to była taka podpucha. 34 tysiące do gminy z zakłóceniami w telewizorkach – kiedy nadajnik w ogóle nie działał. Zawały, zgony i nowotwory – to może skutek telewizyt? Jakaś słaba jakość zdjęć? Operator jest humanitarny i wspiera „chodowlę małp”. To tylko wie burcmistrz i jego następca. 15 procent jest pańskie prawda? Niech wie otym społeczeństwo.

 1. Final bedzie jak zawsze gdzie 2 sie bije tam PLEBAN skorzysta

  dogadaja sie z plebanem postawia masz i nikt nawet nie miałknie z tych siersciuchow krzykaczy
  – popatrzec wystarczy na okoliczne anteny dlaczego wisza na kosciolach ??

  jak flage powiesili na krzyzu to afera a jak emituje sie 24h na dobe fale o mocy sygnalu takiej ze zupe mozna ugotowac w poblizu anteny to jest dobrze

  https://www.youtube.com/watch?v=P_JuymDHcwQ

  • Nie, nie można ugotować. Korzystanie z technologii bezprzewodowej wymaga użycia fal elektomagnetycznych, jak ktoś nie chce być tego częścią zawsze może wyprowadzić sie w głębokie Bieszczady bez dostępu do czegokolwiek. I jeszcze ten filmik jak ktoś biega z podrzędnym detektorem i odkrywa ze zdumieniem, że urządzenia emitują fale… najbardziej się chyba zdziwił, że kuchenka mikrofalowa emituje mikrofale, no szok! Jak ktoś nie śpi z głową na routerze to nic mu nie będzie.
   Co do masztu to jestem za tym, żeby zlikwidować wszystkie w okolicy, po 2 dniach będą ludzie błagać na kolanach, żeby wróciły…

    • „idac tym tokiem myslenia to jak ktos napije sie 10 x wody z fosy trzemeszenskiej to nic mu nie bedzie o ile nie pije jej codziennie” ten komentarz nie łączy się logicznie z poprzednim…
     Powinno być: „dopóki ktoś nie napije się wody z Fosy Trzemeszeńskiej to nic mu nie będzie” i wtedy miałoby to sens.

 2. Z masztem zamieszanie z browarem zamieszanie wlasciciel sie wycofal a te inwestycje w naszej gminie jak daleko ronda nie ma a kiedy ten chodnik na tych Rudkach czy przetarg juz byl czy w przyszlym roku czy przed wyborami kielbasa wyborcza radni co slychac zima idzie a oswietlenie kiedy bedzie na tych Rudkach od krzyza az strach isc pobocze zarosniete niebezpieczenstwo tuz tuz

 3. Niedługo koniec roku, a powiat kolejny raz nic nie zainwestował w nasza gminę tylko wszystko zabrał i chce zarabiać nie dając nic. Drogi powiatowe są zaniedbane, na ma chodników. Dlaczego Powiat inwestuje, dba w innych gminach, tylko u nas nic?

 4. Co za idiotyczne podejście, nie można mówić że coś szkodzi jak nie jest niczym udokumentowane i niczym poparte, dzisiaj możemy powiedzieć populistycznie że wszystko szkodzi, droga w pobliżu domów bo spaliny hałas itp. przecież sfera usług telekomunikacyjnych i ich wspierania przepisami ,prawa jest wyrażnie oznaczona ,nawet w olanach zagospodarowania przestrzennego nie wolno wprowadzać zakazu lokalizacji tego typu obiektów. Brakuje tutaj tylko decyzji naszych włodarzy a z tym mamy odwieczny problem.Czy na przychodni to przeszkadzało ??????

 5. Tak myślę, że jakby miało być to takie niezdrowe i by bolała od tego głowa itp to chyba lekarze by protestowali, że maszt jest na Ośrodku Zdrowia, a nawet powstał kolejny ośrodek w bliskiej okolicy masztu. Jakby maszt był takim zagrożeniem, to wybraliby inną lokalizację. Nie wiem, głośno myślę, czy ten maszt faktycznie jest tak niebezpieczny? Czy może powodować ból głowy? Czy to tylko placebo?

  Czy ten temat był poruszany na spotkaniu osiedla ? Kiedy będzie kolejne?

  • a przychodnia czyja byla ??? kto czerpal korzysci oplaty z amaszt ? 10-20 tys ??
   bo jesli ja bym byl lekarzem, prawnikiem, oficerem wojska PL czy nawet plebanem to za 20 kola moglbym nawet azbest zagryzac w kanapce – dziwny tok myslenia a spytaj pana „sztywnego” lekarza czy za darmo sie zgodzi miec masz to ci powie ze to niezdrowe a za to samo pytanie zadaj za pieniadze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj