Zakończyły się ferie zimowe

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Ferie zimowe dobiegły końca. W tym roku dzieci i młodzież z terenu gminy Trzemeszno mogły skorzystać z bogatej oferty wypoczynku, zorganizowanego przez Dom Kultury oraz miejscowe stowarzyszenia.

W ciągu pięciu dni zajęć w Domu Kultury uczestnicy zwiedzili galerię malarstwa i rzeźby w poznańskim Muzeum Narodowym, wzięli udział w zajęciach interaktywnych “Pięć Zmysłów”oraz “Fałszerze dzieł sztuki”. Wyjechali na basen do Mogilna i kina “Helios” w Gnieźnie, zapoznali się z pracą policji w trzemeszeńskim komisariacie, uczestniczyli w zajęciach praktycznych, ruchowych i integracyjnych.

Wypoczynek organizowały też stowarzyszenia, które otrzymały na ten cel dofinansowanie z budżetu gminy.

Hufiec ZHP w Trzemesznie zorganizował między innymi wyjazd do Konina, gdzie uczestnicy mogli zwiedzić park makiet “Mikroskala”, obejrzeć film w kinie 6D i zwiedzić ZOO. Wyjazd do Poznania połączony był ze zwiedzaniem Rogalowego Muzeum Poznania oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Był też wyjazd do Mogilna – na lodowisko i do kina “Wawrzyn”. Harcerskie ferie zakończył “Dzień Myśli Braterskiej” z udziałem zaproszonych gości.

Dzieci, które zdecydowały się spędzić ferie ze stowarzyszeniem “Teraz” mogły wyjechać na lodowisko, do kina i kręgielni w Mogilnie, “Jump Areny” w Poznaniu i klubu “Fantazja” w Gnieźnie. Zorganizowano dla nich szereg zajęć ruchowych na miejscu pod okiem instruktorów.

Wypoczynek zorganizował również Uczniowski Klub Sportowy “Lider” w Trzemżalu. Jego uczestnicy zwiedzili kopalnię soli w Kłodawie, a w drodze powrotnej sanktuarium w Licheniu. Zwiedzili Toruń, gdzie poznali zabytki starego miasta, brali udział w seansie i pokazach w planetarium. Był także wyjazd do kina. Pozostały czas wypełniły zajęcia sportowe na terenie miejscowej szkoły.

3 Komentarze do Zakończyły się ferie zimowe

ogloszenia
  1. Anonim napisał(a):

    Super!

  2. *) napisał(a):

    Harcerze Super!!!

  3. Wódz napisał(a):

    Już w niedzielę LEGIA ZAŁADUJE WAGONY KOLEJOWE GOLAMI I ODSTAWI NA BOCZNY TOR LECHA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado