Strona główna Kultura Zakończenie sezonu żeglarskiego

Zakończenie sezonu żeglarskiego

920
1

24 października Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego nad Jeziorem Popielewskim. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką nad brzegiem jeziora. Po przywitaniu wszystkich uczestników, prezes Stowarzyszenia Pod Żaglami Robert Nawrocki przedstawił działalność stowarzyszenia w 2015 roku.

Jak się okazuje, członkowie stowarzyszenia nie próżnowali w kończącym się sezonie. Oprócz działalności na rzecz swoich członków, takich jak organizacja spływów i udział w regatach, stowarzyszenie działa na rzecz lokalnej społeczności. W lipcu zorganizowano festyn żeglarski nad Jeziorem Popielewskim. Przeprowadzono akcję „Bezpieczna Woda” skierowaną do dzieci i młodzieży. Członkowie stowarzyszenia wielokrotnie włączali się w organizację wypoczynku dzieci i młodzieży, umożliwiając jej uczestnikom nabycie podstawowych umiejętności niezbędnych do uprawiania sportów wodnych.

Nie ograniczano się do działalności typowo wodnej. Zorganizowano koncert zespołu „Zagrali i Poszli” i rajdy rowerowe, między innymi do Biskupina i wokół Jeziora Powidzkiego. Na zakończenie uroczystości opuszczono banderę, po czym uczestnicy wspólnie biesiadowali przy ognisku i rozmawiali o planach na przyszły rok.

 

1 KOMENTARZ

  1. No i to mi się podoba ! Można ? Bez zbędnych fanfar, rozgłosu, miło i przyjemnie. Mimo, że po czasie WIELKIE BRAWA !!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj