Strona główna Kultura Zabytkowe pojazdy przyjadą do Trzemeszna

Zabytkowe pojazdy przyjadą do Trzemeszna

879
6

„Truskawisko” – pod taką nazwą 13 czerwca odbędzie się impreza organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Światowid i Automobilklub Wielkopolski. Głównymi punktami imprezy będzie rajd zabytkowych pojazdów, pokaz kulinarny Tomasza Jakubiaka na rynku w Gnieźnie oraz konkurs na wyrób z truskawek.

Jak twierdzą organizatorzy, rajd „Truskawisko” jest świetną okazją do przekonania się w jaki sposób dawnym, zapomnianym potrawom, przywraca się pierwotny smak, a starym, zaniedbanym pojazdom, przywraca się ich dawny blask. Rajd wyruszy ze Skorzęcina i tam też się zakończy. Po drodze uczestnicy mają do wykonania wiele prób, dlatego też na terenie naszej gminy zatrzymają się w dwóch miejscach – na placu przy trzemeszeńskiej Bazylice, a następnie w Kruchowie.

Przystanki będą doskonałą okazją do podziwiania ponad 40 starych, odrestaurowanych aut – m.in. chevroleta fleetline z 1946 r., mercedesa W180 z 1956 r., volvo 1800 ES z 1972 r., ale też nieco młodszych – pojazdów z lat 70-tych i początku 80-tych. Samochody na teren naszej gminy wjadą od strony Orchowa, pojadą przez Trzemeszno, Kruchowo, Jastrzębowo w kierunku Gniezna.

Przyjazd pierwszego samochodu na pl. Kosmowskiego w Trzemesznie przewidziany jest na godzinę 11:00. W Kruchowie dzieci wybiorą najładniejszy pojazd. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną upominki. Organizatorzy zapraszają do oglądania starych pojazdów, ale także do uczestnictwa w imprezie w Gnieźnie, gdzie będzie można podziwiać umiejętności kulinarne Tomasza Jakubiaka, a także samemu wziąć udział w konkursie kulinarnym na wyrób z truskawek.

PLAKAT_TRAUSKAWISKO_2015_GAZETA_CMYK

6 KOMENTARZE

  1. Dokładnie,ludzie się zdenerwował wszędzie było czuć gaz …..
    Dlaczego nikt nie poinformował mieszkańców co się dzieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj